Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czasem warto zejść ze szlaku, by odkryć wielki błękit.
Autor Wiadomość
Bizon 


Wiek: 52
Dołączył: 24 Lut 2003
Posty: 82
Skąd: gdansk
Wysłany: 04-08-2003, 00:09   Czasem warto zejść ze szlaku, by odkryć wielki błękit.

Witam.
Na początku tego posta, chcę zaznaczyć że nie podam nazwy jeziora. Przyczyna jest prosta, zakaz wchodzenia do wody :mrgreen:
Trudno i darmo, zrobili tam rezerwat, i bardzo dobrze. Naczytałem, i nasłuchałem się o egipcie, chorwacji, i innych bajerach. Zapewne nigdy z braku miedzi tam nie zawitam, dlatego wspólnie ze znajomymi z klubu przenieślismy chorwacje do polski. Proste......
A teraz najważniejsze, wpis w wykazie nurkowań:
data: 03.08.2003r
miejsce: ...............
przeźroczystośc (m):13m
temperatura wody: 22'
czas pobytu:80'
maksymalna głębokość:14m
typ aparatu: UAN
skafander: mokry
typ akcji nurkowej: rekreacja ( Chorwacja )
Tak.......
Siostry i bracia, są jeszcze w tym ciekawym kraju takie miejsca.
Woda ma kolor błękitu, pod termokliną na 10m jest zielona, jasno zielona.
Dno piaszczyste, zero mułu. Na dnie lekkie zaglonienie. Liczne zwalone zatopione pnie drzew. Czasem stadko okonków.
Czy ktoś w to uwierzy? Ale to czysta prawda. ;-)
 
 
 
lobster 



Stopień: zdolny ale leniwy
Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2002
Posty: 790
Skąd: LA
Wysłany: 04-08-2003, 03:40   

Brzmi jak Plitwice :)
 
 
Przeman 


Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 67
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 04-08-2003, 07:45   

a ja stawiam na jez. JASNE...

a nawet dam sobie rękę uciąć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 04-08-2003, 09:14   

Przeman - masz rację to napewno ONO :lol: :lol: :lol:
 
 
 
Bizon 


Wiek: 52
Dołączył: 24 Lut 2003
Posty: 82
Skąd: gdansk
Wysłany: 04-08-2003, 22:58   

może tak może nie
ale warto było.......
 
 
 
Aston 



Stopień: SSI PSAI
Kraj:
Vatican

Wiek: 60
Dołączył: 09 Kwi 2003
Posty: 617
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-08-2003, 02:15   tak czy nie

Tradycyjnie:
:wave:

Dla przemyslenia:

Jestem (jak na razie) nurkiem akwariowym - choc akwaria czasem nie byly zadbane. Chce nurac w Polsce z roznych wzgledow (blisko, zimno, ciemno, patriotycznie, sam nie wiem dlaczego - moze spec. zabochlapy mnie neci - sam nie wiem, he he).

W temacie tym jest problem, chyba nawet forum wew. nie jest adekwatne.

Zawsze lubilem wode - w kranie - w wannie i w ogole. W pewnym momencie stalem sie szczesliwym posiadaczem katamarana! I dlaczego - PREDKOSC (wiem, wiem - deska szybsza - tylko ja mam kiepski zmysl rownowagi i nie lubie smaku planktonu ;) ) No tak bylismy (bylismy - zaloga 2) szybcy i w koncu to nie starczylo!

Trzeba odwalic numer - byly mysli: moze tripoda i wedle brzegu baltyku? a moze ladowanie na Morskim Oku? i TVN! (pokryja grzywny!)
Skonczylo sie na akwenie zamknietym. He he he !

Obszar zbiornika ogrodzony - zbiornik wody pitnej - ujecie - wejscie na slip techniczny zbiornika - zmontowanie cata - i chaja na przod!!!!!!

9 km i inne trudnosci...

powrot...

straz miejska ...
(...po powrocie..)

przemyslenia..

jakis numer jest...

.................

ale takie opisy, to przepraszam... ale to ban

:wave:
:wave:

wiem, ja tez

ban

ale to jest tylko przestroga przed glupota...

rezerwat to rezerwat...
zbiornik wody pitnej to zbiornik zamkniety...
szanujmy ginaca przyrode..........

mea culpa
 
 
 
Bizon 


Wiek: 52
Dołączył: 24 Lut 2003
Posty: 82
Skąd: gdansk
Wysłany: 05-08-2003, 20:39   

Astonie.
Teraz gdy tak sobie pomyślę....
Nasza ingerencja była znikoma. Po wynurze pozbieraliśmy wszystko po sobie, i nie sobie. I stwierdziłem jedno..... rezerwat czy nie, ludzie tam przychodzą, kąpia się, zajadaja buły z zesrem, i tuszonki, chleją piwsko.
A resztki oczywiście buch do wody. Nikt tego nie zbiera, bo zakaz nurów.
I tak sobie dumam, jak tak dalej pójdzie, to będzie to jeszcze jedno zwykłe zasyfione bajoro. A twardogłowi nie wydadza pozwolenia nawet na sprzątanie. Więc w sumie dobrze że tam byłem, i widziałem. Za chwilę wszystko zniknie.
Bizon
 
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 05-08-2003, 21:11   

Bizon - nie bądż takim pesymistą -pamiętam to jeziorko przed 20 laty.
Też było piękne - widoczność ok. 15m. Na egzaminie na P* na bezdechu wyciągało się piwo ze skrzynki na dnie i z powierzchni było ją widać.{bez obaw - nic nie zostawialiśmy na dnie :lol: }.
Nie tak szybko wszystko zniknie -skoro wytrzymało ostatnie lata :!:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed