Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dysk Zewnetrzny
Autor Wiadomość
Szyderca 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 605
Skąd: WaWa
Wysłany: 04-10-2008, 13:31   Dysk Zewnetrzny

Witam. Mam do was pytanie apropo dysku zewnętrznego. Chodzi mi o to ze jakiś czas temu podłączałem dysk i było ok. Teraz jak podłączam komputer pokazuje dysk mogę na chwile zobaczyc jego zawartosc i po chwili widze pulpit i tak za kazdym razem jak sobie chce wlaczayc dysk zewnerzny. Czyli moge sobie na chwile popatrzec na zawartosc ale uzyc niemoge. Sprawdzalem dysk na innym kompie na VISCIE dziala bez zarzutu. Wiecproblem jest w moim kompie. Wiecie moze co mozna z tym zrobic.Bee Wam Bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam i Dziekuje
 
 
Te_Pe 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 27 Sie 2004
Posty: 571
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-10-2008, 14:41   Re: Dysk Zewnetrzny

hatorihanza napisał/a:
Witam. Mam do was pytanie apropo dysku zewnętrznego. Chodzi mi o to ze jakiś czas temu podłączałem dysk i było ok. Teraz jak podłączam komputer pokazuje dysk mogę na chwile zobaczyc jego zawartosc i po chwili widze pulpit i tak za kazdym razem jak sobie chce wlaczayc dysk zewnerzny. Czyli moge sobie na chwile popatrzec na zawartosc ale uzyc niemoge. Sprawdzalem dysk na innym kompie na VISCIE dziala bez zarzutu. Wiecproblem jest w moim kompie. Wiecie moze co mozna z tym zrobic.Bee Wam Bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam i Dziekuje


podejrzewam wirusa typu autorun.inf

zobacz np:

http://www.searchengines....ych-t94761.html
 
 
 
wielki nicpoń 


Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 105
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 04-10-2008, 19:58   

Jeśli to dysk USB, to może zacznij od najprostszego - spróbuj użyć krótszego przedłużacza USB.
U mnie (W XP SP2) kiedyś pomogło.
 
 
paskudny 

Kraj:
Monaco

Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: ja to znam?!
Wysłany: 30-10-2009, 13:53   

Przyłóż dysk do ucha i posłuchaj czy nie cyka miarowo albo nie słychać rozpędzania silnika i cyknięcia (cyklicznie). Na te objawy pomoże przewód USB z dwoma wtykami do komputera (jeden wtyk do danych, drugi do dodatkowego zasilania) albo podpięcie zewnętrznego zasilacza (jeżeli dysk ma stosowne gniazdko).
No ale ze mnie archeolog :D
 
 
breath 


Stopień: Pożeracz Powietrza
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2009, 10:10   

paskudny, ma racje, moze byc zbyt niskie zasilanie na dysk. Poza tym jak podlaczysz sprawdz czy go widac w zarzadzaniu dyskami (Prawym na moj komputer>Zarzadzaj>Zarzadzanie dyskami)
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 22-11-2012, 10:43   

Witam jak masz dalej problem z tym dyskiem to odezwij się na pw to ci pomogę.
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-11-2012, 10:59   

Po 3 (trzech) latach :?: :D Patrz na daty ;-)
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 22-11-2012, 11:08   

kurde 4 lata sorki nie zauważyłem ale klops. jeżeli możesz to skasuj moje posty z tego tematu.
Ostatnio zmieniony przez pawlos1976 22-11-2012, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 22-11-2012, 13:49   

Może mi ktoś pomoże?
Dysk niechcący sformatowałem
ale w trakcie formatowania zorientowalem sie, że formatuje niewlasciwy dysk i zrobilem reset kompa
jednak partycja poszla w kosmos
a chce ja odzyskac
wczesniej dysk byl szyfrowany TrueCrypt
 
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 22-11-2012, 13:56   

TestDisk
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 22-11-2012, 14:16   

DarekS napisał/a:
Może mi ktoś pomoże?
Dysk niechcący sformatowałem
ale w trakcie formatowania zorientowalem sie, że formatuje niewlasciwy dysk i zrobilem reset kompa
jednak partycja poszla w kosmos
a chce ja odzyskac
wczesniej dysk byl szyfrowany TrueCrypt


Jeżeli nie masz backupu klucza szyfrowania z TC, to jesteś niestety w dupie :( Truecrypt generuje klucz, który jest zapisywany gdzieś w pobliżu początku dysku a sam klucz jest dodatkowo zaszyfrowany hasłem. Jak podajesz hasło to nim jest odkodowywany klucz, następnie tym kluczem TC próbuje odkodować kawałek dysku i jeżeli się wszystko zgadza (CRC itp.) to zakłada, że klucz jest prawidłowy.

Jeżeli masz backup klucza dysku, musisz go całego odszyfrować za pomocą TC a następnie odpalić jakiś program do odzyskiwania plików. Tutaj szanse są różne - największe masz, jeżeli dysk był sformatowany pod NTFS, obszary systemowe (MFT itp.) były wystarczająco daleko, żeby ich nie sięgnęło formatowanie a pliki na dysku są w ciągłych obszarach czyli po dobrej defragmentacji.

Jeżeli jest inaczej, to im bardziej inaczej tym gorzej :( W skrajnym przypadku - (fat32 / ext*, sformatowane dane o strukturze katalogów, pofragmentowane pliki) (ale przy założeniu, że uda się odszyfrować czyli masz backup klucza!) może dać się odzyskać bardzo niewiele - są programy, które przelezą po całym dysku i odzyskają części plików rozpoznając je po sygnaturach, ale do odzyskania będzie tylko ta część, która zajmuje ciągły obszar sektorów o kolejnych numerach - jak masz fart to np. cały plik, jak nie masz - to prawie nic).

Chciałbym Ci coś więcej doradzić, ale odzyskiwaniem danych nie zajmowałem się od lat, nawet nie mam do tego w tej chwili odpowiedniego softu.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 22-11-2012, 14:24   

Może źle opisałem.
Dysk obecnie ma NTFS i format
chodzi mi o to zeby odkrecic format i zalozenie partycji
bo na obecna chwile TC nie chce odemnie zadnego hasla bo dysk nie jest szyfrowany
a zalezy mi zeby przywrocic wlasnie zaszyfrowana partycje
 
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 22-11-2012, 14:29   

Jeszcze raz, TestDisk to jest to czego Ci trzeba, on po prostu odbuduje obszar boot twego dysku, 5 minut i po robocie
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 22-11-2012, 14:35   

Voltek napisał/a:
TestDisk


pokazuje błędne sektory
mimo, że dysk jest na 100% OK
 
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 22-11-2012, 14:35   

DarekS napisał/a:
/.../wczesniej dysk byl szyfrowany TrueCrypt


dyskiem TC była cała partycja czy plik?
Generalnie: może być ciężko, bo TC jest dobrym programem szyfrującym i z treści danych nijak nie da się wywnioskować struktury zaszyfrowanych danych.

Innymi słowy: jeśli sektory (szczególnie początkowe - jeśli to był dysk "prosty" TC lub końcowe - jeśli był to "ukryty" dysk TC), które zawierały dane TC nie zostały uszkodzone, to szansa jest.

Oczywiście: pod żadnym pozorem nic tam nie zapisuj zanim nie zrobisz kopii całego dysku najlepiej sektor po sektorze, (np. używając narzędzia "dd").
 
 
ple 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 174
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 22-11-2012, 14:43   

Jeśli partycja była potraktowana przez TrueCrypt to czarno to widzę
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 22-11-2012, 15:12   

Jeszcze raz
caly dysk zostal potraktowany TC
ja nie chce odzyskac danych z zaszyfrowanego dysku tylko odzyskac ten dysk w postaci zaszyfrowanej
bo jezeli przywroce mu strukture z TC to juz sobie go odszyfruje
 
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 22-11-2012, 15:24   

Bieda, boot sektor był zaszyfrowany i teraz inne programy do odzyskiwania partycji wywalą błędy co byś nie robił. Cieniutko, cieniutko.
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 22-11-2012, 15:39   

DarekS napisał/a:
Jeszcze raz
caly dysk zostal potraktowany TC
ja nie chce odzyskac danych z zaszyfrowanego dysku tylko odzyskac ten dysk w postaci zaszyfrowanej
bo jezeli przywroce mu strukture z TC to juz sobie go odszyfruje


Zajrzyj tutaj:
http://www.truecrypt.org/docs/rescue-disk

jeśli to tylko kwestia boot loadera i ewentualnie tablicy partycji, to może "rescue disk" da radę (jeśli go masz lub jesteś w stanie utworzyć - być może nawet zadziała taki utworzony w innym środowisku).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed