Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa federacja w Polsce?
Autor Wiadomość
krzys76 


Stopień: owd ...
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 145
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-07-2015, 18:46   

Witam
Ciekawa sprawa z tymi wyzszymi stopniami podlodowe i wrakowe
Pozdrawiam
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 28-07-2015, 21:14   

krzys76 napisał/a:
Witam
Ciekawa sprawa z tymi wyzszymi stopniami podlodowe i wrakowe
Pozdrawiam


Czym wy się w ogóle podniecacie? Przecież każdy z was może sobie założyć "federację nurkową"
Co więcej żeby ją założyć można nawet nie być certyfikowanym nurkiem i nadać sobie stopień CD :bee; Każdy z was może umieścić własną tabelę "stopni nurkowych" w takiej kolejności i konfiguracji jaką uważa za słuszną i po krzyku.
http://informator.zumi.pl...spodarcza/tt1bv
Ostatnio zmieniony przez Scaner 28-07-2015, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GerardM 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 335
Skąd: Radom
Wysłany: 28-07-2015, 22:22   

Dokładnie :-) A nawet idąc dalej ..... Jak sie pozbiera znajomych to można zarejestrować własny kościół. Przeważnie nawet motywacja jest podobna jak w tym przypadku :-) (od razu dodam, ze chęć zysku uważam za zupełnie naturalny popęd u człowieka) :-)
Sprawa jak zwykle rozbije sie o możliwości finansowo-marketingowo-organizacyjne (a trochę trzeba ich wyłożyć żeby wprowadzić nowy produkt na międzynarodowe wody) i ludzi czyli instruktorów. Schemat szkoleń łatwo narysować, ale kto np kwity na ccr bedzie wystawiał? Jest już chociaż ze trzy nazwiska?
Ps. I żeby nie było :-) kibicuje, trzymam kciuki itp. Fajnie, ze coś sie dzieje :-)
 
 
Yggdrassil 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-07-2015, 05:50   

Tak jak każdy szeregowiec nosi w plecaku generalska buławe...tylko jakos nie każdy tym generałem zostaje ;-) moim zdaniem szacunek dla chłopaków (i dziewczyn?) za to, że maja wizje i jaja żeby ja realizować. Czekam z wypiekami na więcej informacji :-)
 
 
GerardM 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 335
Skąd: Radom
Wysłany: 29-07-2015, 19:58   

Ja rownież, zupełnie poważnie życzę im powodzenia.
Jaja wystarczą jak chcesz sobie wyrwać zęba bez znieczulenia (a i to na NFZ :-) ) W biznesie natomiast przydają się jeszcze te elementy, o których wspomniałem :-)
 
 
tOmki 



Stopień: PADI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 482
Skąd: Pomorze
Wysłany: 29-07-2015, 20:14   

International Diving Federation - nowa federacja nurkowa. Wywiad z Błażejem Pruskim, rzecznikiem organizacji.

http://bluelife.pl/nurkow...lazejem-pruskim
 
 
makalu
[Usunięty]

Wysłany: 30-07-2015, 08:02   

GerardM napisał/a:
ale kto np kwity na ccr bedzie wystawiał? Jest już chociaż ze trzy nazwiska?

Skoro budowanie kadry będzie polegało na ,,zwerbowaniu '' instruktorów z już istniejących organizacji, to na zasadzie ,,uznania kwalifikacji '' ,od razu będzie pełna kadra z Komisją do Spraw Szkoleniowych.
Czekamy na szczegóły programowe, np. czym będzie się różnić kurs wrakowy IDF od np. TDI?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 30-07-2015, 12:04   

No dobra, przeczytałem wywiad. Z fragmentu:

Cytat:
Deklaracja oraz określenie kompetencji weryfikowana jest formalnie i praktycznie wg skondensowanej procedury i pozwala na kompleksowe przeniesienie posiadanych uprawnień do systemu IDF.

rozumiem, że kandydat na instruktora danego kursu nie będzie musiał ani udowodnić w wodzie faktycznej własnej umiejętności wykonania wszystkich (wszystkich?!? jakiegokolwiek!) elementów/skillsów/standardów których powinien zostać nauczony nurek na takimż kursie ani nie będzie musiał udowodnić tego, że rzeczywiście potrafi przekazywać wiedzę / uczyć umiejętności, zgodnie z odpowiednią metodyką (np. w taki sposób, że prowadzone przez niego zajęcia nad wodą i pod wodą są obserwowane, oceniane i od wyniku tej oceny następuje dopuszczenie go do bycia instruktorem IDF lub nie).

W zasadzie nie powinno mnie to dziwić, skoro zawód instruktora nurkowania został sprostytuowany już dawno temu i są znacznie starsze i bardziej znane federacje, które przyjmują wszystkich bez jakiejkolwiek weryfikacji praktycznej, o czym pisaliśmy sobie nie tak dawno temu na przykład tutaj:

http://forum-nuras.com/vi...der=asc&start=0

Są firmy, w których żeby zostać choćby sprzedawcą, trzeba przez dzień lub dwa udowadniać, że posiada się odpowiednie kompetencje - nawet, jeżeli w kilku innych firmach (nawet o bardzo zbliżonym profilu działalności) było się takim sprzedawcą przez ostatnie kilkanaście lat, osiągając udokumentowane dobre rezultaty. W nurkowaniu - wychodzi na to, że żeby być instruktorem innej niż obecnie reprezentowana federacji, trzeba udowodnić g.....

Z mojej strony rozczarowujące jest to niestety. Miałem nadzieję, że potrzeba szybkiej rozbudowy kadry nie przesłoni tego "SAFETY FIRST" z plakatu i że potencjalny kursant już na wstępie będzie mógł się dowiedzieć, że w tej konkretnej federacji poziom jest wysoki, bo wielu by w niej szkolić chciało ale do bycia instruktorem są dopuszczani jedynie najlepsi i to wyłącznie po dokładnej praktycznej weryfikacji. Na polskim rynku, gdzie instruktorów jest jak psów, z pewnością mógłby być to element wyróżniający, również z marketingowego punktu widzenia.

Życzę szczęścia nowemu przedsięwzięciu więc mam nadzieję, że się z tą otwartością na nowych członków trochę państwo opamiętacie.
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-07-2015, 12:20   

Z tego zdania co zacytowałeś, w którym miejscu wynika że instruktorzy będą przechodzili "jak leci"? JA przeczytałem tam że kompetencje będą sprawdzane wg pewnych procedur.
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 30-07-2015, 12:20   

Cytat:
Życzę szczęścia nowemu przedsięwzięciu


A ja nie , bo i po co ??? Są dwa przypadki powoływania takiego tworu , kasa lub ambicje . Oba dla mnie mało ciekawe ;-)
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 30-07-2015, 12:54   

Turlogh napisał/a:
JA przeczytałem tam że kompetencje będą sprawdzane wg pewnych procedur.

Jak w większości przypadków każdy czyta co chce :-) Wszystko zależy jak się zinterpretuje kilka słów w tej wypowiedzi (boldowania moje):
Cytat:

Błażej Pruski: IDF jest z założenia ukierunkowane na otwartość, więc każdy instruktor może przyłączyć się do naszej inicjatywy bez konieczności rezygnacji ze swojej dotychczasowej pozycji w środowisku. Deklaracja oraz określenie kompetencji weryfikowana jest formalnie i praktycznie wg skondensowanej procedury i pozwala na kompleksowe przeniesienie posiadanych uprawnień do systemu IDF.


[ Dodano: 30-07-2015, 13:55 ]
piotrkw napisał/a:
Są dwa przypadki powoływania takiego tworu , kasa lub ambicje .

No i to chyba właściwe podsumowanie...
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 30-07-2015, 13:45   

piotrkw napisał/a:
Cytat:
Życzę szczęścia nowemu przedsięwzięciu


A ja nie , bo i po co ??? Są dwa przypadki powoływania takiego tworu , kasa lub ambicje . Oba dla mnie mało ciekawe ;-)


No nie wiem, kasa jeżeli uczciwie zarobiona albo chociaż odpowiednio duża jest ok :aaa:
Ambicja w sumie też chyba że chora.
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 30-07-2015, 13:51   

Tylko dlaczego mają się do tego dokładać nurkujący ??? Odkryto nową niszę na rynku ??? ;-)
Mało jest federacji ??
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-07-2015, 14:10   

piotrkw napisał/a:
Tylko dlaczego mają się do tego dokładać nurkujący ??? Odkryto nową niszę na rynku ??? ;-)
Mało jest federacji ??

Tak tylko spytam, przeszkadza Ci to? A jeżeli tak to dlaczego?
Ja tam np. lubię kiedy jest większa konkurencja.
A nawiązując do Twojej wcześniejszej wypowiedzi - jak nie kasa i ambicja, to co jeszcze może być bodźcem do założenia federacji nurkowej?
Ostatnio zmieniony przez Turlogh 30-07-2015, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-07-2015, 14:14   

Przecież to fajnie, że ktoś w Polsce zakłada federację. Uda mu się super. Nie uda się to trudno.
Normalne że robi to dla chwały i pieniędzy. To bardzo dobre połączenie.
Może ma jeszcze też inne cele - wypowiedziane czy nie :-)
Życzę sukcesów i żeby za wiele wiele lat (albo szybciej) była to największa federacja.
Maciek "Szczęściarz" Curzydło
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 30-07-2015, 14:32   

Turlogh napisał/a:
Tak tylko spytam, przeszkadza Ci to?


Mi nie , bo nie ja będę do tego dokładał ;-)

kraken napisał/a:
Uda mu się super. Nie uda się to trudno.


Dokładnie tak , ale nie muszę mu kibicować, federacja pewnie będzie rozpoznawalna w Koszalinie i okolicach, co najwyżej nowi adepci nurkowania będą mieli problem w świecie . Ale to wyjdzie w praniu .
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-07-2015, 00:01   

piotrkw napisał/a:
Tylko dlaczego mają się do tego dokładać nurkujący ??? Odkryto nową niszę na rynku ??? ;-)
Mało jest federacji ??
relax, konkurencja zawsze jest dobra dla klienta :) . jak beda potrafili zapewnic wysoka jakosc niezaleznie do jakiego instruktora trafisz, to moze im sie uda. jak bedzie poklepywanie po plecach i ociekanie wlasna zajebistoscia to beda szkolic we wspomnianym "koszalinie" i okolicach ;)
z rozpoznawalnoscia moga miec faktycznie problem - powinni jak najszybciej zalatwic 2-stronne umowy o uznawaniu stopni nurkowych, wtedy moze bedzie latwiej.

Yavox napisał/a:
SAFETY FIRST
a ty co, nowy w internetach? logiczne przeciez ze "MONEY FIRST", co wcale nie musi byc zle pod warunkiem, ze klient ma rzetelne info o usludze.
 
 
GerardM 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 335
Skąd: Radom
Wysłany: 05-08-2015, 12:53   

makalu napisał/a:
GerardM napisał/a:
ale kto np kwity na ccr bedzie wystawiał? Jest już chociaż ze trzy nazwiska?

Skoro budowanie kadry będzie polegało na ,,zwerbowaniu '' instruktorów z już istniejących organizacji, to na zasadzie ,,uznania kwalifikacji '' ,od razu będzie pełna kadra z Komisją do Spraw Szkoleniowych.
Czekamy na szczegóły programowe, np. czym będzie się różnić kurs wrakowy IDF od np. TDI?



Optymista :-)
Pytanie zasadnicze: po co? Jaki interes będą mieli w tym instruktorzy? Bycie instruktorem więcej niż jednej federacji nie jest niczym nowym, ale musi być czymś sensownym podyktowane. Może to być większa rozpoznawalność drugiej organizacji, większa łatwość znalezienia pracy w jakimś centrum nurkowym, lepsze wsparcie merytoryczne od organizacji itp. Oczywiście pamiętać trzeba, że musi się to też opłacać finansowo bo instruktor zwykle wnosi stałe opłaty na rzecz organizacji. Instruktor powinien też kierować się interesem kursanta, czyli mieć przekonanie, że jego plastik będzie wszędzie rozpoznawany i akceptowany.
O "Komisję do Spraw Szkoleniowych" paradoksalnie będzie najłatwiej bo pewnie wielu poleci na prestiż bycia np. CD :-)
Mam nadzieję, że się mylę i naszym kolegom i koleżankom uda się przeskoczyć pojawiające się trudności. Naprawdę serdecznie im tego życzę :-)
Pozdrawiam
Gerard
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 29-04-2016, 10:16   

Yavox napisał/a:
CCR diver od razu po OWD
Jak się wcześniej zaczynało od tleniaka w obiegu zamkniętym, bo otwartych nie było, to co, nie dało się ?
makalu napisał/a:
Lok nigdy nie był organizacją nurkową. Szkolił bowiem m.in. strzelców, kierowców, krótkofalowców, spadochroniarzy , judoków itp. Przede wszystkim na wypadek ,,W". Nie miał standardów, bo szkolił na czym miał, a że miał co bądź i cokolwiek co się dało zdobyć, to poziom wyszkolenia był różny.
Lok nie był więc organizacją nurkową.
Chyba jednak mało wiesz, LOK miał więcej sprzętu niż PTTK, wcześniej miał Kajmany i Marliny, Foki potem Krogulce. Uczestnikiem nurkowania saturowanego na Gustloffa był instruktor z mojego klubu Komacki. Było to w końcu lat 70. Że odbywał się tam cyrk to prawda, że kursanci w Jastarni byli na kursie na II a III nie powinni dostać, to również prawda po 89 r. W tatach 70 miałem w klubie wiele osób po szkole nurków i płetwonurków MW, też instruktorów sabotarzu podwodnego. Nurkowałem na własnym tleniaku. Od tej pory działam poza organizacjami z małymi sukcesami.
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=41310
Mów o tym na co masz dokumentację. O burdelu w innych współczesnych organizacjach, też mogę opowiedzieć.

Cytat:
IDF

Chłopaki promują garażowego mCCR, którego autor przyrąbał czas ochronny 6 h, potem po moich ostrych komentarzach, skrócił ten czas, do rozsądniejszych granic.
Wyleciałem z kręgu znajomych na FB ojca założyciela, czego nie żałuję. Zawsze przeciwstawię się bzdurom zagrażającym życiu, wygłaszanym przez święte krowy, takiego czy innego gremium.
Organizacja jest traktowana z dystansem przez inne federacje.
Niech działają, niech szkolą, niech nie mają wypadków, czego wszystkim życzę.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed