Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Instruktor idealny - Wpadki :)
Autor Wiadomość
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2015, 22:14   

strachulec napisał/a:
mi_g napisał/a:
Co do idealnego instruktora, to jest jeszcze jedna rzecz... Powinien umieć uczyć.

Powinien być kimś kto jest w stanie ocenić jak sobie radzę i jak mi powie że dam radę coś zrobić to uwierzę mu bardziej niż złośliwym głosom w głowie mówiącym że nie dam rady, i przynajmniej spróbuję. I się pewnie potem okaże że można, i że to wcale nie takie przerażające :ping:
I żeby to nie było "spoooko, pfff.... dasz radę" z huraoptymistyczną bagatelizacją problemu, tylko rzeczowe wyjaśnienie po co, dlaczego i jak przejść bezpiecznie przez problem.
(o moich demonach maskowych to by było można telenowelę :bee; )

No to nareszcie jakies mądre słowa. A poza tym chyba nie musi chodzić w łachmanach, co chwila przeklinać, żłopać piwsko i puszczać do Ciebie oko ? Nie musi być chyba też całkiem na luzie i bagatelizować obawy innych ?
Istruktor z wizji Torpedy to taki przystojny kolo, luzak, który więcej nadrabia miną niż profesjonalizmem.
Ale cóż skoro dziewczyny takich lubią to ja odpadam
Pozdrawiam Jacek :cool:
Ostatnio zmieniony przez jackdiver 11-03-2015, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-03-2015, 23:10   

Broń boże młody przystojniak!
Ma być starszy niż węgiel i równie zużyty jak swój sprzęt. No i obowiązkowo poczucie humoru, inaczej nie ma opcji ;)
 
 
AMIGAnTOMEK 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Gniezno
Wysłany: 12-03-2015, 08:28   

strachulec napisał/a:
o moich demonach maskowych to by było można telenowele

Nie jestes osamotniona.. Tyle ze ja mialem maske pierwszy raz zdjac w slonych wodach morza Czerwonego.. Patrzyłem na instruktora jak na debila.. Jak to zdjac maske w wodzie ktora zaraz wypali mi oczy i oczywiscie miec te oczy otwarte? :D
No i strach miał wielkie oczy a woda okazała się nie tak słona jak by sie wydawalo .....
Krótkie słowa: NIe bój się, spokojnie, dasz rade w końcu nie ty pierwszy to robisz.. :D
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 12-03-2015, 08:47   

strachulec napisał/a:
jak mi powie że dam radę coś zrobić to uwierzę

Właściwie to jest gorzej bo każdy z nas lubi się uczyć inaczej. Ktoś potrzebuje wsparcia a ktoś przymusu, komuś trzeba siąść na ambicje a kogoś pocieszyć. To też powinien zauważać instruktor i spersonalizować sposób nauczania.
To też największy problem na początku bo później, do kolejnych kursów, zaczynamy wybierać tych instruktorów którzy nam odpowiadają bo nauczają w stylu który jest dla nas odpowiedni.
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 12-03-2015, 09:28   

Może napiszmy wprost, instruktor powinien stosowac' psychologię (marzenie) i umiec' podjąc' decyzję że ten człowiek nie nadaje się na nurka , lub na wyższym etapie, IT nie powinien robic' instruktorem człowieka marnego moralnie.
 
 
strachulec 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 27 Lut 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-03-2015, 10:08   

jackdiver napisał/a:
strachulec napisał/a:
Powinien być kimś kto jest w stanie ocenić jak sobie radzę i jak mi powie że dam radę coś zrobić to uwierzę mu bardziej niż złośliwym głosom w głowie mówiącym że nie dam rady, i przynajmniej spróbuję. I się pewnie potem okaże że można, i że to wcale nie takie przerażające :ping:
I żeby to nie było "spoooko, pfff.... dasz radę" z huraoptymistyczną bagatelizacją problemu, tylko rzeczowe wyjaśnienie po co, dlaczego i jak przejść bezpiecznie przez problem.
(o moich demonach maskowych to by było można telenowelę :bee; )

No to nareszcie jakies mądre słowa. A poza tym chyba nie musi chodzić w łachmanach, co chwila przeklinać, żłopać piwsko i puszczać do Ciebie oko ? Nie musi być chyba też całkiem na luzie i bagatelizować obawy innych ?
Istruktor z wizji Torpedy to taki przystojny kolo, luzak, który więcej nadrabia miną niż profesjonalizmem.
Ale cóż skoro dziewczyny takich lubią to ja odpadam
Pozdrawiam Jacek :cool:

Nie musi przeklinać i żłopać; bagatelizować nie może.
Torpedowego ideała ja widzę inaczej, nie jako kogoś kto nadrabia miną, raczej kogoś kto nic nie musi nadrabiać, kto nie musi mieć wykutych na pamięć tekstów z podręcznika, bo to zna z praktyki, kogoś kto z niejednym problemem się już spotkał i kto wie z praktyki a nie tylko z teorii jak sobie poradzić.
Torpeda napisał/a:
Broń boże młody przystojniak!

Boże broń :aaa:
AMIGAnTOMEK napisał/a:

Nie jestes osamotniona.. Tyle ze ja mialem maske pierwszy raz zdjac w slonych wodach morza Czerwonego.. Patrzyłem na instruktora jak na debila.. Jak to zdjac maske w wodzie ktora zaraz wypali mi oczy i oczywiscie miec te oczy otwarte? :D
No i strach miał wielkie oczy a woda okazała się nie tak słona jak by sie wydawalo .....
Krótkie słowa: NIe bój się, spokojnie, dasz rade w końcu nie ty pierwszy to robisz.. :D

Ja też w Czerwonym i też cudem mi oczy nie wypaliło :ping: i do tego miałam głębokie przeświadczenie że na pewno mam strzaskaną przegrodę i że nie ma fizycznej możliwości żeby mi się woda nosem nie wlała.
mi_g napisał/a:
strachulec napisał/a:
jak mi powie że dam radę coś zrobić to uwierzę

Właściwie to jest gorzej bo każdy z nas lubi się uczyć inaczej. Ktoś potrzebuje wsparcia a ktoś przymusu, komuś trzeba siąść na ambicje a kogoś pocieszyć. To też powinien zauważać instruktor i spersonalizować sposób nauczania.
To też największy problem na początku bo później, do kolejnych kursów, zaczynamy wybierać tych instruktorów którzy nam odpowiadają bo nauczają w stylu który jest dla nas odpowiedni.

Zdecydowanie :tak:
Ktoś będzie potrzebował poklepania po ramieniu i naciąganej pochwały że było "prawie dobrze".
Ja oczekuję że instruktor bez zbędnych ceregieli opieprzy mnie jak coś robię nie tak, a powie że jest ok dopiero jak naprawdę jest ok.

Bosh, się nacytowałam :-P
 
 
sativ 



Stopień: Advanced Birox Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 341
Skąd: Poznań/Sardynia
Wysłany: 12-03-2015, 10:27   

Torpeda napisał/a:
Broń boże młody przystojniak!


Ejże! :snajp: :ping:
 
 
AMIGAnTOMEK 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Gniezno
Wysłany: 12-03-2015, 10:51   

strachulec napisał/a:
do tego miałam głębokie przeświadczenie że na pewno mam strzaskaną przegrodę i że nie ma fizycznej możliwości żeby mi się woda nosem nie wlała.

Ja mam wyciętą w latach dziecięcych a potem jeszcze połamane to co z niej zostało :D
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 12-03-2015, 12:27   

sativ napisał/a:
Torpeda napisał/a:
Broń boże młody przystojniak!


Ejże! :snajp: :ping:


:aaa:
Dla Ciebie i Filipa zrobiłabym wyjątek :D
Tylko jak tu się potem skupić na tym całym nurkowaniu?
P.S. Wciąż wiszę wam wiśniówkę za najlepsze hasło reklamowe dla instruktora tech ever :D

[ Dodano: 12-03-2015, 13:17 ]
strachulec napisał/a:

Nie musi przeklinać i żłopać; bagatelizować nie może.
Torpedowego ideała ja widzę inaczej, nie jako kogoś kto nadrabia miną, raczej kogoś kto nic nie musi nadrabiać, kto nie musi mieć wykutych na pamięć tekstów z podręcznika, bo to zna z praktyki, kogoś kto z niejednym problemem się już spotkał i kto wie z praktyki a nie tylko z teorii jak sobie poradzić.


:ok2:
Dokładnie...
Ostatnio zmieniony przez Torpeda 12-03-2015, 13:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed