Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Black OLED Xdeep komputer- testy, sugestie, hacking :-P
Autor Wiadomość
atego815 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 143
Skąd: Pszczólki k/Gdanska
Wysłany: 18-08-2014, 14:23   

grol napisał/a:
Można

W menu głównym jest opcja 'namiar kompasu'.
Soft masz aktualny?


Dziękuję bardzo :) Aktualizacja dodała "namiar" :beer3:
;OK;
 
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 12-09-2014, 09:05   

Ktoś wie gdzie od ręki można nabyć nowy BT ?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 12-09-2014, 10:26   

na allegro ;)
 
 
pawel282 

Kraj:
Poland

Dołączył: 27 Mar 2013
Posty: 81
Skąd: Gilowice
Wysłany: 12-09-2014, 15:12   

Na allegro nie ma od reki - aukcja konczy sie dopiero za 7 dni :)
Ale gdyby ktos wiedzial gdzie to takze bylbym zainteresowany :)
 
 
Łukasz Mirowski 


Stopień: p2, adv nx intd
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 19
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 12-09-2014, 19:54   

Banana divers... Jarek ma od reki oleda nx do sprzedania... Wczoraj miał.PZDR..
 
 
kesser 

Stopień: AI
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 161
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-09-2014, 08:10   

Użytkuję od lipca black'a i wszystko jest OK. Na problemy typu bo mój sunnto pokazuje inną głębokość, a różnica jest 0,5m, czy różnica temperatur przymykam oko, bo dlaczego sunnto ma pokazywać dobrze a xdeep źle? Jest różnica między sunnto a uwatec'iem (sprawdzone) we wskazaniach jak i każdym innym komputerem.

Jedno co na razie mnie irytuje to przejściówka do zasilania. Wpinanie jej jest jakieś słabe często z jednej strony "klik" nie zaskakuje i mnie to irytuje, bo wystarczy lekko dotknąć komputera czy kabla i może się rozłączyć. Rozumiem ideę tej przejściówki ale jakoś mnie irytuje.
Kompasem można się pobawić (jego funkcjami) na powierzchni poprzez demo dostępne w systemie. Na powierzchni kompas zdaje się działać prawidłowo, pod wodą oblicza kurs powrotny prawidłowo ale jak na razie nie udaje mi się trafić w cel. Objaw jest taki jakby kompas nie potrafił po zwrocie odczytać położenia i każe dalej skręcać o kilkanaście stopni co w efekcie daje duży błąd nawet na krótkim odcinku.
Zobaczymy jak będzie na nowym sofcie na razie testuję.
Z kompasem tradycyjnym nie mam tych problemów.
Czy kompas elektroniczny jest tak samo podatny na oddziaływanie innych przedmiotów (latarki, kadłuby etc.) jak tradycyjny?
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 18-09-2014, 08:25   

kesser napisał/a:
Czy kompas elektroniczny jest tak samo podatny na oddziaływanie innych przedmiotów

Niestety chyba nawet bardziej...
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 18-09-2014, 11:10   

kesser napisał/a:
Jedno co na razie mnie irytuje to przejściówka do zasilania. Wpinanie jej jest jakieś słabe często z jednej strony "klik" nie zaskakuje i mnie to irytuje, bo wystarczy lekko dotknąć komputera czy kabla i może się rozłączyć. Rozumiem ideę tej przejściówki ale jakoś mnie irytuje.


Od jakiegoś czasu nie ma już przejściówki i kabla micro USB, bo microUSB jest niestety dość podatny na wyłamanie (ponoć najczęściej, po rozbitych szybkach, naprawiana część w smartfonach). W tej chwili do BLACK'a dołączany jest nowy kabel USB z grubymi pinami i zakończony zwykłym wtykiem USB.

Co do kompasu, to przede wszystkim musi być prawidłowo skalibrowany oraz nie może być użytkowany blisko kompasu analogowego lub głowicy latarki (blisko, czyli mniej niż około 25cm). Magnesy w tych urządzeniach mocno zakłócają pracę kompasu elektronicznego, jak i zresztą analogowego. Testowaliśmy kompas BLACK na nurkach OWD :ping: i trafiali do celu praktycznie bezbłędnie.


Co do różnic głębokości na poziomie 0.5m pomiędzy różnymi komputerami, to wynika to przede wszystkim z ustawień zasolenia. Poziom zasolenia oczywiście wpływa na przeliczanie ciśnienia na głębokość i stąd przy tym samym ciśnieniu dwa urządzenia mogą pokazywać różną głębokość.

Wynika t oz faktu, iż różni producenci biorą różne wartości zasolenia jako wodę słoną (od 1015g/L do 1030g/L) i stąd różnica. Bardzo często w instrukcjach podawane jest tylko że urządzenie jest skalibrowane na wodę słoną, ale jaką? Tego nie podają.

W BLACK'u można ustawić jedną z trzech wartości (1000g/L, 1020g/L oraz 1030g/L) przy pomocy funkcji Ustawienia->Użytkowe->Zasolenie.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 18-09-2014, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kesser 

Stopień: AI
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 161
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-09-2014, 17:22   

To jest fajne w xdeep'ie o co nie zapytam to Piotr cierpliwie odpowiada. Pokażcie mi inną firmę, która tak się udziela na forach etc.
 
 
bell23 



Stopień: AOWD, EAN, Full Cave
Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 266
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-09-2014, 18:06   

piotr_c napisał/a:


Od jakiegoś czasu nie ma już przejściówki i kabla micro USB, bo microUSB jest niestety dość podatny na wyłamanie (ponoć najczęściej, po rozbitych szybkach, naprawiana część w smartfonach). W tej chwili do BLACK'a dołączany jest nowy kabel USB z grubymi pinami .

Piotrze , kabelek można kupić bezpośrednio u Was?
też mam mikro USB i przejściówke , a wolałbym normalny dedykowany
pozdr
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 18-09-2014, 20:07   

bell23 napisał/a:
Piotrze , kabelek można kupić bezpośrednio u Was?


Można u dowolnego dealera, można też bezpośrednio u nas (jak wszystkie części zamienne).
 
 
teslic 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-10-2014, 10:45   

Do wszystkich użytkowników Black - Jeśli ktoś jeszcze nie przeszedł z "paska" na gumki bungee, może tak jak ja liczyć się z wydatkiem na nowego Blacka. Pasek bardzo łatwo się odpina. W moim przypadku przy wejściu z wody na RIB.
 
 
mpbc 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2014, 12:35   

piotr_c napisał/a:
bell23 napisał/a:
Piotrze , kabelek można kupić bezpośrednio u Was?


Można u dowolnego dealera, można też bezpośrednio u nas (jak wszystkie części zamienne).


Gumki bungee powinny być w komplecie? Jakoś wcześniej tego nie zauważyłem ale po pierwszym nurkowaniu na pasku chciałbym jednak założyć gumki. A tu zonk, gumek nie ma w pudełku.
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 08-10-2014, 13:29   

To jedz do castoramy fi 4mm. W zestawie jest pasek
 
 
teslic 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 98
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-10-2014, 13:31   

Gumek nie ma w komplecie. Jest za to możliwość założenia bungee w własnym Black bo obudowa jest do tego przystosowana.
Piszę żeby to zrobić, jeśli ktoś tego jeszcze nie uczynił, bo mój Black leży sobie teraz na połódniowo-zachodniej części Elphinstone gdzieś w okolicach 80m.
 
 
mpbc 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2014, 14:33   

FABROLO napisał/a:
To jedz do castoramy fi 4mm. W zestawie jest pasek


fi 4 mm ważna informacja :) Będę jutro to kupię, a czego szukać i w jakim dziale?
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-10-2014, 14:53   

No brak gumek w zestawie to też moim zdaniem lipa, szczególnie że pasek każdy wie jaki jest. 2.5 tysia, a i tak trzeba jeżdzić po sklepach budowlanych :)
 
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 08-10-2014, 17:33   

mpbc napisał/a:
FABROLO napisał/a:
To jedz do castoramy fi 4mm. W zestawie jest pasek


fi 4 mm ważna informacja :) Będę jutro to kupię, a czego szukać i w jakim dziale?


Linki, sznurki itp. Powinny być nawinięte na bębny i sprzedawane na metry.
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 09-10-2014, 12:01   

Mucha napisał/a:
Linki, sznurki itp. Powinny być nawinięte na bębny i sprzedawane na metry.


Nie wiem jak w innych castoramach - w Gdańsku jest tam gdzie śruby, gwoździe, linki, łańcuchy.
Kolor zielony.

Jak ktoś chce czarną to do pasmanterii. 3 zł za metr.
 
 
bell23 



Stopień: AOWD, EAN, Full Cave
Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 266
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-10-2014, 13:37   

ziller napisał/a:
Mucha napisał/a:
Linki, sznurki itp. Powinny być nawinięte na bębny i sprzedawane na metry.


Nie wiem jak w innych castoramach - w Gdańsku jest tam gdzie śruby, gwoździe, linki, łańcuchy.
Kolor zielony.

Jak ktoś chce czarną to do pasmanterii. 3 zł za metr.

drogo.. to znaczacy procent ceny komputera..... :ping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed