Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawa propozycja dla nurkujących w Jastarni na Półwyspie
Autor Wiadomość
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 21:36   

poszukaj wersji bez T, kosztuje ze 200zł taniej, chyba Conrad.pl

mam taki miernik, jest tez w sprężarkowni, z której korzystam i sporo znajomych ma
 
 
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 07-02-2017, 21:59   

Będzie niezbędny jak zaczniesz gazy mieszać.
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2017, 03:40   

maran napisał/a:
Dlaczego prawie wszystkie bazy poza sezonem się zamykają?
sztormy/niepewna pogoda. zalezy tez co rozumiesz przez sezon, taki Andrzej Sala plywa zwykle od Wielkanocy do listopada, a bywalo ze i dluzej.
w praktyce mysle ze od czerwca (+majowka) do konca wrzesnia mozna liczyc na gosci, pazdziernik, listopad trudniej i sie nie dziwie jak ktos ma ryzykowac tydzien urlopu i 300-500km podroz zeby popatrzyc na wzburzone morze. widok piekny, ale bez przesady :)

Deti85 napisał/a:
Czy to tylko gadżet ?
gadzet ktory byc moze uratuje ci tylek jak sie komus cos stanie :) . w kazdej bazie w ktorej widzialem nitrox byl tez obowiazek zmierzenia osobiscie zamowionego gazu i poswiadczenia tego faktu podpisem w specjalnym zeszyciku. swoja droga mieszalka nitroxowa to dobry pomysl, to akurat nie wszystkie bazy maja, wiec moze byc wartoscia dodana dla klientow.
Deti85 napisał/a:
Za to jestem mega wdzięczny. Będzie rabat...
wystarczy jak stworzysz fajne miejsce ktore bedziemy odwiedzac z przyjemnoscia :)
Ostatnio zmieniony przez Haw 08-02-2017, 03:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2017, 07:12   

wiecznychlopiec...
świat nie jest czarno-biały a temat odpowiedzialni za pozostawione/skradzione rzeczy przerobiłem sam i to jako pozwany (z parkingu mojej firmy skradziono klientowi samochód, klient przebywał tam w zupełnie innej sprawie a autem tylko przyjechał i - korzystając ze stworzonego w w tym celu dla klientów udogodnienia - pozostawił go nieodpłatnie na parkingu mojej firmy)
Sąd zarówno pierwszej jak i drugiej instancji oddalił jego pozew jako bezzasadny.

Najprawdopodobniej byłoby tak:
-jeśli klient skorzystał by z pokoju u autora niniejszego wątku, wynajmując i opłacając u niego jedynie pokój hotelowy bez jakiejkolwiek wzmianki o przechowywaniu sprzętu (obojętnie jakiego) to właściciel pensjonatu odpowiadałby tylko za mienie pozostawione w tymże pokoju oraz ewentualnie innych pomieszczeniach (jeśli dostęp do nich wynikałby z charakteru umowy).
I żaden Sąd nie będzie wnikał czy własciciel hotelu/pensjonatu utrzymuje się z nurków, żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy, cyklistów czy nudystów...
Jeśli wynajmujesz pokój w hotelu i cokolwiek Ci z niego zginie (choćby gazeta) to masz pełne prawo dochodzić roszczeń od hotelu (choć podejrzewam że jeśli zginie z hotelowego korytarza bądż hallu, to o ile nie powierzyłeś tego pracownikowi hotelu, będziesz sam sobie winien)

Wiele razy w nurkowym światku coś komuś ginęło bo ktoś poszedł dmuchać flaszki i zapomniał o reszcie sprzętu, albo powiesił suchara... zapomniał o nim i pojechał w pi&*$u...
Taki niestety jest świat i co innego uczciwość i odpowiedzialność, a co innego postawy roszczeniowe większości społeczeństwa...

Gdyby było tak jak mówisz to nurkowie mogliby pozywać Słowika znad Hańczy za sprzęt skradziony na parkingu, bo przecież zapłacili za wjazd na parking.
 
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-02-2017, 09:27   

AdamP napisał/a:
.
świat nie jest czarno-biały a temat odpowiedzialni za pozostawione/skradzione rzeczy przerobiłem sam i to jako pozwany (z parkingu mojej firmy skradziono klientowi samochód, klient przebywał tam w zupełnie innej sprawie a autem tylko przyjechał i - korzystając ze stworzonego w w tym celu dla klientów udogodnienia - pozostawił go nieodpłatnie na parkingu mojej firmy)
Sąd zarówno pierwszej jak i drugiej instancji oddalił jego pozew jako bezzasadny.


zgodnie z tym co napisałem wyżej, auto nie jest "rzeczą wniesioną" a przytoczone przepisy dotyczą rzeczy wniesionych oraz powierzonych. Oba pojęcia mają różne znaczenie i skutek prawny.

gdybyś pobrał opłatę za parking to odpowiadałbyś tylko za auto jeśli byłby to parking strzeżony, za rzeczy pozostawione w aucie już nie i to jest chyba bardzo ważne dla nurków. Pozostawienie auta ze sprzętem nawet na parkingu strzeżonym zabezpiecza tylko samo auto, nie rzeczy jakie w nim są pozostawione. Właściciel takiego parkingu nie odpowiada za nie i nie można go pociągnąć do odpowiedzialności w tym zakresie (Sąd Najwyższy, wyroku z 6 czerwca 1991 r. (sygn. akt II CR 740/90, OSNC 1993/3/38))

jest jeszcze jedna ważna różnica, parking płatny a parking płatny strzeżony

AdamP napisał/a:
.
Najprawdopodobniej byłoby tak:
-jeśli klient skorzystał by z pokoju u autora niniejszego wątku, wynajmując i opłacając u niego jedynie pokój hotelowy bez jakiejkolwiek wzmianki o przechowywaniu sprzętu (obojętnie jakiego) to właściciel pensjonatu odpowiadałby tylko za mienie pozostawione w tymże pokoju oraz ewentualnie innych pomieszczeniach (jeśli dostęp do nich wynikałby z charakteru umowy).
I żaden Sąd nie będzie wnikał czy własciciel hotelu/pensjonatu utrzymuje się z nurków, żeglarzy, wędkarzy, grzybiarzy, cyklistów czy nudystów...
Jeśli wynajmujesz pokój w hotelu i cokolwiek Ci z niego zginie (choćby gazeta) to masz pełne prawo dochodzić roszczeń od hotelu


masz racje nie ma znaczenia z czego kto się utrzymuje, nie ma znaczenia nawet czy jest to hotel, pensjonat, hostel czy przyczepa kempingowa, znaczenie ma forma działalności - działalność polegająca na sprzedaży noclegów


AdamP napisał/a:
.
Gdyby było tak jak mówisz to nurkowie mogliby pozywać Słowika znad Hańczy za sprzęt skradziony na parkingu, bo przecież zapłacili za wjazd na parking.


jeśli baza nie świadczy usług noclegowych to nie obowiązują jej wskazane przepisy o rzeczach wniesionych powierzonych itd. zresztą napisałem to kilka postów wyżej.

zwróć uwagę jednak, że rozmawiamy o prowadzeniu usług noclegowych przez autora wątku i rzeczach jakie mają nurkowie ze sobą.

natomiast jeśli oddajesz w jakiejkolwiek bazie, sklepie nurkowym itd. sprzęt na bicie, serwis itp. to powierzasz go obsłudze na wykonanie usługi i w tedy odpowiedzialność jest pełna, do czasu odebrania przez ciebie tego sprzętu.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 08-02-2017, 09:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AdamP 

Stopień: nurkowy
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2017, 12:06   

A czy wiesząjąc suchacza w pomieszczeniu które z uprzejmości udostępni nam Pan Zenek u którego wynajeliśmy pokój, albo na gałęzi za zgodą właścicielki gospodarstwa agroturystycznego powierzamy im nasz suchy skafander?

Dopóki w zawartej umowie ani rodzaju prowadzonej działalności nie będzie słowa o powierzeniu sprzętu/udostępnieniu/oddaniu do przeglądu suszenia etc. to robisz to na własną odpowiedzialność.

Nawet jak w bazie nurkowej zostawisz twina i flaszki do bicia a przy okazji spytasz czy możesz powiesić suchara i buty na chwilkę żeby Ci obeschły i Ci ktoś suchara zajuma...
to przecież baza świadczyła Ci usługę w zakresie napełniania zbiorników a nie suszenia skafandra...
no chyba że zawarliście stosowną umowę lub uiściłeś opłate za stosowną usługę

Takie roszczeniowe postawy powodują że potem nikt Ci w żadnym lokalu telefonu nie podładuje ani nie da skorzystać z gniazdka bo potem nie daj Boże padnie Ci bateria w iPhonie...
To dopiero byłaby odpowiedzialność!!! przecież kupując posiłek na miejscu w restauracji opłaciłeś również swój pobyt na czas jedzenia... a skoro był dostęp do gniazdka to również i korzystanie z niego....

A zastanawiałeś Się kiedyś jak to by wyglądało w przypadku wiat na Koparkach czy Zakrzówku?
 
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-02-2017, 12:33   

AdamP napisał/a:
A czy wiesząjąc suchacza w pomieszczeniu które z uprzejmości udostępni nam Pan Zenek u którego wynajeliśmy pokój, albo na gałęzi za zgodą właścicielki gospodarstwa agroturystycznego powierzamy im nasz suchy skafander?


niestety odpowiada, tak samo jak za sprzęt w pokoju, ile razy trzeba napisać, że nie ma znaczenia kto wynajmuje hotel/ty/pan Zenek/babcia klocia - liczy się fakt świadczenia usługi noclegowej. Sprzęt wniesiony? tak... sprawa prosta.

jak zostawisz na gałęzi sam sobie to może to być nienależyte zabezpieczenie jak z niezamknięciem pokoju. Ale zostawienie we wskazanym pomieszczeniu itd. przepisy i ich interpretacji raczej nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

AdamP napisał/a:

Dopóki w zawartej umowie ani rodzaju prowadzonej działalności nie będzie słowa o powierzeniu sprzętu/udostępnieniu/oddaniu do przeglądu suszenia etc. to robisz to na własną odpowiedzialność.


nie masz racji, nie musisz zawierać żadnej umowy,fakt wniesienia i fakt powierzenia bagaży, sprzętu itd. następuje z automatu przy usługach noclegowych i nie masz na niego wpływu, nie możesz też go wykluczyć żadnymi regulaminami. Przeczytałeś przytoczone przeze mnie przepisy?

AdamP napisał/a:

Nawet jak w bazie nurkowej zostawisz twina i flaszki do bicia a przy okazji spytasz czy możesz powiesić suchara i buty na chwilkę żeby Ci obeschły i Ci ktoś suchara zajuma...
to przecież baza świadczyła Ci usługę w zakresie napełniania zbiorników a nie suszenia skafandra...
no chyba że zawarliście stosowną umowę lub uiściłeś opłate za stosowną usługę


już 3 razy w tym temacie napisałem, że przepisy mają zastosowanie dla osób prowadzących działalność noclegową, jeśli natomiast baza ma takie noclegi to jej dotyczą, jeśli nie ma to te konkretne przepisy jej nie dotyczą.

AdamP napisał/a:

Takie roszczeniowe postawy powodują że potem nikt Ci w żadnym lokalu telefonu nie podładuje ani nie da skorzystać z gniazdka bo potem nie daj Boże padnie Ci bateria w iPhonie...
To dopiero byłaby odpowiedzialność!!! przecież kupując posiłek na miejscu w restauracji opłaciłeś również swój pobyt na czas jedzenia... a skoro był dostęp do gniazdka to również i korzystanie z niego....


nie zgadzam się z Tobą, ja nie mam żadnej roszczeniowej postawy :!!!: To ty wynajmujesz pokoje i warto wiedzieć jakie masz prawa, jakie prawa mają twoi klienci. Skoro to robisz to dziwie się, że nie masz o tym pojęcia. Poświeciłem czas na znalezienie dla ciebie konkretnych paragrafów, żebyś miał świadomość tego co robisz. Nie ja odpowiadam za stan prawny w naszym kraju bo nie ja go wymyśliłem. A skoro jest jaki jest to warto go znać, żebyś się kiedyś nieprzyjemnie nie zdziwił, czego ci nie życzę.

przypominam, że to nie jest temat "jak wyłudzić kasę od właściciela pensjonaty" tylko twój temat na rozwinięcie biznesu. Wpadłeś na pomysł udostępnienia "blaszaka" na sprzęt nurkom i super oby więcej takich osób :beer3: , ale zupełnie nie zdajesz sobie sprawy z konsekwencji takiego działania. Dlatego napisałem, że takie miejsce musisz dobrze zabezpieczyć i napisałem ci konkretnie dlaczego - bo ty odpowiadasz za nie. Nie dlatego, że ja tak chce, tylko dlatego, że wymyślił to tak ustawodawca, a ty o tym nie wiedziałeś. Informacje jakie podałem są dla TWOJEGO bezpieczeństwa ważne. Bo może dzięki świadomości, że masz dużo większa odpowiedzialność niż ci się wydawało zainteresujesz się lepszym zabezpieczeniem, może jakimś ubezpieczeniem itd.

w takich rozmowach warto poruszać się w świetle konkretnych przepisów a nie pobożnych życzeń i tego "co mi się wydaje, że jest logiczne". W naszym kraju babcia klozetowa jest ta samo traktowana jak firma zatrudniająca 100 pracowników... niestety nielogiczne ale tak działa.

i piszesz, że ja mam postawę roszczeniową? bez jaj...

:rozpacz:
AdamP napisał/a:

A zastanawiałeś Się kiedyś jak to by wyglądało w przypadku wiat na Koparkach czy Zakrzówku?

nie potrafię ci odpowiedzieć na to pytanie, trzeba by zasięgnąć porady kancelarii, za darmo ciężko o takie odpowiedzi. Nie jesteś bazą, świadczysz usługi noclegowe to inna para kaloszy. Co cię interesuje jakaś inna baza. Ważne, żebyś wiedział co ty musisz a nie co ktoś inny nie musi.

ja po prostu pilnuje swoich rzeczy, nie zostawiam ich "luzem" na koparkach, zakrzówku czy gdzie indziej. Zawsze jedna osoba zostaje przy sprzęcie i tyle.

kiedy jadę gdzieś i zostawiam sprzęt w suszarni sprawdzam jak będzie zamknięte itd. czy jest zamknięte wieczorem. Jak mam wątpliwości trudno, zabieram to do pokoju. Po co się później szarpać. Kradzieże się zdarzają i nie mam na to wpływu.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 08-02-2017, 12:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
ziller 

Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 163
Skąd: Gdansk
Wysłany: 08-02-2017, 13:46   

To nie AdamP założył temat i nie on wynajmuje....
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 08-02-2017, 14:14   

Chłopaki dajcie spokój.
:beer3:
Popatrzcie jak śmiecicie w wątku, aż się czytać nie chce...
:ping:
 
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-02-2017, 14:17   

ziller napisał/a:
To nie AdamP założył temat i nie on wynajmuje....


MEA CULPA! pociągnąłem to jako całość, także autora wątku przepraszam,

mam nadzieje jednak, że skorzysta z informacji dotyczących zabezpieczenia sprzętu swoich gości, ewentualnie rozważy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia nieruchomości itd.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 08-02-2017, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 08-02-2017, 15:25   

Faktycznie, odeszliśmy od wątku ale to chyba norma. Mimo wszystko uzyskałem sporo ciekawych spostrzeżeń. Jednym słowem wielkie dzięki za sugestie i pomysły.
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 08-02-2017, 15:36   

Deti85,

A ja poza tematem.. pewnie znamy sie z widzenia... choc moj ojciec sie ostal w Jastarnii a ja sie wlocze po swiecie :)
W sierpniu pewnie zawitam do Jastarnii :) na dluzszy urlop nurkowy :)
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-02-2017, 17:55   

Deti85 napisał/a:
Mimo wszystko uzyskałem sporo ciekawych spostrzeżeń. Jednym słowem wielkie dzięki za sugestie i pomysły.


To jeszcze jedna.
Pomieszczenie, w których będzie bank powietrza, musi odpowiadać normom w zakresie składowania i użytkowania butli ciśnieniowych. Praktycznie nie ma szans, aby zgodę na bank powietrza uzyskać na pomieszczenie znajdujące się w budynku mieszkalnym. Sama sprężarka jeszcze ujdzie, ale bank już nie.
Ostatnio zmieniony przez WW 08-02-2017, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 08-02-2017, 22:09   

Takto, tak. Coś pamiętam z Kursu UDT . Wymogi były mówiące o konstrukcji "Sprężarkowni". Mowa była oknach, lekkich ściałach itd. Musiał bym wczytać się ale wbrew pozorom garaż blaszany będzie jak ulał.
Chodzi o to że w przypadku wybuchu zbiornika, fala uderzenia znalazła ujście
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed