Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs Gas Blender
Autor Wiadomość
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-03-2014, 05:05   

md1974 napisał/a:
Kto i w jaki sposób udowodni, że nie zrobiłeś mu gazów takich jak chciał? Przecież wcale nie musiał się tłumaczyć co chce z tym robić, może opony dmuchać?


Od tego jest chyba rejestr napełnień (wszędzie gdzie nabijałem butle ,,komercyjnie" takowy był) gdzie kwitujesz odbiór: że sprawdziłeś co jest w środku, że zgadza się to z tym co deklaruje blender - najlepiej jak klient sam wpisuje wynik pomiaru.

A po co i na co komu takie gazy? - nidy nie widziałem żeby ktoś sie o to pytał albo żądał pokazywania runtime'u - co najwyżej chciał zobaczyć odpowiedni plastik.
Ostatnio zmieniony przez AdamP 18-03-2014, 05:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Motti
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2014, 07:21   

pawlos1976 napisał/a:
§ 13.2. Niedopuszczalne jest, aby zbiorniki przenośne były:
2. Niedopuszczalne jest przetaczanie gazów ze zbiorników przenośnych do innych zbiorników przenośnych poza
zakładem napełniającym.
.....
§ 3.Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
9) zakład napełniający - zakład posiadający uprawnienie do napełniania gazami zbiorników przenośnych oraz
do konserwacji i napraw tych zbiorników;

Pada słowo przetaczanie, są jeszcze 2 słowa przelewanie (do którego się można doczepić) i słowo przetłaczanie. Za pomocą przetłaczarki czy sprężarki.
I may konia trojańskiego do ominięcia przepisu.

Kilka lat temu napisałem na FN o moim wężyku od sprężarki z dwoma męskimi końcówkami. Mówiłem o wykorzystaniu kapilar miedzianych z manometrów aparatów tlenowych. Wybuchła piękna draka bo można tylko tym co sprzedawał hołubiony na forum.
W ubiegłym roku pokazałem Piórewiczowi seniorowi kapilary. Skomentował to jasno jest to jakiś sposób, nie było zapiekłości nuworysza. Bo: funkcja, cel i środki, były właściwe.
Cała szopka powstała na kanwie przelewania propanu butanu z butli 11kg do instalacji LPG bo była niższa akcyza. Zamiast tworzyć szczelne prawo tworzone są przepisy na chybcika.

W przelewaniu ważna jest prędkość, przy niektórych gazach, wysoka prędkość to gwarancja problemów. Ale jeśli instruktor świeżej daty z kwitami, nie ma pojęcia co jest przyczyną zmian temperatury mieszaniny gazowej, to takie regulacje są słuszne.

W Krakowskim oddziale MSA Auer była butla która się zapaliła od środka. Był do tłustej butli przelewany tlen, zbyt szybko, resztki oleju się zapaliły. Butla wytrzymała, lecz widoczne są piękne barwy nalotowe, z których można odczytać temperatury, jakie osiągnęła stal.

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez Motti 18-03-2014, 07:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-03-2014, 11:16   

AdamP napisał/a:
... kwitujesz odbiór: że sprawdziłeś co jest w środku, że zgadza się to z tym co deklaruje blender - najlepiej jak klient sam wpisuje wynik pomiaru.

A po co i na co komu takie gazy? - nidy nie widziałem żeby ktoś sie o to pytał albo żądał pokazywania runtime'u - co najwyżej chciał zobaczyć odpowiedni plastik.

No i dokładnie takie jest też moje podejście. Tyle, że nie "najlepiej" tylko MA sam wykonać pomiar i wpisać. Za co więc ma odpowiadać blender? Jeśli namiesza nie to co trzeba to klient nie powinien wziąć gazów i tyle. Jeśli zdecyduje się robić nura na niewłaściwych gazach - jego sprawa.
 
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 18-03-2014, 11:53   

md1974 napisał/a:
RobikP napisał/a:
Nie ważne, czy masz uprawnienia, czy nie. Jeżeli poprzez swoje działanie spowodujesz czyjąś śmierć - art. 155 kodeksu karnego.

Ok. To się da zrozumieć. Z tym, że w przypadku namieszania komuś gazów nie wrzucasz go na siłę do wody. W dodatku nie masz wpływu na to do czego delikwent użyje tych gazów.
Załóżmy, że chlapniesz mu do twina 80bar He, 15 O2 i dobijesz do 230 powietrzem a on wpadnie na świetny pomysł żeby na tym pójść na szybką setkę. To będzie Twoja wina, że go pozamiata? Kto i w jaki sposób udowodni, że nie zrobiłeś mu gazów takich jak chciał? Przecież wcale nie musiał się tłumaczyć co chce z tym robić, może opony dmuchać?

--
Pozdrawiam,
Mariusz


Witam to ma raczej odniesienie nie co zamieszał blender tylko chodzi o czystość gazów. Wtedy służby się skupiają na analizie gazów pod kątem czy nie ma jakiś szkodliwych typu CO lub CO2 np.
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-03-2014, 12:10   

pawlos1976 napisał/a:
Wtedy służby się skupiają na analizie gazów pod kątem czy nie ma jakiś szkodliwych typu CO lub CO2 np.

A czy wtedy, jak to mówią w TV, nie jest to dochodzenie "w sprawie" a nie "przeciwko"?
Pytam z czystej ciekawości bo czasem po koleżeńsku coś tam komuś mieszam. Sobie to mogę zrobić co chcę, jak się utopię to będzie mi wisieć czy uznają mnie winnym.
Dlatego może dokładnie sprecyzuję o co mi chodzi i jeśli ktoś wie to będę wdzięczny za info. Zakładamy następującą sytuację:
- gość dostał gazy zgodnie z życzeniem,
- czyste, bez żadnego syfu,
- miał odpowiednie uprawnienia,
- poszedł i się utopił z dowolnego powodu - źle zaplanował, popełnił jakiś drastyczny błąd, bez znaczenia,
- ktoś kto mu robił gazy nie miał "uprawnień" (trochę to naciągane, tak to nazywać) GB.
Pytanie - rodzina tego co mieszał już ma zbierać cebulę żeby wysyłać do pudła?
Może ktoś na forum zetknął się z podobnym przypadkiem?

--
Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed