Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sea Wolf - suchy skafander
Autor Wiadomość
Mariusz-C 

Stopień: Divemaster
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 54
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 24
Skąd: London
Wysłany: 26-08-2017, 11:28   Sea Wolf - suchy skafander

Hej, zastanawiam sie nad zakupem sucharka od Sea Wolfa, nie znam tych skafandrow osobiscie, ale byly mi one polecane, mam wybor miedzy modelem Alfa3 i Beta .... czy ktos z Was zna te skafandry, moze ktos z Was ich uzywa ... prosze o jakies porady
pozdrawiam
 
 
Wisniowy 

Stopień: OWD, AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 71
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 26-08-2017, 14:19   

Porozmawiaj z Wieśkiem on najlepiej Ci to wytłumaczy i da obydwa do wypróbowania. Skafandry super a sama pomoc w doborze rozmiaru rewelacja
 
 
rob65 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-08-2017, 13:38   

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to nie kupuj lepiej sobie odłożyć na coś trwalszego.

Jakby co to posiadam taki i w nim pływam ale nie chcę się nad nim pastwić.

Pozdrawiam
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 28-08-2017, 21:18   

rob65 napisał/a:
lepiej sobie odłożyć na coś trwalszego.


Fakt, do ciorania na wrakach pewnie nie da rady za długo, ale mi służy już z 5 lat i żadnej awarii nie miałem. Tydzień temu kolega zrobił małą dziurę w skarpecie przy schodzeniu po skałach , taśma naprawcza producenta , żelazko i po pięciu minutach jak nowy. ;-)
I zawsze można zaproponować DUI za 10 tyś zł ;-)
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 28-08-2017, 22:01   

Na czym polega nietrwałość pomarańczki?
 
 
rob65 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-08-2017, 23:14   

Nie chce mi się rozpisywać na ten temat bo z nerwa chciałem wymazać nazwę SEAWolf z skafandra aby tego nie reprezentować w żaden sposób.

Możecie się dowiedzieć w różnych firmach które naprawiają skafandry co o tym myślą. Niestety ja z uwagi na moją idealną wagę skazałem się na niego i walczę do dzisiaj a kontakt z producentem nie będę opisywał napiszę że był.
 
 
wro_bel 

Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 83
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 29-08-2017, 09:18   

A możesz napisać coś więcej na temat wad? Też się zastanawiam nad kupnem SeaWolfa i Twoje posty trochę zasiały wątpliwość choć póki co żadnych konkretów nie napisałeś.
 
 
Darek Grabowski 

Stopień: Adv Nx
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Paź 2013
Posty: 55
Skąd: Opole
Wysłany: 29-08-2017, 10:15   

Wypowiem się na temat swojej pomarańczki. Kupiłem na komisie egzemplarz testowy od Wieśka (czyli od producenta). Przy zakupie dostałem 2 lata gwarancji mimo, że skafander był używany. Jak kupowałem to miał 3 lata i około 50-70 nurkowań. Ja przez kolejne 3 lata zrobiłem w nim trochę ponad 100 nurkowań. Egzemplarz który miałem to był jeden z pierwszych modeli, jeszcze z metalowym zamkiem.

Przez czas w którym go używałem skafander w serwisie był dużo razy, dokładnie nie liczyłem ale napewno w okolicach 10, pod koniec to w zasadzie co 3 miesiące. W zasadzie wszystkie przecieki były poprzez dziurki w materiale, pod koniec mojego użytkowaniu też zaczęły się podcieki na klejeniach taśm. Nie jestem jakiś nadwrażliwy i nie odsyłałem go z każdą drobnostką, wysyłałem dopiero jak przeciek zaczynał być odczuwalny jako zimno podczas nurkowania. Nie wiem czym były powodowane dziurki które powstawały, były one w bardzo różnych miejscach i nic nie wskazywało na to, żeby to była kwestia wynikająca z kontaktu z moim sprzętem. Nie targałem go też po jakichś dziurach czy wrakach, ale z drugiej strony jakoś przesadnie nie dmucham ani nie chucham na sprzęt. Kolego kupił nówkę sztukę i jego skafander w pierwszym roku był chyba 3 razy w serwisie, ale on wysyła z każdą drobnostką.
Materiał jest faktycznie delikatny. Ma to oczywiście swoje ogromne zalety, swoboda ruchów jest ogromna, materiał skafandra bardziej przypomina materiał ubraniowy niż ceratę i dzięki temu bardzo fajnie się układa.
Jeśli chodzi o serwis, to na plus szybkość działania, 2 tygodnie to chyba max licząc od wysłania do odebrania skafandra, a zdarzało się, że w poniedziałek wysyłałem a w piątek skafander był u mnie. Na minus jakość serwisu, bywało tak, że skafander wrócił z przeciekiem w tym samym miejscu, które było klejone, mniejszym, ale jednak.

Czy kupił bym jeszcze raz? Nie mówię nie. Wygoda jest jednak rewelacyjna. Obecnie mam santi emotion i uważam, że jest mniej wygodny. Co do trwałości to w emotion po niecałym roku też mam jeden mały przeciek, troszkę za długa śruba od twina wytarła mi małą dziurkę na plecach. Przeciek jest na tyle mały, że nie odczuwam zimna więc narazie tak pływam. Być może w seawolf też miałem tam klejone, ale w tłumie innych klejonych miejsc jakoś nie zwróciło to mojej uwagi.

Jak wszystko, ma swoje plusy i minusy, a wybór należy do Ciebie :)
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29-08-2017, 15:14   

To ja też dołożę swoją opinię. Mam dwie pomarańczki, tj. jednej używa syn, druga jest moja.
Moja kupiona w 2015r (obecnie ponad 100x pod wodą). Syna kupiona w 2017 (obecnie ok. 30x pod wodą). Oba modele Alpha3. Obaj nurkujemy rekreacyjnie bez wraków i jaskiń. RESTRYKCYJNIE stosujemy się do zaleceń eksploatacji producenta

Główne zalety (subiektywnie):
- niski ciężar,
- łatwe i szybkie suszenie,
- dobrze jest widoczna pod wodą.

Główne wady (subiektywnie):
- trzeba się "naumieć" go zakładać z uwagi na kryzę i manszety silicon- ja zanim się tego nauczyłem musiałem wymienić trzy kryzy i dwie pary manszet.
- skafander NIE NADAJE SIĘ do nurkowania na wrakach i w jaskiniach.

Szczelność: nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do zamka. Po ok. 80 nurkach poczułem zimno od zalania. Test wykonany samodzielnie w wannie i na zbiorniku nic nie pokazał. Test u Wieśka- 3 przetarcia na materiale (czort wie kiedy je zrobiłem).

Ocena serwisu: w ciągu 1 tygodnia wysłałem i odebrałem naprawiony skafander. Generalnie bez zastrzeżeń.

Czy kupiłbym jeszcze raz: tak ale tylko i wyłącznie przy założeniu, że dalej nie będę zakładał nurkowań wrakowych i jaskiniowych.... i tu pojawia się problem: spodobało mi się we wrakach i jaskiniach
 
 
rob65 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 114
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-08-2017, 21:02   

Badając ten materiał zrobiłem kilka zdjęć mikroskopem aby zrozumieć jak go naprawiać. To dwie tkaniny jedna czarna od środka i pomarańczowa na zewnątrz a pomiędzy nimi taka "pianka".

Raczej jeśli opisujecie swoje posiadane skafandry SeaWolf to napiszcie co z nimi zrobiliście zmieniając na inny. Ciekawy jestem czy sprzedaliście go bo sumienie mi by nie pozwoliło. Więc wiem że jestem z nim związany do jego lub mojej śmierci (chyba że ktoś chce kupić z wszystkimi informacjami to chętnie sprzedam). Jak kupiłem jako używany za 2400 a ile dodałem aby w nim nurkować to nie napiszę bo koszt przekroczył kupno nowego.

Ale najważniejsze że nurkuję w skafandrze bo to lubię.
 
 
Wisniowy 

Stopień: OWD, AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2014
Posty: 71
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 30-08-2017, 12:05   

Czytając wszystkie wypowiedzi jestem zadowolony że kupiłem inny skafander, nie było go dostępnego na polskim rynku a może był ale nikt nic nie mówił, udało się jednak zakupić przez polskiego sprzedawcę czeski skafander firmy Agama model Extra i od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem mocnego, trwałego skafandra super wyposażonego jak na tę cenę i co najważniejsze nie zastanawiam się czy co roku muszę go wysłać na serwis jak Santi, czy coś mi się przetrze. Skafander jest super mocny i wytrzymały a przy tym nie jest pancerny jak zbroja i śmiało mogę go polecić innym użytkownikom.
P/S jeszcze nigdy nie spotkałem na nurowisku kogoś w tym skafandrze ciekawe dlaczego ?
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 30-08-2017, 15:32   

rob65 napisał/a:
Badając ten materiał zrobiłem kilka zdjęć mikroskopem aby zrozumieć jak go naprawiać. To dwie tkaniny jedna czarna od środka i pomarańczowa na zewnątrz a pomiędzy nimi taka "pianka".


No popatrz, trylaminat jak nic. Tylko w środku zamiast gumy butylowej tajemniczy czynnik X ;) Zgaduję, że "pianka" jest porowata i przepuszcza powietrze, a ma otwory za małe żeby przedostawała się przezeń woda. Skafandry innych firm z kategorii "lekkie i oddychające" zbudowane są zapewne tak samo.

Ciekawi mnie jak go naprawiałeś - jeśli tak jak "zwykłe" skafandry - czyli klej typu SC4000 i łatki to nie ma się co dziwić że nie jest OK - ten model łata się inaczej.

Znam zarówno zadowolonych użytkowników "pomarańczki" jak i niezbyt z niej zadowolonych. Ja zaliczam się do pierwszej grupy - mój skafander ma chyba z 5 lat, pewnie jakieś 30-60 nurkowań rocznie. Były rzeki/jeziora/morza/wraki/jaskinie/błotne sadzawki mazowsza. Serwis 1-2 razy do roku - nie miałem powodów do narzekania.

Poprzedni mój suchy był z klasycznego ("pancernego") trylaminatu - też się dziurawił, sam, bo przecież nie z mojej winy ;) - łatałem go samodzielnie (sc4000+łatki). Teraz taśmę serwisową od SeaWolfa dostałem ze skafandrem ale nie miałem okazji użyć ani razu.
 
 
 
spike 

Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 45
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16-09-2017, 01:14   

Cytat:
Główne wady (subiektywnie):
- trzeba się "naumieć" go zakładać z uwagi na kryzę i manszety silicon- ja zanim się tego nauczyłem musiałem wymienić trzy kryzy i dwie pary manszet.
- skafander NIE NADAJE SIĘ do nurkowania na wrakach i w jaskiniach.


Jestem posiadaczem pomarańczki i nie zgodzę się z tym co piszesz.
Faktycznie trzeba nauczyć się ubierać tego suchacza jednak nie jest to czynność nader uciążliwa.
Mając już swojego Sea Wolfa proponuję "na sucho" założyć go raz czy dwa w domu na spokojnie.
W razie czego zawsze można zadzwonić do Wieśka i powiedzieć co jest nie tak. Póki co dopuszcza możliwość indywidualnych przeróbek pod konkretnego klienta bądź też częściej udzieli wskazówki co robi się źle. Poz tym stosowana obecnie kryza Waterproofa naprawdę sporo wybacza ;-)

Drugi wątek tyczy się nurkowania wrakowego. Nie nurkuję w jaskiniach ale wraki bardzo lubię i nie mam pojęcia po czym wnosisz, że pomarańczka odpada w tego typu nurkowaniach?
Krótko po zakupie Sea Wolfa na wyprawy wrakowe zabierałem zapas w postaci "pancernego" Gates'a. Ku mojemu zdziwieniu nie był potrzebny.
Może wynikać to z faktu, że pomarańczowy materiał bardzo fajnie się układa przez co minimalizowana jest ilość potencjalnych punktów zaczepu(?). Faktem jest, że z izolacją cieplną bardzo kiepsko i łatwiej się brudzi.

Reasumując posiada wady jednak komfort użytkowania rekompensuje je w zupełności.

Poza tym pozwolę sobie stwierdzić, że praktycznie każdy kombinezon skazany jest na porażkę w starciu z ostrymi elementami jeśli jego posiadacz nie wykaże się odrobiną ostrożności (żeby nie było piszę na podstawie własnego doświadczenia ).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed