Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
GUE Fund Rec w bazie Colona z Wojtkiem (część I) - relacja
Autor Wiadomość
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 07-05-2013, 14:45   

przemeknurek, g...o wiesz przykładem kogo i czego jestem, w szczególności jeżeli chodzi o nurkowanie. Nigdy nie nurkowaliśmy razem i wyjeżdżasz z tekstami na temat mojego nurkowania. Taki widać z Ciebie nurek o ho ho!!! Wannowy!!!
Jeszcze raz piszę: bez przesadyzmów, można nurkować dla przyjemności i tez będzie bezpiecznie, a pewne rzeczy są ewidentne, jak choćby sr...ie.
Włodek K napisał/a:
Wcale to nie oznacza że do każdej pierdoły trzeba instruktora

To lubie
Włodek K napisał/a:
Ale oznacza to ze do klamota trzeba się przyzwyczaić aby stał się naturalnym dodatkiem a nie czynnikiem ryzyka.

Też bez przesady, specjalnych treningów nie trzeba, da się ogarnąć podczas zwykłego nurka, a znajomość instrukcji obsługi obowiązuje nie tylko nurków.
Nie lubię tego przerostu formy w jaką popada polskie nurkowanie, a już fora to w szczególności.
 
 
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 07-05-2013, 15:49   

przemeknurek napisał/a:
Ale po co świecić pod wodą w dzień?

No właśnie po co...? Po to samo, po co twin i dwoma stage na nurkowanie w litoralu. Jak ktoś lubi dźwigać klamoty to mnie nic to tego. Przemku odnoszę wrażenie, że ktoś trafnie napisał wcześniej, że doskonale bawiłeś się nurkowaniem, a dzisiaj pływają procedury. Nie zrozum mnie proszę źle, nie neguje tego, a wręcz przeciwnie uważam, że każdy robi tak jak lubi. Jeżeli daje Ci to poczucie bezpieczeństwa, komfortu to jestem dwoma rękami za. Ale rozluźnij się troszkę bo spięcie zakłóca trym :hihi-:
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 07-05-2013, 16:12   

przemeknurek napisał/a:
czy zwrócenie uwagi naszego partnera (wystarczy poświecić mu w oczy).


Nie ma to jak oślepienia partnura :rozpacz: .

Przemku, naprawdę świecisz dużą latarą komuś w oczy??? Co prawda nie byłam na kursie GUE, ale mnie komunikacji światłem uczono (nurek GUE, można powiedzieć ortodoksyjny :ping: ) inaczej ........

W 100% zgadzam się z Wieśkonurkiem. Więcej luzu. :ping:
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2013, 16:47   

Ja naprawdę jestem wyluzowany i czerpię z nurkowania olbrzymią przyjemność, a robię to dość często:).

Odnośnie świecenia partnerowi w oczy – nie byłem tego uczony, ale zauważyłem podczas próby empirycznej że skutecznie zwraca to uwagę partnera nurkowego jeżeli jest od nas oddalony a musimy szybko zwrócić jego uwagę:)
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 07-05-2013, 17:30   

Voltek napisał/a:
Też bez przesady, specjalnych treningów nie trzeba,

Oczywiście że bez przesady. Ale taki omal że debilny przykład konieczności przyzwyczajania się do sprzętu.
Grube rękawiczki nurkowe.
Pływając np na zajęciach basenowych potem w ciepłej wodzie np EG czy nawet u nas w lecie, nabywasz przyzwyczajeń manualnych obsługi sprzętu gołą dłonią. Łatwe naturalnie i proste.

U niektórych osób (obserwacje własne nie jednostkowe) występuje niechęć ubierania rękawic ponieważ mają poczucie dyskomfortu spowodowanego właśnie brakiem przyzwyczajenia się do innego chwytania przez grube rękawice. Dopiero po jednym czy dwóch nurkowaniach w takich rękawicach następuje przyzwyczajenie do inności i zaakceptowanie rękawic.

Proces dzieje się w głowie a główną obawą jest ta ze mogą sobie nie poradzić z obsługą sprzętu w grubej rękawicy.
Czy oznacza to że trzeba do tego instruktora?
Oczywiście że nie, ale wymaga samodzielnego ogarnięcia sprzętu i szybko okazuje się ze nawet gruba rękawica staje się przyjazna.
Latarka i procedury jej użycia czy problemy konfiguracyjne są/bywają o nieba bardziej wymagające od prostych rękawic :)
Można je poznać z internetu a można poznać ten fragment w ramach jakichś zajęć z instruktorem opanować wg jakiejś opracowanej i sprawdzonej metody.
To wybór nurka.
Acha nie zapominajmy że obecnie latarki mogą spełniać trochę więcej funkcji niż proste świecenie szczupakowi w oczy :)
Z tego wynika że sama latarka też będzie miała inne parametry do komunikacji w czystych wodach czy oglądanie dna w mętnej wodzie.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 07-05-2013, 17:48   

przemeknurek napisał/a:
Ja naprawdę jestem wyluzowany i czerpię z nurkowania olbrzymią przyjemność, a robię to dość często:).



To super, jednak strasznie poważnie piszesz - poważniej, niż na DiW, a przecież oprócz paru jednostek na obu forach siedzą ci sami ludzie. :aaa:


przemeknurek napisał/a:
Odnośnie świecenia partnerowi w oczy – nie byłem tego uczony], ale zauważyłem podczas próby empirycznej że skutecznie zwraca to uwagę partnera nurkowego jeżeli jest od nas oddalony a musimy szybko zwrócić jego uwagę:)


To masz szczęście, że jeszcze nikt Ci nie odwinął za świecenie w oczy - to naprawdę może oślepić (mój instruktor miał jakiegoś wymiatającego Halcyona).

Wygląda na to, że z ja partnurami (głównie PADI) jesteśmy "bardziej" GUE - nam nie zdarza się oddalić od partnera, i jeszcze nigdy nie musiałam posunąć się do tak radykalnych środków, jak świecenie komuś w oczy - choćby nawet KXMaxem - to nie jest przyjemne. :buuu:
Dla zwrócenia uwagi macha się szybko "mieczem świetlnym" przed partnerem - przynajmniej ja tak byłam uczona. Sprawdzone empirycznie. :ping:
Ostatnio zmieniony przez arkac123 07-05-2013, 17:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2013, 17:52   

arkac123 napisał/a:
Dla zwrócenia uwagi macha się szybko "mieczem świetlnym" przed partnerem .


Zwłaszcza w Egipcie o godzinie 12:00, gdzie miecza nie widać:)

Pozdro,

Przemek

Nigdy nie oddaliłaś się na 3m:)?
Ostatnio zmieniony przez przemeknurek 07-05-2013, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 07-05-2013, 18:16   

arkac123 napisał/a:
To masz szczęście, że jeszcze nikt Ci nie odwinął za świecenie w oczy

Gosia właśnie cała sztuka na tym polega aby być kilka metrów od oślepianego. Przez moment nic nie widzi, a wiec masz czas na ucieczkę. :humor:

[ Dodano: 07-05-2013, 19:18 ]
przemeknurek napisał/a:
Zwłaszcza w Egipcie o godzinie 12:00, gdzie miecza nie widać:)

No własnie Przemku i tu nasuwa się pytanie po co latarka w EG o 12:00 na 20 metrach? Tego ja nie wiem, przyznaję się. Nadmienię tylko, że na co dzień używam latarki.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 07-05-2013, 18:32   

przemeknurek napisał/a:
arkac123 napisał/a:
Dla zwrócenia uwagi macha się szybko "mieczem świetlnym" przed partnerem .


Zwłaszcza w Egipcie o godzinie 12:00, gdzie miecza nie widać:)




Noooo..... Halcyona ponoć widać - tak przynajmniej twierdzi Hubert. :aaa:

przemeknurek napisał/a:
Nigdy nie oddaliłaś się na 3m:)?


W Egipcie zazwyczaj prowadzę grupkę, więc wszyscy na mnie patrzą - no nie da uciec, ;)
nie musiałam nikomu jeszcze świecić w oczy (zresztą, w dzień nie odpalam swojego KXMaxa, byłoby to bezcelowe ;) ), a jak się ktoś zagapi na rafkę, czy rekina, to nic strasznego, czekam spokojnie, zresztą na mnie też czekają - my naprawdę bardzo powoli i spokojnie pływamy, na zupełnym luzie - w końcu to jest rekreacja. ;) .

[ Dodano: 07-05-2013, 19:34 ]
Wieśkonur napisał/a:
arkac123 napisał/a:
To masz szczęście, że jeszcze nikt Ci nie odwinął za świecenie w oczy

Gosia właśnie cała sztuka na tym polega aby być kilka metrów od oślepianego. Przez moment nic nie widzi, a wiec masz czas na ucieczkę. :humor:


O widzisz, nie wpadłabym na to - dzięki. :beer3:
Ostatnio zmieniony przez arkac123 07-05-2013, 18:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2013, 18:36   

Ja tam mam 4-Tec Light For Me – lepiej świeci niż Halcyon:). W dzień także się przydaje do komunikacji:).
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 07-05-2013, 18:43   

przemeknurek napisał/a:
Ja tam mam 4-Tec Light For Me – lepiej świeci niż Halcyon:). W dzień także się przydaje do komunikacji:).


A Hubert ma takiego dużego, kupionego w samym H (wiesz, jestem z tych blondynek, które dzielą samochody na czarne i pozostałe, inne rzeczy podobnie) :hihi-:

Musicie się po prostu kiedyś spotkać i pomachać mieczami.........
 
 
przemeknurek 


Stopień: Hyperoxic Trimix
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Gru 2011
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2013, 19:04   

Hahaha – męskie spotkanie w celu prezentacji miecza to nie jest „,my cup of tea”:) Dodatkowo (bazując na moim niewielkim doświadczeniu - 120+ nurkowań) nie zawsze H znaczy lepiej. Najlepszym przykładem tego jest moja płyta i uprząż Halcyona, która została obcięta z wielu zbędnych elementów po tym jak empirycznie i osobiście odczułem, że są zbędne
 
 
JacekKG 


Stopień: hydrox
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 959
Skąd: Blisko brzegu
Wysłany: 07-05-2013, 20:09   

przemeknurek napisał/a:
Ja tam mam 4-Tec Light For Me – lepiej świeci niż Halcyon:). W dzień także się przydaje do komunikacji:).


Prawdopodobnie najlepsze latarki na świecie
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-05-2013, 20:13   

Wieśkonur napisał/a:
i tu nasuwa się pytanie po co latarka w EG o 12:00 na 20 metrach?

Poświecić w "dziurę" w rafie ? Zobaczyć jakiego rzeczywiście koloru jest "to coś" co oglądamy ?
 
 
Wieśkonur 


Stopień: wystarczający IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 747
Skąd: Jaworzyna Śląska
Wysłany: 07-05-2013, 20:37   

wiesiek01 napisał/a:

Poświecić w "dziurę" w rafie ? Zobaczyć jakiego rzeczywiście koloru jest "to coś" co oglądamy ?

No właśnie, a nie jak napisał Przemek "W dzień także nadaje się do komunikacji". Bo jest moim zdaniem zbędnym klamotem zabieranym w dzień, który ma służyć do komunikacji. Służy do oglądania jak sam stwierdziłeś.
 
 
ziemia 


Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 445
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-05-2013, 21:05   

Nieśmiało wydaje mi się, że powinno się starać od razu uczyć obsługi twina, inaczej za wiele dobrodziejstw z tego wielkiego zapasu gazu nie ma. A za to jest pokusa wepchania się tam, gdzie w razie awarii może zabraknąć gazu.
 
 
Voltek 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 510
Skąd: znikąd
Wysłany: 08-05-2013, 06:22   

arkac123 napisał/a:
w końcu to jest rekreacja

Nic dodać i nic ująć. ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed