Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
TURCJA - MARMARIS, ICMELER
Autor Wiadomość
PIOZYT 


Stopień: PSD, P4, advEANx
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: 05-08-2011, 09:28   TURCJA - MARMARIS, ICMELER

CZY KTOŚ NURKOWAŁ W TURCJI W OKOLICACH MARMARIS LUB ICMELER? KTÓRE CENTRA NURKOWE SĄ GODNE PLECENIA A KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ?
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-08-2011, 10:38   

PIOZYT napisał/a:
CZY KTOŚ NURKOWAŁ W TURCJI W OKOLICACH MARMARIS LUB ICMELER? KTÓRE CENTRA NURKOWE SĄ GODNE PLECENIA A KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ?

Nie krzycz a jeśli zaciął ci się Caps Lock to zmień klawiaturę.
 
 
PIOZYT 


Stopień: PSD, P4, advEANx
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: 06-08-2011, 12:12   NIE KRZYCZĘ.

Ale mi dosrałeś, teraz naprawdę mi strasznie głupio.

wiesiek01 - udziel rzeczowej odpowiedzi innym, a jeśli nie potrafisz to przynajmniej nie zanieczyszczaj.
Jak musisz sobie popisać to weź karteczkę i kredki, usiądź przy stoliczku i się zabaw.

WRACAJĄC DO MARMARIS, CZY KTOŚ KORZYSTAŁ Z USŁUG "VICTORIA TRAVEL"?
PODOBNO JUŻ W POLSCE MOŻNA ZAREZERWOWAĆ TERMIN NA NURKA.
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-08-2011, 18:17   

PIOZYT napisał/a:
wiesiek01 - udziel rzeczowej odpowiedz

Oto "rzeczowa" odpowiedź "NETYKIETA"
 
 
kiwigirl 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-08-2011, 15:17   

podepne sie pod pytanie. szukam co prawda kawałek dalej, ale tez Turcja egejska.
bedziemy mieszkac w Yalikavak, miescinie na półwyspie Bodrum, od samego Bodrum lub tez od Turgutreis, jakies 20-30km

szukałam bazy przez strone padi i googla, praktycznie poza jedną w turgutreis to są tylko w samym bodrum. z czego na stronie padi tylko 4 sa w ogóle na liście .

czy ktos zna bazy w tych okolicach i cos moze polecić ? wpisy na forum przeszukałam, ale niestety sa sprzed kilku lat ...

bede wdzieczna z kazde nfo.
 
 
PIOZYT 


Stopień: PSD, P4, advEANx
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 65
Skąd: Łódź
Wysłany: 23-08-2011, 09:50   

WITAM !

Nurkowanie w okolicach Marmaris lub Icmeler było interesujące na tyle, że wykupiłem je raz jeszcze ale z pewnością to nie Egipt.

Naturalnie nie kupujemy od rezydenta tylko od miejscowych biur podróży lub w porcie.
Koszt 20 euro, chcą czasami 25 lub 30 euro ale zawsze zejdą do 20 euro a jak ktoś nie będzie chciał zejść z ceny to idziemy do innego biura.
Lepiej kupować w porcie bo od razu widać jaka łajba. Mnie trafiła się za pierwszym razem nieco gorsza a za drugim pełna profeska ze zprężarką na pokładzie.

Nurkowania są prowadzone w dwóch róznych miejscach po około 40 - 60 minut.
MAX DEEP - 30 m.
Widoczność 40 m.
Ryby małe i duże od kilku centumetrów do kilkudziesięciu.
Tuńczyki, ośmiornice, jeżowce, i wspaniała murena - piękna ryba.

Jak dla mnie cena 10 euro za nurka nie była jakość szczególnie wysoka (koszt transferu do portu i do hotelu, koszt wypłynięcia łodzią, koszt posiłku, koszt instruktora, koszt amortyzacji sprzętu, koszt nabicia butli) - uważam że warto.

PIOZYT

P.S.
Macie pytania to piszcie!
Ostatnio zmieniony przez PIOZYT 23-08-2011, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
waldek72 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 77
Skąd: białystok
Wysłany: 24-06-2013, 10:15   nurkowanie turgutreis

czy ktoś mógłby podać jakieś aktualne informacje o nurkowaniu z turgutreis. coś co znalazłem w góglu to baza aquanaut i cena 80 eur za dzień nurkowy to chyba jakaś abstrakcja.
 
 
water7polo 

Stopień: SSI OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 17-07-2017, 22:56   Re: nurkowanie turgutreis

Podbijam,
Ktoś był, widział chce się podzielić jak wyglądają nurkowania z Turgutreis?
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-09-2017, 12:00   

Ktoś nurał w Side ?
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 23-09-2017, 08:39   

Ja tak tak naprawdę nic ciekawego była jaskinka mała i mały wraczek.

PZDR
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 24-09-2017, 16:22   

To w ogóle brać ABC, kompa i piankę czy odpuścić ?
Na październik trzeba mieć kaptur czy nie ?

[ Dodano: 29-08-2018, 12:17 ]
W Turcji byłem, ale nury odpuściłem ze względu na wodę(widoczność), ceny i czas.
Poniżej wkleję maile jakie otrzymałem od 2 centrów nurkowych.
Ostatecznie gdybym miał koniecznie zanurkować to najlepsza oferta była u rezydenta biura podróży (ceny nie pamiętam).

Cześć,

Będzie nam przyjemnie nurkować z tobą i masz szczęście znaleźć nasze centrum nurkowania; W regionie śródziemnomorskim jako PADI 5 Star Instructor Development Resort tylko jeden Jesteśmy!
Nasz ośrodek nurkowy znajduje się przy plaży hotelu Turquoise. Tak więc, mamy tak wiele miejsc do nurkowania w tym obszarze. Codziennie mamy 4-krotne nurkowania (09:00, 11:00, 13: 00 i 15:00 godziny) i przechodzimy do nurkowania przy naszej łodzi, Jedna cena nurkowania 39 €, w tym wypożyczalnia sprzętu. Jeśli chcesz wybrać kilka nurkowań, zobaczysz od siebie różne miejsca ... Ten program to Discover Local Dive Package Package i mamy dwie opcje na ten temat;
Odkryj lokalne nurkowanie (5 + 1); Zanurzysz się 6 razy, a twoje ostatnie nurkowanie będzie darmowe, jego cena 195 € włącznie z wypożyczeniem sprzętu.
Odkryj lokalne nurkowanie (10 + 3); Zanurzysz się 13 razy, a twoje ostatnie 3 nurkowania będą darmowe, cena 390 € włącznie z wypożyczeniem sprzętu.
Mamy również nurkowanie wrakowe i podwodne muzeum. Głębokość wraku wynosi 25 metrów i jest to wrak statku. Nazywamy to SG117. Ale jego cena jest trochę inna od innych. To 50 € za osobę. Jeśli nurkujesz w podwodnym miejscu muzeum, zobaczysz tak wiele statusów pod wodą. Jego cena wynosi 50 € za osobę, podobnie jak nurkowanie wrakowe.

Daj mi znać, kiedy zdecydujesz, że mogę już dokonać rezerwacji.

Z poważaniem ,

ScubaSide Diving Center
PADI 5 Star Instructor Development Dive Resort 35371
Hotel Turquoise
Side - Antalya - Türkiye
Adres do korespondencji: PK: 260 Manavgat - Antalya - Türkiye
Telefon: +90 532 3202238
Strona główna: www.scubaside.com
Facebook: Scuba Side
Twitter: SCUBASIDE1
Skype: ScubaSide

[ Dodano: 29-08-2018, 12:23 ]
.......................................................................................
Druga firma , z którą pisałem to SIDE AZURA:
Dziękuję za wiadomość e-mail i przepraszam za opóźnioną odpowiedź. Mój ojciec zmarł i przez cały tydzień byłem zajęty sprzątaniem jego domu. W ten weekend wróciłem do domu i mam teraz czas, aby przeczytać wszystkie maile.

• Najgłębszym nurkowaniem, jakie możemy zrobić, jest wrak TCSG-117 na 25m. Tam można zobaczyć duże grupki, lwice, i jest część Side Underwater Museum.
• Następnie mamy Camel Road, jest to również część muzeum i ma max. głębokość 18m.
• Side Reef 1 to świetna lokalizacja. Rafa zaczyna się od 6m i powoli schodzi do maksimum. głębokość 12m. Jest dobra populacja ryb, możesz zobaczyć kolejną część muzeum i możesz wejść do małej jaskini. (Możesz wejść na około 7 metrów, rozejrzeć się, a następnie wyjść w ten sam sposób)
• Płytkie, ale zabawne nurkowanie to nasza domowa rafa. Głębokość wynosi około 5-7 i tutaj można zobaczyć duże żółwie morskie caretta caretta, dużo ryb i często zauważamy ośmiornice między skałami.
Więcej o centrum nurkowym
• Oferujemy pojedyncze nurkowania, ale także kilka pakietów rabatowych. Dodałem nasz cennik do tego e-maila, aby uzyskać pełny przegląd. Proszę spojrzeć i daj mi znać swoje myśli.
• Nie pozostajemy cały dzień na morzu. Program pojedynczego nurkowania trwa około 2 godzin.
• Jeśli chcesz wykonać drugie nurkowanie tego samego dnia, całkowity program zajmuje około 3 do 3,5 godziny.
• Nie nurkujemy również z dużymi grupami. Generalnie przyjmujemy około 2-4 gości na nurkowanie. To gwarantuje, że możesz nurkować w miłej atmosferze we własnym tempie.
• Nasz harmonogram jest elastyczny
• Odwiedź naszą stronę na Facebooku, aby zobaczyć więcej zdjęć i filmów z nurkowań :)
• Przeczytaj tutaj na Facebooku i tutaj na opinie na TripAdvisor od naszych gości.
Transfer

Znalazłem hotel: Club Side Coast Hotel w Google Maps. Hotel znajduje się około 12 km od naszego centrum.
Transfer kosztuje 10 euro za 1 osobę. 20 euro za 2-7 osób) Obejmuje to odbiór i powrót do hotelu. Dla porównania: taksówka prosi o około 2 euro za km.
Z góry życzymy udanej podróży i wspaniałych wakacji w Side!

Ceny:
Location Max. depth Price Beach dive 2.5 m. € 35,00 House Reef 5-7 m. € 40,00 Bike Way 12 m. € 40,00 Ralphs Reef 18 m. € 40,00 Side Reef 1 12 m. € 50,00 Camel Road 18 m. € 50,00 Wreck dive 25 m. € 50,00
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed