Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sarkoidoza a nurkowanie
Autor Wiadomość
madzienka12 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: lubelskie
Wysłany: 01-03-2015, 20:29   Sarkoidoza a nurkowanie

U mojego męża zupełnie przypadkowo wykryto sarkoidozę płuc. Przypadkowo, bo choroba ta nie dawała i jak na razie nie daje u niego żadnych objawów (jedynie obraz rtg, potwierdzenie w bronchoskopii). Z informacji dostępnych w internecie wynika, że sarkoidoza jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do nurkowania :((: jednak podczas konsultacji u pulmonologa usłyszeliśmy, że nie ma problemów z nurkowaniem. Wręcz przeciwnie - wysiłek fizyczny jest jak najbardziej wskazany.
Czy ktoś ma jakiś doświadczenia z sarkoidozą? Jak to jest z tym choróbskiem? Przyznaję, że wielką traumą byłoby rozstanie się ze sprzętem nurkowym...
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 01-03-2015, 22:07   

Kolega to miał. Jest instruktorem nurkowania, nurkiem MSWiA i nurkiem zawodowym. Chorował jakieś 3-4 lata temu. Miał znaczące objawy. Teraz nurkuje bez problemu. Drugi znajomy nurek który na to chorował podobna ścieżka kariery i z tego co wiem również nurkuje. Ale w waszym przypadku to chyba lekarz będzie wyrocznią.
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 02-03-2015, 07:51   

Zapytanie do lekarza z zawodowych komisji lekarskich wysłałem, odpowiedź przekażę w PW. Jeśli była by potrzebna konsultacja, to też nie ma problemu, już sprawdzona droga.
 
 
madzienka12 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: lubelskie
Wysłany: 02-03-2015, 10:47   

Wielkie dzięki :) Czekamy na odpowiedź
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 02-03-2015, 22:04   

Odpowiedź, zależy od rozległości jak płuca są uszkodzone, to jest to bezwzględne przeciwwskazanie. Jak tylko węzły chłonne, to nie ma przeciwwskazania.
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 03-03-2015, 21:42   

Tutaj się nie zgodzę, znam inny przypadek... na szczęście.
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 03-03-2015, 22:15   

Szatan napisał/a:
Tutaj się nie zgodzę, znam inny przypadek... na szczęście.
Wolę opinię lekarza z komisji kwalifikacyjnych dla nurków zawodowych przy GUM, niż opinie internetowe. Zwłaszcza że znam Ciebie.
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 03-03-2015, 23:07   

A ja Ciebie nie znam, ale znam człowiek, który różne komisje przeszedł i dalej nurkuje.
P.s.
Mi już nie odpisuj, nie o to w tym poście chodzi.
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 04-03-2015, 07:16   

Szatan napisał/a:
A ja Ciebie nie znam,
Skafander hydrauliczny pamiętasz ?
Lekarz medycyny lotniczej i hiperbarycznej który ocenia stan zdrowia na komisjach, również bada ofiary wypadków, jest bardziej miarodajnym źródłem. Zwłaszcza że orientował się jakie rozwiązanie wybrało wojsko, nie hydrauliczny tylko kamizelka pneumatyczna na klatę i maska nadciśnieniowa z czystym tlenem, reszta stroju kompensacyjnego bez zmian. Rozprawę habilitacyjną z dedykacją mam, ISBN 978-83-932241-8-0 .
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-03-2015, 10:58   

Szatan napisał/a:
A ja Ciebie nie znam

Smok, Demolant... pamiętasz ? :-)
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 04-03-2015, 19:52   

My Król napisał/a:
Skafander hydrauliczny pamiętasz ?

Chyba coś ci się Rysiu pomyliło. No i z nie tymi lekarzami powinieneś rozmawiać.
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 04-03-2015, 22:09   

Szatan napisał/a:
Chyba coś ci się Rysiu pomyliło.
Masz rację przejrzałem Twoje posty, za pomyłkę przepraszam.
Szatan napisał/a:
No i z nie tymi lekarzami powinieneś rozmawiać.
Można z lekarzami i jest to dużo lepsze niż z internetowym doradcami. Cytowany lekarz ma powiedzenie "Pytam instruktora na sprawie sądowej któremu zginął kursant, skąd czerpał takie bzdury. Odpowiedź czerpał z internetu."
Żeby dopełnic' obraz słabego Twojego kontaktu z rzeczywistością, to akurat On zaprosił do Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, pozytywne rekomendacji pisal Komandor prof i Komandor dr inż. Lekarz też jest Komandorem.
Ostatnio zmieniony przez My Król 04-03-2015, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 05-03-2015, 08:19   

Rysiu parę postów wyżej masz przecież : " Ale w waszym przypadku to chyba lekarz będzie wyrocznią."
Człowieka, którego znam a który chorował też leczyli lekarze a nie babka zielarka. Przed lekarzami stawał również na komisji i oni stwierdzili, że może nadal wykonywać pracę nurka. On istnieje w realu, nie jest tak jak ty internetowym potworkiem.
My Król napisał/a:
Żeby dopełnic' obraz słabego Twojego kontaktu z rzeczywistością, to akurat On zaprosił do Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, pozytywne rekomendacji pisal Komandor prof i Komandor dr inż. Lekarz też jest Komandorem.


Kto kogo zapraszał, po co i dlaczego? Coś się zapętliłeś. Nie wiem co bierzesz, ale odstaw to gówno.
Teraz pewnie usłyszymy o zgłoszeniach patentowych, kolegach kosmonautach i operatorach koparek głębinowych, którzy proszą cię o radę.
Dla mnie temat zamknięty.
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 05-03-2015, 08:39   

Szatan napisał/a:
Rysiu parę postów wyżej masz przecież : " Ale w waszym przypadku to chyba lekarz będzie wyrocznią."
Człowieka, którego znam a który chorował też leczyli lekarze a nie babka zielarka. Przed lekarzami stawał również na komisji i oni stwierdzili, że może nadal wykonywać pracę nurka. On istnieje w realu, nie jest tak jak ty internetowym potworkiem.
Ani ja tym bardziej Ty, ani lekarz z komisji nie zna (w momencie pisania tematu) tego konkretnego przypadku. Przekazałem kontakt do lekarza, zrobiłeś więcej ?
Szatan napisał/a:
Kto kogo zapraszał, po co i dlaczego? Coś się zapętliłeś.
Mnie zaprosili. Jeszcze przed uzyskaniem patentów, poczekałem z decyzją kilka miesięcy, wtedy status był odpowiedni.
Szatan napisał/a:
Nie wiem co bierzesz, ale odstaw to gówno.
Proszę nie oceniaj innych, ze swojej perspektywy.

Wiele tematów i postów zniknęło z forum, są w koszu. Z tamtego zbioru nawet moderatorzy nie mogą ich usunąc'. "Archiwa nie płona."
Ostatnio zmieniony przez My Król 05-03-2015, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-03-2015, 17:49   

Cytat:
"Archiwa nie płona."


rękopisy ... jeśli to miał być cytat :ping:
 
 
nurekustka 

Stopień: M1
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Ustka
Wysłany: 15-12-2016, 23:48   

:pa: z tego co zauważyłem to chyba mowa o mojej osobie ( mam na myśli tego drugiego, który również nurkuje)Jeśli są jakieś pytania dotyczące przebytej choroby to chętnie odpowiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed