Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusje na temat wypadkow:
Autor Wiadomość
marcinpsk 

Kraj:
Egypt

Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 01-10-2015, 20:18   

Janie, czy mógłbyś napisać na poziomie jakiej szkoły jest wymagana umiejętność liczenia?

I jako kolejna osoba chętnie poczytam o przytoczonym wypadku "z pierwszej ręki".
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 01-10-2015, 21:43   

marcinpsk napisał/a:
Janie, czy mógłbyś napisać na poziomie jakiej szkoły jest wymagana umiejętność liczenia?

I jako kolejna osoba chętnie poczytam o przytoczonym wypadku "z pierwszej ręki".


Z pierwszej ręki jest tu
http://www.znaczacy.com/n...rem-ssi-t772033

Janek jest sprawcą więc nigdy nie będzie źródłem "z pierwszej ręki" Chyba że interesuje cię kwestia jak najskuteczniejszego sposobu zostawiania nurków na morzu. Wtedy faktycznie Jan jest źródłem "z pierwszej ręki"
Ostatnio zmieniony przez Scaner 01-10-2015, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 02-10-2015, 07:28   

JAN DUDZIŃSKI

http://www.wakacje.pl/for...owania-ok-15-06

http://www.grupy.banzaj.p...55,2010_10.html

wystarczy wpisać w google i same fajne opisy wychodzą. Cały świat Janie przeciwko Tobie, a może weźmiesz pod uwagę że jak dużo ludzi pisze, że coś z twoim ego nie tak to może racja, a ty się mylisz.
Dzieci w szkole jak złe oceny przynoszą to przeważnie mówią że pani się na nich uwzięła.

Sam chciałeś zrobić gównoburzę na temat śmierci "Naszego" kolegi, a nie potrafisz opisać dokładnie swoich błędów tylko zwalasz winę na innych.

Każdy popełnia błędy tylko dla większości nie kończy się najgorszą karą jaką jest śmierć.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 02-10-2015, 08:23   

No nie,juz nie moge :zdz:

Pozwólcie że zajme stanowisko" advocatus diaboli".

Pan Janek żyje sobie w szrmelszejk jak przysłowiowy pączuś w cieście,zazdrościcie mu ,przyznajcie sie sami przed sobą.A wy co,codzienna orka w korporacyjnym kieracie,szef debil,pensja beznadziejna,na karku nigdyniespłacalny kredyt we frankach,etc.
Nie powinno wiec nikogo dziwic postrzeganie przez p.Janka własnych rodaków,rozpaczliwie odreagowujących podczas urlopów życiowe traumy, w opisywany przez niego samego sposób.
Może zostawił tych ludzi bo np.byli "naj...bani". :bee; kto wie?
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2015, 08:56   

A nie dziwi was, że nurek opisuje "wypadek" 2 lata po zdarzeniu?
I nagle 2 lata później zakłada temat i zaczyna wyżalać się?

"Grzegorz Wenckowski (12.01.2004, 21:27)
Nie miałem wcześniej ani czasu ani ochoty opisać coś co mnie spotkało w
Egipcie,a dokładnie w Sharm el Sheik z jak to się wychwala "Najlepszym
Instruktorem SSI w Egipcie" czyli z Panem Janem Dudzińskim! Był to dokładnie
08.11.2002r. drugie nurkowanie tego dnia około godziny 15.30"

http://www.znaczacy.com/rec-nurkowanie/ - możecie poczytać kilka tematów jak towarzystwo wzajemnie obrzuca się błotem
 
 
trzesiek 

Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 228
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-10-2015, 09:31   

Janie, ponieważ nie dementujesz zacytowanego opisu feralnego nurkowania, to przypomnę Twój tekst z 14.07.2004 [url]https://groups.google.com/forum/#!msg/pl.rec.nurkowanie/J8gCY8HEEEQ/mlf6nglgvdMJ[/url], w którym przedstawiłeś swoją wersję zdarzeń. Opierając się wyłącznie na niej warto zauważyć, że byłeś ORGANIZATOREM. Z innych Twoich zdań wynika, że miałeś pieczę nad pracą divemasterów i wydawałeś im dyspozycje. Divemasterzy opiekowali się nurkami pod wodą, lecz na organizatorze-kierowniku spoczywa obowiązek dopilnowania czy podwładni wywiązali się z powierzonych im zadań. To wynika z TWOJEGO opisu zdarzeń. Jeśli osobą odpowiedzialną na łodzi był kto inny niż Jan Dudziński, to wskaż tą osobę.

Wyobrażenie przebiegu zdarzeń na podstawie Twojego opisu feralnego nurkowania doprowadza mnie do wniosku, że jest on daleki od prawdy. Poziom wyszkolenia nurków w Twojej grupie, sekwencja zdarzeń, odległości pomiędzy nurkami, wykonane czynności, wskazania Twojego komputera i Twój zapas gazu wskazują na gigantyczną niespójność. Ale to i tak nie ma znaczenia, ponieważ MIAŁEŚ OBOWIĄZEK PRZYPILNOWAĆ POWRÓT NA ŁÓDŹ WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW NURKOWANIA, ALBO WEZWAĆ SŁUŻBY RATOWNICZE.

Pozdrawiam

Wojciech Czechowski
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 14-10-2015, 13:02   

OK, wszyscy macie rację- popełnił skandaliczny błąd -ale minęło 11 lat - czy nie należy zapomnieć po tym czasie? Niech ten co nigdy nie popełnił błędu- pierwszy rzuci kamieniem.
Przez ten czas go nie powtórzył - czegoś się nauczył - trzeba to zrozumieć.
 
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 14-10-2015, 14:16   

nuras5 napisał/a:
OK, wszyscy macie rację- popełnił skandaliczny błąd -ale minęło 11 lat - czy nie należy zapomnieć po tym czasie? Niech ten co nigdy nie popełnił błędu- pierwszy rzuci kamieniem.
Przez ten czas go nie powtórzył - czegoś się nauczył - trzeba to zrozumieć.


Nic podobnego,
Nie uznał i nie uznaje swojego błędu nie wyciągnął z niego wniosków więc nie mógł się poprawić.
Niezmiennie uważa że poszkodowani zasłużyli sobie na pozostawienie na morzu bo jeden z nich jest Polakiem pijakiem.
Prowadzi działalność nurkową w Egipcie nielegalnie
Widnieje na czarnej liście firm w Egipcie

Zamiast domniemywać że nie powtórzył błędu zastanów się raczej jakie jeszcze gorsze popełnił w trakcie tych 11 lat.
Ostatnio zmieniony przez Scaner 14-10-2015, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 14-10-2015, 14:19   

Scaner napisał/a:
zastanów się raczej jakie jeszcze gorsze popełnił w trakcie tych 11 lat


Masz jakieś konkrety?
 
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 14-10-2015, 20:03   

nuras5 napisał/a:

Przez ten czas go nie powtórzył - czegoś się nauczył


Masz jakieś konkrety?

[ Dodano: 14-10-2015, 21:04 ]
nuras5 napisał/a:
Scaner napisał/a:
zastanów się raczej jakie jeszcze gorsze popełnił w trakcie tych 11 lat


Masz jakieś konkrety?


Mam, widnieje na czarnej liście osób/firm nielegalnie próbujących organizować nurkowania w Egipcie.
Ostatnio zmieniony przez Scaner 14-10-2015, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 15-10-2015, 11:43   

Scaner napisał/a:
Mam, widnieje na czarnej liście osób/firm nielegalnie próbujących organizować nurkowania w Egipcie.


To nie błąd -obejście zakazu - dość popularne w Polsce.
 
 
 
Henry 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 453
Skąd: z nad wody
Wysłany: 15-10-2015, 14:10   

nuras5 napisał/a:
OK, wszyscy macie rację- popełnił skandaliczny błąd -ale minęło 11 lat

ten fakt wyszedł dopiero ........ jak rozpętał całą tą idiotyczną dyskusje.
Moderator może wszystko..... na tym portalu . Ja mu nie współczuje i nie mam wyrzutów.

nuras5 napisał/a:
To nie błąd -obejście zakazu

Nic dodać nic ująć. Dobre ale tylko do momentu tego kiedy ktoś nie chce obejść twoich praw ? Prawda ?
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 15-10-2015, 18:49   

nuras5 napisał/a:
Scaner napisał/a:
Mam, widnieje na czarnej liście osób/firm nielegalnie próbujących organizować nurkowania w Egipcie.


To nie błąd -obejście zakazu - dość popularne w Polsce.

Identycznie jak obejście procedur w czasie nurkowania i choćby jak obejście etapu liczenia nurków wracających na pokład :ping:

Te 11 lat które minęło to bez przyznania się do błędu i wdrożenia procedur eliminujących negatywne zachowania to lata trwania w recydywie.
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 16-10-2015, 07:54   

Henry napisał/a:
Moderator może wszystko..... na tym portalu .


Piszę jako człowiek - nie moderator. Też mam prawo mieć poglądy.

Henry napisał/a:
Dobre ale tylko do momentu tego kiedy ktoś nie chce obejść twoich praw ?


Moje prawa są bez przerwy obchodzone - szczególnie przez Nie[Rząd.
Ale to inna bajka.

Cytat:
Te 11 lat które minęło to bez przyznania się do błędu


Oczekujesz publicznej samokrytyki? To inny etap.

Proponuję zakończyć tą jałową w gruncie rzeczy dyskusję- nikt nie zmieni zdania.

Na marginesie - pamiętacie jak kilka lat temu, w Egipcie , po nurkowaniu [ 5-6 ]nurków wypłynęło na powierzchnię i łodzi ani widu do horyzontu. szukali ich ok 5 godz. Szczegółów nie pamiętam.

Czy ktoś pamięta jakie centrum to organizowało i kto prowadził to nurkowanie? Może łódź?
Ostatnio zmieniony przez nuras5 16-10-2015, 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
luqu 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 136
Skąd: warszawa
Wysłany: 16-10-2015, 18:55   

Cytat:

Proponuję zakończyć i kto prowadził to nurkowanie? Może łódź?


Jeszcze niedawno było w wypadkach nurkowych. Relacja zeczywiscie robi wrażenie. Ja do dzis sie zastanawiam jak to sie stało ze organizatora nurkow w ramach chrześcijańskiej idei wybaczenia nie rozszarpali jedynie na strzępy zeby nakarmić nim rekiny

Daleko nie trzeba szukać
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=37605
Ostatnio zmieniony przez luqu 16-10-2015, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bieluch 

Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Wysłany: 23-10-2015, 07:56   

luqu napisał/a:
Relacja zeczywiscie robi wrażenie. Ja do dzis sie zastanawiam jak to sie stało ze organizatora nurkow w ramach chrześcijańskiej idei wybaczenia nie rozszarpali jedynie na strzępy zeby nakarmić nim rekiny

Daleko nie trzeba szukać
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=37605

Na podstawie bezpośredniej relacji:"Niewiele można było zrobić w ciągu safari, wyrzucając drania za burtę przerwałbyś safari 20 osobom, a przecież tylko kilka osób brało udział w dramatycznych wydarzeniach, pozostałym się podobało, zapłacili, co więc ich to obchodzi."
Po safari zgłoszono sprawę na policję, do PADI i CDWS, podjęto też inne kroki, w efekcie Pan M.R. „Adventurer” wyjechał na Maltę i w krótkim czasie było to
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=39638
 
 
trzesiek 

Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 228
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-02-2016, 00:43   

BitPump napisał/a:
Ja z Jankiem nurkowałem w Egipcie w lutym 2006. Kiedyś to opiszę... Może na przykład w 10. rocznicę? :-)

Do końca lutego niewiele już zostało, więc nie daj się długo prosić ;)

Pozdrawiam

Wojciech Czechowski
 
 
mbin 


Stopień: NTMX+
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-02-2016, 13:24   

A jest okazja:

Jan Dudzinski napisał/a:
Między innymi na podstawie Waszych opinii zostałem przyjęty jako instruktor w Kwaterze Głównej SSI w Egipcie.

Od tej pory wszystkie certyfikaty jakie otrzymacie ode mnie będą sygnowane nie jako centrum nurkowe - jak dotychczas a Kwatera Główna SSI.

Poza umiejętnościami, którymi możecie się pochwalić z pewnością taki nadruk na certyfikacie doda Wam prestiżu. Mało osób na świecie może się czymś takim pochwalić..
--
Jan D.
Ostatnio zmieniony przez mbin 22-02-2016, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed