Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: DarekS
05-12-2008, 18:04
Tajlandia - najlepsze miejsca nurkowe
Autor Wiadomość
ata 

Stopień: Padi DM
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-11-2008, 01:13   Tajlandia - najlepsze miejsca nurkowe

Wybieram się w lutym do Tajlandii i oprócz zwiedzania zamierzam parę dni przeznaczyć na nurkowanie. Czy możecie polecić jakieś fajne miejsca nurkowe?

Przy okazji, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim jechaniem w ciemno? Słyszałam, że można bardzo tanio wykupić nurkowania na miejscu u tubylców, ale czy to jest aby na pewno bezpieczne? Nie planuje brać swojego sprzętu, bo 2 tygodnie dźwigać to na plecach po całej Tajlandii to chyba niemożliwe :)

Dzięki za rady
 
 
 
Harnas 

Stopień: szeregowy
Kraj:
Poland

Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 48
Skąd: Katowice
Wysłany: 05-11-2008, 08:00   Re: Tajlandia - najlepsze miejsca nurkowe

Tanie nurkowanie w Tajlandii już było ;)
Nie byłem, ale rozpoznawałem temat, bo się chciałem wybrać.
Najlepsze nurkowanie są na safarii nurkowym (najsłynniejsze są Similany). Bliskie nurkowania raczej słabe, choć w miarę ciekawe miejsca też się na pewno znajdą.
Ciekawe bliskie nurkowania z łodzi (1, max 2 dni) mogą być z http://wickeddiving.com/
Lub również z nimi 3 dniowe safari na Similiny - to chyba najtańsza opcja by się znaleźć na Similanach.
Lub to: http://www.southsiamdiver...s-richelieu.php
Jak się zainteresujesz safari to daj znać, mam jeszcze parę ciekawych namiarów, ale już droższe niż to co wyżej wymieniłem. Na pewno na miejscu można trafić tańsze last-minute - o ile zostanie miejsce na łodzi. Jednak te lepsze łodzie raczej mogą być zarezerwowane, zwłaszcza w szczycie sezonu.
Z wyspy Phi Phi są jednodniowe nurkowanie w ciekawe miejsce: Hin Daeng, Hin Muang, Koh Haa, ale to jest dość daleko i cena jest taka, że korzystniej wychodzi safari nurkowe. Zobacz tutaj: http://www.blueviewdivers.com/sites.html
 
 
Sławomir Mazur 

Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 05-11-2008, 20:37   

Witaj . Na Phuket jest polska baza Piotra i Małgosi .Na ich stronie-- nurkowanie.info.pl
możesz uzyskać każdą informację o Tajlandii i nurkowaniach
Byłem dwukrotnie- z Piotrem - nurkowaliśmy na Similanach i na Phi Phi i okolicach.
Polecam
 
 
5k18a 


Stopień: Profesura
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 43
Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 92
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-11-2008, 09:56   

Polecam ci wyspę Koh Lipe jest tam sporo baz nurkowych do wyboru. Ja korzystałem z Forra Diving. Jest to zdecydowanie lepsze miejsce od Phuket który jest zawalony turystami a ceny są średnio o 60% wyższe.
 
 
kiwigirl 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-11-2008, 19:03   Re: Tajlandia - najlepsze miejsca nurkowe

Harnas napisał/a:
Tanie nurkowanie w Tajlandii już było ;) l

a i owszem. ja polecam Koh Tao a poczytasz tutaj http://forum-nuras.com/vi...ghlight=koh+tao albo tutaj: http://forum-nuras.com/vi...ghlight=koh+tao
 
 
sokol11 

Stopień: CMAS P2
Wiek: 47
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 14
Skąd: Elblag
Wysłany: 13-11-2008, 10:34   Re: Tajlandia - najlepsze miejsca nurkowe

Tak naprawde sa 3 miejsca nurkowae w Tajlandi. Similians, Ko Thao i Phi Phi. Praktycznie wiekszosc nurkow z Puketu jest na Phi Phi a z Ko Samui na KO Thao tylko musisz doplacac za transport. W pierwszej polowie roku lepiej jest nurkowac na Thao w drogiej na Similiansach i Phi Phi. Na Thao nury sa super tanie (nawet od 600 THB za nura w pakiecie + plus mozna ponegocjowac znizke na zakwaterowani). Jezli mialbym polecac to similiansy we wrzesniu. Na luty chyba raczej Tao.
 
 
 
Leszek Nowak 


Stopień: TDI/SDI IT
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-11-2008, 11:37   

Witam!
Sławomir Mazur napisał/a:
Na Phuket jest polska baza Piotra i Małgosi .Na ich stronie-- nurkowanie.info.pl

Właśnie wczoraj od nich wróciłem. Polecam.
 
 
 
Henryk Cieszyński 

Stopień: wystarczający
Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączył: 06 Mar 2004
Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 05-12-2008, 16:18   

Leszek Nowak, witam ! proszę o poradę jaka lepiej zabrać walutę do Tajlandii , wybieram się w lutym , czy lepiej euro czy dolar , z góry dzięki za podpowiedz
 
 
 
grzegorz 



Stopień: instruktor IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 22 Sty 2002
Posty: 1294
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-12-2008, 16:49   

Henryk Cieszyński napisał/a:
proszę o poradę jaka lepiej zabrać walutę do Tajlandii

wydaje mi się,ze euro to waluta europejska,no chyba ,ze w Tajlandii przelicznik kantorowy jest opłacalny:)
 
 
Gosh 

Kraj:
Burkina Faso

Dołączyła: 06 Gru 2008
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-12-2008, 23:21   

Polecam koh tao. W ciemno jak najbardziej i niczego nie planowac. Na miejscu sa dzisiatki cywilizowanych baz nurkowych, bedziesz mogl wybierac i przebierac.
 
 
Leszek Nowak 


Stopień: TDI/SDI IT
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Wrz 2003
Posty: 198
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2008, 09:22   

Henryk Cieszyński napisał/a:
Leszek Nowak, witam ! proszę o poradę jaka lepiej zabrać walutę do Tajlandii , wybieram się w lutym , czy lepiej euro czy dolar , z góry dzięki za podpowiedz

Jest pełno bankomatów. Walutę najlepiej wymieniać w banku. Bez problemu przyjmują USD i Euro. Banknoty 100 USD mają wyższy kurs niż 10 i 20. Kurs wymiany 1 USD= 34 Bat. Za obiad w restauracji z napiwkiem trzeba zapłacić ok 300 Bat.
 
 
 
cyberion
Gość
Wysłany: 22-12-2008, 16:49   

Zgadzam sie z "sokol11" co do miejsc do nurkowania w Tajlandii. Mysle, ze te 3 sa najbardziej ciekawe. Jednak dodalbym pare informacji, ktore moze Ci pomoga.
Similany sa parkiem narodowym i sa otwarte tylko okolo 6 miesiecy w roku. Miej wiecej od listopada do konca kwietnia. W lutym wyjazdy na safari sa bardzo popularne i czesto sa rezerwowane duzo do przodu. W biurze, z ktorym wspolpracowalem, mieli juz zaklepane w listopadzie wszystkie miejsca na safari w pierwszej polowie stycznia. Najwiecej wyjazdow jest z Khao Lak i tam na miejscu mozna znalezc oferty "last minute" o ile maja wolne miejsca. Najczesciej opuszczaja cene na dzien lub dwa dni przed startem wycieczki. Bedac na Similanach szukaj oferty z nurkowaniem na Richelieu Rock. Ciekawe miejsce chociaz nie mysle ze tak dobre jak sadze niektorzy, za to pelne zycia. Ja tez bardzo lubilem nurkowanie do wraku w poblizu Khao Lak, ale to rzadko jest w pakiecie safari.
Koh Phi Phi mysle ze w lutym jest ciekawym miejscem do nurkowania. Mnie osobiscie wyspa niezbyt sie podoba, ale miejsca do nurkowania i samo otoczenie jest warte wycieczki. Tam nie jest potrzebna zadna rezerwacja, oferty sa oglaszene na chodniku w Don Village.
Co do Koh Tao to moge sie wypowiedziec tylko co do miejsc do nurkowania. Zawsze wolalem mieszkac na Koh Samui lub Koh Phanngan. Ofert maja duzo i sa tanie. Warto wiedziec ze wiele biur zmienilo wlasciciela w ostatnich latach i nowi Tajscy wlasciciele czesto bardziej koncentruja sie na zysku niz bezpieczenstwie. Stad Koh Tao ma niechlubny rekord w wypadkach w Tajlandii. Miejsca do nurkowania bardzo fajne i osobiscie bardzo je lubie. Tez rezerwacja wczesniejsza nie jest konieczna, aczkolwiek czesto praktykowana.
 
 
gooneybird
Gość
Wysłany: 18-02-2009, 23:10   

Z grupą 5 osobową wróciciliśmy 2 tygodnie temu z Tailandii. Wyjazd planowany z uwzględnieniem nurkowania. Wybraliśmy Koh Tao.....
Nie wiem o co chodzi, ale tam nie ma ogrodów, są skały z przyklejonymi ukwiałami, koralami. Zrobiliśmy 10 nurków, po pierwszych dwóch chcieliśmy skasować część pakietu. W Sharmie nurkowanie jest o niebo lepsze nie wspominając o dalszych destynacjach...
Ta wyspa utrzymuję się ze szkolenia nurków, nie z fandivingu. Wybraliśmy "lepszą" bazę z 5 gwiazdkami Padi. Crystal Bay :snajp:


Zdecydowanie nie lećcie na Koh Tao, miejscowi Divemasterzy sami przyznawali, że lepiej lecieć na Similany. Chyba, że chcecie szkółki(drogo. Np. nitrox dopłata 10 $ za butle), rysowania planów nurkowych (nierealnych czasowo) i bycia traktowanym jak ktoś, kto jest na etapie poznawania nazewnictwa sprzętu nurkowego. To nie miejsce dla fundivingu.

Jeśli ktoś potrzebuje dodatkowe informacje to proszę o kontakt na maila Tiara_7@poczta.onet.pl
 
 
ata 

Stopień: Padi DM
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2009, 19:00   

Właśnie wrócilam z Tajlandii i mysle, ze moge sie nieco wypowiedziec na ten temat ;)
Koniec konców zdecydowaliśmy się na nurkowanie na Koh Tao. Wyspa nie jest najlepsza miejscówką nurkową w Tajlandii (pod względem widokowym), ale na pewno jest najtansza - a zalezalo nam, zeby tanio zrobic kurs.
Nurkowalismy z baza Sunshine Divers (na poludniu wyspy). Z czystym sumieniem moge ich polecic! Super rewelacyjna obsluga, wszyscy mili, usmiechnieci i bardzo profesjonalni. Mielismy na dwie osoby wlasnego przewodnika podwodnego, bez zadnych doplat. Ogolnie wszystkie kursy i nurkowania sa prowadzone w bardzo malych grupach. Na lodzi nie ma scisku, nie trzeba czekac az kilka grup wskoczy do wody.
Za kurs AOWD zaplacilismy okolo 800 zl (w tym mielismy 3 dni zakwaterowania za friko). Natomiast cena za pojedynczego nurka to 70 zł. W tym wszystkim wliczony byl sprzet (nawet komputer nurkowy), jedzenie na lodzi i przewodnik.

To tyle jesli chodzi o baze nurkowa. Niestety jesli chodzi o samo nurkowanie to nie bylam zachwycona. Widocznosc byla bardzo kiepska (maxymalnie 15 m, a na ogól kolo 5-10), przez co wszystko bylo takie szaro bure. Jest dość dużo ryb, slimakow i roznych zwierzatek, ale zdecydowanie za malo flory. Moim zdaniem nie ma porownania z Egiptem.

Jednak tak jak wszyscy potwierdzaja, Koh Tao nie moze byc referencyjnym punktem dla Tajlandii. Zdecydowanie najlepsze miejscowki nurkowe to Similany i Ko Phi Phi. Niestety tam nie udalo nam się dotrzec.
Gdyby ktos mial jakies pytania na temat nurkowania na Koh Tao to chetnie odpowiem ;)
 
 
 
osolka
Gość
Wysłany: 02-03-2009, 16:27   Tajlandia-wrazenia pod wodą

Ja spędziłą 2 cudowne tygodnie w Tjlandii w okresie 23.01-09.02.br.
Najpierw 5 dni na wyspie Koh Yao Yai (40 min od Phuket) a potem w podróży po Tajlandii południowej (Phi-Phi Don, Krabi, Phuket).
Jeśli chodzi o widoczność, to Egipt zwycięża ale przegrywa z kretesem z powodu marności życia w porównaniu z wodami Morza Andamanskiego.
A jeśli ktoś na prawde nie zanura bez 30-40m widoczności, to niech jedzie na Similan Islands (pólnocny-zachod od Phuket) tam i napatrzy się w błękit i w bogactwo zycia.
 
 
AsianDivers 

Stopień: Course Director
Kraj:
Thailand

Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 6
Skąd: Phuket, Tajlandia
Wysłany: 16-04-2009, 16:59   

Też uważamy że Similany i Phi Phi są najlepsze. Dlatego zdecydowaliśmy się mieszkać na Phuket. Minęły nam trzy lata, nurkujemy prawie codziennie i nadal nie nudzimy się pod wodą.
 
 
 
QbaqBA 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd: się biorą dzieci
Wysłany: 28-09-2018, 12:26   

Hej, nie chcę zakładać nowego wątku, stąd pytanie tutaj:
jadę do Tajlandii na przełomie października i listopada, chciałbym zrobić tam OWD. Z tego co już tu wyczytałem w grę wchodzi głównie Ko Tao albo Phuket. Którą z tych miejscówek polecacie o tej porze roku i dlaczego? Czy jakąś konkretną szkółkę? Cena wiadomo że jest faktorem, ale nie decydującym.
Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
Kuba
 
 
zibjel 

Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 12-10-2018, 10:45   

Z wszystkich nurów które zrobiłem w Tajlandii najbardziej podobały mi się miejscówki o nazwach Hin Daeng, Hin Muang oraz Koh Haa (szczególnie dwie pierwsze, położone bardzo blisko siebie). Jako baza wypadowa wyspa Koh Lanta (dobre połączenie z Krabi i Phuket), noclegi najlepiej rezerwować na promie z miejscowymi lub już na miejscu (z 50% taniej). Centr nurkowych sporo, było nawet jedno prowadzone przez Polaków (bardzo profesjonalnie wyglądające), jednak nie mieli w tym czasie miejsca na miejscówki nas interesujących. Na Hin'y lepiej wynająć speed boat'a, wychodzi drożej, ale jest to naprawdę dość daleko od lądu. Koh phi phi i Similiany generalnie słabsze (choć pewnie sporo zależy od dnia i szczęścia co się zobaczy).
 
 
Kuba71 

Stopień: AOWD + NITROX
Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Sie 2019
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-06-2020, 11:33   

Witam,

Czy ktoś z was może polecić łódkę na liveaboard na similiany?
Zastawiamy się nad dwoma: Manta Queen 3 albo MV Camic.

Byliście może, jakieś opinie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed