Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziska w piwnicy
Autor Wiadomość
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 18-03-2010, 20:12   

Martin
jak bys mial w piwnicy z pol wiadra amunicji 9 mm PA to ja sie pisze
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 18-03-2010, 20:22   

Zajzyj Darek do mnie. W mojej piwnicy, na pewno znajdziesz pare tysiecy szt amunicji do "dziewiatki" i do 10mm auto, i .22, .44 magnum , ze o pestkach do broni dlugiej nie wspomne.
Przepraszam Martin za OT.
Tomek
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 18-03-2010, 20:31   

DarekS napisał/a:
jak bys mial w piwnicy z pol wiadra amunicji 9 mm PA to ja sie pisze


Na pewno nie znajde - babcia posprzatala. Za to w robocie znow cos przekopuja. Poniewaz jest to paredziesiat metrow od miejsca gdzie (cytujac za wykipedia):

Po stworzeniu III Rzeszy stało się ważnym ośrodkiem dla nazistów. Wybudowano ogromny kompleks, na którym Adolf Hitler wygłaszał swoje mowy, stały na nim m.in. koloseum oraz plac do lądowania dla sterowców.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuremberg_Rally -> http://maps.google.de/map...971653273765313

jest szansa ze wykopia znowu jakies Panzerfaust'y. Jak by co, to wstawie odpowiednia oferte sprzedazy.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 18-03-2010, 23:19   

Ostatni off

Martin zerknij w drugi zalacznik, wygrzebany z sieci ale wywoluje usmiech na twarzy :)
Moze cos takiego wykopia

Pierwszy zalacznik dla Tomka
zamieniam lunetke na obiektyw
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 18-03-2010, 23:52   

DarekS napisał/a:
zamieniam lunetke na obiektyw

......ale ja tez do czworonogow nie strzelam.
 
 
Staszex 


Stopień: łoo panie...
Kraj:
Jamaica

Wiek: 49
Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Tuchola
Wysłany: 19-03-2010, 07:14   

9 mm Para to może nie, granaty ze świątecznego ubrania też nie , ale jakbyś znalazł 308W albo 8x57 to biere każda ilość :bee;
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 19-03-2010, 13:49   

Federal Premium Gold .308 Winchester 168 Grain Sierra MatchKing Hollow Point Boat
mam kilka pudelek luzem i 500szt nie odpieczetowana 'cegielke' - jedyna amunicja, ktora uzywam do precyzyjnego strzelania.
Adminie ten temat to chyba trzeba by bylo przeniesc do dzialu hobby :pigs:
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 19-03-2010, 21:43   

Tomek to kiedy jakies male "pukanko" robimy?
ja wprawdzie nie mam takiego arsenalu
ale zawsze cos tam odkopie :)

niedlugo niedaleko mnie stawiaja baterie patriotow
to juz konkretniejszy sprzet
tylko czy nas ktos do klawiatury dopusci :)

z czego strzelasz w ramach odprezenia (do tarczy oczywiscie)
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 19-03-2010, 22:14   

Ja to pukam w miare regularnie, tylko Ty troche jestes za daleko. A nie sadze zeby mnie powitano mile na granicy gdybym do kraju zjechal z moim zelastwem. :zdz:
Co do 'Patriotow' to ja, to nie ta generacja. Moje dzieci bija mnie zawsze we wszystkich komputerowych strzelankach. Za to jak trzeba pociagnac cyngiel, to nawet z moim juz nie najmlodszym wzrokiem...... :pigs:
Dla przyjemnosci strzelam z roznej broni. Mam pistolety 10mm glock, 9mm beretta, .22 ruger, i rewolwer "dirty hary" S&W .44 Magnum.
Mam takze shotgun 12 gauge Mossberg, John Wayne style Winchester lever action 30-30, m16 w wersji do czyszczenia domow, Kalacha i pare jeszcze starych zeby nie powiedziec zabytkowych karabinow jak mauser, lee enfield czy rosyjski m31. No i do precyzyjnego pukania remington 700 w kalibrze .308 wersja PPS dla SRT, orginalnie z ktorego zostal wlasciwie tylko zamek i to tez nie w calosci, z lufa na specjalne zamowienie sciagnieta z Anglii(Acuracy international) syntetyczna obsada, bipodem harrisa, lunete leupolda itp. jednym slowem cacko pozwalajace na precyzje miedzy .5, a .75 MOA, daleko wieksza niz jej wlasciciel :oops:
pzdr
Tomek
Ostatnio zmieniony przez TomekR 19-03-2010, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Staszex 


Stopień: łoo panie...
Kraj:
Jamaica

Wiek: 49
Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Tuchola
Wysłany: 29-03-2010, 09:08   

Remingtonów 700 coraz więcej widać na strzelnicach i kniejach ,do nas już przyszła moda na varmint tyle, ze zamiast kojotów mamy lisy ;) No i nie 308W a 223.. Generalnie najwięcej jest Czechów (CZ) i Skandynawów ( Sako Tikka), swego czasu furorę robił szwedzki Mauser M80 6,5x55 SE. Ja ostatnio zdradzam precyzyjne strzelanie i na rzecz „kupy huku” na skeetcie i trapie Merklem 12, Simsonem 16. Twój Mossberg chyba za ciężki by był na takie zabawy chociaż jak ostatnio 73 letni dziadek koło mnie na stanowisku ściągał rzutki drylingiem odziedziczonym po swoim ojcu (!!!) to nikt nie miał pytań ;))
Pozdr
Staszex
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 29-03-2010, 15:24   

Staszex napisał/a:
Remingtonów 700 coraz więcej widać na strzelnicach i kniejach ,do nas już przyszła moda na varmint tyle, ze zamiast kojotów mamy lisy

Jak juz wczesniej napisalem, do czworonogow nie strzelam, choc na wet na mojej, przylegajacej do lasu dzialce zwierzyny nie brakuje. Nie ma takiego momentu, zeby nie bylo na niej kilku wiewiorek. czestymi goscmi sa oposy, szopy pracze, skunksy, kojoty, sarny. Lisy to zadkosc, wilki niestety w CT przetrzebiono, ale dwukrotnie juz widzialem zbika i czarnego niedzwiedzia. Raz nieco, w glebi lasu, sporego rysia. Calkiem niedaleko, jest jeziorko, z bobrowym zeremiem.
Moj remington skonfigurowany jest raczej hmm.... taktycznie niz mysliwsko.

Staszex napisał/a:
Twój Mossberg chyba za ciężki by był na takie zabawy chociaż jak ostatnio 73 letni dziadek koło mnie na stanowisku ściągał rzutki drylingiem odziedziczonym po swoim ojcu (!!!) to nikt nie miał pytań

Moj Mossberg to albo uniwersalny klucz do otwierania drzwi(z 1oz. slugiem jako amunicja), lub nieprecyzyjne, aczkolwiek bardzo skuteczne narzedzie do czyszczenia wnetrz( z 'grubym' buckshootem)

pzdr
Tomek
 
 
grzegorz 



Stopień: instruktor IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 22 Sty 2002
Posty: 1294
Skąd: Poznań
Wysłany: 29-03-2010, 19:50   

Wy tam jednak fajnie macie,wolność na maksa:)
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 29-03-2010, 19:59   

Tylko , że jak wszyscy mogą mieć takie "klucze" , to po co drzwi ?? :ping:

Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 29-03-2010, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 29-03-2010, 20:36   

grzegorz napisał/a:
Wy tam jednak fajnie macie,wolność na maksa:)

Wolnosc to jest w innych stanach gdzie i bazooke i granatnik pod reka....ale, jeszcze troche tych rzadow i te wolnosci sie skoncza - a powazniej, bron to jedna z niewielu rzeczy. ktora idzie teraz jak cieple buleczki.
piotrkw napisał/a:
Tylko , że jak wszyscy mogą mieć takie "klucze" , to po co drzwi ??

Drzwi sa ....dla prawnikow. Poniewaz wiekszosc posesji w amerykanskiej suberbii jest nieogrodzona, ewentualny napastnik moze sie tlumaczyc, ze zabladzil. No i wtedy trzeba takie ustrzelone zwloki wciagac do domu, a to brudna robota. :bee; Ale jak juz sprobuje otworzyc 'fizyczna bariere'(moze to byc nawet rama z siatka na komary) to sprawa jest oczywista.
A tu bardziej swoiski element w mojej kolekcji:

pzdr
Tomek
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 29-03-2010, 21:13   

Tego ostatniego to Ci zazdroszcze.
Jak zostal rozwiazany problem przelaczania na ogien ciagly i krotkie serie?
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 29-03-2010, 21:22   

DarekS napisał/a:
Jak zostal rozwiazany problem przelaczania na ogien ciagly i krotkie serie?

Zadajesz trudne pytania :ping: - to wersja semi auto.
To masz jeszcze jedno zdjecie:

tomek
 
 
Staszex 


Stopień: łoo panie...
Kraj:
Jamaica

Wiek: 49
Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 91
Skąd: Tuchola
Wysłany: 30-03-2010, 07:08   

Tak patrzę na Twój arsenał ,do czworonogów nie strzelasz, a do dwunogów….. ? :snajp:
Acha u ans jak się wchodzi bez pukania to zamiast sluga albo breneki pieszczotliwie zwanej śrubą strzela się w zamek amunicją proszkową (talk).
http://www.fam-pionki.pl/...pl/articles/2/8
Po prostu żeby była jeszcze okazja porozmawiać :uuuu: z gospodarzami( slugi mogą rykoszetować po ścianach jak przejdą przez drzwi)
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 30-03-2010, 14:58   

Staszex napisał/a:
Tak patrzę na Twój arsenał ,do czworonogów nie strzelasz, a do dwunogów….. ?

Kolejne pytanie mocno dociekliwe. :ping: Sniper emotikon wyjasnia wiele.
U nas scianki przewaznie z plyt gipsowych, takze dobrze wycelowany slug otwieral drzwi wraz z czescia framugi. A proszkowe naboje zaczeli stosowac jak ktos zamontowal metalowe plyty za drzwiami i dostalo sie 'klucznikowi' i jego kolegom.
Ja osobiscie, jestem zwolennikiem nieco bardziej radykalnych metod z udzialem plastycznej substancji pachnacej migdalami. :zdz:
Co do arsenalu to bez przesady. Jak chce sobie postrzelac to po prostu lubie miec wybor kilku "klamek" tak zeby sie lufy nie przegrzaly.

pzdr
Tomek
 
 
wmaker 

Stopień: owd
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 30-03-2010, 19:39   

Twoje hobby Tomek wstawia Cię w mocne ramy - jako laik/pacyfista wole Twoje dygresje nurkowe (ciekawych sytuacje z U-botów) choć może kiedyś się zarażę i pestkami (na strzelnicach nie idzie mi źle, ale to chyba konkurencja jest zbyt wyluzowana) - jednym zdaniem temacik z przytupem.

p.s. bywasz w ojczyźnie?
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 30-03-2010, 20:44   

wmaker napisał/a:
Twoje hobby Tomek wstawia Cię w mocne ramy

Jak mam to rozumiec?
wmaker napisał/a:
jako laik/pacyfista wole Twoje dygresje nurkowe (ciekawych sytuacje z U-botów) choć może kiedyś się zarażę i pestkami

Jak spojrzysz na symbol "pacyfki", to nie tak bardzo rozni sie on od krzyzyka w snajperskiej lunetce. :ping:
Jak powiedzial Arystoteles w IV wieku p.n.e. :"Wzniecamy wojny, by moc zyc w pokoju."
wmaker napisał/a:
bywasz w ojczyźnie?

W Ojczyznie bylem jakies 4 lata temu, po smierci Ojca. Na razie sie nie wybieram. Dlaczego pytasz?
A wracajac do tematu, mam nadzieje, ze niedlugo MN opublikuje moje wypociny na temat zachaczajacy troche o moje obydwa zainteresowania....

pzdr
Tomek
Ostatnio zmieniony przez TomekR 30-03-2010, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed