Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
wspólne zamówienie IntersorbŸ 812
Autor Wiadomość
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-10-2013, 18:24   wspólne zamówienie IntersorbŸ 812

Witajcie,

Chciałbym zorganizować akcję wspólnego sprowadzenia absorbentu.
Udało mi się wynegocjować ciekawą stawkę przy większym zamówieniu i jestem chętny podjąć się załatwienia wszelkich formalności związanych z jego sprowadzeniem.

Chodzi o IntersorbŸ 812, czyli produkt firmy Divelime - jest on sugerowanym absorbentem min. takich producentów jak rEvo. Ja używam go w Inspiation i sprawuje się bez zarzutów ;)

Opis na stronie:
http://www.divelime.com/dl_products.html

Tak czy inaczej jeżeli uda nam się zebrać chętnych na 32 beczki po 20kg, wówczas cena jednej beczki 20kg wynosić będzie ok. 295 PLN.

Osoby zainteresowane proszę o maila z informacją na ile beczek 20kg się piszą na maila: przemek@divemania.pl
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2013, 22:00   

http://www.divelime.com/d...iving_grade.pdf
http://www.divelime.com/d...de_TDS_4411.pdf
http://www.divelime.com/d...de_TDS_4411.pdf

http://www.molecularprodu...y%20UK%20DS.pdf

Pamiętam prezentowali porównanie statycznej chłonności, mieli na wyższym poziomie niż Molecular. Jak jest z pyleniem się, czy jest na poziomie niższym niż Draeger i Molecular ? Bo słyszałem doniesienia że dobrze nie jest.

Najważniejsze jaki jest przebieg dynamicznej chłonności, czy taki, czy inny ?.
http://rebreathers.pl/forum/download.php?id=39

pozdrawiam rc
 
 
PawelW 



Stopień: CCR/OC TMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1343
Skąd: Pniewy
Wysłany: 03-10-2013, 22:40   

295 brutto ?
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2013, 12:10   

PawelW napisał/a:
295 brutto ?


Jeżeli będzie potrzebna faktura to trzeba doliczyć 23% VAT'u
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 04-10-2013, 14:10   

divemania napisał/a:
jeżeli uda nam się zebrać chętnych na 32 beczki po 20kg
Zrobiłem wywiad przemysłowy, to będzie duża bariera.
divemania napisał/a:
PawelW napisał/a:

295 brutto ?



Jeżeli będzie potrzebna faktura to trzeba doliczyć 23% VAT'u

To cena będzie podobna do oferty JML.

pozdrawiam rc
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-10-2013, 10:35   

No to jeszcze chętnych na 8 beczek potrzebujemy i zmawiamy !
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 05-10-2013, 20:45   

divemania napisał/a:
Jeżeli będzie potrzebna faktura to trzeba doliczyć 23% VAT'u


Możesz wytłumaczyć jak można sprzedać produkt w cenie netto . Jako uczciwego podatnika interesuje mnie dlaczego niektórzy nie płacą Vat - co automatycznie przekłada się na wyższy Vat płacony przez tych uczciwych .
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-10-2013, 20:49   

slawek290 napisał/a:
divemania napisał/a:
Jeżeli będzie potrzebna faktura to trzeba doliczyć 23% VAT'u


Możesz wytłumaczyć jak można sprzedać produkt w cenie netto . Jako uczciwego podatnika interesuje mnie dlaczego niektórzy nie płacą Vat - co automatycznie przekłada się na wyższy Vat płacony przez tych uczciwych .


Oczywiście. To nie jest żaden przekręt czy tajemnica. Po prostu kupując towar wewnątrz UE otrzymujesz f-re E wewnatrzunijną, bez VAT'u.
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 05-10-2013, 22:46   

...
Ostatnio zmieniony przez slawek290 05-10-2013, 22:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 06-10-2013, 00:33   

he he świetny pomysł ten biznes
 
 
Trajter 


Stopień: wystarczający
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 679
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-10-2013, 08:07   

divemania napisał/a:
Oczywiście. To nie jest żaden przekręt czy tajemnica. Po prostu kupując towar wewnątrz UE otrzymujesz f-re E wewnatrzunijną, bez VAT'u.


Jeśli kupujesz na osobę fizyczną otrzymujesz unijną fakturę imienną zawierającą VAT w wysokości państwa w którym kupujesz.
Jeżeli kupujesz na firmę otrzymujesz fakturę eksportową wewnątrzunijną w kwotach netto (bez VAT). Przy sprzedaży tego towaru na terenie kraju jesteś zobowiązany doliczyć i odprowadzić VAT - niezależnie, czy dalej sprzedajesz na fakturę, czy na paragon.
Mam nadzieję, że to wyjaśnia problem fiskalny, bo nawet nie chcę przypuszczać, że wcześniej znaliście tą sprawę, ale nie stosowaliście - czyli innymi słowy, że wprowadzaliście towar do obiegu w sposób niezgodny z prawem (inaczej nazywa się to przekrętem).
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2013, 08:39   

http://www.atrasorb.com.br/index.php?I=14
To przykład rosyjskiego przysłowia, Za morzem wół kosztuje 1 kopiejkę, ale przewóz jest drogi"
Jest producent wapna sodowanego podobno produkował dla Draeger, wiele na to wskazuje, bo ich produkt również przepuszcza część nie związanego CO2 na początku pracy.
Statyczne chłonności ma wysokie.
Do odważnych biznesmenów świat należy. Chcesz sprowadzać tanie wapno o długim czasie ochronnym, to dobry produkt. Niestety skala początkowa musi być wysoka, bez wbicia się w rynek medyczny, przemysłowy i wojskowy przedsięwzięcie jest nie opłacalne.
Te rynki są zajęte w Europie.
(Atrasorb jest zainteresowane pozyskaniem europejskiego dystrybutora.)

pozdrawiam rc
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 06-10-2013, 14:05   

Trajter napisał/a:
Jeżeli kupujesz na firmę otrzymujesz fakturę eksportową wewnątrzunijną w kwotach netto (bez VAT). Przy sprzedaży tego towaru na terenie kraju jesteś zobowiązany doliczyć i odprowadzić VAT - niezależnie, czy dalej sprzedajesz na fakturę, czy na paragon.


Jeżeli zaś tego towaru nie odsprzedaż dalej tylko np. zostawiasz sobie to jest się zobowiązanym wystawić fakturę wewnętrzną i zapłacić VAT dla Polski.

Nie znam się na tym ale pogoglowałem chwilę, bo wydało mi się zbyt piękne że zagranicą można kupować na firmę bez vatu.
 
 
ptja
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2013, 15:26   

maran napisał/a:
Jeżeli zaś tego towaru nie odsprzedaż dalej tylko np. zostawiasz sobie to jest się zobowiązanym wystawić fakturę wewnętrzną i zapłacić VAT dla Polski.

IMHO nie jest tak, jak piszesz.
Jako płatnik (podatnik VAT) masz prawo odliczać ten podatek naliczony w cenie zakupów, które używasz do celów "firmowych". Przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów polski VAT się nalicza i wystawia fakturę wewnętrzną, a jej kwotę wykazuje się zarówno po stronie zakupów jak i sprzedaży, a więc jest neutralna podatkowo w tym momencie.
Nie ma obowiązku fakturowania "sobie" sprzedaży towarów i usług wykorzystanych we własnej działalności gospodarczej (ale oczywiście jest, gdy sprzedaje się coś komuś innemu).
 
 
divemania 


Stopień: Tec CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 159
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-10-2013, 16:15   

W związku z tematem VAT'u i wieloma dywagacjami z tym związanymi skonsultowałem temat z dostawcą i będzie możliwość otrzymania faktury VAT za ten absorbent - cena podana przeze mnie (295 PLN) będzie ceną brutto zawierającą 20% VAT.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed