Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
HBO a utrata słuchu
Autor Wiadomość
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2014, 10:39   

grzstr napisał/a:
a mogę ja policzyć ?
Możesz i fajnie że przywracasz wiarę w ludzi.
Zapominasz o tym że można również dopisać kolejne 2nPi gdzie n należy do całkowitych liczb.

e^iX = cosX + isinX = e^i(X + 2nPi)

Teraz ciekawostka, dwóch naukowców medyków, opatentowało tabele dekompresyjne.

Kategoria, numer i data zgłoszenia:
WYN: 282442, 1989-11-22


Kategoria i numer ochrony:
WYN: 161329

Osoby
Rodzaj osoby Nazwa Miasto Adres Kraj
Twórca Doboszyński Tadeusz Gdynia PL
Twórca Łokucijewski Bogdan Gdynia PL
Zgłaszający/Uprawniony Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte Gdynia PL
Pełnomocnik Rzeczn. pat. K. Kartawy"

"TomKur" pokażesz coś podobnego dla NOF ?

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-02-2014, 14:20   

Oj Ryszard, ale się zagotowałeś. Ja nie będę się wypowiadał o Pawle, nie znam go osobiście. Z tego co słyszałem, ma wykształcenie wyższe ścisłe (chyba techniczne), a ty nie masz żadnego wykształcenia i pewnie jest to kolejny powód dla którego szarpiesz go za nogawki. Drugim powodem jest pewnie to, że nie traktuje twojej osoby poważnie. Kolega inżynier, który udowodnił twoją ignorancję też pewnie nie traktuje ciebie poważnie, bo czemu miałby - udowodnił miałkość twojej wiedzy i starczy.
Jeszcze raz podkreślam - fajne masz hobby, ale niestety nie poparte dobrymi podstawami, dlatego jesteś tylko w sumie ciekawym amatorem-majsterkowiczem.

Pozdrawiam.
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2014, 14:46   

TomKur napisał/a:
Z tego co słyszałem, ma wykształcenie wyższe ścisłe (chyba techniczne),
Różne wersje słyszałem.
TomKur napisał/a:
a ty nie masz żadnego wykształcenia i pewnie jest to kolejny powód dla którego szarpiesz go za nogawki.
Wiesz chyba w Gdańsku na studiach uczyli Logiki, na UW była zadana w pierwszym terminie.
Teorii miary (całki) nie studiowałeś, ale określenie "żadne" (bez wyjątków) oznacza też że nie posiadam nawet podstawowego. Nie mówiąc choćby o średnim. Ciebie rozwalają rachunki z zakresu szkoły średniej, nie umiesz zrozumieć tematu o dekompresji tlenowej.
TomKur napisał/a:
Kolega inżynier, który udowodnił twoją ignorancję też pewnie nie traktuje ciebie poważnie, bo czemu miałby - udowodnił miałkość twojej wiedzy i starczy.
Ponowię pytanie, znasz jego imię nazwisko i patenty które stworzył ?
TomKur napisał/a:
Drugim powodem jest pewnie to, że nie traktuje twojej osoby poważnie.
Akurat środowisko medycyny hiperbarycznej nie traktuje pomysłów Pawła Poręby serio, natomiast Ty bezkrytycznie łykasz jego bajania.
Pokazałeś jego patent, wyniki badań, dyplom lekarza, ukończone kursy medycyny hiperbarycznej ?

Może tego nie zrozumiesz, lecz jest z mojej strony troska również o Twoje bezpieczeństwo. Jak znasz model Buhlmanna, to rozumiesz jakie bzdury są w NOF.

Ponieważ masz opanowaną Pszemolową grę w piczipolo, kolejne głupawe zarzuty, kolejne pytania, to znikasz z osób którym się odpowiada.
Nawet logiki nie znasz, jaja.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-02-2014, 15:24   

Fajnie było z Tobą pogadać. Trzymam kciuki za Twoje "wynalazki". Jeżeli masz maturę, to zawsze możesz uzupełnić wykształcenie, to nic wstydliwego, a wtedy dowiesz się, co jest na poszczególnych latach studiów. O Twoich patentach już tu było, nie chce mi się tego znowu drążyć. O Twojej "wiedzy" wypowiadali się specjaliści na tym forum, w tym lekarze i inżynierowie. Nie neguję wcale, że ją posiadasz w wąskim zakresie, ale zrozumienie celu i kontekstu np. metod liczenia deco w locie wykracza poza Twoje możliwości intelektualne.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez TomKur 12-02-2014, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2014, 22:50   

TomKur napisał/a:
wypowiadali się specjaliści na tym forum, w tym lekarze i inżynierowie.
Jaaja na całego, żaden z wypowiadających się lekarzy na tym forum, nie umie policzyć dekompresji w modelu.
Inżynierowie odzywający się też niczego nie mają w UPRP.pl
TomKur napisał/a:
Jeżeli masz maturę,
Wprost napisałem że Logikę na UW zadałem, o indywidualnym toku studiów z elektroniki nie wspominałem. A Tomaszek swoje, masz Tomaszeku kontakt pojęciowy z tekstem pisanym.
TomKur napisał/a:
ale zrozumienie celu i kontekstu np. metod liczenia deco w locie wykracza poza Twoje możliwości intelektualne.
Właśnie dlatego że się orientuję w modelu Buhlmanna, mogę bez trudu pokazywać idiotyzmy w NOF i RD.
Znowu Tomaszek nie doczytałeś, osoby których opinię o NOF cytowałem, mają wyższe stopnie naukowe niż Paweł Poręba. Należą do krajowych i międzynarodowych Towarzystw Medycyny Hiperbarycznej, są też w NATO specjalistami.
Jeden z rekordzistów w nurkowaniu mówi wprost o stosowaniu nitroksu do dekompresji TMX w nurkowaniach głębokich. "Jak Paweł zrobi nurkowanie powyżej 200m i zrobi dekompresję na nitroksie, to pogadamy". Kontrdyfuzja jego załatwi, dowiedział się Paweł o tym od Włodka Kołacza, na sekcie.
Jak zdybiesz Pawła na kilku sprawach, to staje się Twoim wrogiem, a dla jego przydupasów, stajesz się wrogiem śmiertelnym. Lecz tobie to nie grozi.
"grzstr" umie obliczyć to, co dla Tomaszka jest poza zasięgiem.

pozdrawiam rc
 
 
Marras 

Stopień: coraz wyższy :)
Kraj:
Poland

Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 148
Skąd: Polska
Wysłany: 12-02-2014, 23:59   

Motti napisał/a:
....umie obliczyć to, co dla Tomaszka jest poza zasięgiem


No to póki co, to ty misiu-Rysiu jesteś poza zasięgiem...
i spokój na miesiąc :)
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 13-02-2014, 00:43   

:( potraficie zamordować każdy temat !
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2014, 23:22   

Podstawą do tego tematu była książka "Podstawy Terapii Hiperbarycznej" z 1977r.
30 lat później ukazała się książka poszerzająca zastosowania terapii hiperbarycznej "Zarys medycyny hiperbarycznej" w ubiegłym roku wyszło wznowienie i jest dostępne, ISBN 978-83-7522-014-8 . Jest bardzo poszerzony zakres zastosowań, są omówione ograniczenia, publikacja głównie nadaje się dla lekarzy, lecz może być też pomocna dla nurków.

pozdrawiam rc
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-06-2018, 11:40   

https://alertdiver.eu/pl_PL/artykuly/nagla-utrata-sluchu-po-nurkowaniu-na-trimiksie
DAN ogłosił to, co było w polskiej literaturze medycyny nurkowej. "Podstawy Tlenoterapii Hiperbarycznej z 1977r , gratuluję sukcesów i liczę na dalsze.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed