Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
SSI - licencje
Autor Wiadomość
kyniekk 

Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-04-2014, 12:46   SSI - licencje

Witam,

Rozpocząłem kurs nurkowania około 4 tygodni temu (OWD SSI).
Przerobiliśmy już basen i teorię - wykłady + kurs online. Za 2 tygodnie jedziemy na wody otwarte.

W dalszym ciągu nie dostaliśmy materiałów szkoleniowych (tylko online).
Instruktor twierdzi, że w związku z przejęciem SSI przez Mares'a panuje taki bałagan, że nie jest w stanie od w sumie 6 tygodni (bo zaliczkę wpłacaliśmy wcześniej) ściągnąć materiałów.

Pytanie jest czy to prawda, czy ściema ?

Cały czas obiecuje że do wód otwartych wszystko będzie i licencję dostaniemy też od razu po zaliczeniu wód otwartych, ale już zaczynam mieć wątpliwości.

Napiszcie, ile czeka się na takie rzeczy jak materiały i licencja??


pozdrawiam!
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 23-04-2014, 13:30   

Szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda teraz ale jak ja robiłem kurs 3 lata temu to materiały SSI stały w CN na półce i dostałem je przy wpłacie zaliczki za kurs, abym się poduczył przed wykładami.
Logbook, tabele, książka, jakiś długopis. Cały zestaw w pudełeczku.
Na certyfikat po zaliczeniu kursu czekałem około 10 dni.

ziller
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2014, 16:22   

Myślę że SSI jest zbyt poważną organizacją abyś musiał się martwić o licencję...
A co do materiałów i podręczników to niestety obecnie mało kto daje takie na kursie w formie papierowej, bądź wymaga ich obowiązkowego dokupienia w jakiejś horrrendalnej cenie...
Ale cóż... takie czasy.
Zresztą po dziś dzień wiele organizacji nurkowych na polskim rynku de facto nie ma przetłumaczonych podręczników albo ma jakieś starocie które dawno już przestały być aktualne...

A co do SSI:
Na Twoim miejscu zadzwoniłbym do polskiego przedstawiciela tej organizacji, zdaje się że to DeltaDive z Morynia? i tam spytał jak wygląda sytuacja...
Znam 2 osoby które robiły swój kurs AOWD SSI w jednym z hiper-mega technicznych centrów nurkowych w Trójmieście i tam je tak ,,obsłużyli" że kurs AOWD robiły ROK!!!
Nie mogły się doprosić ani nurkowań ani materiałów szkoleniowych, ani certyfikatów na koniec ,więc skontaktowały się z centralą SSI na Polskę i okazało się że to instruktorzy kręcą i kombinują.
Ale w Twoim przypadku wcale nie musi tak być.
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23-04-2014, 17:47   

Cytat:
i tam je tak ,,obsłużyli" że kurs AOWD robiły ROK!!!


??? W SSI nie istnieje coś takiego jak "kurs AOWD" . ( dwa dni nurkowań i po krzyku ;-) )Jest to zestaw czterech kursów róznych specjalizacji do wyboru z zestawem obowiązkowym. Po ich ukończeniu nurek otrzymuje uznaniowy certyfikat automatycznie .
Tak więc , nie broniąc centrum, nie dziwi mnie że mogło to tyle trwać .
Licencję w SSI otrzymujesz bardzo szybko, głownie zależy to od przesłania drogą elektroniczną dokumentów przez Twojego instruktora . Jezeli nawet nie dostaniesz plastiku to będziesz mógł ją wydrukować ze strony SSI .
Przyznam , ze ostatnio nie wiem jak wygląda sprawa materiałów szkoleniowych .

Pozdrawiam Piotr
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2014, 18:37   

piotrkw napisał/a:
??? W SSI nie istnieje coś takiego jak "kurs AOWD" .


A to niby co?!
[img]http://www.sydneydive.com.au/images/course_titles/AOWD.jpg[img]
-karta rowerowa?

piotrkw napisał/a:
Jest to zestaw czterech kursów róznych specjalizacji do wyboru z zestawem obowiązkowym.

Tak jak w większości organizacji.
W PL z tego co pamiętam były(są?) obowiązkowe: nocne/w ograniczonej widoczności, głębokie, nawigacja a czwarta była do wyboru...
Po ich ukończeniu wspomniane przeze mnie osoby po kolejnych perypetiach ( najpierw zamiast plastiku AOWD dostały pocztą..... OWD!!! - ,,bo instruktor się pomylił")

piotrkw napisał/a:
Tak więc , nie broniąc centrum, nie dziwi mnie że mogło to tyle trwać .

Do dziś na stronie tego centrum w ofercie widnieje AOWD SSI (obok odrębnej oferty oddzielnych specjalizacji)...
Więc jednak taki kurs istnieje :bee;
A co do czasu trwania...
Wspomniany ,,super techniczny" instruktor wysyłał kursantom sms-y że zajęcia są odwołane ponieważ jest chory, a po kilku tygodniach na jednym z forów nurkowych wyczytaliśmy jak chwalił się że w tym czasie nurkował (szczegóły pominę)

piotrkw napisał/a:
Przyznam , ze ostatnio nie wiem jak wygląda sprawa materiałów szkoleniowych .

Nie żebym namawiał do złego, ale...
podręczniki SSI do OWD i najpopularniejszych specjalizacji w języku polskim są do znalezienia w necie (dokładniej na torrentach)
*jak nie znajdziesz pisz na priv
Ostatnio zmieniony przez AdamP 23-04-2014, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ple 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 174
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 23-04-2014, 18:46   

AdamP napisał/a:
A to niby co?!
[img]http://www.sydneydive.com.au/images/course_titles/AOWD.jpg[img]
-karta rowerowa?


A to jest plastik SSI AOWD ale nie jest to równoznaczne z istnieniem kursu SSI AOWD.

Aby otrzymać certyfikat Advanced Open Water Diver musisz ukończyć 4 kursy dowolnych specjalności i mieć zalogowanych co najmniej 24 nurkowania.
Ostatnio zmieniony przez ple 23-04-2014, 18:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23-04-2014, 18:47   

AdamP napisał/a:
-karta rowerowa?


Certyfikat uznaniowy . To nie kurs. ;-)
Na drugiej stronie masz między innymi wyszczególnione cztery kursy specjalizacyjne które właściciel certyfikatu zaliczył .

Pozdrawiam Piotr

[ Dodano: 23-04-2014, 18:50 ]
AdamP napisał/a:
Tak jak w większości organizacji.


Nie do końca , w PADI do niedawna był to osobny kurs AOWD składający się ( jeżeli się mylę to przepraszam , znałem tylko ze słyszenia ) czterech nurkowań i trwający dwa dni .

Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 23-04-2014, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2014, 19:18   

piotrkw napisał/a:
AdamP napisał/a:
-karta rowerowa?


Certyfikat uznaniowy . To nie kurs. ;-)
Na drugiej stronie masz między innymi wyszczególnione cztery kursy specjalizacyjne które właściciel certyfikatu zaliczył .


Zgadza się - i można go otrzymać zamiast certyfikatów potwierdzających ww specjalizacje
-1 plastik zamiast 4 :pa:
więc może i uznaniowy ale poświadcza też konkretne kwalifikacje i umiejętności.
(swoją drogą jak mam P2, Open Water Diver,Advanced EANx czy jakiś inny tam certyfikat
to jaki on jest jak nie własnie UZNANIOWY ?!
(wiem wiem że są jeszcze ,,Platinum Sratinum Silver Gold Experience"...sprzedawane za ileśtam zalogowanych nurkowań :bee; )


[ Dodano: 23-04-2014, 18:50 ]
AdamP napisał/a:
Tak jak w większości organizacji.


Nie do końca , w PADI do niedawna był to osobny kurs AOWD składający się ( jeżeli się mylę to przepraszam , znałem tylko ze słyszenia ) czterech nurkowań i trwający dwa dni .

[/quote]

Akurat w PADI AOWD to po 1 pierwszym nurkowaniu z czterech specjalizacji ( w tym głębokie)
W SDI np jest jeszcze Advanced Adventure Diver....
Dlatego własnie wyraźnie napisałem ,,Tak jak w większości organizacji" :pa:

Umowa była na kurs AOWD - uzgodniono głębokie,nocne,nawigację i nitrox - certyfikat w cenie - zamiast nitroxu (odrębny certyfikat) na koniec na certyfikacie wpisano wrakowe, choć to były zwykłe nurkowania - tyle że w morzu.

Celowo Piotrze nie wpisałem o jakie chodzi centrum, choć instruktorzy z niego gdy to przeczytają od razu będą wiedzieć że to o nich :bee;

Oooooooo....

A to np co takiego:

http://www.diveschool.pl/...-poczatkujacych

Cytat:
Kurs Advanced Open Water Diver

Aby zostać nurkiem w stopniu AOWD należy:

posiadać 24 zalogowane nurkowania (6 zawiera się w kursie)

ukończyć 4 specjalności do wyboru np.:

Nurkowanie głębokie
Nurkowanie nocne i w ograniczonej widoczności
Nawigacja
Suche skafandryWrakowe

:pa:
Ostatnio zmieniony przez AdamP 23-04-2014, 19:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23-04-2014, 19:37   

AdamP napisał/a:
Celowo Piotrze nie wpisałem o jakie chodzi centrum, choć instruktorzy z niego gdy to przeczytają od razu będą wiedzieć że to o nich :bee;


Pewnie tak ,

AdamP napisał/a:
Oooooooo....

A to np co takiego:


Ktoś nazwał to kursem , ale działa to tak :
- w maju postanawiasz zrobić specjalizację Deep nad morzem .
- w lipcu podczas pobytu w Egipcie robisz nitrox i wrakowe
- w pażdzierniku nawigację na koparkach
Każde może być w innym centrum nurkowym SSI i u innego instruktora . Po każdej otrzymujesz plastik ukończenia danej specjalizacji .
W listopadzie przychodzi pocztą automatycznie certyfikat AOWD z wyszczególnionymi specjalizacjami .


Instruktorzy mogą umawiać się z kursantami w różny sposób i mogą to nazywać kursem AOWD jeżeli takie uzgodnienia na poszczególne kursy poczynią . Ale to ich nazewnictwo i interpretacja nie SSI .

Pozdrawiam Piotr
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 23-04-2014, 19:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
koz 

Stopień: TEC-40
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Lut 2013
Posty: 80
Skąd: Wrocław/Kraków
Wysłany: 23-04-2014, 20:45   

Dodam, że jest też aplikacja SSI na smartphone'a i tam też można trzymać swoje certyfikaty (w tym uznaniowe AOWD ;) ). Przydatne w przypadku zapomnienia plastików na wyjazd.
 
 
PawelM 


Stopień: coś tam Diver
Kraj:
Italy

Wiek: 49
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 61
Skąd: Lissone
Wysłany: 23-04-2014, 22:28   Re: SSI - licencje

kyniekk napisał/a:

Przerobiliśmy już basen i teorię - wykłady + kurs online. Za 2 tygodnie jedziemy na wody otwarte.

W dalszym ciągu nie dostaliśmy materiałów szkoleniowych (tylko online).
Instruktor twierdzi, że w związku z przejęciem SSI przez Mares'a panuje taki bałagan, że nie jest w stanie od w sumie 6 tygodni (bo zaliczkę wpłacaliśmy wcześniej) ściągnąć materiałów.

Hej! :)
Tak celem wyjaśnienia, to nie Mares wykupił SSI a koncern Head, jedynie Mares, jako że został również wykupiony przez Head, będzie "trzymał rękę" nad gałęzią "nurkową" tego koncernu.
Co do podręczników, to nic nie uległo zmianie i są to te same podręczniki co przed fuzją. Było trochę zamieszania, bo nikt nie wiedział co będzie i jakie zmiany nastąpią po tej fuzji ale już wiadomo że na razie zmiany będą tylko na najwyższych szczeblach.
Co do twojego kursu to myślę że nie musisz się niczym przejmować, ja swoje OWD robiłem ponad 3 lata temu, teorię robiłem tylko online, instruktor tylko mi zadał kila pytań aby sprawdzić czy dobrze zrozumiałem, potem baseny, wody otwarte i po ok tygodniu od egzaminu miałem certyfikat w ręce. Podręcznika do owd nie otrzymałem w ogóle.
Pozdrawiam! :)
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 24-04-2014, 11:55   

Sprawdziłem przed chwilką CN, w którym ja robiłem swoje wszystkie kursy.
Nadal przy OWD przy wpłacie zaliczki otrzymuje się cały zestaw oryginalny od SSI. Podręcznik, tabele, oryginalny logbook SSI, worek na to wszystko, nawet długopis.
Ja robiłem tam jeszcze nocne, deep, nitrox, podlodowe, nawigacje.
Ze wszystkich kursów mam w domu oryginalne podręczniki, naklejki czy inne duperele sygnowane przez SSI. Wszystko w cenie kursu. Nie było żadnych dodatkowych opłat za oryginalne materiały SSI, a ceny kursów nie różnią się od tych, które można znaleźć w internecie na stronach innych CN.
Myślałem, że taki jest standard a tu się okazuje, że niekoniecznie.
 
 
HX 

Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-04-2014, 12:32   

Cytat:

Ze wszystkich kursów mam w domu oryginalne podręczniki, naklejki czy inne duperele sygnowane przez SSI. Wszystko w cenie kursu. Nie było żadnych dodatkowych opłat za oryginalne materiały SSI, a ceny kursów nie różnią się od tych, które można znaleźć w internecie na stronach innych CN.


Wszystko opisane jest w aktualnych standardach 01.2014
www.divessi.com/downloads
dział /SSI Global Training Standards
Wszystko przygotowane profesjonalnie i atrakcyjnie wizualne.
Co do logiki prowadzenia szkoleń każdy może sobie wyrobić własne zdanie.

Jeżeli chodzi o materiały, ogólnie jest w standardach napisane że wszystkie kursy/licencje ich wymagają. Następnie w specyfikacjach poszczególnych kursów, już nie ma takiej konsekwencji np: wymagane są przy JUNIOR SPECIALTY a potem dopiero DIVE GUIDE, we wszystkich pośrednich stopniach przemilczano materiały.

W razie wątpliwości co do materiałów zalecają kontakt z "Service Center SSI w celu uzyskania wsparcia."

Cytat:
W SSI nie istnieje coś takiego jak "kurs AOWD"


AOWD SSI istnieje, ale równoważnym stopniem z AOWD PADI jest według SSI Advanced Adventurer (tabelki na końcu pdf'a).
Specjalizacje czyli kursy, czyli kurs składa się z 4 kursów.


Analizując standardy obecnych na rynku organizacji, obserwuję tendencję do rozbijania szkoleń na drobne, oraz próbę utrzymania kursantów w jedynej słusznej organizacji. Moja "ulubiona" organizacja, od pewnego etapu, nie dość że nie wypuszcza ze swoich szeregów, to jeszcze nakazuje co określony okres odnawiać uprawnienia, jeżeli nie uczestniczyłeś w projektach.
Osobiście trzymam się jednej organizacji/standardu który mi odpowiada. Ponadto doszkalam się z materiałów wielu organizacji i regularnie nurkuję ;) .
Ostatnio zmieniony przez HX 25-04-2014, 12:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2014, 15:18   

HX napisał/a:

AOWD SSI istnieje, ale równoważnym stopniem z AOWD PADI jest według SSI Advanced Adventurer (tabelki na końcu pdf'a).
Specjalizacje czyli kursy, czyli kurs składa się z 4 kursów.


Wreszcie ktoś mądry :ok2: :ping:

Swoją drogą wskażcie mi certyfikat nurkowy który nie jest ,,uznaniowy"...
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 25-04-2014, 15:56   

HX napisał/a:
AOWD SSI istnieje,


Oczywiście, że istnieje , nie istnieje natomiast "kurs AOWD "
Ale jak kolega napisał :

AdamP napisał/a:
Wreszcie ktoś mądry


Jak ktoś chce wierzyć to uwierzy we wszystko ;-)

Pozdrawiam Piotr
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2014, 16:30   

piotrkw napisał/a:

Jak ktoś chce wierzyć to uwierzy we wszystko ;-)


Piotrze...
Wiesz co piszesz...czy piszesz co wiesz?

Nie ma dla mnie znaczenia definicja...
Czy AOWD w SSI to kurs, stopień, a może zestaw czterech specjalizacji tworzących razem kurs...

Wiem że w SSI można zrobić oddzielnie nurkowanie nocne, nukowanie w nocy i ograniczonej widoczności oraz nurkowanie głębokie jako oddzielne specjalizacje, płacąc oddzielnie za każdą z nich i za każdy plastik ją potwierdzający.
Można też zrobić te trzy specjalizacje razem (przepraszam ,,łącznie" żeby nie było :ping: )
dołożyć do tego czwartą specjalizację do wyboru i...
otrzymać na koniec JEDEN PLASTIK mający tą samą wartość/znaczenie czy jak wolisz ,,uznaniowość" co trzy wymienione wcześniej plastiki specjalizacyjne :bee;

W związku z tym ww certyfikat AOWD SSI POTWIERDZA KWALIFIKACJE NURKOWE
i nie należy go mylić z funkcjonującymi również w SSI ,,plastikowymi kartami" typu Platinum Diver 500 które w sumie nic nie ,,potwierdzają/uznają"...
...po za tym że ktośtam ileśtam nurkowań sobie zalogował

Pozdrawiam
 
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 25-04-2014, 17:27   

Nie ulega wątpliwości natomiast to, że otrzymany certyfikat AOWD w SSI to poświadczenie, że jego posiadacz przeszedł cztery oddzielne, niezależne kursy specjalizacyjne.
Pełne kursy, osobno certyfikowane odpowiednim plastikiem, a nie jak w innych organizacjach po jednym nurkowaniu zaznajamiającym z poszczególnymi zagadnieniami.
Mój partnur robił AOWD w innej organizacji i tak na prawdę po każdym nurku usłyszał - a jeśli chcesz poznać całość zagadnień związanych z ... i tu nazwa specjalizacji (deep, nocnym, nawigacją itp) zapisz się na konkretny kurs. Czyli ma AOWD, które nic prawie nie daje, poza tym, że posmakował tego i owego i kilka razy więcej zanurkował.

Ja wybrałem SSI przypadkiem, ale nie żałuję tej drogi. Robiłem sobie kiedy miałem czas i pieniążki kolejne kursy a jak się już uzbierały cztery umiejętności dostałem wraz z ostatnim plastikiem dodatkowo plastik z AOWD.

Jeśli dla czysto teoretycznych rozważań przyjąć, że kurs w SSI i np PADI prowadzi ta sama osoba to kursant z AOWD SSI ma zrobione 5 kursów w tym OWD i dodatkowo 4 pełne kursy specjalizacyjne, a kursant posiadający AOWD w PADI, ma troszkę poszerzone OWD i na kursy specjalizacyjne musi sobie pójść. Czyli umie sporo mniej.

Aby osiągnąć ten sam poziom kasa wychodzi chyba wyższa w PADI bo trzeba dodatkowo zaliczyć i zapłacić za AOWD.

Z drugiej strony, jeśli komuś zależy tylko na tym aby się pochwalić plastikiem AOWD to w PADI ma drogę krótszą, tańszą i łatwiejszą.
Ostatnio zmieniony przez ziller 25-04-2014, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 25-04-2014, 17:32   

AdamP napisał/a:
Nie ma dla mnie znaczenia definicja...


Stąd też i problemy w zrozumieniu przez Ciebie , wbrew pozorom zrozumienie definicji znacznie ułatwia zrozumienie całokształtu .

Pozdrawiam Piotr
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2014, 18:39   

piotrkw napisał/a:
AdamP napisał/a:
Nie ma dla mnie znaczenia definicja...


Stąd też i problemy w zrozumieniu przez Ciebie , wbrew pozorom zrozumienie definicji znacznie ułatwia zrozumienie całokształtu .
Pozdrawiam Piotr


całokształtu czego?

-tego tematu na forum?
-ścieżki szkolenia SSI?
-przypadku moich znajomych?
-czy Twojej własnej subiektywnej interpretacji/widzimisię?

No ale ok :beer3:

Sżkoda że nie wypowiedział się jakiś instruktor SSI :((:

Dziś naskrobię maila z zapytaniem albo do przedstawicielstwa SSI albo do jakiegoś miarodajnego CD/IT SSI...

Samą definicję akurat uważam tu za najmniej istotną - ale widzę że terminologia urasta dla niektórych do rangi problemu :ping:

Skoro jak rozumiem Ty rozumiesz nie tylko definicje, ale i co za tym idzie całokształt to napisz jak rozumiesz ,,uznaniowość" i czemu AOWD w SSI to nie kurs tylko certyfikat ,,uznaniowy"?
No i jakie Twoim zdaniem są pozostałe kursy (np.OWD) i specjalizacje(np.Deep, Stress & Rescue) w SSI skoro nie są ,,uznaniowe"?

piotrkw napisał/a:
wbrew pozorom zrozumienie definicji znacznie ułatwia zrozumienie całokształtu .


wiem że.../wydaję mi się.../uważam że.../chciałbym aby...
-potrafisz znaleźć różnicę?

Pozdrawiam
 
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 25-04-2014, 20:02   

AdamP napisał/a:
Sżkoda że nie wypowiedział się jakiś instruktor SSI


Hm... akurat w SSI posiadam uprawnienia Divemaster'a .. ale to pewnie Tobie nie wystarczy . ;-)

Pozdrawiam Piotr

P.S. Nie piszę o rzeczach których nie jestem pewien.
Ostatnio zmieniony przez piotrkw 25-04-2014, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed