Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Małopolskie spotkanie z Rebreatherami
Autor Wiadomość
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-03-2008, 18:13   Małopolskie spotkanie z Rebreatherami

Wstępnie ustaliłem z Tomkiem Zabierkiem, że w maju zorganizujemy w Krakowie na Zakrzówku dwudniowe INTRO Rebreatherowe mające na celu oswojenie nurków z oddycharkami.

Intro odbyłoby się w weekend i obejmowałoby podstawy teoretyczne oraz nurkowanie na oddycharce - do dyspozycji byłoby kilka maszyn.

Osoby zainteresowane musiałyby pokryć jedynie koszty organizacyjne (dojazd Tomka, absorbent, gazy, dezynfekcja pętli, wstęp nad akwen, ...).

Kto byłby zainteresowany uczestnictwem ?
Ostatnio zmieniony przez waldo 21-03-2008, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bd* 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 336
Skąd: Warszawa/Nadarzyn
Wysłany: 22-03-2008, 11:15   

Termin nie bardzo atrakcyjny, ponieważ na długi weekend majowy każdy coś wcześniej planuje. Jeżeli ma to być dwa dni, to mógłby to być każdy inny weekend.
Zobaczę jak uda mi się to pogodzić ze wcześniejszymi planami, ale muszę wiedzieć które to będą dwa dni.
Zdaję sobie sprawę, że koszt będzie zależał od ilości uczestników, ale podaj chociaż przybliżony koszt, przy założeniu minimalnej liczby uczestników.
 
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 22-03-2008, 13:01   

Witam
Ten pomysł jest dobry a czy możecie coś takiego zorganizować również w wielkopolsce
powiedzmy Powidz lub inny akwen
pozdrawiam
Michał
ps. weekend majowy i bożociałowy mam juz zarezerwowany ale inny chętnie
 
 
Sonny 



Stopień: Modny bo z IANTD :)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2003
Posty: 971
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-03-2008, 15:07   

Fajny pomysł, a czy można by coś takiego zorganizować w 3Mieście ? Jak liczba chętnych musi być uzbierana by Was namówić na przyjazd ?
 
 
 
Khoza 


Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-03-2008, 16:17   

Hej Waldo, super inicjatywa, byłbym bardzo zainteresowany. Podaj tylko termin, bo akurat na 16-18 maja mam już plany, których nie da się odwołać :(
 
 
bd* 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 336
Skąd: Warszawa/Nadarzyn
Wysłany: 22-03-2008, 17:16   

Zasugerowałem, się, że będzie to długi weekend majowy, ale to może być błędna sugestia. Jeżeli w jakiś jest to inny termin, to jestem chętny. Podaj jak najszybciej termin i koszty.
 
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 22-03-2008, 20:02   

Wesołego Alleluja
 
 
Kula 



Stopień: nur bałtycki
Kraj:
Eritrea

Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 337
Skąd: z morskiej głębiny
Wysłany: 24-03-2008, 14:07   

Byłbym również zainteresowany, ale weekend majowy zaplanowany od dawna,
inny termin?
 
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 11:29   

Dla wyjasnienia:

Spotkan bedzie kilka:
- Kraków - organizator: Waldek Kociumbas
- Gdynia - organizator: Lukasz Piorewicz
- Drawsko - organizator: Artur Okoniewski i Yellow Diving

Jesli ktos ma jeszcze inne propozycje: T.Zabierek@wreckphotography.com. (0603 861 778) Jestem otwarty, kwestia jedynie czasu.

Tematyka bedzie rebreatherowa, nie tylko CCR. W wiekszosci na spotkaniach bedzie tez moj przyjaciel Christopher Schmitt, producent najbardziej rewolucyjnego PSCR - Habanero, tak ze bedzie mozna zobaczyc prawie wszyystko co teraz sie uzywa: HH CCR, Mega, Inspo, KISSa, Habanero oraz wyprobowac - jesli sie ma ochote i stosowne doswiadczenie.
Jesli sie ma ochote a nie ma doswiadczenia, bedzie takie intro - 20-30 minut w wodzie. Ilosc miejsc na intro bardzo ograniczona - z wiadomych wzgledow :)

Bedzie tez mozna przejrzec draft kolejnej ksiazki Kot/Zabierek - wlasnie o rebreatherach.

Nie bedzie to poczatek maja, raczej koniec a spotkania beda raczej w tym samym czasie ( z uwagi na Chrisa, ktory ma do nas ponad 1000km)

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Zabierek 31-03-2008, 12:09, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Tomasz-Szeryf 



Stopień: DM, Blender, LOK
Kraj:
Togo

Wiek: 46
Dołączył: 03 Paź 2004
Posty: 797
Skąd: Piła, P-ń,
Wysłany: 31-03-2008, 12:18   

Tomasz Zabierek napisał/a:
- Drawsko - organizator: Artur Okoniewski i Yellow Diving

Tomek moja grupa byłaby mocno zainteresowana - czy terminowo jesteś w stanie to juz określić?
 
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 12:30   

Mozemy mowic o koncu maja. Do tego czasu jestem zawalony, wiec no way.

Jesli chodzi o spotkania, to na wykladach/opowiadankach moze byc ludzi dowolna ilosc, pozniej zostaja ci, co chca sprobowac maszyn - na okolo 1-1.5h. Pozniej idziemy na basen/jezioro i robimy intro - potrzeba do tego 3-5m glebokosci, kazdy wchodzi pojedynczo z instruktorem na 20-30 minut, pozniej dezynfekcja i nastepny. Ze wzgledow czasow/termicznych do wody max 8-10 osob, liste chetnych na wejscie do wody wraz z uprawnieniami chce dostac wczesniej.
 
 
Tomasz-Szeryf 



Stopień: DM, Blender, LOK
Kraj:
Togo

Wiek: 46
Dołączył: 03 Paź 2004
Posty: 797
Skąd: Piła, P-ń,
Wysłany: 31-03-2008, 12:37   

OK. Wobec tego trzymam rękę na pulsie. Z YD w piątek dogadam szczegóły!.
 
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 31-03-2008, 12:47   

I ja był bym chętny na takie spotkanie.
Może być do Zakrzówka, ale bliżej mam na Powidz.
 
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 13:58   

Organizacja zajmuja sie w.w. osoby, nie forum :) Jesli ktos jest chetny, prosze o kontakt z nimi. Jesli ktos jest zainteresowany organizacja takiego spotkania u siebie - prosze o kontakt ze mna.

Pozdrawiam,
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-05-2008, 22:07   

Termin spotkania to weekend 31 maja / 1 czerwca 2008.

Spotkanie będzie się składało z dwóch niezależnych części :
- teoretyczna - wykład z zakresu rebreatherów (opłata około 30 zł / osobę)
- praktyczna - nurkowanie wprowadzające typu "intro" na CCR (opłata 150 zł / osobę)

Z powodów czasowych, część praktyczna jest ograniczona do 6 osób.

Ponieważ musimy wynająć salę i przygotować sprzęt, proszę o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu.
Ostatnio zmieniony przez waldo 04-05-2008, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Khoza 


Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2008, 08:57   

Lista w wątku jeszcze nie wystartowała? No to:
1. Khoza - wykład + nurowanie

już nie mogę się doczekać :)

[ Dodano: 26-05-2008, 10:33 ]
Hej no co jest Panie i Panowie nurkowie? Żadnych chetnych? Toż to okazja i impreza jakich niestety nie za wiele w naszym światku nurkowym :(
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-05-2008, 09:54   

Khoza napisał/a:
Toż to okazja i impreza jakich niestety nie za wiele w naszym światku nurkowym


Niestety, gdy dochodzi do konkretów, nie ma chętnych. Nie wiem czy wina leży po stronie terminu, ceny, czy też miejsca spotkania, ale prawie całkowity brak zainteresowania świadczy, że inicjatywy tego typu są skazane na porażkę.

Z uwagi na konieczność wcześniejszej rezerwaji i wynajęcia sali wykładowej, część teoretyczna już odpadła.

Jeżeli będzie kilku chętnych na rebreatherowe "intro", to część praktyczna jest możliwa do przeprowadzenia.
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 26-05-2008, 10:14   

Dla mnie problemem jest termin... W związku z "niebyciem" w kraju w wyznaczony łikend, sorry...
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 26-05-2008, 10:57   

Dla mnie

waldo napisał/a:
...miejsca spotkania...


Szkoda ze nie pomyslalem o tym w poprzednim tygodniu....
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-05-2008, 11:08   

Jest jeszcze możliwość odbycia dwudniowego (sobota-niedziela) "intro" (4 nurkowania) ze sporą ilością teorii dla grupy 2 - 4 osobowej, a dla tych, którzy w przyszłości zdecydowaliby się na kurs CCR, te dwa dni "intro" mogłyby stanowić punkt wyjściowy do dalszego szkolenia.

Jednak do soboty zostało już niewiele czasu ... :-)

[ Dodano: 27-05-2008, 12:01 ]
W sprawie ewentualnych pytań : 609 20 50 30
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed