Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nurkowanie w Afryce dla początkującego
Autor Wiadomość
caspero 

Kraj:
Switzerland

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Zurych
Wysłany: 15-05-2016, 04:55   Nurkowanie w Afryce dla początkującego

Witam wszystkich. :pa:

Wybieram się do Afryki ponieważ dostałem kontrakt z pracy w Republice Konga konkretnie Point Noire [URL=https://www.google.ch/maps/place/Pointe-Noire,+Kongo/data=!4m2!3m1!1s0x1a60a53485724a37:0xef9e1b9adf4a9095?sa=X&ved=0ahUKEwjwwZi1ldvMAhUEOxQKHQEhDaAQ8gEIhwEwCw]tutaj[/URL] (Nie mylić z Demokratyczną Republiką Konga). Nie wiem czy są tam jakieś miejsca do nurkowania ale myślałem również nad wybraniem się na kilka dni do Kenii. Z racji tego że jestem początkujący - nigdy nie nurkowałem ale posiadam patent ratownika i jeśli tak mogę to nazwać całe życie pływałem i nawet swego czasu startowałem w zawodach. Także wody ani głębi się nie boję.

Pytania:
1) Gdzie mogę szukać ew. jakiś informacji nt. miejscówek do nurkowania w Kongo bądź Kenii (ew. co polecacie jak najbliżej Point Noire)
2) Czy powinienem dać radę się nauczyć nurkować w tempie przyspieszonym (nie mówię to o byciu wyczynowcem ale tak żeby zobaczyć podwodny świat z akwalungiem na plecach)

PS Wyjazd mam dokładnie za miesiąc a niestety nie dam rady już wrócić do Polski i prosto z Szwajcarii lecę a tu kursy są dość drogie... :/

Za wszelkie nieścisłości i moją niewiedzę z góry przepraszam. Pozdrawiam i miłego dnia.
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 15-05-2016, 05:28   Re: Nurkowanie w Afryce dla początkującego

Zastanowiłem się chwilkę czy i jak Ci odpisać. Powiem tak:
1. Odnośnie nurkowisk w Afryce niepomoge bo ich nie znam,
2. Piszesz "wody i głębi się nie boje" i " przyspieszony kurs" -wybacz ale to klasyczny przepis na poważne problemy,
3. Nurkowanie nie jest tanie

Mam nadzieje, ze znajdziesz odpowiedzialnego instruktora. Życzę tylu wynurzeń ile zejść pod wodę.
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-05-2016, 06:41   

Po pośpiesznym przejrzeniu internetu z nurkowaniem w Kongu jest słabo. Raczej kurs przed wyjazdem. W Polsce kurs nurkowania to jakieś 1200 - 1600 zł porównaj to do Szwajcarii - ale jak chcesz zrobić kurs to może jednak się zepniesz.
Kurs, jak poświęcisz na to całe dni to jakieś 4-6 dni. Szczególnie jak jesteś/byłeś ratownikiem.
Oczywiście na początku dobrze nurkować z sensownymi centrami nurkowymi bo samemu trudniej będzie ci przy braku doświadczenia ocenić warunki itp.
Zawsze mnie dziwiło dlaczego jak ktoś wyjeżdża do innego kraju i szuka przyspieszonego kursu języka to po prostu taki kurs znajduje i za miesiąc albo dwa umie więcej niż jak by poszedł na typowy kurs języka. A jak ktoś szuka przyśpieszonego kurs nurkowania to budzi jakieś obiekcje :-)
Gdybyś był w Krakowie to bym ci polecił instruktora który by ci zrobił taki przyśpieszony kurs nurkowania i po miesiącu w zależności od twojego zaangażowania umiał byś porządnie podstawy - 5 dni, umiał sporo więcej - 10 dni, i był opływanym nurkiem chociaż bez doświadczenia w sumie około 15 dni. Dałbyś radę szczególnie właśnie jak jesteś ratownikiem.
MSC
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 15-05-2016, 10:04   Re: Nurkowanie w Afryce dla początkującego

[quote="caspero"]Witam wszystkich. :pa:

Trochę drogie kursy w Szwajcarii??

W przeliczeniu 3200 PLN za CZTERY nurkowania w jezorze???? Łoł!!!
I jeszcze trzeba kupić sobie własne ABC!!!

Kurs przyspieszony - teraz WSZYSTKIE kursy są przyspieszone..
Podstawowy stopień - to w 99% 4 nurkowania w jeziorze, morzu...
Trzy dni
Kurs ADVANCED PADI 2 dni 5 nurkowań
Kurs Rescue PADI dwa dni.
Jest to najwyższy stipień "rekreacyjny".
Czyli dokładnie w SIEDEM DNI jesteś mistrzem świata!!! (wody). Kursy można robić jeden za drugim.

Ale wracając do tematu:
pomysl czy nie dało by się kupić biletów z MIEDZYLĄDOWANIEM np. w Egipcie

Tu kursy PRYWATNE - 1 oosba - 12 nurkowań na rafach - ok. 12 godzin pod wodą (jesli student ma wystarczajacą kondycję to więcej) - a Ty masz... to 349 euro + podręcznik + certyfikat...


Innym rozwiązaniem dla Ciebie jako ratownika, będąc w kraju gdzie nie jest rozwiniete nurkowanie (Kongo) jest Apnea - czyli nurkowanie z zatrzymanym oddechem. Na stronie SSI (divessi.com) możesz się zarejestrować i dostajesz mn. darmowy - teoretyczny kurs Apnea. Pływasz znakomicie więc podwodny swiat jest przed Tobą otworem... Są jednak rzeczy o kórych mimo, że jesteś wyśmienitym pływakiem możesz nie wiedzieć... I tu się o nich dowiesz.
I wystarczy Ci ABC - maska rurka płetwy, PAS BALASTOWY - kup już teraz w europie ksztuje grosze (oczywiscie bez ołowiu)... I robisz sobie snorklowanko... Wchodzisz do wody "gdzie Ci się żywnie podoba" i nie potrzebujesz do tego centrum nurkowego. Więcej info znajdziesz na stronach Apnea - chociażby na tym forum.

Zobacz np. ja...

Ja jestem w Sharm od lat (17 ?) i naprawdę mam tutaj dobre układy, wszyscy mnie znają, ale mimo wszystko jak chcę zanurkować "z butlą" MUSZĘ być z jakimś centrum... A to oznacza dojazd do portu wypłyniecie z portu na cały dzień + przymusowe opłaty dla centrm, załogi + za Park. za czyszczenie portu itp. itd. Jak chcę nurkować na dalszych rafach (sam dla siebie) nie ma wyboru trzeba płacić... Przy dwóch, trzech nurkowaniach nie ma problemu, ale zrób tysiąc... Rachuneczek Ci się NIE spodoba...

Ale jak mam rafę blisko ( u mnie jest to 3 minuty piechotą od domu) - biorę maskę , płetwy itp.. idę i nurkuję z plaży. A rafa i tak tu jest najpiękniejsza do 10-15m czyli jak znalazł. I nie ma opłat, ceregieli, dziesiątków papierów z różnymi pozwoleniami, które normalnie załatwia centrum... Dalsze rafy wzdłuż brzegu? Busik za grosze.. tzn 0.5 euro 30 km

Mogę wyskoczyć np. z rana na "godzinkę" popływać na BAJKOWYCH rafach a potem zająć się czym innym.

Być może będziesz mógł coś takiego robić i Ty?
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 15-05-2016, 10:13   

Jan Dudzinski napisał/a:
Trochę drogie kursy w Szwajcarii??

W przeliczeniu 3200 PLN za CZTERY nurkowania w jezorze???? Łoł!!!
I jeszcze trzeba kupić sobie własne ABC!!!


A dlaczego drogie ?? Dla kogoś kto mieszka w Szwajcarii, pracuje w Szwajcarii, zarabia we frankach szwajcarskich to wcale nie drogo . Jak się powiedziało A to mówi się też B .
 
 
caspero 

Kraj:
Switzerland

Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Zurych
Wysłany: 19-05-2016, 22:42   

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zainteresowało mnie propozycja Pana Jana nt. Apnei.

Panie Piotrze obserwacja jak najbardziej słuszna ale do tematu wiele nie wnosi. Studiuje tutaj na ETH, a dla studenta różnica 1600 zł jest dość pokaźna. Wyjazd mam opłacony przez firmę naftową w której mam staż. Pozdrawiam Kacper.
Ostatnio zmieniony przez caspero 19-05-2016, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed