Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
XLI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym
Autor Wiadomość
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 20:42   

arkac123 napisał/a:
Większość osób, tak ja ja, wrzuca do jednego worka łowców z kuszą - zarówno tych, nurkujących z butlą, jak i bez.
Kłusujący robią naprawdę czarny PR całemu środowisku, czego przykładem jest np ten wątek.

No właśnie. Tak, jakby myśliwym czynić zarzuty z tego, że inni szczują sarny psami lub zakładają wnyki przy wodopoju.

arkac123 napisał/a:
Czy nie ma możliwości napiętnowania ich postępowania?

jest. Przykład:

"/.../otrzymałem informacje, potwierdzone materiałem zdjęciowym, o bezmyślnym i aroganckim zachowaniu zawodników podczas /.../ zawodów /.../ Zachowaniu zmierzającym do świadomego złamania prawa oraz lekceważenia regulaminu organizowanej przez nasze Stowarzysznie imprezy. Nielegalny połów gatunków zabronionych oraz połów ryb których wymiar rzeczywisty stanowił mniej niż połowę wymiaru ochronnego gatunku, to działalność która nie może być tolerowana! /.../Mając na uwadze powyższe incydenty oraz oczywiste oburzenie całego środowiska /.../ osoby te /.../ zostały zdyskwalifikowane oraz nie będą miały prawa udziału w organizowanych przez nas zawodach do końca kadencji obecnego Zarządu."
tu całość

arkac123 napisał/a:
Np wiele osób doskonale wie, kto zadźgał Zakrzówkowego suma, ale nikt publicznie go nie potępił, raczej mówią o nim z uznaniem (kilka razy słyszałam teorię, że największe osobniki w akwenie trzeba zabijać).....

ta teoria ma pewne uzasadnienie (chodzi o to, że osobniki "w sile wieku" sają lepszy materiał genetyczny niż stare), co nie oznacza oczywiście mojej zgody czy poparcia dla polowania na Zakrzówku czy jakimkolwiek innym popularnym nurkowisku.
Ci, którzy wiedzą, kto go skłusował - muszą chyba rozważyć w swoim sumieniu czy podjąć dalsze kroki.

Bogdan WEG napisał/a:
ptja napisał/a:
/.../podejść z kuszą z zamiarem upolowania do dużej ryby? Wbrew pozorom to nie jest takie proste, jak z butlą.

Bardzo proste.
po chwili hiperwentylzacji na tlenie jestem w stanie wytrzymac pod wodą 3 minuty.
To bardzo dużo zeby zabic, wczesniej zlokalizowana rybkę.
Tym bardziej że drapiezniki generalnie poza polowaniem sie nie przemieszczaja,

Drapieżniki się nie przemieszczają... chyba, że inny drapieżnik (choćby z kuszą) na nie dybie. Szczupaki np. są kanibalami i w stadkach pływają tylko osobniki podobnej wielkości.
Jeśli to takie proste, to dlaczego doświadczeni łowcy - zwycięzcy mistrzostw - w ciągu kilku godzin (może nawet więcej, nie sprawdzałem w regulaminie) mają jedynie po kilka ryb?
Owszem, małe okonie, "patelniaki" można łowić garściami "hawajką" lub polespear-em czy nawet wędką bez przynęty (same rzucają się na haczyk, widziałem jak łowił w ten sposób kolację pracownik parku narodowego :-) ).

Tu relacja nurka i łowcy z zawodów (link): "Objawił mi się kapitalny lin, miałem go chwilę na muszce... zbierałem się za długo do strzału, chciałem odrobinę lepiej go ustawić... wszystko trwało w sumie mniej niż 1 sek... i tyle go widziałem."

Bogdan WEG napisał/a:
grunt, spławik, trolling czy spinning daje rybie wybór: zjeśc czy nie. Kusza wyboru nie daje.

Kusza jest "przyczepiona" do łowcy. A tu już ryba ma wybór: dać mu podejść na te 2-3m czy jednak się oddalić.

Co do wędki vs kuszy dorzucę jeszcze taki argument: wędkarz nie wie, co ma na haczyku (być może właśnie śmiertelnie męczy osobnika chronionego gatunku lub niewymiarowego), a łowca strzela do ryby, którą rozpoznał.
 
 
Bogdan WEG
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 20:43   

arkac123 napisał/a:
Bogdan WEG napisał/a:
Na śródlądziu to egzekucja a nie sport.



Sorry, ale ja nie widzę różnicy, czy poluje się na śródlądziu, czy w morzu.


róznica jest subtelna. w morzu czy oceanie jedna tona ryb +- nie robi róznicy , na śródlądziu taka wielkosc to rzeź.
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2013, 21:10   

Bogdan WEG napisał/a:
arkac123 napisał/a:
Bogdan WEG napisał/a:
Na śródlądziu to egzekucja a nie sport.

Sorry, ale ja nie widzę różnicy, czy poluje się na śródlądziu, czy w morzu.


róznica jest subtelna. w morzu czy oceanie jedna tona ryb +- nie robi róznicy , na śródlądziu taka wielkosc to rzeź.


Ilu jest łowców podwodnych?

Ten artykuł mówi o produkcji rzędu 45-47 tysięcy ton (milionów kilogramów!); połowy to ok. 16 tys. ton, z czego 84% wyjęli wędkarze, a reszta połowy zawodowe.

Czy naprawdę kilka tysięcy łowców łowiących przez mniej niż pół roku) to takie zagrożenie w stosunku do kilkuset tysięcy wędkarzy ławiących przez okrągły rok?
- ten przykład autor opisał tak (cytuję fragment): "Ogólnie relax z batem uważam za fajną zabawę i czasami warto wybrać się na spławik posiedzieć pogadać wypić piwko i pomoczyć kija a zarazem po obserwować wodę."
(to chyba zdjęcie z zawodów, bo chyba normalnie aż tak gęsto "moczykije" nie siedzą nad wodą)

... albo kłusowników:
Ostatnio zmieniony przez ptja 25-06-2013, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bruner 



Stopień: nurek swobodny :)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 11 Gru 2012
Posty: 365
Skąd: Sosnowiec, Kraków
Wysłany: 25-06-2013, 22:21   



Jezioro Trześniowskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed