Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Bałtyk we wrześniu
Autor Wiadomość
Przemo_C 
Moderator Grupy


Kraj:
Jamaica

Wiek: 51
Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 697
Skąd: P-ń
Wysłany: 03-09-2009, 14:01   Bałtyk we wrześniu

Rozmawialiśmy kiedyś, że we wrześniu obowiązkowo musimy zrobić wraki z Litorala, proponuję coś ustalić bo wrzesień przeminie a my nadal będziemy oglądać Morgana.
Mamy jeszcze trzy weekendy:
11-13, 18-20, 25-27.
Nam najlepiej pasuje 18-20, ale pozostałe też są do zrobienia.
Wypowiedzcie się i poprosimy Andrzeja, żeby załatwił sprawę.
 
 
grzegorz 



Stopień: instruktor IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 22 Sty 2002
Posty: 1294
Skąd: Poznań
Wysłany: 03-09-2009, 15:15   

mogę.
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 03-09-2009, 20:18   

Przemo_C napisał/a:
11-13, 18-20, 25-27


pierwsze dwa terminy nam pasują - ostatni (25-27) ja nie jestem pewien - miałem robić NTMX, ale Żaba coś podupadł na zdrowiu i jeszcze nie mam ostatecznej odpowiedzi - wolę na wszelki wypadek zarezerwować sobie czas.

11-13 albo 18-20 nie ma problemu

[ Dodano: 03-09-2009, 21:23 ]
klon napisał/a:
18-20


chociaż 18-20 wstępnie miało być przeniesione dokończenie kursu AdvEanx, które miało być w tym tygodniu...
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-09-2009, 20:19   

Cześć. W najbliższy weekend Litoral jest zajęty, za tydzień (19-20) robimy Adv. Nitrox z Grzegorzem (więc połowy z nas nie będzie), zostaje 25-27.09. Mogę załatwiać, ale muszę wiedzieć ilu z nas się deklaruje. Mówiąc kolokwialnie przedszkolnym sloganem z wczesnych lat 80-tych: "palec pod budkę, bo za minutkę, zamykam budkę"...
 
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-09-2009, 20:37   

Monia i ja na dzień dzisiejszy nie mamy innych planów - jesteśmy chętni.
 
 
Przemo_C 
Moderator Grupy


Kraj:
Jamaica

Wiek: 51
Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 697
Skąd: P-ń
Wysłany: 08-09-2009, 10:22   

My jesteśmy chętni. Załatwiaj.
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-09-2009, 15:29   

Wysłałem do Jechny nasze zgłoszenie na 26-27 - odpisał, że też mają zarezerwowany termin, ale mam poczekać 2 dni, bo nie wpłacili im zaliczki. Zasugerowałem, że jeśli to nie jest zamknieta impreza, i bedą robic coś fajnego między 30-50 metrów, to może się dołączymy. W razie czego prosilem o sprawdzenie i rezerwację wstępną pierwszego wolnego terminu. Ale tak sobie myślę - może podzwonię jeszcze do innych (Łeba, Darłowo itp.) - moze oni cos będą robić. Litoral jest fajny, ale jak chcemy płynąć to nie ma co wybrzydzać.
 
 
 
grzegorz 



Stopień: instruktor IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 22 Sty 2002
Posty: 1294
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-09-2009, 18:05   

ja bym się pisał,i rozmawiałem z Chegewarą on również.
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-09-2009, 14:08   

Taternik napisał/a:
Wysłałem do Jechny nasze zgłoszenie na 26-27 - odpisał, że też mają zarezerwowany termin, ale mam poczekać 2 dni


Andrzeju - prośba upewnij się, że w ogóle wpuszczą nas na Litorala. Na ich stronie jest dokładnie wyszczególniony regulamin dla nurkować technicznych i rekreacyjnych.

Według niego nurkowania, które chcemy robić zaliczają się do technicznych a uprawnienia większości grupy zaliczają się do rekreacyjnych.
M.in. nie dopuszczają nurkowań na powietrzu poniżej 30m - jak nie masz TMX w twinie to zapomnij o tym co chcemy robić.
Słyszałem już o nurkach, którzy w ogóle nie weszli na łódź bo nie mieli kwitów i słyszałem też, że skrupulatnie to sprawdzają.

Czy Jechna, rozmawiając z Tobą, wie jakie mamy uprawnienia? tak dla informacji - według ich regulaminu AdvEAN - uprawnia do nurkowań rekreacyjnych... czyli do 30m

Jeżeli możesz to potwierdź proszę to bo nie chce mi się jechać tyle kilometrów by usłyszeć, że z takimi papierami to mogę na Morgana...
 
 
grzegorz 



Stopień: instruktor IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 22 Sty 2002
Posty: 1294
Skąd: Poznań
Wysłany: 14-09-2009, 17:27   

To jest prawda,Elvis powinien się wypowiedzieć czy weźmie taką grupę jak my na np. Abillę.
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-09-2009, 14:32   

Witam, kilka informacji dot. wraków:
1. Jechna zamotał z terminem, grupę już ma na 26-27.09, ale i tak ma być sztorm.
2. Najbliższy termin to 14-15 listopad (chyba, że poza weekendem). Termin ryzykowny ze wzgledu na pogodę no i to 1 tydzień przed konferencją techniczną. Adam proponował załatwić nury przed albo po konferencji - też pomysł do dyskusji. Prosilem o rezerwację terminu. Musimy się określić, bo Wojtek chce przedpłat.
3. Co do jego regulaminu - obowiązuje tylko wtedy, kiedy on bierze odpowiedzialność za nurkowanie. Jeżeli osobą odpowiedzialną na "Zgłoszeniu do płetwonurkowania", (lista dostarczana do kapitanatu i straży granicznej) będzie nie Szyper, tylko ktoś z nas - robimy co chcemy i jak chcemy. Wszystko to można załatwić z nim przez telefon przed przyjazdem do Gdyni.
4. Odezwał się do mnie niejaki Michał (Adamski chyba), jest instruktorem, KJ nas polecił, jest z grupy Oceania (też chyba) - tych co mają sprzęt przy ekofloksach i widział nas na podlodowym. Chciałby z nami popływać (partnera będzie miał) jest napalony na jakiekolwiek wraki, dał komórę, sporo na wrakach pływa. Ustalilismy, że on pogada z Lisowskim (może go namówi na wypłynięcie z nami) i NURKIEM (pływa regularnie, też z Helu, zmienili wreszcie szypra), a ja trzymam sprawę Jechny i jak ustalimy - zbieram ekipę.
5. Jest propozycja spotkania ekipy POTATOS. Ustaliliśmy z Adamem, że przygotujemy konkretne zagadnienia. Zachęcamy resztę ekipy o to samo - chodzi o wypunktowanie rzeczy do ustalenia - np. temat wspólnych znaków nurkowych itd. Czas to wreszcie poustalać. Wszystkich sytuacji -jak słusznie Grzechu Reder powiedział - nie da się objąć procedurami, ale te podstawowe powinniśmy. Proszę o propozycję terminu. Co do miejsca -Przemo zaoferował u siebie w firmie, możemy też w mojej - mniejsza salka, ale to 10 osób spokojnie wejdzie, a jest w centrum (Towarowa), więc mozemy sobie pogadać w salce, rzucać zdjęcia i filmy na projektorze, a potem do pub-ów jest 3 min. z buta (Stary Rynek 7min). Przemo będzie oponował, bo sam do siebie ma blisko ;-) , ale ja tylko podaję też taką możliwość. Możemy potem tego gościa zaprosić na spotkanie. Proszę o odpowiedzi i komentarze.
 
 
 
Przemo_C 
Moderator Grupy


Kraj:
Jamaica

Wiek: 51
Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 697
Skąd: P-ń
Wysłany: 24-09-2009, 15:38   

Wydaje mi się, że wyjazd nad morze tydzień po tygodniu może się nie udać, są prywatne zobowiązania, praca itd..
Pomysł z tym kolesiem z tej oceanii jest ok, na wyjazd w bliższym terminie piszemy się z Olą, pod warunkiem nurkowania z jakiegoś statku/kutra, pontony mnie osobiście nie interesują.

Spotkanie by się przydało, może być u Andrzeja, ja teraz nie mam miejsca w dużej salce więc u mnie maks 5 osób. Może przyszły czwartek o 18.30?
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 24-09-2009, 21:11   

Taternik napisał/a:
Proszę o odpowiedzi i komentarze.


My się piszemy na najbliższy termin... co prawda od 5 do 9 października mamy fundy ale wraki to chyba weekend więc nie koliduje :)

Przemo_C napisał/a:
Spotkanie by się przydało,


poza powyższym okresem nam pasuje kiedykolwiek... miejsce też, choć Taternik mocno kusi atrakcjami okolicy... :)
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 25-09-2009, 13:54   

W przyszły czwartek mamy w trójkę (Monia, Adam i ja) ustalony egzamin u Grzegorza. Wstępnie też umówiliśmy się u mnie w firmie na ten egzamin. Nie wiem jak długo nam to zabierze, jeśli np. na 17.30 zaczęlibysmy egzamin, który z omówieniem itd. trwałby 2 godziny to o 19.30 może dojść reszta.
 
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 25-09-2009, 13:58   

Taternik napisał/a:
W przyszły czwartek


jakieś plany na "po spotkaniu"?
pytam bo to kwestia strategiczna - brać samochód czy taksówkę :)

[ Dodano: 28-09-2009, 09:37 ]
26-27 Jastarnia/Hel

sobota - wyjechaliśmy o 8.00 bo do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy nie pojedziemy na Wetro... Na miejscu byliśmy o 13 więc załapaliśmy dopiero na drugiego nura - Trałowiec.
Wizura nienajlepsza - 3m a po eksploracji wnętrza przez Pawła Porębę z kolegą spadła do niecałego metra... :)))
Ale nur i tak zaj...sty!

Drugi dzień - Abille - trochę glutów, ale wizura za to tak jak latarka dawała... tylko ciemno - superowy wrak, ale trzeba go "wziąć" na kilka nurkowań żeby dokładnie obejrzeć - my siedzieliśmy na dole tylko 20 min... błąd - następnym razem trzeba dłużej

temperatura mnie zszokowała - na dole 17 !!! pewnie dlatego wizura taka drętwa

stan morza 2-3 - ani śladu zapowiadanego sztormu - niebo w niedzielę praktycznie bezchmurne...

Dwa zaj..e nury - całe szczęście, że nie pojechaliśmy na Wetro - tam można zawsze bo nie ma sztormów... :)))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed