Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Xdeep zachowanie kompa po dekompresji
Autor Wiadomość
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2015, 05:53   

czujnik jest mokry, więc myśli że jest cały czas w wodzie...
 
 
bell23 



Stopień: AOWD, EAN, Full Cave
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Wrz 2006
Posty: 266
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-07-2015, 07:03   

nie do końca
mi po wyjsciu z wody od razu pokazuje że wyszedlem :)
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-07-2015, 07:12   

A mi pokazuje "powierzchnia" nawet jak jestem jeszcze w wodzie :-P
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 31-07-2015, 07:22   

A ja sam wiem czy jestem pod powierzchnią czy wyszedłem z wody, nie muszę patrzeć na komputer ;-)
 
 
Nuroslaw
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2015, 07:52   

piotrkw napisał/a:
A ja sam wiem czy jestem pod powierzchnią czy wyszedłem z wody, nie muszę patrzeć na komputer ;-)


Tak, powiedz to potem prokuratorowi który Ci powie, że dowody w sprawie "mówią" co innego :bee;
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-07-2015, 07:53   

piotrkw napisał/a:
A ja sam wiem czy jestem pod powierzchnią czy wyszedłem z wody, nie muszę patrzeć na komputer ;-)

Aa, ja dopiero będę robił ten kurs.;-)
 
 
mmosk 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-07-2015, 08:04   

piotrkw napisał/a:
A ja sam wiem czy jestem pod powierzchnią czy wyszedłem z wody, nie muszę patrzeć na komputer ;-)

To ja także wiem :) . Ale skoro robiłem nurkowanie dekompresyjne, z wykorzystaniem tlenu od 6 metrów, potem jestem na powierzchni a komputer myśli, że ja cały czas mam dekompresję na 1.2 m głębokości przez kilkanaście minut cały czas tlenem. Tak więc w kolejnym nurkowaniu komputer traktuje mnie jako bardziej czystego od azotu niż jest w rzeczywistości. Możliwe, że to wada czujnika ciśnienia, ale może coś innego. Mam nadzieję, że Piotr się wypowie w tej sprawie :) . Jest temat na forum, gdzie więcej było o takich przypadkach w komputerach różnych marek. Może powinno się rozważyć możliwość wyłączenia komputera po nurkowaniu w razie takiego przypadku.
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 31-07-2015, 10:20   

mmosk napisał/a:
Mam nadzieję, że Piotr się wypowie w tej sprawie :)


Tutaj bym pytał - tu wypowiada się najszybciej i najczęściej:

https://www.facebook.com/groups/XDEEPBT/
 
 
mmosk 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-07-2015, 13:03   

Yavox napisał/a:
Tutaj bym pytał - tu wypowiada się najszybciej i najczęściej:

https://www.facebook.com/groups/XDEEPBT/


Wielkie dzięki :)
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 31-07-2015, 17:03   

A nie lepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem? http://www.genz.pl/
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 31-07-2015, 17:19   

piotr_c napisał/a:
A nie lepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem? http://www.genz.pl/


:aaa:
 
 
mmosk 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-07-2015, 21:54   

piotr_c napisał/a:
A nie lepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem? http://www.genz.pl/

Pewnie, że lepiej i tak też zrobię. Zawsze jednak jak ktoś inny napotka podobny problem to ma już jakieś informacje. Po to są fora :) .
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 06-07-2016, 07:12   

jackdiver napisał/a:
Jakie teoretyczne Piotrze ? Twój soft komputerowy wprowadzony przez Twoich programistów nie radzi sobie z tak prostym planem jak powtórne zanurzenie w trakcie wykonywanej na określonym przystanku dekompresji.
Czyż czujnik ciśnienia nie wysyła wtedy sygnałów do procesora o zwiększającym się ciśnieniu ?
Czy procesor nie jest w stanie ponownie zacząć naliczania procesu nasycania/odsycania teoretycznych tkanek ?
Czy to jakaś wielka trudność dla programisty aby program się nie zatrzymywał tylko zapętlał ?
Lepiej pomyś nad tym a nie chowaj głowę w piasek
Pozdrawiam Jacek
Trajter napisał/a:

piotr_c napisał/a:

sprawdźcie czy aby na pewno to co wypisujecie jest zgodne ze stanem faktycznym.


Odnoszę się jedynie do Twoich wypowiedzi i konfrontuję to z wiedzą ogólną. Jeśli cokolwiek jest niezgodne ze stanem faktycznym, to główną tego przyczyną są TWOJE wypowiedzi na forum lub obrazki, które zamieszczasz.
TomKur napisał/a:
Tak, to jest zdecydowanie paskudne. Czysty hejt, insynuacje, pomówienia. Obrzydliwe.
Podziwiam Piotra za cierpliwość. Trzymaj się Piotr.
Wyżej cytowani potrafią obliczyć dekompresję w modelu, również to potrafię. Zamieściłem przeliczenie że obrazek jest inny. Osoba znająca temat to wie, bez liczenia. Jedyne co pokazał temat to moderator tuszujący prawdę, ten który Ciebie też chroni.

[ Dodano: 06-07-2016, 08:13 ]
pozdrawiam rc
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 07-07-2016, 09:11   

Anarchisto,polityka rewanżyzmu z pozycji moderatora jest absolutnie bez sensu i w zasadzie nie ma żadnej różnicy pomiędzy Tobą a poprzednią kliką.Czysty "ziobryzm".
Jako "szczęśliwy"użytkownik komputera innej firmy,zazdroszczę możliwości kontaktu właścicieli Black-a z producentem.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2016, 10:27   

jaros4 napisał/a:
Jako "szczęśliwy"użytkownik komputera innej firmy,zazdroszczę możliwości kontaktu właścicieli Black-a z producentem.
Przeczytaj uważnie ten temat i okaże się że jest dobry kontakt dla chwalących.
Podanie na tacy rozwiązania problemu softu, zafundowało mój wylot, po telefonie.

Co do dintojry, ja dostawałem ostrzeżenia za wszystko, wylot na telefon również. "TomKur" był chronionym klakierem, jedyna "kara bezduszna" jaka jego spotyka, to nazwanie jego roli. Przyznasz że to trochę różne poziomy dotkliwości, smak karania bez podstaw znam doskonale. Klakier wtedy nie protestował, Ty miałeś odwagę.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 07-07-2016, 11:46 ]
Akurat taka droga to recepta na tyrana czy zamordystę, tyle że nie czuję się namaszczony przez historię do roli moderatora. "Mania" uważała że jest bezkarna.
"martina" ja i inni ostrzegali, że nadejdzie taki dzień że jego władza się skończy. Nie wierzył.
Teraz sam uciekł 3 miesiące, odliczając jeden wieczór, nie napisał nic.

Funkcja moderatora to tymczasowe zajęcie, mam świadomość tego stanu, w odróżnieniu od wymienionych. Nie edytowałem postów innych osób, nie wpisałem treści swoich w cudzy post (MUM), nie skasowałem żadnego, Tyran co się zowie.

pozdrawiam rc
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 07-07-2016, 11:57   

anarchista napisał/a:
"martina" ja i inni ostrzegali, że nadejdzie taki dzień że jego władza się skończy. Nie wierzył.
Teraz sam uciekł 3 miesiące, odliczając jeden wieczór, nie napisał nic.


Przejoles moderacje, to sobie sam pisz.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2016, 12:41   

martin napisał/a:
Przejoles moderacje, to sobie sam pisz.
Nie przejmowałem całości, nie piszesz bo uciekłeś.
martin napisał/a:

Wysłany: 03-04-2015, 15:01     
Smok musi odejść napisał/a:

Nic nie zrozumiałeś z tematu na forum wewnętrznym.


Zrozumialem - jest prosba do moderatorow zeby Cie blokowac. Tak samo stalo sie z tym kontem i bedzie tak samo z kazdym nastepnym ktore zalozysz. Moze w koncu zrozumiesz, ze juz nie jestes osoba tolerowana na tym forum.
Ostatnio zmieniony przez martin 03-04-2015, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
Jak widzisz jestem moderatorem, nie masz rozeznania w realnym świecie.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-07-2016, 16:42   

anarchista napisał/a:
Co do dintojry, ja dostawałem ostrzeżenia za wszystko, wylot na telefon również. "TomKur" był chronionym klakierem, jedyna "kara bezduszna" jaka jego spotyka, to nazwanie jego roli. Przyznasz że to trochę różne poziomy dotkliwości, smak karania bez podstaw znam doskonale. Klakier wtedy nie protestował, Ty miałeś odwagę.

Drogi Ryszardzie, nie mieszaj mnie proszę do swoich urojeń. Staram się zachować dystans do Twojej pisaniny, powstrzymuję się od komentarzy, staram się zrozumieć Twój problem. Nie prowokuj mnie, nie mieszaj mnie w swoje "wojenki" - bardzo Ciebie proszę.
Pozdrawiam.
Tomek.
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 07-07-2016, 18:38   

Cytat:
Nie przejmowałem całości, nie piszesz bo uciekłeś

Taaaaaaaaaaaaaaa...........
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 07-07-2016, 21:20   

TomKur napisał/a:
nie mieszaj mnie proszę do swoich urojeń.
Jest wiele tematów w których zachowujesz się nieodpowiednio i jesteś chroniony. To fakty.
TomKur napisał/a:
Staram się zachować dystans do Twojej pisaniny, powstrzymuję się od komentarzy, staram się zrozumieć Twój problem. Nie prowokuj mnie, nie mieszaj mnie w swoje "wojenki" - bardzo Ciebie proszę.
Jak będziesz rozumiał o czym piszę to mów że to pisanina, na razie jest to poza zasięgiem intelektualnym. Ludzie z WAT zrozumieli, nie sięgali po pomoc do AMW.
martin napisał/a:
anarchista, autor kilku patentów, które można odnaleźć w Europejskim Urzędzie Patentowym, .... . napisał/a:

Nie przejmowałem całości, nie piszesz bo uciekłeś


Taaaaaaaaaaaaaaa...........
Udajesz, czy z czytaniem problem w tym dziale: "Moderatorzy: martin, nuras5, ol_marcino, KasiaK" Jestem ? NIE. Tak jest w prawie wszystkich działach.

Gdybyś miał klasę, to byś przeprosił za niegodziwości.

Zdrowia i spokoju ducha mogę życzyć.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed