Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawa propozycja dla nurkujących w Jastarni na Półwyspie
Autor Wiadomość
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 04-02-2017, 16:18   Ciekawa propozycja dla nurkujących w Jastarni na Półwyspie

Witam Koleżanki i Kolegów.

Mam pewien mały dylemat i mam nadzieje że pomożecie mi go rozwiać.
Jestem mieszkańcem Jastarni na Półwyspie Helskim, wraz z żoną prowadzimy mały Pensjonat. Jak większość z Was dobrze wie to w Lipcu i Sierpniu ciężko wbić igłę na Półwyspie, który pęka w szwach. Tak samo jest z obłożeniem miejsc noclegowych przez te dwa miesiące.
Niestey mój obiekt nie jest wykożystywany w pełni w miesiącacj jak Maj, Czerwiec, Wrzesień czy Październik. Aby zaradzić temu zjawisku i podnieść rentowność mojej małej firmy wpadłem na pomysł, aby wykorzystać swoje umiejętności i potencjał. Logicznym posunięciem było by trafienie do szerszej rzeszy odbiorców po przez rozszeżenie swojej oferty o usługi dodatkowe. Naj lepiej których jeszcze nikt nie świadczy posród mojej konkurencji.
Mam pomysł aby usługi hotelarskie skierować w kierunku osób nurkujących. Mam zamiar zakupić nowy pożądny kompresor do ładowania butli nurkowych i może troszkę drobnego sprzętu do wypożyczania.
Niestety nie potrafię przewidzieć jaki będzie popyt na takie dodatkowe usługi i jak wzrośnie atrakcyjność mojej usługi noclegowej.
Czy możecie wyrazić swoją opinię na ten temat.

Z góry dziękuje za pomoc
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 04-02-2017, 17:36   

Zrób bicie w cenie noclegu.
Zapewnij transport "zbiorowy" na jakieś wypłynięcia.

Ja bym korzystał.
:ok2:
 
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 04-02-2017, 17:37   

Co do zapotrzebowania to się nie wypowiem, bo na Helu byłem tylko kilka razy i pewnie zbyt wiele razy się nie wybiorę. Za to mam taką uwagę: najczęściej gdy wyjeżdżam na nurkowanie i gdzieś sypiam to bardziej niż kompresora w miejscu noclegowym brakuje mi miejsca gdzie mógłbym rozwieść suchar i ocieplacz, rozłożyć swoje graty i może część z nich zostawić. W pokoju trudno to zrobić bo miejsca mało i syf się robi bo wszystko mokre, na zewnątrz kwestia pogody, rosy i dostępu osób postronnych.
Ostatnio zmieniony przez mi_g 04-02-2017, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 04-02-2017, 18:51   Objaśnienie

Transport Nurasów to dla mnie żaden problem bo dysponuje lekką przyczepką oraz dwoma taksówkami (osobowym mercedesem i pojemnym Fordem Galaxem ).

Jezeli chodzi o takie pomieszczenia socjalne to też damy radę, jest kotłłownia gdzie suszymy pranie i dwie wiaty blaszane gdzie trzymamy rowery i inne pierdoły.

Poza tym dysponuję 9 metrową łodzia roboczą, ale wolał bym narazie nie ruszać sam z rejsami nurkowymi bo to odpowiedzialny temat.

O tym już nie rozpisywałem się w poście żeby nie zawracać uwagi.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 04-02-2017, 21:01   

mi_g napisał/a:
(...) brakuje mi miejsca gdzie mógłbym rozwieść suchar i ocieplacz, rozłożyć swoje graty

Ha! myślałem o tym, ale ostatnio suszyłem graty na balkonie, a fachowa suszarnia było by OK jeżeli klucze do niej nie były by latające między gośćmi. Niestety.
:ok2:
 
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 04-02-2017, 22:50   Re: Objaśnienie

Deti85 napisał/a:

ale wolał bym narazie nie ruszać sam z rejsami nurkowymi bo to odpowiedzialny temat.
.

Że tak zapytam a nabijanie butli to nie. Jeżeli chodzi o to to sugerowałbym od zrobienia kursu i wyczucia tego co potrzeba, albo na żywo niech Ci ktoś pomoże kto nurkuje. Kompresor jest głośny nie każdy chce słuchać hałasu gdzie mieszka.
PZDR
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 05-02-2017, 14:47   

Sam troszkę nurkuje już od 15 lat. Co prawda nie dużo bo brak zapału i niezbyt głęboko ale za to ciężko nazwać to nurkowaniem rekreacyjnym... Zazwyczaj jest bardzo zimno, coraz częściej w nocy. Z racji tego że Ojciec jest Rybakiem i ma swój 18 metrowy kuter to zawsze trzeba pomóc jemu i okolicznym motorowodniakom. Czyli wycinanie nawinietych lin oraz sieci, poszukiwania zgubionych rzeczy, inspekcje kadłubów czy skrobanie łajb z muszelka. Jest wesoło.
Co prawda mam tylko OWD i nie jestem naj lepszym nurkiem ale coś tam wiem o nurkowaniu i sprzęcie.
Ten pomysł z kompresorem dawno chodzi mi po głowie więc kurs UDT na bicie butli już mam parę lat.
Ostatnio zmieniony przez Deti85 05-02-2017, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 05-02-2017, 16:16   

Ty masz noclegi przeważnie nurkujemy z bazami się wypływa i tam zostawia się butle do ładowania. Dobre miejsce do suszenia sprzętu potrzebujesz. Tak po mojemu to albo kompleks czyli bicie butli transport i wypłynięcia, albo zadbaj o to aby miejsce było przyjazne dla nas czyli dużo wieszaków do suszenia itp.
Pozdrawiam
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 05-02-2017, 22:38   

Hmm, noclegami dysponuje i z tego żyje.
Transport z Kwatery do portu też mogę zapewnić czy nawet transport z lotniska w Gdańsku oraz Pendolino w Gdynii. Nawet przejechać całą Europę to też nie problem
Co do "suszarni" to musiał bym trochę nad tym popracować aby zrobić to w większej skali niż teraz dysponuje.
Zakładam iż kupię ten kompresor i będę nabijać butle klientów

Co do rejsów moją łodzią mimo iż ma potencjał to jestem sceptyczny bo łódz należało by przerobić ( wyciąć pawęż czego bym nie chciał i zamontować trap a to kosztuje ). Poza tym należy wyrobić segregator dokumentacji aby legalnie wozić nurków, a to zajmuje czas i kosztuje i to nie mało.

Jest też inne rozwiązanie. Mam ponton z sztywną ( rozkładaną podłogą ) o długości 4,6 metra z silnikiem doczepnym. Myślę iż 4 osoby nurkujące mogły by nim spokojnie pływać ( producent podaje około 900 kg dopuszczalnej ładowności ).
Niestety nie jest to RIB ale ponton jest mega dzielną jednostką, ma profesjonalną nawigacje, echosondę i morskie radio VHF.
Tu nie trzeba robić żadnej papierologi jeśli Nurki same popłyną.
Myślicie że na takiego Groźnego czy Kuterek to Klienci nie popłyneli by sami ?
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 06-02-2017, 07:34   

Ja mysle ze nie ma co sie rozpędzać z tymi inwestycjami ;)
Masz lokal z którego "cieszysz się" juz teraz. Daje Ci jakiś zysk już teraz.
Jezeli zaproponujesz gościom ze u Ciebie maja ekstra powietrze to myślisz ze kogo wybiorą?
Da Ci to dodatkowe obłożenie i dodatkowe pieniądze.
 
 
 
angelares 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 139
Skąd: z Bydgoszczu
Wysłany: 06-02-2017, 11:06   

Może dogadaj się z kimś w porcie co ma jakieś doświadczenie w wożeniu nurków. Ty nocleg i bicie butli, oni transport nawodny itp.

Miejsce ważne - na mus suszarnia. Na pewno kominek, bo coś wypić trzeba po nurku. Kuchnia. Trochę gratów (butle) i podstawowe narzędzia (imbusy itp) też się przydadzą.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 06-02-2017, 12:27   

Sebiriusz napisał/a:
ale ostatnio suszyłem graty na balkonie

Tyle ze jak ktoś się nastawa na noclegi poza sezonem Deti85, pisał Maj, Czerwiec, Wrzesień czy Październik to uderza w czas gdzie deszczowo i chłodno bywa. Jesienią dzień krótki a nurkowie wracają późnym popołudniem wiec nawet jak przez dzień ciepło to o zachodzie słońca już nie i zmiana temperatury powoduje rosę.
Deti85 napisał/a:
Co do "suszarni" to musiał bym trochę nad tym popracować aby zrobić to w większej skali niż teraz dysponuje.

Nurek w sucharze to: suchar, ocieplacz + drobiazgi (kaptur, ocieplacze rękawic, rękawice, skarpety, bielizna termoaktywna itp) jeśli ma być łatwy dostęp to pewnie z 1.5-2 m2 są potrzebne no i wieszaki lub haki/rura pod sufitem. Do tego miejsce na graty: skrzynia, butla (albo dwie), płetwy, skrzydło/jacket + drobiazgi.
Chyba dobrym pomysłem są ścianki, które tworzą boxy. Zmniejsza to chaos i chyba przestrzeń jest lepiej wykorzystana, łatwiej też zrobić elementy do zawieszania różnych rzeczy. Przy całkowicie otwartej przestrzeni jak np w Sparmann kilku nurków jest w stanie wypełnić całą naprawdę dużą przestrzeń. Dla odmiany w starej bazie w Gramat gdzie były boxy na mniejszej przestrzeni więcej ludzi mogło składać swoje graty i większy porządek był.
Pewnie taki dwuosobowy box to min 1.5x2 m. Jak będą ludzie w piankach to się w takim w trójkę zmieszczą, jak będzie "techniczny" to będzie na jednego...
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 06-02-2017, 13:55   

mi_g cytujesz mnie we fragmencie co zdecydowanie zmienia moją wypowiedź.
:buuu:

oczywiście suszarnia jest OK jak napisałem wcześniej, a ja suszyłem graty na balkonie w maju :ping:

...myślę jednak że nie ma co się napinać - to tylko suszarnia. Jeżeli właściciel będzie dbał o porządek podczas wpuszczania/wypuszczania użytkowników to małym kosztem może pomieścić masę gratów.

Wystarczą linki w poprzek, wieszaki na ocieplacze i coś mocniejszego ze zwykłych rurek ze sznurkiem i karabolkiem budowlanym do pianek/suchaczy.
Na ścianach kołki na kaptury/buty/rękawice.
...wyższa temperatura i dobre chęci.



:pa:
 
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-02-2017, 15:17   

Kompresor na razie bym sobie darował. Przyjeżdżamy nurkować do konkretnej bazy a oni mają sprężarki. Nawet dla tych, co chcą nurkować poza bazami, to wielu ich nie spotkałem, to i tak każda baza oferuje bicie butli.
Myślę, że dobrym przykładem koniecznych/przyjaznych nurkowi usprawnień jest typowy pensjonat dla narciarzy. Tam i tu potrzebna jest zamykana szafka na sprzęt, co by bardaczoku w pokoju nie robiąc. W szafkach, półki na drobny sprzęt typu: maski fajki, kołowrotki, bojki itp. oraz gniazda 230V, co by aku po nurkowaniach ładować, bez potrzeby wnoszenia sprzętu do pokoju. Suszarnia z wymuszonym obiegiem powietrza, co by było gdzie suchacze i ocieplacze suszyć. Dostęp do takiego pomieszczenia musi być i od domu i od parkingu, co by sprawnie ładować/rozładowywać graty. Klucze do suszarni przy kluczach do każdego pokoju.
Wspomniana powyżej sala kominkowa, co by było gdzie posiedzieć wieczorem w większym gronie, poopowiadać i pyfko wychylić.
 
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 06-02-2017, 18:59   

Z kompresorem to jest taka sprawa iż ja lubie mieć - oczywiście z umiarem i w ramach rozsądku..
No i bardzo nie lubię być zależny od kogoś. Na Półwyspie jest bardzo ciężko z nabiciem butli poza sezonem letnim. Osobiście nie mam czasu nurkować Latem więc biorę "fuchy" w tych paskudnych miesiącach...
Patrząc jak żadko nurkuje to można by zapytać po co jak kupowałem ten cały sprzęt bo taniej było by wypożyczać... ale ja lubie być nie zależny. Podstawowy sprzęt mam własny i uważam iż nawet już zarobił na siebie.
Ta sama sytułacja tyczy się kompresora. Lubię być niezależy i samo wystarczalny.
Jeśli mam wchodzić do wody w ramach "pomocy w usunięciu awarii itp." to dzwoniący znajomy oczekuję że zrobię to od razu, czyli zazwyczaj wieczorem a ostatnio coraz częściej nawet w nocy. Z kąd ten pośpiech.. ? Bo tej samej nocy Ci moi znajomi ( zazwyczaj rybacy ) wypływają w kolejny rejs aby zarobić na życie i odrobić straty.
Co do samego kompresora to nadażyła sie okazja skożystać z dofinansowania na zakup sprzętu. Dla tego tak rozpytuje pomiędzy Wami gdyż nie wiem czy wydać mniej na takiego Bauera Juniora II za 13 tyś PLN ( wydajność 100 L/minutę ) który mnie zadawala w 100% czy wydać prawie całą dotację na konkretniejszy sprzęt taki jak PACYFIC (215 lub 260 L/Minutę) produkcji CTN Piórewicz w Gdyni który czasem jest wykożystywane przez typowe Bazy nurkowe.
Jeśli kupię tańszy Kompresor to będę mógł zakupić parę innych rzeczy w ramach owej dotacji ale może się okazać iż strzele sobie w kolano.
Ten kompresor w mojej działalności ma być tylko dodatkowym walorem dla którego Klient skorzysta z mojej oferty a nie sąsiada.

[ Dodano: 06-02-2017, 19:10 ]
Druga sprawa jest taka iż chyba prawie wszystkie Bazy Nurkowe w Jastarni znajdowały się na terenie i w obiektach LOK'u.
Mamy nowego prezesa LOK'u i nowe porządki. Wszystkie Bazy z terenu LOK'u dostały wypowiedzenie najmu. Od taki psikus.
Więc mamy nowe rozdanie, nowy układ sił.
Może czas pomyśleć i wejść w rynek o czym mażyło mi się od dawna.
Ja często jestem w naszym porcie, znam tych ludzi co "pływają z klientami na nurki". Ja wiem że to jest ciężki kawał chleba. Bo władza nie robi dobrze takim przewoźniką, bo konkurencja rośnie w siłę, bo rynek wymusza coraz niższe stawki.
Wreszcie sam mam 9 metrową łajbę i do nie dawna pływałem na wyprawy wędkarskie z klientami i wiem co to znaczy być armatorem łodzi.
Ale ryby się skończyły i coś trzeba robić.
Ostatnio zmieniony przez Deti85 06-02-2017, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 06-02-2017, 19:50   

Sebiriusz napisał/a:
mi_g cytujesz mnie we fragmencie co zdecydowanie zmienia moją wypowiedź.
:buuu:

No przepraszam.. Nie tyle chciałem ją zmienić co jeszcze mocniej uwydatnić problem. Też czasem suszyłem czasem na balkonie, czasem wcale bo ie było gdzie :-(
Nieźle to opisał WW z tymi udogodnieniami dla narciarzy.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-02-2017, 19:59   

100l na minute, jak będziesz miał 3 nurków z twinami i stage to dostaniecie szału z biciem i do późnej nocy będziecie siedzieć i bić gazy. W takim wypadku musisz mieć banki, przynajmniej kilka, a jedynie dobijać resztę taką sprężarką. Zresztą przy dużej sprężarce jest to samo. Banki do bicia, a później w dzień sobie bijesz banki.

w suszarni warto zainwestować w monitoring, 2 kamery w widocznym miejscu i rejestrator rozwiązuje każdą "pokusę". Sprzęt tani nie jest, szczególnie komputery, kamery itp. Każdy będzie spokojny a najbardziej chyba ty bo nikt nie będzie miał do ciebie pretensji w "razie czego". Koszt takiego domowego monitoringu jest śmiesznie niski. Niewiele jak za spokój.
 
 
Jagmin 

Stopień: **
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 220
Skąd: Gliwice/Jastarnia
Wysłany: 06-02-2017, 21:50   

Deti85 napisał/a:
Na Półwyspie jest bardzo ciężko z nabiciem butli poza sezonem letnim.

W miejscowościach położonych na Mierzei Helskiej jest kilka baz, w tym całoroczne, nigdy nie miałem kłopotu z nabiciem butli.

Deti85 napisał/a:
Mamy nowego prezesa LOK'u i nowe porządki. Wszystkie Bazy z terenu LOK'u dostały wypowiedzenie najmu. Od taki psikus

Jesteś członkiem LOK-u?
Czy przypadkiem LOK nie stawia teraz własną bazę nurkową???
Może będzie konkurencja w Jastarni teraz silniejsza?

Deti85 napisał/a:
Ja często jestem w naszym porcie, znam tych ludzi co "pływają z klientami na nurki". Ja wiem że to jest ciężki kawał chleba. [...] wiem co to znaczy być armatorem łodzi.

Widziałem, że chyba przez ostatnie dwa lata na nabrzeżu w porcie w Jastarni stoi "na sucho" duża łódź, która kiedyś woziła nurków - to twoja?
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-02-2017, 04:22   

tak jak pisal WW, w pierwszej kolejnosci suszarnio-przechowalnia z gniazdkami i monitoringiem. zaplecze warsztatowe z kluczami, srubokretami, oringami, podstawowe czesci zapasowe typu ustnik automatu, pasek maski, pletw itp. + najlepiej jakies "ogarniecie serwisowe" wlasciciela.
potem ew. dodatkowe male szafki na klucz na komputery i sprzet foto-video. potem dobra kuchnia - proste kaloryczne zarcie, duze porcje w rozsadnych cenach. potem dopiero sprezarkownia, najlepiej z bankiem - jak ktos bedzie nurkow wozil to bedzie mial tez gdzie nabic butle, wiec wg mnie sprezarka nie jest tu jakims krytycznym (ani szczegolnie zyskownym) instrumentem.

nie wiem czy nurki moga sobie same na legalu wyplynac na nurkowanie bez organizatora, w PL najchetniej to by chcieli pozwolenie nawet na pistolet na wode...
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 07-02-2017, 08:23   

Nie jestem członkiem LOK'u ale jestem mieszkańcem Jastarni i lubię wiedzieć co w trawie piszczy.
Czy LOK zamierza otworzyć własną bazę, tego nie wiem Ale wcale bym się nie zdziwił.

[ Dodano: 07-02-2017, 08:47 ]
Kolega JAGMIN twierdzi że na Półwyspie bez problemu można nabić butle całym rokiem...
Niestety nie jest tak kolorowo. Nikt tu nie datuje w bazie czekając na zbłąkanego wędrowca. Oczywiście jest to zrozumiałe bo poza sezonem letnim nie dzieje się tu za dużo.
Na chwilę obecną można chyba tylko liczyć na Diving Baltic w Helu, a i tak pewnie nie dają rady być zawsze pod ręką.
A tych stronach zauważyłem taki schemat iż w lipcu i sierpniu wszyscy pracownicy sektory turystyki są w stanie wysokiej gotowości. Maj, czerwiec i wrzesień to wciąż pracowity okres ale reszta roku to już czas rozprężenia i nie ma takiej śpimy, więc często gdzieś wybywamy..
Nawet Bazy robią sobie fajrant

[ Dodano: 07-02-2017, 09:08 ]
Jeżeli chodzi o zaplecze techniczne to czuję się dość komfortowo. W moim warsztacie znajdziesz chyba wszystko co niezbędne.. klucze, śrubokręty, szlifierki, polerki, wiertarki czy spawarki. Na dodatek dość dobrze radzę sobie w warsztacie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed