Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Loteria Paragonowa 2015-2016 by Ministerstwo Finansów
Autor Wiadomość
tOmki 



Stopień: PADI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 482
Skąd: Pomorze
Wysłany: 24-09-2015, 13:46   Loteria Paragonowa 2015-2016 by Ministerstwo Finansów

Wysłany: Dzisiaj 13:15 Loteria Paragonowa 2015-2016 by Ministerstwo Finansów
Loteria Paragonowa 2015-2016
Odbieraj paragony fiskalne, rejestruj je na stronie internetowej loterii, sprawdzaj wyniki i ciesz się cennymi nagrodami!

Loteria-Paragonowa.pl jest serwisem informacyjnym, który został poświęcony akcji koordynowanej przez resort finansów. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące zarówno organizatorów tego przedsięwzięcia, jak i artykuły opisujące zasady uczestnictwa w losowaniu, regulamin konkursu oraz nagrody. Dowiesz się także, jak powinien wyglądać poprawnie wystawiony paragon fiskalny, który umożliwi wzięcie udziału w loterii.

Ponadto, strona zawiera aktualizowane na bieżąco wyniki losowań, więc z łatwością sprawdzisz, czy zarejestrowany przez Ciebie dowód sprzedaży został wylosowany.

Loteria paragonowa to inicjatywa Ministerstwa Finansów, której celem jest nagradzanie konsumentów przywiązujących wagę do odbierania dowodów sprzedaży. Akcja wystartuje 1 października 2015 br. i potrwa przez 12 kolejnych miesięcy. Pierwsze losowanie zaplanowano na listopad 2015 roku.

http://www.loteria-paragonowa.pl/
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 24-09-2015, 14:44   

Piekna sprawa ...wczoraj wywaliłem garść paragonów :)
 
 
 
tOmki 



Stopień: PADI, CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 482
Skąd: Pomorze
Wysłany: 24-09-2015, 14:59   

Sebiriusz napisał/a:
Piekna sprawa ...wczoraj wywaliłem garść paragonów :)


Akcja wystartuje 1 października 2015 br. i potrwa przez 12 kolejnych miesięcy. Pierwsze losowanie zaplanowano na listopad 2015 roku.
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-09-2015, 16:28   

Zamiast obniżyć VAT, wywalą 9 000 000 zł w błoto.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 24-09-2015, 17:24   

juwisz napisał/a:
(...) wywalą 9 000 000 zł w błoto.

Jest w tym jakaś racja :tak:
 
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-09-2015, 18:52   

juwisz napisał/a:
Zamiast obniżyć VAT, wywalą 9 000 000 zł w błoto.


policz ile by wyniosła obniżka VAT o 1 procent... to są gigantyczne sumy, a ta śmieszna kwota zwróci się w ciągu kilku dni z szarej strefy jak ludzie zaczną zawsze chcieć paragon.

pomysł ani nowy ani oryginalny ale za to nie można mu odmówić skuteczności.
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2015, 09:18   

Są przykłady w innych państwach, gdzie obniżenie VATu pobudziło gospodarkę. Również są kraje, gdzie VAT wynosi np. 18%.

Nie wystarczy zażądać paragonu, paragon powinien spełniać określone warunki, aby wziąć udział w losowaniu.

Cóż, jest to niezły projekt dla jakiejś prywatnej agencji reklamowej. W przetargu startowały tylko 2 konsorcja, wygrało konsorcjum z Warszawy.

"Na początku lipca 2015 roku podano do wiadomości publicznej, kto będzie organizatorem loterii. 30 czerwca br. Ministerstwo Finansów podpisało bowiem umowę z Unique One i Nuorder. Konsorcjum spółek otrzymało około 9 000 000 zł na przygotowanie loterii. Wiadomo także, że wynagrodzenie wykonawcy projektu wyniesie około 7 000 000 zł."

Wynagrodzenie wykonawcy opiewa na kwotę 7 397 632,22 zł brutto.
Czyli same nagrody to ok. 2 000 000 zł.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-09-2015, 10:19   

@juwiusz chyba źle mnie zrozumiałeś, ja jestem przedsiębiorcą, kieruje również pewnym działem innej dużej firmy a dodatkowo księgowym (dochodzącym ;) - ja nie jestem przeciwnikiem obniżenia Vatu a wręcz zwolennikiem jego obniżenia a nawet likwidacji całkowitej, zresztą ja mam bardzo radykalne poglądy na temat podatków - trochę zbliżone do polityka z koroną ;)

napisałem tylko, że sama suma jest śmiesznie mała w stosunku zwiększenia wpływów.

oczywiście czytałem warunki loterii, ludzie będą sprawdzać czy paragony są ufiskalnione ;) nigdy nie dostałeś "paragonu niefiskalnego" w jakimś małym sklepiku czy np. przy wejściu do klubu? Ja zwracam uwagę na takie rzeczy trochę zawodowo. Teraz będą zwracać też zwykli ludzie - i o to właśnie chodzi.

Komentować patologii w publicznych zleceniach nie będę chyba każdy ma swoje i odpowiednio wyrobione zdanie na ten temat
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 25-09-2015, 11:33   

juwisz napisał/a:
Również są kraje, gdzie VAT wynosi np. 18%.

Są również takie gdzie jest 24% i więcej: Wikipedia
wiecznychlopiec napisał/a:
policz ile by wyniosła obniżka VAT o 1 procent...

Nie wiem jak tam z szarej strefy ale z oficjalnej MF zbiera tyle z VAT w jakieś 1.5h.
Można też powiedzieć że zamiast loterii można by obiżyć VAT o 0.007% :-)
 
 
gaweł89 

Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2016, 22:28   

wiecznychlopiec napisał/a:


oczywiście czytałem warunki loterii, ludzie będą sprawdzać czy paragony są ufiskalnione ;) nigdy nie dostałeś "paragonu niefiskalnego" w jakimś małym sklepiku czy np. przy wejściu do klubu? Ja zwracam uwagę na takie rzeczy trochę zawodowo. Teraz będą zwracać też zwykli ludzie - i o to właśnie chodzi.


A ja mam pytanie - jak rozpoznać paragon niefiskalny, czym one się różnią? Pytam, bo sam zbieram i wklepuję je ;) Z góry dzięki za wyjaśnienie :)

[ Dodano: 21-03-2016, 22:30 ]
wiecznychlopiec napisał/a:


oczywiście czytałem warunki loterii, ludzie będą sprawdzać czy paragony są ufiskalnione ;) nigdy nie dostałeś "paragonu niefiskalnego" w jakimś małym sklepiku czy np. przy wejściu do klubu? Ja zwracam uwagę na takie rzeczy trochę zawodowo. Teraz będą zwracać też zwykli ludzie - i o to właśnie chodzi.


A ja mam pytanie - jak rozpoznać paragon niefiskalny, czym one się różnią? Pytam, bo sam zbieram i wklepuję je ;) Z góry dzięki za wyjaśnienie :)
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-03-2016, 09:32   

w dużym uproszczeniu jest na nim napis: "NIEFISKALNY"
 
 
Henry 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 453
Skąd: z nad wody
Wysłany: 22-03-2016, 11:36   

wiecznychlopiec napisał/a:
Ja zwracam uwagę na takie rzeczy trochę zawodowo. Teraz będą zwracać też zwykli ludzie - i o to właśnie chodzi.

Chodzi raczej o to by MF mogło wyselekcjonować lewe kasy z rynku. A jest tego zaskakująco dużo. Może się bowiem zdarzyć , że paragon posiada wszystkie cechy legalności (w tym numer fiskalny) a nie musi być kasą zarejestrowaną w US. Obrót z takiej kasy jest po za kontrolą . Co to oznacza - wszyscy wiemy .
Koszty masowej kontroli dotyczącej legalności kas przeprowadzanych przez Urzędy Skarbowe byłby dużo większy niż ogłoszenie konkursu paragonowego skierowanego na wybrane sektory. W ten o to prosty sposób obywatel usiłując zarejestrować paragon z lewej kasy nie jako staje się nie świadomym niczego donosicielem.
Proste i skuteczne.
 
 
mordosz66 


Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-04-2016, 12:07   

ktoś coś w tym wygrał? bo jak dla mnie to mała szansa na jakąkolwiek nagrodę
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-04-2016, 14:11   

w pierwszym losowaniu samochodu było 20 mln paragonów, auto było jedno a i tak wygrała jakaś koleżanka polityk od loterii :D

w totka jest 1 do 14 mln wiec lepiej grac w totka... większa szansa i potencjalna wygrana dużo dużo wyższa
 
 
mordosz66 


Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-04-2016, 08:30   

aaa czyli niby loteria a i tak po znajomości
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed