Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepszy Komputer do nurkowania Technicznego
Autor Wiadomość
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 19-11-2017, 19:04   

zielony_nur napisał/a:
Nie ma, niestety

Da się natomiast dodać gaz, co może być skuteczną namiastką.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 19-11-2017, 20:21   

grol napisał/a:
Da się natomiast dodać gaz, co może być skuteczną namiastką.
Albo wyprowadzasz równania jaki to ma wpływ albo trzymasz dziób na kłódeczkę zamknięty. Jasne.
Mówisz o dekompresji, to nie jest Gra PÓŁsŁÓWEK. Masz mówić pełnymi zdaniami, co z czego wynika i dlaczego.

Zwiększenie ilości tlenu podnosi tempo odsycania, więc oszukanie komputera wpisując niższą wartość tlenu w mieszaninie, daje podniesienie bezpieczeństwa, kolejna metoda zwiększania konserwatyzmu.
Raczej nie doczekamy się przeliczenia gość na NDL poległ.

pozdrawiam rc
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-11-2017, 20:15   

Cytat:
Tabele dekompresyjne dla wojska są bezpieczne w awaryjnym profilu i dużo bezpieczniejsze w podstawowym. Są przebadane pod względem echa doplerem, do 3 h po nurkowaniu.


Należy jedynie dodać , że są one zaprojektowane dla nurkowań typowo roboczych i stąd wynika dużo większy konserwatyzm w stosunku do innych tabel.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2017, 22:10   

komando77 napisał/a:
Należy jedynie dodać , że są one zaprojektowane dla nurkowań typowo roboczych i stąd wynika dużo większy konserwatyzm w stosunku do innych tabel.
Dopłynąć do miny, obejrzeć i wracać, nie jest to ciężka praca. Opowiesz coś o francuskich tabelach, do tego sprzętu ? Zwłaszcza jak je ocenia Francuski instytut i ZTPP AMW ?

pozdrawiam rc
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26-11-2017, 01:01   

[/quote]Dopłynąć do miny, obejrzeć i wracać, nie jest to ciężka praca.[/quote]
Widzę, że znasz się na działaniach minerskich jak mało kto… Likwidacja materiałów zalegających pod wodą w naszych warunkach to na pewno cięższa praca niż teoretyzowanie przed monitorem komputera. Zawsze możesz zapytać ludzi, którzy się tym zajmują, coś tam mogą opowiedzieć o swojej pracy, budynek obok zakładu technologii na przykład.

Pisałeś o tabelach wojskowych, dlatego się do nich odniosłem. Podstawowymi tabelami stosowanymi w wojsku są jak wiesz Tabele dekompresji i rekompresji nurków z 1982r. Zaprojektowano je na potrzeby nurkowań roboczych z naciskiem na odpowiedni margines bezpieczeństwa, uwzględniając wykonywanie pracy o średniej intensywności. To jest fakt. Między innymi dlatego reżim dekompresyjny jest wyższy niż w innych modelach. Ich efektywność została potwierdzona wspomnianymi przez Ciebie badaniami dopplerowskimi dostarczającymi danych na temat śródnaczyniowej wolnej fazy gazowej. Wytyczne do nurkowania nitroksowego przy użyciu aparatu Crabe wykorzystują również na tabelę powietrzną (3MW) zaadoptowaną do nitroksu (3Nx) z zastosowaniem dekompresji tlenowej.
Przepraszam za zaśmiecanie wątku.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 29-12-2017, 09:08   

zielony_nur napisał/a:

mi_g napisał/a:

Tak na 90% dostęp do GF'ów pod woda jest też w Black'u .

Nie ma, niestety. Może w kolejnej edycji softu ;-) .

Chmm...
Wczoraj w końcu zabrałem Blacka na basen.
Na 7m kliknięcie dwoma przyciskami (wejście do menu), wybrałem "Ustawienia", później "Ustawienia komputera", później gradient factory, zmieniłem GFHi z 70% na 60% zatwierdziłem, zadziałało.
Tyle ze to była 1min nurkowania, niestety na bezdechu miałem ograniczone możliwości :bee;
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 29-12-2017, 10:58   

komando77 napisał/a:
Pisałeś o tabelach wojskowych, dlatego się do nich odniosłem. Podstawowymi tabelami stosowanymi w wojsku są jak wiesz Tabele dekompresji i rekompresji nurków z 1982r.
To radzieckie tabele do których miałem dostęp w końcu lat 70. Profile średnie są poprawione mówił o tym Jarosław Krzyżak. Profile skrajne nie są dobre NDL na 12 m jest drastycznie za długi i Maciej Konarski na konferencji PTMiTH prezentował wyniki dobrze nie było.
komando77 napisał/a:
Zaprojektowano je na potrzeby nurkowań roboczych z naciskiem na odpowiedni margines bezpieczeństwa, uwzględniając wykonywanie pracy o średniej intensywności. To jest fakt.
Tak było.
komando77 napisał/a:
Ich efektywność została potwierdzona wspomnianymi przez Ciebie badaniami dopplerowskimi dostarczającymi danych na temat śródnaczyniowej wolnej fazy gazowej. Wytyczne do nurkowania nitroksowego przy użyciu aparatu Crabe wykorzystują również na tabelę powietrzną (3MW) zaadoptowaną do nitroksu (3Nx) z zastosowaniem dekompresji tlenowej.
Nitroksowe i TMX tabele, zostały ponownie przebadane w ostatnich latach, nie zostały ukończone badania dla niektórych wariantów. Francuskie tabele okazały się zbyt szybkie. Potwierdzone nie tylko przez Polski ośrodek badawczy.
Oznaczenie tabel jest inne, niż podajesz. Dysponuję późniejszymi, mam informację o tych z 2004 Aqua Lung, i Polskimi bojowymi 2013 r.

pozdrawiam rc
 
 
zielony_nur 

Stopień: pa_DiR_esq :-)
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-02-2018, 17:05   

mi_g napisał/a:
zielony_nur napisał/a:

Nie ma, niestety. Może w kolejnej edycji softu ;-) .

Chmm...
Wczoraj w końcu zabrałem Blacka na basen.
Na 7m kliknięcie dwoma przyciskami (wejście do menu), wybrałem "Ustawienia", później "Ustawienia komputera", później gradient factory, zmieniłem GFHi z 70% na 60% zatwierdziłem, zadziałało.
Tyle ze to była 1min nurkowania, niestety na bezdechu miałem ograniczone możliwości :bee;


Hej, zanim napisałem we wcześniejszym poście, że Black nie daje dostępu do grzebania w GF pod wodą sprawdziłem podczas regularnego nureczka. Próbowałem bezpośrednio po przejściu na EAN50 i ponownie w końcowej fazie deco. Właściwa sekcja menu była dostępna, ale bez części opcji, ustawnień GF niet. Menu wyglądało tak jak wygląda podczas działania komputera w trybie symulacji nurkowania. Suma naszych doświadczeń wydaje się prowadzić do wniosku: 'Black daje możliwość zmiany GF pod wodą.... ale nie zawsze." :-) Sorki za refleks...
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 20-02-2018, 18:44   

Może nie pozwala na zmianę GF po wejściu w deco?
 
 
Oskar1974 

Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: 03-08-2018, 17:22   

Przyłączę się do dyskusji ...

Jeżeli chodzi o komputer Ratio ix3m tech+ to zdecydowanie NIE POLECAM !!!

Komputer zakupiony w maju 2017. Co drugie-trzecie ładowanie zawieszał się w taki sposób, że pokazywał jakaś absurdalną głębokość po 250m, temperaturę sięgającą do 5 tyś stopni! Czasem nie pomagało nic tylko trzeba było czekać na pełne rozładowanie akumulatora komputera, żeby go znów spróbować naładować.
Poprzez polskiego dystrybutora DIVE SYSTEM komputer był odesłany do Włoch, do producenta. Wrócił bodajże po 5 tygodniach (!!!) Pierwsze nurkowania były ok, a potem sytuacja zaczęła się od znów i nawet się nawarstwiała.
Dostałem nowy komputer. I znów to samo. Nawet gorzej! Nie tylko podczas ładowania akumulatora, ale również przy włączeniu plannera komputer się zawieszał i trzeba było czekać ponownie aż akumulator się wyczerpie.
Pomyślcie ... przed nurkowaniem planujecie run-out, włączacie planner i ... dupa. Zostajecie bez komputera.
Komputer ponownie odesłany do DIVE SYSTEM z prośbą o zwrot pieniędzy. Odesłano ten drugi komputer znów do Włoch.
O stanowisku DS nie będę się teraz wypowiadał, ale przestrzegam przed tą firmą
Jak na razie sprawa ciągnie się ponad rok, byłem beta-testerem tych dwóch komputerów i nie mam obecnie ani komputera, ani pieniędzy. Dlatego przestrzegam przed zakupem tego komputera, gdyż coś jest z nim nie tak. Jak poczytacie na zagranicznych forach, to takie sytuacje nie są jednostkowe, zdarzają się one. Problemem jest tez to, że firma nie przyznaje się do tego, że ma jakiś odsetek wadliwego sprzętu i śpiewa w słodkim marketingu, że wszystko jest ok. A nie jest ok.
Poza tym ... GPS jest całkowicie nieużyteczny. Nie widzę praktycznego zastosowania tej funkcji. To tylko śpiew marketingowców. Takie funkcje jak pomiar natężenia oświetlenia, czy pola magnetycznego ... no szczerze ... kto z Was choć raz użyje tej funkcji?
Jak dla mnie komputer RATIO iX3M Deep to kompletne rozczarowanie. Poza dużym wyświetlaczem nie ma w nim nic, co byłoby warte używać go w nurkowaniach technicznych. Jest zawodny, interfejs jak dla mnie mało intuicyjny, łatwo się pomylić w włączeniem przycisków. Ma ich 4, jak dla mnie też o 2 za dużo. Funkcjonalność to jedno - można byłoby się do tego przyzwyczaić, ale jego wadliwość w działaniu to całkiem inna sprawa. Najlepszy sprzęt to taki, który DZIAŁA !!! A ten komputer tego nie gwarantuje.

Niech ten wpis będzie przestrogą przed zakupem tego komputera.

Polecam również zagraniczne fora, tam jest więcej opisów ile razy nawalał ten komputer innym użytkownikom.
Oto przykład:
https://www.scubaboard.co...3m-tech.556628/

[ Dodano: 03-08-2018, 18:34 ]
https://www.scubaboard.co...s.515090/page-4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed