Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpadki Nurkowe - Czas na CCR!
Autor Wiadomość
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 17-03-2015, 22:25   

Crypturgus napisał/a:
Jest ta literatura czy jej nie ma.
Co rozumiesz przez oddychanie (zwykłą wentylację), jak długo to trwało?
To znany kawałek medycyny szukaj w fizjologii. Kilka oddechów było o takiej samej głębokości i częstotliwości dopiero póxniej następuje pobudzenie drugim mechanizmem oddechowym i narasta głębokośc' wdechu dosyc' liniowo.
Pobudzenie przy oddychaniu w obiegu zamkniętym bez usuwania CO2 było silne i szybko narastała głębokoś oddychania rownież robiło się ciepło (typowa rekacja na podwyższone ppCO2).
Natomiast przy oddychaniu azotem było miło żadnych nie przyjemnych rekacji dlatego hipoksji najbardziej się obawiam.
martin napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 16:30     
Cytat:
w latach 80 robiłem za królika oddychałem czystym azotem też w obiegu zamkniętym bez usuwania CO2 było to w szpitalu.


To akurat duzo wyjasnia....

SCNR.
Ne masz o tym pojęcia i nie znasz odczuc' jakie się manifestują, ja znam, dłużej niż wiele osób.

waterman napisał/a:
Wysłany: Dzisiaj 18:39     
martin napisał/a:

bo nie rozumiem


martin napisał/a:

To akurat duzo wyjasnia....
Ładna riposta "waterman".

A teraz pytanie, dlaczego Torpeda nie udzieliła odpowiedzi o mechanizmach stymulacji oddechowej ?
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-03-2015, 22:59   

A ja mam inne pytanie - dlaczego Ryszard wróciłeś na to forum ?
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 18-03-2015, 06:29   

TomKur napisał/a:
A ja mam inne pytanie - dlaczego Ryszard wróciłeś na to forum ?
Zapytaj Administratora.
Poza tym zdarzył się kolejny przypadek, w którym lekarze z PTMiTH byli potrzebni i trudni do zastąpienia.
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-03-2015, 07:55   

My Król napisał/a:
Poza tym zdarzył się kolejny przypadek, w którym lekarze z PTMiTH byli potrzebni i trudni do zastąpienia.


Na forum byli potrzebni?
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 18-03-2015, 09:05   

My Król napisał/a:
Ne masz o tym pojęcia i nie znasz odczuc' jakie się manifestują, ja znam, dłużej niż wiele osób.


Piszac to powyzej mialem nadzieje ze zmobilizuje Cie do opisania eksperymentu, wynikow, jak sie czules.... Ale ty Jak zwykle wolisz kasac i zionac ogniem.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 18-03-2015, 09:12   

Jak łatwo dajecie sie wpuszczać w niepotrzebne dyskusje...
Po co udowadniać coś nieomylnym?
:pa:
 
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 18-03-2015, 10:49   

Wiosna, słoneczko - w takich okolicznościach nie ma siły, która wciągnęłaby mnie w dyskusje, pyskówki lub docinanie komuś.

Zwłaszcza, że za jakieś 10 dni będę nurkować sobie w Chorwacji :)

[/u]
 
 
My Król 

Stopień: IIII SCR Designer
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 156
Skąd: Wrszawa
Wysłany: 18-03-2015, 10:51   

martin napisał/a:
Piszac to powyzej mialem nadzieje ze zmobilizuje Cie do opisania eksperymentu, wynikow, jak sie czules.... Ale ty Jak zwykle wolisz kasac i zionac ogniem.
Opisywałem to na FN, lecz zamieściłem również ponownie.
My Król napisał/a:
To znany kawałek medycyny szukaj w fizjologii. Kilka oddechów było o takiej samej głębokości i częstotliwości dopiero póxniej następuje pobudzenie drugim mechanizmem oddechowym i narasta głębokośc' wdechu dosyc' liniowo.
Pobudzenie przy oddychaniu w obiegu zamkniętym bez usuwania CO2 było silne i szybko narastała głębokoś oddychania rownież robiło się ciepło (typowa rekacja na podwyższone ppCO2).
Natomiast przy oddychaniu azotem było miło żadnych nie przyjemnych rekacji dlatego hipoksji najbardziej się obawiam.


[ Dodano: 18-03-2015, 10:55 ]
Torpeda napisał/a:
w takich okolicznościach nie ma siły, która wciągnęłaby mnie w dyskusje, pyskówki lub docinanie komuś.
Albo napisałaś teksty bez podstaw, ale łatwe. Albo nawet w łatwym tekście, jest zrozumienie problemów, zwłaszcza że nie jest zbyt skomplikowane.
 
 
gienas 


Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 259
Skąd: tamtejszy
Wysłany: 18-03-2015, 11:12   

;) A myślałem że jednak literówkę zrobiłaś w "rebach" :D , faktycznie ryb można w opisanym rejwachu podwodnym nie zobaczyć.
Jak wydasz to wsio w jednej okładce to się wpraszam po autograf. Miodzio.
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-03-2015, 22:42   

My Król napisał/a:
TomKur napisał/a:
A ja mam inne pytanie - dlaczego Ryszard wróciłeś na to forum ?
Zapytaj Administratora.
Poza tym zdarzył się kolejny przypadek, w którym lekarze z PTMiTH byli potrzebni i trudni do zastąpienia.

Tiaa, Administrator, lekarze, niezastąpieni, ja, forum - wszystko jasne.
Dzięki za wyczerpującą i jak zwykle "jasną" odpowiedź.
Ostatnio zmieniony przez TomKur 18-03-2015, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 18-03-2015, 23:48   

Dobra, teraz tak na poważnie.

Rysiu (mogę tak do Ciebie pisać? Ja mam na imię Daria, jak kilku piszących w temacie wspomniało, będzie mi miło, jeśli pisząc do mnie, zwrócisz się po imieniu:)),
zgadza się - pisałam o emocjach, jak sam zauważyłeś. Ten tekst nie dotyczy działania rebów, teorii dekompresji, fizjologicznych i fizycznych aspektów nurkowania na obiegach zamkniętych. Dotyczy emocjom, jakie mogą towarzyszyć różnym nurkom, którzy decydują się zmienić sprzęt z obiegu otwartego na zamknięty. Na potrzeby artykułu, który miał być żartem, pozwoliłam sobie te wszystkie powody wyolbrzymić. Nie jest to oczywiście tekst specjalistyczny, ani taki, który miałby komukolwiek dostarczyć fachowej wiedzy dotyczącej tego, jak rebridery działają.
Bardzo lubię pisać o emocjach, bo są one istotną częścią mojego życia i fascynują mnie w szerszym kontekście. Zawodowo dość często wykonuję tłumaczenia konsekutywne konferencji i szkoleń dla psychoterapeutów, studiowałam też z ogromnym zamiłowaniem psychologię. Ludzie, ich motywacje, sposoby działania i zachowania interesują mnie bardziej niż fizyka i dlatego właśnie na tych aspektach skupiam się w swoich tekstach. nie dotyczą one stricte nurkowania, tylko odczuć, które nurkowaniu towarzyszą.
Natomiast, Rysiu, - z ogromnym zainteresowaniem czytam Twoje wypowiedzi w tematach, które dotyczą właśnie teorii dekompresji. Przyznam, że spisałam sobie książki, które wymieniałeś, na kartce i zamierzam w wakacje przeczytać wszystkie, które tylko zdołam znaleźć. To były dla mnie (osobiście) naprawdę cenne informacje, z których skorzystam. Każda wiedza jest warta, żeby ją posiąść! Twoje wypowiedzi budzą we mnie chęć, żeby przede wszystkim, je zrozumieć, po drugie poszukać wiedzy na własną rękę i w efekcie końcowym, sprawdzić to wszystko.

Nie chcę tutaj zaczynać dyskusji teoretycznej, ponieważ uważam, że nie mamy pola, żeby taką dyskusję przeprowadzić - Ty będziesz pisał o teorii, ja będę pisała o emocjach. Natomiast z przyjemnością wrócę do tematu, jak tylko uzupełnię swoją wiedzę.
Pozdrawiam, Daria.
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 18-03-2015, 23:54   

Fajny tekst - tak trzymaj. Widze, ze sie zarazilas. Nastepnie okaze sie, ze jeden rebreather to za malo.... :ok2:
Tomek
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 19-03-2015, 00:04   

Tomku, oby się tak nie okazało... Niedawno odkryłam, że ciasne, podwodne miejsca też są w moim guście, a nie ma szans, żebym zmieściła się tam z czymkolwiek na plecach, ledwie mi się biust mieścił, małe 4 litrowe butle od s-m musiałam przepychać osobno :) . Mówię oczywiście o bardzo początkujących, płyciutkich i amatorskich miejscach w Polsce :)

Ale przyznaję, że to jest niesamowita zabawa. I strasznie mi się CCRy spodobały, czuję, że to jest właściwy kierunek i właściwe narzędzie, do nurkowań, które lubię robić :)
 
 
adamjoker 

Stopień: PE+PN1
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 143
Skąd: Mazury
Wysłany: 19-03-2015, 00:45   

Torpeda napisał/a:
ledwie mi się biust mieścił, małe 4 litrowe

Przepraszam Daria, ale tak mi się pierwszy raz przeczytalo :-)
Wiem, wiem - głodnemu chleb na myśli.
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 972
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 19-03-2015, 01:13   

Cytat:
Niedawno odkryłam, że ciasne, podwodne miejsca też są w moim guście, a nie ma szans, żebym zmieściła się tam z czymkolwiek na plecach, ledwie mi się biust mieścił, małe 4 litrowe butle od s-m musiałam przepychać osobno :) . Mówię oczywiście o bardzo początkujących, płyciutkich i amatorskich miejscach w Polsce.

Maly tleniak bylby jak znalazl. Niektore, mieszcza sie chyba ponizej biustu, tak wiec jesli biust przejdzie to tleniak sie przecisnie. :ping:



Mozesz nawet przymierzyc taki w Muzeum Nurkowania - zostawilem tam egzemplarz, ktory nalezal do mojego Ojca.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez TomekR 19-03-2015, 01:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-03-2015, 01:47   

My Król napisał/a:

TomKur napisał/a:
A ja mam inne pytanie - dlaczego Ryszard wróciłeś na to forum ?
Zapytaj Administratora.
jakby chcial zapytac administratora to by zapytal administratora, ale zapytal ciebie. klasycznie unikasz.
 
 
AMIGAnTOMEK 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Gniezno
Wysłany: 19-03-2015, 07:25   

adamjoker napisał/a:
Torpeda napisał/a:
ledwie mi się biust mieścił, małe 4 litrowe

Przepraszam Daria, ale tak mi się pierwszy raz przeczytalo :-)
Wiem, wiem - głodnemu chleb na myśli.

Nie Tobie jednemu więc coś w tym jest :D
 
 
strachulec 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 27 Lut 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-03-2015, 09:41   

AMIGAnTOMEK napisał/a:
Nie Tobie jednemu więc coś w tym jest :D

A mi na przykład zupełnie nie :mrgreen:
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 19-03-2015, 09:51   

TomekR napisał/a:

Mozesz nawet przymierzyc taki w Muzeum Nurkowania - zostawilem tam egzemplarz, ktory nalezal do mojego Ojca.

Tomek


Przejdę się i zobaczę :) Dzięki za wskazówkę :)
 
 
gienas 


Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2013
Posty: 259
Skąd: tamtejszy
Wysłany: 19-03-2015, 09:58   

Chcesz zostać nuraskinią - (nuraska +jaskinia) . Tylko nie zapomnij o pisaniu, bo czytasz się miodnie.
Howgh
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed