Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa
Autor Wiadomość
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 16-09-2003, 11:13   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

Pragnę uruchomić nowy temat : pływanie sportowe jest już znane w polsce i na świecie. Uprawia je u nas sporo osób. Nasi zawodnicy zdobywają medale na Mistrzostwach Świata i Europy. Jestesmy w tym dobrzy, wiec moze są osoby które pragna o tym temacie porozmawiać.Chętnie podzielimy sie doświadczeniami oraz podyskutujemy. Chcielibyśmu tą dyscypline bardziej spopularyzować.
Moze powstana nowe klubu a może ujawnia sie osoby które niegdyś rozpoczynały ten sport u nas w kraju.
Z niecierpliwościa czekam na odpowiedź.
Ci młodzi ludzie bardzo często potem zostaja w środowisku nurkowym wiec chba mozna poświecić im troche miejsca na łamach "NURASA"
Pozdrawiam wszystkich .
 
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2003, 12:52   

czesc nautilusiku...
osoba z Twoim doswiadczeniem, szczegolnie w tej materii - plywania w pletwach, moze naprawde dac nam sporo wiedzy o tym sporcie.

przyznam sie szczerze, ze ... nie mam o nim bladego pojecia.
nurkuje, bawie sie w bezdechy, lecz samego plywania w pletwach jakos nie cwicze zbyt czesto.
pewien czas temu zostal zalozony dzial Freediving, i mysle, ze przynajmniej poczatkowo, mozna by podyskutowac w tym miejscu o plywaniu w pletwach...

a tak biorac pod uwage fakt, ze naprawde nic nie wiem o plywaniu w pletwach zadam kilka smiesznych pytanek, ale...
- czy ta dyscyplina naprawde sie tak nazywa? jak to brzmi po angielsku?
- gdzie mozna o tym cos wiecej przeczytac (wasza strona niestety nie dziala)
- jakie sa te polskie rekordy? jakie nazwiska nalezalo by tu wymienic?

pozdrawiam serdecznie
Kuba

ps. proponuje zalozenie nowego watku w dziale freediving
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 17-09-2003, 17:39   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

Witaj Kuba.
Dzieki za twój wpis.
Jeśli chodzi o nazwe to zgodnie z RRM dział sportu jakim sie zajmujemy to PŁETWONURKOWANIE SPORTOWE.
A w dziale tym sa 4 dysypliny : pływanie w płetwach - angielska nazwa
FIN SWIMMING , pływanie długodystansowe, nawigacja podwodna i łowiectwo podwodne.
Jeśli chodzi o rekordy polski i o rekordzistów to :
rekordy są odnotowywane na nastepujących dystansach : 50,100,200,400,800,1500 m po powierzchni oraz 50 m pod wodą na bezdechu i 100,400,800 m pod wodą z odpowiednia butlą.
Najbardziej znane nazwiska teraz to: Polak A. - Wrocław, Szurmiej M. - Gynia, Szkudlarek Paweł (właśni niedawno na Mistrzostwach Świata Juniorów w Korei ustanowił nowy Rekord Polski juniorów i seniorów zarazem z czasem 6:49,57 ) - Jastrzebie, Madej Sylwia - Jastrzebie to tylko kilka nazwisk.
Co do informacji to na naszej stronie napewno znajdziesz gdzie można uzyskać potrzebne informacje ( chwilowo moga byc problemy z otwarciem strony ale juz za 2-3 dni bedzie wszystko OK.
Pozdrawiam i zapraszam na moje GG to mozemy dalej rozmawiać.
Pozdrawiam wszystkich. :) :lol: :lol: :lol:
 
 
 
lemex 

Dołączył: 17 Wrz 2003
Posty: 2
Skąd: Wodzisław Śl
Wysłany: 17-09-2003, 19:28   Pływanie w płetwach-dyscyplina sportowa.

Witaj "Nautilusik" - opisz płetwę nowej generacji(tzw. TURBO) i podziel się swoją opinią na jej temat. Czy możesz podać jaka róznica czasową jest np na dystansie 200 m między zawodnikami o podobnej klasie, ale płynących w "starej" i "turbo" płetwie?
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 17-09-2003, 19:58   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

Nie jestem niestety super ekspertem w sprawach budowy płetw ale w miare możliwości Ci odpowiem
Nowe płetwy tz. "hiperbalon" są wykonane w sposób zbliżony do płetwy delfina. Kąt pomiedzy stopą a płytą robocza płetwy wynosi ok 10stopni, co pozwala na lepsze wykorzystanie siły ciagu płetwy. Dodatkowo jest ona wyważona w ten sposób,że posiada pływalność obojętną i ma dodatkowe boczne skrzydła (wypełnione neoprenem oklejone gumą) pozwalające na zwiekszenie sprężystości i tz. noszenia płetwy. Po wprowadzeniu tej płetwy w ruch zaczyna ona jagdyby sama pracować co zwieksza mozliwości szybkościowe zawodnika. Nowa płetwa i stara to tak jak maluch i mercedes. -niestety cenowo również za płetwę stara trzeba dać około 100 $ natomiast za nową(niech bedzie Twoje TURBO ) od 500 do 1000 $.
Jeżeli chodzi o róznicę w uzyskiwanych czasach to oczywiście w dużej mieże zalezy to od techniki i wytrenowania zawodnika, ale jeśli by brać pod uwagę zawodnika z czołowki światowej lub chociażby polskiej to róznica na korzyść nowej płetwy na dystansie 200 m moze oscylować nawet w granicach 5 sekund. I czym dystans bedzie wiekszy tym ta róznica rośnie proporcjonalnie. Jeszcze lepiej wypada porównanie tej płetwy na dystansach podwodnych - ona praktycznie sama chce pracować powrotnie. Uważam ja za coś wspaniałego i tylko cena mnie przeraża.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
:roll: :lol:
 
 
 
lemex 

Dołączył: 17 Wrz 2003
Posty: 2
Skąd: Wodzisław Śl
Wysłany: 18-09-2003, 06:21   Pływanie w płetwach-dyscyplina sportowa.

Ok. dzięki ;OK; - wniosek nasunął mi się taki: nie koniecznie trzeba być dobrym -wystarczy być bogatym, aby przynajmniej w Polsce być w czołówce. 500 - 1000 "baksów" kosztuje stare auto :auto; , które czasami nawet samo jeździ, a płetwa sama nie popłynie - czy zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę i osiagający sukcesy(w Polsce) prócz satysfakcji osiągają jakieś profity, aby chociaż pokryć koszt tej płetwy? :cool: :help:
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-09-2003, 07:54   

a mozesz podeslac link do zdjecia takiej platwy...chcialbym zobaczyc pletwe za 1000$.....toz to tyle co niezly suchacz...
a poa tym...jak wygladaja zawody w nawigacji podwodnej? podplywasz do "bojki", bierzesz kurs i plyniesz dalej, czy tz jest to jakos bardziej "zakrecone"

a lowiectwo podwodne? na bezdechu czy z mala butla? jak sie domyslam wszyscy maja karty lowictwa podwodnego...
pozdrawiam
Kuba
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 18-09-2003, 10:19   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

Jeśli chodzi o profity to niestety nie są one zbyt wysokie ale np. za medal w kategorii seniorów na ME lub MŚ mozna otrzymać stypendium w wysokości ok. 1.500,- miesięcznie ( na płetwe starczy 2-3 miesiace i jest)
Nie jest to tenis, czy golf więc na profity nie liczcie.
Kuba co do nawigacji podwodnej to masz dobre spostrzeżenie - jest tam kilka konkurencji , ale w zdecydowanej większości chodzi o trafianie pod woda w odpowiednie "ŁATY" ( które są pod wodą i wystaja conajmnie 1m nad wodę tak aby sędziowie mogli śledzić zawodnika. Zawodnik ciagnie za soba specjalna boję i płynie z butlą i odpowiednim przyżądem (busola, log,głębokościomierz. Płynie oczywiście w monówce ( obecnie juz gużo osób w nowej płetwie.
Podaj mi twój e-mail to Ci prześle zdjęcie.
Jeśli chodzi o łowiectwo to masz racje poluje sie na bezdechu oczywiście , nie zawsze trzeba posiadać pozwolenie bo organizator załatwia zgode na łowienie i jest to w jego gesti. Na świecie nie ma takich zezwoleń a polować w adc można. (U nas natomiast niedługo bez zezwolenia to nie wyjdziesz z domu).
Ja Tobie pisałem ,ze zajmuje sie pływaniem w płetwach i ta dyscyplina z dziedziny płetwonurkowanie sportowe jest uprawiana w naszym klubie.
Inne znam ale ich nie trenujemy chyba ,ze jako zajęcia dodatkowe .
Pozdrawiam
 
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 22-09-2003, 17:51   

polecam link

http://www.danskfridykker...s/uk/dis_uk.htm

200 m pod woda w mono

ten facet to ma technike !!!


samo dobre ulozenia glowy przy delfine pod woda daje niezle efekty, o reszcie nie wspomne.

na marginesie jak wam lepiej pod woda sie plywa delfinik czy nozmi do kraula ?

pozdrowienia

ed
 
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 22-09-2003, 22:18   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

Chyba nie do końca sie zrozumieliśmy . nasi zawodnicy pływaja w płetwach na basenie i nie ma tam konkurencji 200 m pod wodą co prawda nieraz dla pokazów pływamy pod woda na bezdechu ale jak na razie to nasz rekord wynosi 125 m w basenie w płetwie mono płyniete delfninem.

Kuba !!! chcemy założyć - powołać nową sekcję przy naszym klubie FREEDIVING mamy kontakty w niemczech wiec chyba sobie przetłumaczymy przepisy i regulaminy - chyba ,ze mam pomozesz jeśli cos takiego posiadasz.

Pozdrawiam
 
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 23-09-2003, 09:44   

to naczym finswimming polegato dobrze wiem chcialem tylko zaznaczyc jak technika tam wypracowana (przy plywaniu UW) owocuje we freedivingu.

dlatego dbarzdo sie ciesze ze pojawiaja sie osoby tym zainteresowawne - co bezposrednie info oparte an doswiadczeniu , to nie bezduszne filmiki sciagane z netu na ktorych mozemy tylko podpatrywac.

pozdrowienia

ed
 
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 23-09-2003, 10:26   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

Dlatego pragne nawiazać współprace dla obopólnej korzyści.
Ja mam doświadczenie w pływaniu w płetwach mogę nim się podzielić natomiast szukam doświadczeń w treningu bezdechowym oraz wskazówek bezpieczeństaw .
Czy ktos wie gdzie są rozgrywane takie zawody dla amatorów narazie - myślę o freedivingu ?

Pozdrawiam i proszę o kontakt na priv.
 
 
 
Kuba 



Stopień: Wodnik Szuwarek
Kraj:
Bangladesh

Wiek: 47
Dołączył: 23 Mar 2003
Posty: 635
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-09-2003, 10:57   

niestety nie mam zadnych takich materialow, ale moge pomoc...
znam (rowniez) niemiecki, mam doswiadczenie w pisaniu roznych zasad czy regulaminow....mozena bedzie cos ciekawego stworzyc

Kuba
ps. ed, czekam na relacje ze zlotu
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 23-09-2003, 16:45   

jak dorwe znajomych i z nich wydusze to opisze ich relacje , niestety ja sam nie moglem byc na miejscu.

co do zawodow ostatnie odbyly sie w ubieglym roku niestety w tym nie wypalilo, dlaczego to trzeba by sie Maurycego Kwietniwskiego pytac (organizator).

regulaminy mazna znalesc na stronach AIDA (tak mysle)

pozdrowienia

ed
 
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 23-09-2003, 21:55   Pływanie w płetwach - dyscyplina sportowa

OK Kuba trzymam Ciebie za słowo to zacznij już tłumaczyć te przepisy i umieść je na stronie.
Ed podaj mi dokładne namiaryy na tego Kwiatkowskiego chciałbym z nim porozmawiać
Pozdrawiam.
 
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 25-09-2003, 22:05   

Sory Panie Kwietniewski za przekręcenie nazwiska.
Materiały już mamy i będziemy je niedługo publikować.
Czy są jakieś orzeciwwskazania do uprawiania freedivingu ??
Czy zdażaja się często porzypadki zaśnięcia i czy były już wypadki śmiertelne.
Ja pamietam jeszcze w latach 80 tych podczas bezdechów 2 osobu zgineły.
Jak jest teraz.
 
 
 
ed 


Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 27 Mar 2003
Posty: 351
Skąd: Lodz
Wysłany: 26-09-2003, 19:03   

przy freedivnigu jako takim wypadkow jeszcze nie bylo. Ale zdzrzylo sie pare przy treningach bezdechowych prowadzonych przez strazakow. (niestety)


pozdrownia
ed
 
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 21-11-2003, 21:00   

Nasza druzyna zdobyła Klubowy Puchar Polski w plywaniu w płetwach !!!!
Chcemy rozpropagować ta dyscypline - czy moze znajda się chetni ????
 
 
 
Dariusz Urbanowicz
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2004, 17:36   pletwowanie na sportowo

Tak sie sklada, ze prowadze audycje radiowa na temat niekonwencjonanlych form aktywnosci i wypoczynku. Jesli znalazlby sie ktos, chetny do barwnej kilkuminutowej opowiesci na temat nurkowania sportowego. Chetnie zaprosze go do radia PIN102 FM.
pozdro
DU
 
 
nautilusik 

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2003
Posty: 29
Skąd: Jatrzębie
Wysłany: 09-02-2004, 20:31   płetwowanie na sportowo

Jesli chcesz to jestem do dyspozycji. napisz do mnie lub zadzwoń 501210370.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed