Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat wypadkow:
Autor Wiadomość
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 24-09-2015, 20:15   Re: Rocznica śmierci Roberta Kleina

TomM napisał/a:
To dzisiaj - kolejna rocznica śmierci mojego bliskiego kolegi.


Czy możesz przypomnieć w jaki sposób zginął? BEZ upiększeń...

A jak zginął jego partner w jaskini w Dahab - nurkowanie z Planet Divers..
Też bez upiększeń..
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 24-09-2015, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 24-09-2015, 20:25   

Mialem nie pisac, ale post Jana, spowodowal ze jednak sie odezwe:

Nie wiem jaki cel ma karmienie hien. Osoby ktore znaly Roberta, dobrze wiedza co sie stalo, innym te informacje nie sa do niczego potrzebne.

I skoro juz sie odezwalem: Robert byl osoba, ktora pokazala mi piekno jaskin. Rozkochala mnie w ciemnych korytarzach, pokazala jak cudowny jest "tamten" swiat - bez komercji, kolorowych rybek i masowego turyzmu.

RIP Robercie.
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-09-2015, 20:27   

Janek możesz stąd iść - bez upiększeń...
 
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24-09-2015, 20:53   

Jan Dudzinski napisał/a:
BEZ upiększeń...

Brak słów...
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 24-09-2015, 20:58   

martin napisał/a:
Osoby ktore znaly Roberta, dobrze wiedza co sie stalo, innym te informacje nie sa do niczego potrzebne.

Akurat tu bym powiedział że może innym ta wiedza może tez się przydała. Co nie zmienia faktu że rocznica śmierci to nie jest chyba dobry punkt wyjścia do dyskusji, szczególnie takich, których sporo na sieci znaleźć można.
Na dziś, czy na sprzed kilku dni... Niech go prowadzą dobre duchy do nurkowego HILO. Jego i wielu innych.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 24-09-2015, 21:06   Odejdź niewierny..

martin napisał/a:
Mialem nie pisac, ale post Jana, spowodowal ze jednak sie odezwe:

Nie wiem jaki cel ma karmienie hien.


Sprawa jest prosta.
Ja nie pytam czy pokazał i co pokazał.
Tylko jak zginął?
jakaś wstydliwa tajemnica?


Jeśli nie jesteście w stanie podjąć tematu wiecej o tym pisać/pytać się nie będę...

Ja swoim studentom mówię - filozofia SSI - UCZENIE na PRAWDZIWYCH przykładach.
A, że sporo instruktorów których znałem nie żyje i zginęli w większosci przez głupotę jest materiał.
Jak wiecie ja już kilka razy powinienem być trupem... Ostatnio pisałem na tej liście - nurkowanie z Planet Divers w jaskini... z Instructor Trainerem IANTD. Na szczęście zdaje się iż zabrali mu wszystkie uprawnienia..

To coś takiego:

Rozmawiałem z muzułmaninem o czymś.
On swoje, ja swoje.
W końcu ja - w Koranie tu i tu jest napisane to i to.. Dlaczego tak nie postępujesz?
On "kot ogonem" A z kąd wiesz? Nie jesteś muslim...

A ja Co mi zabrania czytać?
Daj Koran - (nowiutki - dla pokazu nie czytał w ogóle). Ale prawdziwy wierzący...

On jak śmiesz! Jestes NIEWIERNY. Grzesznik. Nie możesz dotknąć świetej ksiegi..
Myślę, że by zabił czy okaleczył jak bym dotknął Koranu.
NIE żartuję.

A ja; no to jak się stać muzułmaninem? Nie czytajac Koranu?
Ten: ktoś Ci opowie troche co tam jest, Ty przyjmiesz naszą jedyną prawdziwą wiarę i będziesz mógł przeczytać...

No to otwórz sam i przeczytaj... I postepuj tak jak tam napisano.

On: Odejdź niewierny + wyjatkowo obraźliwe słowa..

A o czym było? Że znęcanie się nad zwierzętami to hańba....

On nie wie zupełnie o co chodzi ale to nie przeszkadza abym był parszywą, niewierną, nieczystą świnią...
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 24-09-2015, 21:36, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 24-09-2015, 21:36   

mi_g napisał/a:
Akurat tu bym powiedział że może innym ta wiedza może tez się przydała.

Nie bylo mnie tam, nie wiem. Moge tylko powiedziec to co zrozumialem z paru dyskusji z osobami ktore maja informacje z pierwszej reki - przyczyny znajdziesz w podrecznikach.

Jan Dudzinski napisał/a:
jakaś wstydliwa tajemnica?

To nie jest tajmnica. Opis wypadku znajdziesz w necie. IIRC nawet publikowany przez osoby ktore braly udzial w tym feralnym nurkowaniu. Co wiecej - w necie i publikacjach znajdziesz na peczki opisy identycznie przebiegajacych wypadkow. Wiem - anonimowo nie sa takie spektakularne.

Jan Dudzinski napisał/a:
Ja swoim studentom mówię - filozofia SSI - UCZENIE na PRAWDZIWYCH przykładach.

Jakie znaczenie ma, czy student dowie sie, ze to Jurek Kowalski podpial sie do argonu zamiast O2 na deko, albo jesli przedstawi sie to jako anonimy przypadek? Podpowiem: zadne. Wpisywanie nazwisk osob tylko wywoluje sensacje, nie wnoszac nic do faktow. Stajesz sie atrakcyjny, bo potrafisz opowiedziec nastepna historyjke o znanej osobie. Chesz plotek, idz na pudelka - dokladnie tam pasuje takie nastawienie.

Jan Dudzinski napisał/a:
a wiecie ja już kilka razy powinienem być trupem...

Jak wiekszosc z nas. I nie mowie wylacznie o nurkowaniu. Tylko - co z tego? Zycie sklada sie z momentow w ktorych masz szczescie i momentow kiedy niestety nie.

Jan Dudzinski napisał/a:
On jak śmiesz! Jestes NIEWIERNY. Grzesznik. Nie możesz dotknąć świetej ksiegi..

To jest ich religia. Ty chyba tez nie zaakceptujesz, gdy ktos wejdzie do kosciala toples z piwem w rece?
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 24-09-2015, 21:47   Młode, sztywne trójeczki?

NIE. NIGDY przy nauce nie podaję nazwisk.

Absentem qui rodit amicum, qui non defendit lio culpante, solutos qui cpiat risus hóminum famamque dicacis, fngere qui non visa potest, commissa tacere qui nequit, hic niger est, hunc tu, Romane, caveto!

To ma być nauka - było tak i tak, nie zadziałało więc powinnyśmy wykorzystac wiedzę i postępować tak i tak.
Ja UCZĘ. I jestem w tym dobry (rodzinne).

Ad quas res aptssimi rimus, in iis potssimum elaborbimus.

A co do wchodzenia do koscioła topless z piwem?

Dlaczego nie? Pod warunkiem, że to kosciół wiernych wyznawców toplesu i piwa..
Oczywiście dla mnie TYLKo ortodoksi - dziewczyny max. 21 sztywne trójki chyba, ze po po zatwierdzeniu przez przeora no i piwo najlepszych marek.. Za picie "sikaczy" usuniecie (na początek) z parafii.
Jak grzesznik sie poprawi, wyrazi skruchę będzie mógł wrócić na łono kościoła i jednoczyć się z wiernymi wyznawczyniami..

A jak to jest? W jakim kościele jest "zrzutka" z wszystkich ale tylko jeden pije i to publicznie winko a reszta się patrzy?

I tak na koniec - specjalnie dla NAS:

Dum spiro, spero
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 24-09-2015, 22:32, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
gazeliusz
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2015, 06:01   

Jak byłeś mały, to Matka chyba często powtarzał:
- Oj Janku, Janku....
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 25-09-2015, 07:49   

martin napisał/a:
Jakie znaczenie ma, czy student dowie sie, ze to Jurek Kowalski podpial sie do argonu zamiast O2 na deko, albo jesli przedstawi sie to jako anonimy przypadek? Podpowiem: zadne.

To nie o Jana Kowalskiego chodzi, a o to kim był. Rzadko pojawiają się słowa że do nurkowania należy podchodzić z pokorą, że błądzić jest rzeczą ludzką, że pomyłki również śmiertelne zdarzyły się również osobą o wiele bardziej doświadczonym, wyszkolonym, mądrzejszym.
Ile razy na forum padało że bez sensu zastanowić się czy "coś tam" może się przypadkiem zdarzyć czy nie skoro coś zdarza się tylko tym co "nurkować nie umieją" albo tym co u złych instruktorów się uczyli.
Że nie ma co debatować czy można się pomylić bo "wyszkolony nurek" przecież się nie myli.
Powiedziałbym ze forum wręcz utwierdza w tym że jak jesteś dobry to się nie mylisz i nie popełniasz błędów, co jest założeniem fałszywym i można się o tym przekonać czytając co jakiś czas o śmierci naszych kolegów, nauczycieli czy obcych (choć znanych) nurków.


Jan Dudzinski napisał/a:
Dum spiro, spero

Niestety czytając twoje posty tracę nadzieje, mimo że chyba nadal żyję i oddycham...
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 25-09-2015, 09:47   Słoma z butów..

gazeliusz napisał/a:
Jak byłeś mały, to Matka chyba często powtarzał:
- Oj Janku, Janku....


Widzisz, wtedy przechodziły tylko małżeństwa "inne" niż teraz...

Nie mogło być mowy aby Tatą i Mamą było dwóch osobnków płci męskiej.

O kim to powiedziano iż jest "cudownym dzieckiem dwóch pedałów'?

To co napisłem o kościołach i które wg Was nie jest ani ciut śmieszne, dowcipne - czysta żenada to skopiowany niemalże "zywcem" skecz z radiowej audycji satyrycznej "60 minut na godzinę" mn. Jacka Fedorowicza.

Za każdym razem wychodzi Wam słoma z walonek..

_____
Nie jestem statystycznem Polakiem - czytam książki

https://www.facebook.com/...i/photos_stream
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 25-09-2015, 09:49   Re: Młode, sztywne trójeczki?

Jan Dudzinski napisał/a:


To ma być nauka - było tak i tak, nie zadziałało więc powinnyśmy wykorzystac wiedzę i postępować tak i tak.

Bzdura!
Nauka jak postępować i jak prawidłowo robić jest w podręcznikach i materiałach szkoleniowych.
Babranie się w sensacjach wypadkowych to jak tarzanie się w padlinie rozjechanego na drodze zwierzęcia w celu opanowania umiejętności mycia się po prysznicem.

Od opracowywania standardów są fachowcy pracujący na maksymalnie dużych statystycznych danych wypadkowych a nie frustrat pieniacz na forum internetowym epatujący tragedią pojedynczego przypadku ku podniecie anonimowych popaprańców.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 25-09-2015, 10:03   Re: Młode, sztywne trójeczki?

Scaner napisał/a:
... ku podniecie anonimowych popaprańców.


Dołaczasz do ignorowanych

... ku podniecie anonimowych popaprańców

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11811358_1016098391747511_8102562762094939157_n.png?oh=ad13c6266e9dba5b28f9ebb0c2fe57ff&oe=569C62C0&__gda__=1452864912_c568aa46f8b6249a6ab08c6ce92dea69
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-09-2015, 11:19   Re: Młode, sztywne trójeczki?

Jan Dudzinski napisał/a:

Dołaczasz do ignorowanych


zdaje się, że to zaszczytna lista i w sumie wyróżnienie, z kim będziesz pisał za pół roku? założysz sobie fake konto i będziesz sam sobie odpowiadał HI HI ;)

widzę kolejne podobieństwo niczym u "ojca wędkarza":
http://pokazywarka.pl/x4pah9/
 
 
jacekp00 


Stopień: mniej niż początkują
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-09-2015, 11:50   

wiecznychlopiec napisał/a:
widzę kolejne podobieństwo niczym u "ojca wędkarza":
http://pokazywarka.pl/x4pah9/


popłakałem się - cóż widzę jakieś podobieństwo - może to nie wędkowanie ale....



teraz wiem co myśli moja żona i moje dziecko ..... hmmmmmmm
Ostatnio zmieniony przez jacekp00 25-09-2015, 11:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tOmki 



Stopień: PADI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 482
Skąd: Pomorze
Wysłany: 25-09-2015, 12:03   

Tylko nie mów że mieszkasz na 4 piętrze w bloku :]
 
 
jacekp00 


Stopień: mniej niż początkują
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2014
Posty: 136
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-09-2015, 12:18   

tOmki napisał/a:
Tylko nie mów że mieszkasz na 4 piętrze w bloku :]


na moje "szczęście" parter.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 25-09-2015, 13:30   

jacekp00 napisał/a:
Obrazek

teraz wiem co myśli moja żona i moje dziecko ..... hmmmmmmm


Patrz jaki dumny... nawet na tv nie chce popatrzeć jak mu włączyłeś.

:ping:
 
 
 
filipesku 



Stopień: szuwarek
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 473
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-09-2015, 13:39   

SC33 ?? Klasyka :)
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 25-09-2015, 13:48   

filipesku napisał/a:
SC33


Co najwyzej 3/4 ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed