Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Płetwy Tecline PowerJET
Autor Wiadomość
nuras_79 
Moderator Grupy


Stopień: ADV.Nitrox + Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 116
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-02-2016, 19:04   Płetwy Tecline PowerJET

Witam , zepewne część z Was już posiada lub miała możliwość nurkowania w w/w płetwach.
Interesuje mnie jaką wybraliście twardość płetwy Hard/Medium czy Soft i czy XL jest faktycznie na rozmiar 44-45.
Czy produkt jest konkurencyjny i podbije rynek Waszym zdaniem ?

Pozdrawiam
 
 
Mieciu 



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 399
Skąd: Białystok
Wysłany: 08-02-2016, 19:22   

Testowałem te płetwy rozmiar L twardość medium.
Rozmiar L to od 42 do małego 44 (zależy od kalosza).
Do 44-45 będzie na 90% rozmiar XL.
To co mi się podoba to naprawdę dobry napęd do przodu i do tyłu.
To co mi się nie podoba to mieszanka gumy z jakimś 'plastikiem'- mało sprężysta.
Po mocnym wygięciu jakby trochę ospale wracają do pierwotnego kształtu...
Jak poleżały miesiąc w skrzynce trochę wygięte to po wyjęciu widać, że nie wróciły same do 'prostego' (poseidony czy scubapro nie miały takiej przypadłości)
 
 
 
nuras_79 
Moderator Grupy


Stopień: ADV.Nitrox + Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 116
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-02-2016, 12:28   

Czy tylko jedna osoba testowała płetwy ?
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 09-02-2016, 14:00   

Znalazłem coś takiego może się przyda

https://www.youtube.com/watch?v=4PPQidj8wDQ
 
 
decp01 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 42
Skąd: z podwody
Wysłany: 09-02-2016, 14:08   

mam, używam nie zauważyłem żeby jakoś znacząco się odkształcały, ale tez raczej leżą normalnie w skrzynce a nie jakoś specjalnie powyginane
 
 
nuras_79 
Moderator Grupy


Stopień: ADV.Nitrox + Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 116
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-02-2016, 11:03   

Dzięki za cenny link, znam film na pamięć :)

Czy ktoś, coś ma jeszcze cennego do podzielenia się ?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 11-02-2016, 12:44   

nuras_79 napisał/a:
Dzięki za cenny link, znam film na pamięć :)
Czy ktoś, coś ma jeszcze cennego do podzielenia się ?


To są bardzo fajne płetwy. Dobrze się w nich pływa - i żabką i kraulem i do tyłu. Bardzo fajne do manewrowania, skrętów itp. Kieszeń na buta jest bardzo wygodna - o niebo lepsza niż w starych Jetstream'ach od Tecline, w które but neoprenowy 44 ledwo mi wchodził (szarpanina każdorazowo przy zdejmowaniu) a tutaj jest super.

Jedyne, co z doświadczenia mogę powiedzieć, że mnie kosztowało trochę zabawy to to, że wcześniej pływałem w krótszych (stare scubatechy, posejdony) i do kraula (wyprowadzanego z samego podudzia, nie młóconego z biodra) musiałem się trochę przyzwyczaić, bo powierzchnia płetwy jest spora i zbyt mocna praca nogami powodowała, że mnie kładło na twarz - ale to też kwestia może być w tym, że w międzyczasie zdjąłem 2kg balastu z dołu twina a dodatkowo 2-3 pary grubych skarpet robią swoje - w scubatechach kieszenie mocno ściskały mi kalosze a tu jest sporo luzu, więc odrobinę mocniej ciągnie za tył do góry. Generalnie dopiero po kilku nurkach tak sobie wszystko poustawiałem, że już teraz jest gitara.


Co do gumy - tak, jak się wygnie mocno końcówkę i puści, to nie wraca do wyprostu w sposób, w jaki by wrócił resor samochodowy, tylko wraca jak... guma :) Ponieważ moje pierwsze wrażenie odnośnie sprężystości też było podobne do opisanego tu gdzieś wyżej, porównałem w domu ze starszymi Scubatechami. Mają tak samo. Część płetwy, która jest na końcówce i nie jest już wzmocniona "ożebrowaniem" jak się ją mocno odkształci to wraca do ułożenia "na prosto" powoli. Pod wodą nie ma to IMHO najmniejszego znaczenia, ponieważ:

- Przy żabce napęd jest odpowiedni, bo powierzchniowo jest to (nawet nie licząc końcówki) kawał dosyć sztywnej płetwy
- Przy kraulu i tak powierzchnia płetwy się gibie w obie strony bo noga się cały czas w jedną i drugą stronę porusza - żeby osiągnąć sztywność i bardzo dużą sprężystość samej końcówki, trzeba by było ją wykonać z jakiegoś twardego włókna szklanego chyba - co w sumie nie wiem, co by pozytywnego dało, bo końcówka płetwy pracuje w zupełnie inny sposób. Reasumując, nie zauważyłem, żeby sprężystość była pod wodą problemem.

Generalnie proponuję pożyczyć i popływać - jest do wyboru wersja soft, jest medium, jest hard - więc jakby ktoś się bał, że za miękkie i koniecznie chciał mieć prawie deskę, to da się mieć prawie deskę :)

Ja mam płetwy średniej twardości - jak ktoś chce pomacać, to W-wa. Widzę, żeś z Katowic - jakby co, będę 5-6.03 na Koparkach.


nuras_79 napisał/a:
Czy produkt jest konkurencyjny i podbije rynek Waszym zdaniem ?

Jest moim zdaniem dość drogi.

Jeżeli ktoś chce mieć jety "bo chce mieć jety" i się nigdy ani specjalnie nie zastanawiał nad tym, jak płetwy działają, ani nie miał potrzeby dopracowywania pływania różnymi stylami, to nie jestem pewien, czy będzie wiedział, na co idzie różnica w złotówkach między "zwykłym jetem" a tą płetwą.

Jak dla mnie, jak się ma tą różnicę, to zdecydowanie warto ją wydać - płetwy bardzo ładnie domykają żabkę w końcówce ruchu (ze względu na odchylenie płaszczyzny płetwy w stosunku do kieszeni - coś jak w OMSach), noga wygodnie wchodzi w kieszeń i tak dalej. Przechodząc ze starych Scubatechów na nowe, przez jakiś czas gorzej mi się w tych nowych pływało, ale dostały ode mnie kredyt zaufania ze względu na osobę projektanta :mrgreen: Teraz bym już do starych nie wrócił, za niedługo pójdą na komis nurkowy na fejsie. Wcześniej się trochę zastanawiałem - kilka razy robiłem po pół kilometra w starych i nowych na zmianę, żeby wyczuć różnice. Różnice są - IMHO wszystkie na korzyść nowej wersji.
Ostatnio zmieniony przez Yavox 11-02-2016, 12:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jagmin 

Stopień: **
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 220
Skąd: Gliwice/Jastarnia
Wysłany: 11-02-2016, 20:41   

Yavox napisał/a:
- jakby co, będę 5-6.03 na Koparkach.

To i ja bym chętnie zobaczył tą nowość oraz porównał do TechFinów DS.
:)
 
 
nuras_79 
Moderator Grupy


Stopień: ADV.Nitrox + Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 116
Skąd: Katowice
Wysłany: 11-02-2016, 22:55   

Yavox wielkie dzięki za elaborat :)
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 12-02-2016, 09:00   

Jagmin napisał/a:
Yavox napisał/a:
- jakby co, będę 5-6.03 na Koparkach.

To i ja bym chętnie zobaczył tą nowość oraz porównał do TechFinów DS.
:)

Odświeżę wątek na kilka dni przed przyjazdem na Koparki. Jak coś, to PW. Inna opcja to sprawdź w wątku zakupów grupowych na Divetrek, kto z Twojej okolicy najprawdopodobniej posiada płetwy - z tego co kojarzę, wśród deklarujących się na zakup były osoby z południa.
 
 
Aleksander 



Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 810
Skąd: Łódź
Wysłany: 12-02-2016, 21:19   

Yavox, dzięki za podzielenie się uwagami na temat tych płetw. Dobrze, że jesteś zadowolony bo jak sam napisałeś "jest pewna różnica w złotówkach". Ponadto jest problem z rozmiarem i z możliwością testowania. Obecnie nie można kupić tych płetw w rozmiarze większym niż L. Tecline nie udostepnia również dealerom egzemplarzy testowych. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli ktoś ma rozmiar buta wiekszy niż L nie ma szans zapoznać się z zaletami tego produktu. Brak możliwości przetestowania sprzętu przed zakupem, zwłaszcza gdy jego cena stanowi 'pewną różnicę w złotówkach", skutecznie zniechęca szersze grono do zwrócenia uwagi na ten produkt. Z perepektywy czasu - jest trochę tak jak z pewnym komputerem nurkowym
Ostatnio zmieniony przez Aleksander 12-02-2016, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-02-2016, 22:41   

Spoko, kupić większych od L też nie można, więc testowanie niepotrzebne :)
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 12-02-2016, 23:38   

Wszystko będzie podobno na przełomie czerwca i lipca, zarówno większe jak i mniejsze rozmiary. Co do testówek, nie znam polityki Tecline - IMHO muszą takie udostępnić dealerom, bo inaczej sami sobie zaszkodzą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed