Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
HBO a utrata słuchu
Autor Wiadomość
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2014, 19:40   HBO a utrata słuchu

W 2008r była konferencja PTMiTH. Było na niej wystąpienie dotyczące leczenia słuchu po wybuchach i z nie ustalonych przyczyn.
Okazuje się że zastosowanie HBO daje pozytywne skutki w obu sytuacjach. Na konferencji w 2013 był podany przykład leczenia z pomocą HBO stresu pola walki. Czy jeszcze są jakieś zastosowania tak, jest ich wiele. Więcej jest w "Podstawy Terapii Hiperbarycznej" często zwykli lekarze, nie znają możliwości terapii hiperbarycznej tlenowej, a paleta jest bardzo szeroka.
Tu na liście można odszukać, chociaż paleta zastosowań jest dłuższa.
http://hiperbaria.wroc.pl/index5.php?id=17
Dlaczego napisałem ten temat, niedawno na FN pewien człowiek zadał pytanie dotyczące " Rozwalone okienko okrągłe?", przypuszczałem że też da się to leczyć hiperbarycznie, skoro jest to metoda skuteczna w stosunku do ucha czy OUN.
Okazało się że miałem rację.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2014, 21:49   

Cześć,
kurcze, Ryszard, to Ty nawet leczyć hiperbarycznie tlenowo potrafisz - nie to co te patałachy łapiduchy. Szacun, Ryszard, szacun.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2014, 21:58   

TomKur napisał/a:
Cześć,
kurcze, Ryszard, to Ty nawet leczyć hiperbarycznie tlenowo potrafisz - nie to co te patałachy łapiduchy. Szacun, Ryszard, szacun.
Ja nie, lecz tak się złożyło że byłem w odpowiednim miejscu w odpowiednim towarzystwie. Szacun to się należy Tadeuszowi Doboszyńskiemu i Tadeuszowi Orłowskiemu za napisanie książki w 1977r, w której te informacje są zawarte. Wystąpienia na konferencjach, osób z młodszego pokolenia, potwierdzają treści zawarte w publikacji.
Kilku osobom już się udało pomóc, dzięki kontaktom w PTMiTH.

Czy pochwalisz się co tobie się udało ?

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2014, 22:07   

Nie, no nie bądźcie tacy skromni. Przecież wyraźnie napisałeś, że to ty miałeś rację a łapiduchy nie znają możliwości tej metody. Ja tylko wyraziłem uznanie, jak chcesz, oddam ci cześć i klęknę przed kompem z rękoma jak do modlitwy. Chcesz ?
 
 
Marras 

Stopień: coraz wyższy :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 148
Skąd: Polska
Wysłany: 09-02-2014, 23:41   

Motti napisał/a:
Okazało się że miałem rację.

No to order od prezydenta murowany.

Motti napisał/a:
Szacun to się należy Tadeuszowi Doboszyńskiemu i Tadeuszowi Orłowskiemu za napisanie książki w 1977r, w której te informacje są zawarte.

Czyli nic się w hiperbarii od 1977 nie zmieniło?
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 10-02-2014, 08:28   

TomKur napisał/a:
że to ty miałeś rację a łapiduchy nie znają możliwości tej metody.
W tej sprawie jak najbardziej, bo miałem odpowiednie informacje.
Pierwsze informacje to konferencja w 2008r, mam wtedy drugie zgłoszenie (prezentowane komu trzeba). Na koniec konferencji rozmawiam z lekarzem który prezentował temat "o leczeniu ubytków słuchu po wybuchach i nie ustalonym podłożu". Omawiam wypadek DCS kolegi, którego przetrzymali dobę w szpitalu wojewódzkim, zanim podjęto leczenie hiperbaryczne, Później ten lekarz (dr Jacek Piechocki) pomagał w diagnostyce, czy kolega ma PFO, okazało się że nie, nurkuje dalej. W tej sprawie również miał swój pozytywny udział, zadał proste pytanie czy był kontakt z KOMH.
Potem sprawy się lepiej potoczyły.
Więc jest to zasługa dr Jacka Piechockiego z Hiperbaria Warszawa (kiedyś szpital wojskowy ul. Szaserów) obecnie szpital MSWiA ul. Wołoska.

Natomiast był też inny problem zdrowotny. Temat wisiał rok na forum. Nikt z szanownych lekarzy z FN nie pomógł, nawet nie pomógł jeden członek PTMiTH. Po wejściu na FN szybko sprawę udało się dzięki korespondencji PW i e-mail, pozytywnie rozstrzygnąć.

Ale jakoś nie widzę osób którym Ty mogłeś pomóc, nie masz czym się pochwalić.
Marras napisał/a:
Czyli nic się w hiperbarii od 1977 nie zmieniło?
Dopiero po pokoleniu, potwierdzają inni lekarze, że się da takie przypadki leczyć hiperbarycznymi sesjami tlenowymi.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 10-02-2014, 10:45 ]
Pewien ciekawszy cytat str 343 "Efekt terapeutyczny uzyskany dzięki zastosowaniu tlenu w hiperbarii u chorych z delirium był trwały i jednakowo wyrażony zarówno po zatruciu alkoholowym, jak i wskutek działania tlenku węgla. W czasie pierwszych minut sprężania w komorze (do chwili podania tlenu) u niektórych chorych objawy halucynacji i bredzenia nasilały się, narastał strach i pobudzenie psychomotoryczne. Jednakże po 10-15 min. od chwili podawania tlenu u większości chorych omamy stawały się rzadsze, mniej intensywne lub też całkowicie ustąpiły, łącznie z pobudzeniem psychoruchowym. Poprawiała się orientacja co do czasu i otoczenia. Chorzy stawali się krytyczni odnośnie własnego stanu. Tętno i oddech stawały się rzadsze, obniżało się ciśnienie tętnicze. Zwykle po 1-2 seansach całkowicie wyprowadzano chorego ze stanu psychozy"
Podstawy Terapii Hiperbarycznej" T. Doboszyński i T.Orłowski. Instytut Medycyny Morskiej Wojskowej Akademii Medycznej.

Na pewnym forum (nie jest to FN), ten pijacki temat ocalał, inne są kasowane, nawet jak to działający naukowcy napisali "Nurek towarowy 20 lat później", również jak profesorowie medycyny hiperbarycznej (model Jones się nie podobał, czas połowicznego odsycania nie jest stały, zależy od perfuzji).

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez Motti 10-02-2014, 08:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 13:07   

Cześć,
Ryszard, napisz proszę, jakie uczelnie skończyłeś i jakie masz tytuły naukowe ?. Ja jestem magister po Uniwersytecie Gdańskim - piszę o tym, żeby nie było, że sam pytam a nie udzielam info. Pytam o twoje wykształcenie, ponieważ jesteś ekspertem od wszystkiego - od zaworów poprzez obiegi otwarte i zamknięte po medycynę hiperbaryczną. Zastanawiam się tylko, czy jesteś amatorem czy prawdziwym specjalistą od tych wszystkich dziedzin.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 10-02-2014, 14:36   

TomKur napisał/a:
i zamknięte
Od tego jestem ekspertem, posiadam 2 patenty. Tak się potoczyła historia osób z MW, że nie mogli patentować rozwiązań wtedy kiedy powstawały. Ja się od nich uczyłem, potem napisałem pierwszy patent i był prezentowany na Konferencji PTMiTH w 2005r. Potem było jeszcze trochę ale zaproszono mnie do wstąpienia do Towarzystwa (jest pod auspicjami MW). Po długich wahaniach wstąpiłem. Pozostałe fragmenty pól na których się wypowiadam, też mają podstawy. Tyle że nie jestem takim samym specjalistą, jak w obiegach zamkniętych.
Jestem patenciarzem dzięki temu mam skróconą listę obowiązków, w stosunku do naukowca. Jak przychodzi mi do głowy pomysł z nauki to natychmiast szukam osoby której mogę to podrzucić. Tak też było na ostatniej Konferencji w listopadzie w Sopocie.
Bycie w Towarzystwie ułatwia dostęp do wiedzy z wysokiej półki, czy stawiasz mi z tego powodu zarzut, że nie posiadasz szerokiego dostępu Gdynia jest bliżej Gdańska niż Warszawa.
TomKur napisał/a:
czy prawdziwym specjalistą od tych wszystkich dziedzin.
Takich to znajdziesz na forum (wiesz o kogo chodzi) i zakładzie psychiatrycznym.

Nie wspominasz od czego jesteś magistrem: czy to bibliotekarstwo, polonistyka czy geografia. Czy coś z science.

Poza tym, prosiłem o przykłady osób, którym pomogłeś, na polu zdrowotnym nurkowym , nadal bez odpowiedzi.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 16:12   

Ryszard - klapa. Czyli nie jesteś naukowcem, nie masz wykształcenia i nie jesteś specjalistą. Jesteś po prostu amatorem. Nie ładnie jest, jak amator poucza i beszta zawodowców, w tym lekarzy czy inżynierów. Mam nadzieję, że chociaż masz maturę. Jestem teraz pewny, że cała ta twoja pisanina, te obliczenia i chwalenie się patentami i utytułowanymi kolegami naukowcami jest po prostu leczeniem kompleksu niższości. Nic ci nie ujmuję, pewnie jesteś uzdolniony i oczytany, ale jednak bez solidnych podstaw twoje twierdzenia są, cóż, dyskusyjne. Trochę pokory i samokrytyki nie zaszkodzi.
Jestem humanistą z wykształcenia, ale zajmowałem się zawodowo i zajmuję różnymi rzeczami. Nie będę się chwalił komu pomogłem, nie mam takiej potrzeby. Nie mam we wszystkim racji, często się mylę. Cały czas się uczę, czego i tobie życzę.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 10-02-2014, 22:28   

TomKur napisał/a:
Jestem humanistą z wykształcenia
To wiem, że nie orientujesz się w tym co napisałem, skoro przywołujesz coś co jest sprzeczne z elementarną fizyką, czyli NOF. W tym momencie potwierdzasz że możesz się tylko czepiać co za problem powiedzieć komu się pomogło. Jeśli on wprost dziękował.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-02-2014, 23:12   

Ryszard, ja się nie czepiam. Jesteś majsterkowiczem bez wykształcenia i chwała ci za to, że interesujesz się różnymi rzeczami. A NOF, no cóż, działa wbrew prawom fizyki. Ale maturę masz Ryszard, no nie mów że nie.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 10-02-2014, 23:18   

TomKur napisał/a:
Jesteś majsterkowiczem bez wykształcenia
Tu się mylisz.
TomKur napisał/a:
A NOF, no cóż, działa wbrew prawom fizyki.
Dlatego Kowalski z TP który teraz pracuje na Fizyce na UW, napisał że to bzdura. Jest w radzie naukowej PTMiTH.
TomKur napisał/a:
Ale maturę masz Ryszard, no nie mów że nie.
Policzysz ln-1=?.

Czy może zauważyłeś że jesteś trollem. Nic nie skreśliłeś o metodach hiperbarycznego leczenia, tylko ad personam.

pozdrawiam rc
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 11-02-2014, 04:17   

TomKur napisał/a:
Jesteś majsterkowiczem bez wykształcenia


Bill Gates też
 
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 11-02-2014, 15:48   

nuras5 napisał/a:
TomKur napisał/a:
Jesteś majsterkowiczem bez wykształcenia

Bill Gates też

To właściwie jest mit. Wtedy kiedy zaczynał swoją przygodę z komputerami nikt tego nie nauczał a jak już informatyka nabrała rozpędu to nią się nie zajmował bo został biznesmenem I wtedy zatrudnił tych co mieli odpowiednie wykształcenie.
Podobnie było ze Stevem Jobsem, żeby mieć wizję nie trzeba być inżynierem ale żeby ją zrealizować i żeby ta wizja przyniosła użytkowe korzyści już tak.
Ostatnio zmieniony przez Scaner 11-02-2014, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2014, 16:43   

Ryszard, ja nie jestem lekarzem i nie będę udawał, że znam się na leczeniu. Ty też nie jesteś a udajesz, że się znasz. Tu mogą być osoby, które mogą wziąć na poważnie twoje wywody, pamiętaj o tym.
Rozumiem, że matury też nie masz. Chociaż dobra zawodówka ?
A z tym NOFem to w końcu jak rozumiem Kowalski policzył, że jest bzdurą a ty przepisałeś ?. Czemu ta bzdura działa Kowalski też policzył ?
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 11-02-2014, 17:17   

Scaner napisał/a:
To właściwie jest mit.

Nie- zrezygnował ze studiów po I roku
A informatyki uczyli dużo wcześniej - programowania komputerów też.
Ostatnio zmieniony przez nuras5 11-02-2014, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 11-02-2014, 22:24   

TomKur napisał/a:
Ryszard, ja nie jestem lekarzem i nie będę udawał, że znam się na leczeniu. Ty też nie jesteś a udajesz, że się znasz. Tu mogą być osoby, które mogą wziąć na poważnie twoje wywody, pamiętaj o tym.
Motti napisał/a:
przypuszczałem że też da się to leczyć hiperbarycznie, skoro jest to metoda skuteczna w stosunku do ucha czy OUN.
To cytat, z którego nie wynika, to co ty mówisz. Nie masz kontaktu z rzeczywistością. Jak wielu korzystających z NOF. To ciekawa współzależność.
TomKur napisał/a:
Rozumiem, że matury też nie masz. Chociaż dobra zawodówka ?
A z tym NOFem to w końcu jak rozumiem Kowalski policzył, że jest bzdurą a ty przepisałeś ?. Czemu ta bzdura działa Kowalski też policzył ?
Sprawdź w olimpiadach fizycznych dla liceów. Żyjesz w świecie swoich wyobrażeń. Kolega z grupy jest profesorem na UW na Fizyce. Kowalski przeszedł z PW na UW.

Policzysz ln-1=?. Czy znowu będziesz bredził.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2014, 23:23   

Ryszard, spokojnie, rozmawiamy sobie. Ja tylko odkryłem, że nie masz wykształcenia ani tym bardziej stopnia naukowego. I warto przez ten pryzmat oceniać twoje teorie. Inny kolega z forum, inżynier z tego co pamiętam, udowodnił, że jesteś ignorantem w sprawach technicznych. Po co te nerwy, przecież to tylko stwierdzenie faktów. Fajnie, że masz hobby związane z teoretyzowaniem na tematy szeroko pojętej dekompresji. Szanuję ludzi, którzy mają swoje pasje, także uzdolnionych amatorów takich jak ty. I naprawdę trzymam kciuki za twoje "wynalazki".

Pozdrawiam.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2014, 08:31   

TomKur napisał/a:
Inny kolega z forum, inżynier z tego co pamiętam, udowodnił, że jesteś ignorantem w sprawach technicznych.
To fajny kawałek, znasz jego imię i nazwisko ? NIE. Może dyplom widziałeś też NIE. Może jakiś patent ? NIE. Dlatego wyciągasz wnioski, z faktu że od dawna nie traktowałem jego serio. Skoro zadzwonienie do dozoru technicznego stanowiło problem.
Wyjaśniłem że pracuję w koncepcjach również pokazałem jak wygląda koncepcja DCSC. Ten sam poziom ogólności.

Faktycznie wielką bezgraniczną wiarę trzeba mieć, żeby wierzyć w każdą bajkę, taką jak NOF, lub plotki nikogo.
TomKur napisał/a:
Fajnie, że masz hobby związane z teoretyzowaniem na tematy szeroko pojętej dekompresji. Szanuję ludzi, którzy mają swoje pasje, także uzdolnionych amatorów takich jak ty. I naprawdę trzymam kciuki za twoje "wynalazki".
Tyle że miałem kontakt z odpowiednimi osobami i dostarczają profesjonalną literaturę. Skrobnąłem kolejny kawałek paranoi fizycznej w NOF, w sąsiednim temacie.

Dlaczego Pawła Poręby nie zaproszono do PTMiTH ?
Jego dzieło nie przejdzie recenzji naukowej do publikacji w PHR, czy na konferencji.

Poruszyłeś pewną lawinę pytań. Czy Paweł Poręba jest lekarzem ? NIE
Czy zajmuje się medycyną hiperbaryczną zawodowo ? NIE. Może ukończył kursy dla lekarzy ? (Antoni Dębski ukończył takie) też NIE. Może napisał dupochron na swojej książce że "zastosowane metody czytelnik stosuje na własną odpowiedzialność" ? Też NIE.
Wreszcie podstawowe, czy ma badania, jakie jest bezpieczeństwo tej metody.
TEGO TEŻ NIE MA !!!
Nawet żadnej recenzji.


Jak widzę obliczenie "Policzysz ln-1=?. Czy znowu będziesz bredził. " nadal jest poza zasięgiem. Tego typu rachunki algebraiczne, są podstawą rozumienia dekompresji.

pozdrawiam rc
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej. Wszelkie wypowiedzi wyrażane, są jedynie osobistym poglądem.
Autor 2 patentów w SCR SMS constant ppO2. PL 214445 (P-377789), PL 214464 (P-386700), P-393223, ... .

.
Ostatnio zmieniony przez Motti 12-02-2014, 08:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grzstr 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 40
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 12-02-2014, 10:23   

a mogę ja policzyć ? ;)

ln(z) = ln|z| + i*arg(z)

z= -1 = (-1+i0) => |z| = sqrt((-1)^2+(0)^2)=sqrt(1)=1

W wielkim skrócie i uproszczeniu dla liczb rzeczywistych argument główny jest równy zeru dla liczb dodatnich oraz pi dla ujemnych.

więc ln(-1) = 0 + i*Pi

Liczby zespolone przerabiałem jakieś 20 lat temu od tej pory nie miałem potrzeby skorzystać ale skoro to jest potrzebne do nurkowania to chyba muszę sobie przypomnieć. :D

Jeszcze jako uzupełnienie
ln|z| = ln 1 = 0 => e^0 = 1
Ostatnio zmieniony przez grzstr 12-02-2014, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed