Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rękawice do suchego skafandra bez pierścieni-jakie?
Autor Wiadomość
Filip Róg 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 33
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 59
Skąd: Skądś tam
Wysłany: 22-05-2016, 12:41   Rękawice do suchego skafandra bez pierścieni-jakie?

Witam!
Ja znowu z pytaniem :D
Czy istnieje jakiś patent na suche rękawice bez montowania pierścieni do suchego?Kiedyś przewinął mi się taki wątek na forum Facebook'owym, że jest możliwość kupienia takich rękawic,których manszety wkłada się pod manszety suchego i nie trzeba kombinować z dokładaniem pierścieni.Co to za rękawice i gdzie takie coś kupić?Ktoś coś wie?Zamontowanie pierścieni wiąże się ze sporym(jak dla mnie) wydatkiem,a z tego co pamiętam,to ten patent był co najmniej o połowę tańszy(widziałem ten wątek,zanim podjąłem zakup suchara,teraz nie mogę tego znaleźć,a byc może bym z niego skorzystał, przynajmniej na razie, póki na pierścienie nie mogę sobie pozwolić)
Z góry dziękuję za jakieś informacje/opinie!
 
 
pecze 


Stopień: nurek
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 191
Skąd: obywatel wód
Wysłany: 22-05-2016, 13:07   

Takie rękawice to też nie mały wydatek i jak zniszczysz manszetę lub rękawicę to musisz kupić
nowe i koszty podobne będą do pierścieni. http://www.underwater.pl/...ocieplenia.html
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2016, 07:53   

Mam sklejone z rękawkami z TP, rękawice sklep strażacki. Rozwiązanie tanie, jak się potrafi to przykleić.

pozdrawiam rc
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 23-05-2016, 09:08   

pecze napisał/a:
Takie rękawice to też nie mały wydatek i jak zniszczysz manszetę lub rękawicę to musisz kupić
nowe i koszty podobne będą do pierścieni. http://www.underwater.pl/...ocieplenia.html

Dokładnie, gra nie warta świeczki. Rękawice z manszetami kosztują połowe ceny pierścieni. Lepiej zaoszczędzić kasę i kupić porządne pierścienie (byle nie SiTechy bo to porażka) a w międzyczasie nurkować w mokrych.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 23-05-2016, 10:46   Re: Rękawice do suchego skafandra bez pierścieni-jakie?

Filip Róg napisał/a:
Witam!
Ja znowu z pytaniem :D
Czy istnieje jakiś patent na suche rękawice bez montowania pierścieni do suchego?Kiedyś przewinął mi się taki wątek na forum Facebook'owym, że jest możliwość kupienia takich rękawic,których manszety wkłada się pod manszety suchego i nie trzeba kombinować z dokładaniem pierścieni.Co to za rękawice i gdzie takie coś kupić?Ktoś coś wie?Zamontowanie pierścieni wiąże się ze sporym(jak dla mnie) wydatkiem,a z tego co pamiętam,to ten patent był co najmniej o połowę tańszy(widziałem ten wątek,zanim podjąłem zakup suchara,teraz nie mogę tego znaleźć,a byc może bym z niego skorzystał, przynajmniej na razie, póki na pierścienie nie mogę sobie pozwolić)
Z góry dziękuję za jakieś informacje/opinie!


Może chodzi ci o magic rings Santi ?
http://santidiving.com/pl/magic-rings/
Ostatnio zmieniony przez Scaner 23-05-2016, 10:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2016, 11:46   

ferret napisał/a:
Rękawice z manszetami kosztują połowe ceny pierścieni.
Mnie 50 zł za całość, pierścienie są za 100 ?

pozdrawiam rc
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 23-05-2016, 11:56   

anarchista napisał/a:
Mnie 50 zł za całość, pierścienie są za 100 ?pozdrawiam rc

Rysiek, nie każdemu się chce, ma umiejętności czy też ma czas bawić się w klejenie rękawic ze skelpu strażackiego z rękawkami z TP. Gotowe rozwiązanie to koszt circa 150 zł. Pierścienie około 300.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2016, 12:04   

ferret napisał/a:
ma umiejętności
Wiele razy pokazywalem również osoby które się nauczyły zdawały fotograficzną relację z różnych samodzielnie wykonanych prac. Komentarz forumowicza był taki "To naprawdę jest tanie i daje dużo satysfakcji", umiejętność wklejenia kryzy na wyjeździe bezcenna.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-05-2016, 12:13   

ferret napisał/a:

Rysiek, nie każdemu się chce, ma umiejętności czy też ma czas bawić się w klejenie rękawic ze skelpu strażackiego z rękawkami z TP. Gotowe rozwiązanie to koszt circa 150 zł. Pierścienie około 300.



ostatnio na komisie można było kupić za mniej niż 200 zł
 
 
Filip Róg 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 33
Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 59
Skąd: Skądś tam
Wysłany: 23-05-2016, 16:32   

Przyznam szczerze,że nie wiem o jakie mi chodziło :D prawdopodobnie o te z pierwszej odpowiedzi :) po prostu pamiętam,że ktoś również pytał o rękawice do suchara i ktoś w tym wątku podał mu takie rozwiązanie,ale nie pamiętam, jaki to był model,ani "co z czym się je"(było podane,ale po prostu nie pamiętam ;) ), stąd moje pytanie,czy ktoś wie,o co chodzi :) Ale skoro mówicie,że jest to rozwiązanie "przez pół" za pierścienie,to chyba się wstrzymam z tym i odłożę na pierścienie,a póki co ponuram w zwykłych rękawiczkach(ale zimnoo w nich :D ). W klejenie samemu rękawic strażackich raczej nie chce mi się bawić,choć nie powiem-rozwiązanie całkiem kuszące pod względem cenki :) Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedź w tym wątku ;) pozdrawiam!
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-05-2016, 17:44   

Są takie suche rękawice SubGear Easy Dry Pro.

Natomiast Mlinke ma w ofercie pierścienie typu Viking za 239 zł.
Akurat mam pierścienie Sitech i sobie je chwalę, ale komplet powyżej 300 zł.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-05-2016, 20:03   

juwisz napisał/a:
pierścienie typu Viking za 239 zł.


"typu Viking" a Viking to zasadnicza różnica...
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-05-2016, 20:20   

Czyli jaka zasadnicza różnica?
Testowałeś te od mlinke?
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 23-05-2016, 23:36   

juwisz napisał/a:
Czyli jaka zasadnicza różnica?

Taka jak z każdą podróbą, precyzja, dokładność wykonania, np. zakleszczające, nie dające się otworzyć pierścienie. Było parę razy na forum. Takie problemy nie występują w oryginałach.
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-05-2016, 12:07   

Mam 2 kumpli z oryginalnymi pierścieniami Viking.
U jednego system działa bez zarzutu, drugiemu zdejmujemy pierścienie przez kilka minut (wyczyszczone, brak widocznych uszkodzeń, zadziorów itd).
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 24-05-2016, 12:22   

juwisz napisał/a:
Mam 2 kumpli z oryginalnymi pierścieniami Viking.
U jednego system działa bez zarzutu, drugiemu zdejmujemy pierścienie przez kilka minut (wyczyszczone, brak widocznych uszkodzeń, zadziorów itd).

Osobiście używam od 5 lat, wielu moich znajomych takowych też używa i jeszcze nie spotkałem się z problemami. Jedyna możliwość to przekręcenie za mocno pierścienia rękawicy przy zakładaniu, tak że pipsztok na rękawicy wyjdzie poza ten graniczny na pierścieniu rękawa. Jak ktoś ma za dużo pary w łapsku to może się przytrafić i wtedy może być problem ze zdjęciem. Poza tym jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś miał problemy ze zdejmowaniem a widziałem już wiele w akcji. Mówie tu o oryginałach a nie o "pierścieniach typu Viking". Tak na marginesie, czyszczę i smaruje mniej wiecej raz na rok jak zaczynam czuć lekki opór przy zakładaniu i zdejmowaniu. Po nasmarowaniu chodzą jak szwajcarski zegarek, tak przez parę tygodni/miesięcy.
Ostatnio zmieniony przez ferret 24-05-2016, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 24-05-2016, 15:54   

ferret napisał/a:
juwisz napisał/a:
Mam 2 kumpli z oryginalnymi pierścieniami Viking.
U jednego system działa bez zarzutu, drugiemu zdejmujemy pierścienie przez kilka minut (wyczyszczone, brak widocznych uszkodzeń, zadziorów itd).

Osobiście używam od 5 lat, wielu moich znajomych takowych też używa i jeszcze nie spotkałem się z problemami. Jedyna możliwość to przekręcenie za mocno pierścienia rękawicy przy zakładaniu, tak że pipsztok na rękawicy wyjdzie poza ten graniczny na pierścieniu rękawa. Jak ktoś ma za dużo pary w łapsku to może się przytrafić i wtedy może być problem ze zdjęciem. Poza tym jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś miał problemy ze zdejmowaniem a widziałem już wiele w akcji. Mówie tu o oryginałach a nie o "pierścieniach typu Viking". Tak na marginesie, czyszczę i smaruje mniej wiecej raz na rok jak zaczynam czuć lekki opór przy zakładaniu i zdejmowaniu. Po nasmarowaniu chodzą jak szwajcarski zegarek, tak przez parę tygodni/miesięcy.

Potwierdzam i polecam :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed