Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nuranie na płytkich wodach z uprzężą/płytą ale bez worka.
Autor Wiadomość
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-01-2018, 14:34   

Ale jaja, czytam ten temat i się dobrze bawię. Dawajcie chłopaki dalej, idę po następny popcorn.
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 13-01-2018, 20:40   

Tak ,"stylowy" :ping: temat ze starym ,dobrym smokiem w roli głównej.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2018, 22:27   

jaros4 napisał/a:
dobrym smokiem w roli głównej.
Tu bym nie przesadzał. Towarzycho jest oderwane od podstaw, wyobrażenie sobie innych dróg, nie możliwe. Synek na jednym z pierwszych nurkowań, posługiwał się haczeniem. Można.
Lepiej żeby nie kombinowali ze sprzętem, bo się zabiją.
TomKur napisał/a:
Ale jaja, czytam ten temat i się dobrze bawię. Dawajcie chłopaki dalej, idę po następny popcorn.
. Kurasiu która liczba jest większa (5 + 5i), (- 5 + 5i), (5 - 5i), (- 5 - 5i), i² = - 1

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-01-2018, 22:41   

Rysio, dla ciebie panie Kurasiu.
Ale nie odbiegaj od tematu, popcorn mi stygnie.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 13-01-2018, 22:54   

TomKur napisał/a:
Rysio, dla ciebie panie Kurasiu.
Elementarna kultura wymaga formy panie Ryszardzie, Tomaszku.
anarchista napisał/a:
Kurasiu która liczba jest większa (5 + 5i), (- 5 + 5i), (5 - 5i), (- 5 - 5i), i² = - 1
Tak prostego zadania nie umiesz, wielki zawód sprawiasz.

Serio, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wygodnym pretekstem jesteś.

pozdrawiam rc
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-01-2018, 09:42   

spiderling84 napisał/a:
... I ciekawi mnie również co jest najczęstszą przyczyną paniki pod wodą? ...


brak wyobraźni przed wejściem do wody, oraz nadmiar wyobraźni pod wodą ... Potem, to już tylko brak wyszkolenia i mamy trupa.
Ciebie cechuje na razie to pierwsze, albo nas wkręcasz :bee;
 
 
spiderling84 

Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-01-2018, 10:06   

Po czym wnioskujesz, że brakuje mi wyobraźni przed wejściem do wody?
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-01-2018, 14:16   

na razie to rozmowa ze ślepym o kolorach ...
Żeby nie było ... pierwszy kurs robiłem w 86 roku ubiegłego stulecia w stomilowskiej piance , pasie balastowym i automacie MORS, o Kajmanach mogliśmy tylko marzyć ( był jeden w klubie :) ) - da się tak nurkować, tylko po co.
Z całego wątku wynika ( przynajmniej odniosłem takie wrażenie ) że chcesz nurać sam w tych rzekach i dziurach... zatem, nawet nie wiesz co Cię może spotkać
Odnoszę wrażenie, że nie chcesz worka żeby za niego nie płacić. Problem w tym, że jeśli samotnie chcesz penetrować rowy i rzeki o jakimś nurcie, dobrze by było co najmniej zdublować zasilanie gazem, nie poprzez dwa drugie stopnie, a kompletnie niezależne źródła gazu - a to są koszty, czyli raczej nie...
Jeśli kasa nie gra roli to kup uprząż z workiem do SM i będziesz miał swobodę o której piszesz i bezpieczeństwo o którym my piszemy.
A na koniec ... najlepiej uczą fuckupy z których się wyszło żywym - poprzez zdobytą wiedzę i umiejętności a nie tylko lekturę
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-01-2018, 15:35   

Kolego spiderling84, jak będziesz słuchał opowieści z mchu i paproci, które serwują tu niektórzy miszczowie to skończysz bez worka ale za to w worku. Nie będę Ci udzielał rad, ale Twoje podejście do tematu jest, chmmm, niepokojące. Nie daj się zaje..ać za dwie dychy - mawiał mój instruktor. Naprawdę nie warto.
Pozdrawiam i życzę bezpiecznych nukowan.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2018, 21:20   

al_fik napisał/a:
Żeby nie było ... pierwszy kurs robiłem w 86 roku ubiegłego stulecia w stomilowskiej piance , pasie balastowym i automacie MORS, o Kajmanach mogliśmy tylko marzyć ( był jeden w klubie ) - da się tak nurkować, tylko po co.
W Warszawie o dekadę wcześniej, były: Kajmany Morsy i Marlin. Zestaw butli Marlin również, Muzeum Nurkowania nawet tego nie ma na stanie.
al_fik napisał/a:
Z całego wątku wynika ( przynajmniej odniosłem takie wrażenie ) że chcesz nurać sam w tych rzekach i dziurach... zatem, nawet nie wiesz co Cię może spotkać
Stado wkurrrzzzzonych okoni jego pokąsa ?
al_fik napisał/a:
Problem w tym, że jeśli samotnie chcesz penetrować rowy i rzeki o jakimś nurcie, dobrze by było co najmniej zdublować zasilanie gazem, nie poprzez dwa drugie stopnie, a kompletnie niezależne źródła gazu - a to są koszty, czyli raczej nie...
Butle po 25 zł opędzałem 4l 200 at. AO to koszt około 200 zł. Niewielki koszt.
al_fik napisał/a:
A na koniec ... najlepiej uczą fuckupy z których się wyszło żywym - poprzez zdobytą wiedzę i umiejętności a nie tylko lekturę
Niestety nie uczymy się nurkowania na własnych błędach. Po to są kursy żeby nauczyli.
TomKur napisał/a:
Kolego spiderling84, jak będziesz słuchał opowieści z mchu i paproci, które serwują tu niektórzy miszczowie to skończysz bez worka ale za to w worku. Nie będę Ci udzielał rad, ale Twoje podejście do tematu jest, chmmm, niepokojące. Nie daj się zaje..ać za dwie dychy - mawiał mój instruktor. Naprawdę nie warto.
Pozdrawiam i życzę bezpiecznych nukowan.
Gdybyś cokolwiek z tego rozumiał, to nie prezentował byś kursowego poziomu. Nie masz szerszej wiedzy, padasz na ryj na dekompresji. Nawet liczb nie potrafisz porównać. Spadówa głąbie.
TomKur napisał/a:
Cześć,
kurcze, trochę już nie pamiętam. Basen to ok 2h dziennie przez trzy dni. Wody otwarte - 2x dziennie po ok 50 min przez trzy dni. Pamiętam, że wchodziliśmy chyba po trzy osoby na raz, pozostała trójka czekała i wchodziła później. Wszystkie wymagane ćwiczenia musiały zostać wykonane przez wszystkich uczestników kursu - bez wyjątków. Jedna osoba nie ukończyła kursu - nie była w stanie wykonać jakiegoś ćwiczenia, musiała zrobić dodatkowe nurkowania.

No guru się znalazło, kurs w LOK był stacjonarny 2 baseny w tygodniu 3m 50 m długości 4.6 m 25 m długości, jesień i zima kurs teoretyczny w czwartki około 4h. Potem obów 2 tygodnie.
TomKur napisał/a:
Cześć,
czytałem gdzieś o takim "zamienniku" SM made in Castorama. Czy można by do tego wykorzystać worek do singla ?. Gdzie można by zerknąć na taką uprząż "home made" do SM ?. Jakiś opis, zdjęcia ?
Tu moralizatorskie guru kombinauje. Potem nassało się z pompy mądrości i pyszczy. Zbudowałeś sprężarke ?
TomKur napisał/a:
Cześć,
nazywam się Tomasz Kuraś, mam 46 lat. Mieszkam w Gdańsku. Nurkuję od trzech lat, mam na koncie 135 nurkowań. Mój stopień nurkowy to Adv. Nitrox PSAI, zrobiony u Artura Ksyckiego z CN Posejdon w Pile. Innych plastików nie wymieniam, bo po co ?. Nie jestem instruktorem nurkowania.

https://worldwide.espacenet.com/searchResults?submitted=true&locale=en_EP&DB=EPODOC&ST=advanced&TI=&AB=&PN=&AP=&PR=&PD=&PA=&IN=Artur+Ksycki&CPC=&IC=&Submit=Search
Moi znajomi mają patenty w Urzędzie Patentowym, Ty i Twój instruktor nie, to co ty wiesz o nurkowaniu ?

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-01-2018, 22:56   

Buahahahahahaaa, widzę, że Czarneckie obrobiło lekcję. A ileż wysiłku, żeby rozpętać kolejną gównoburzę. Ale naprawdę mi miło, że Rysio zadało sobie tyle trudu i przeczytało moje wypociny sprzed wielu lat. Muszą boleć chora głowę Rysia moje wpisy, pluje jadem i wyzywa aż miło poczytać. A najlepsze jest to, że moje wpisy nie dotyczą jego osoby bezpośrednio - ale uderz w stół a nożyce się odezwą. Weź czopek na uspokojenie, trolu.
Tylko widzisz Rysio, ja odrobiłem lekcje i przez te wszystkie lata, które minęły od tych wpisów uczyłem się i starałem rozwijać swoje umiejętności nurkowe. Wiele rzeczy zweryfikowałem, miałem i mam przyjemność nurkować ze świetnymi nurkami i uczyć się od świetnych instruktorów.
A Ty tkwisz w nurkowej epoce kamienia łupanego, jesteś zwykłym nurkowym troglodytą i nieukiem. Nie chcesz się rozwijać, bo uważasz, że wszystko wiesz najlepiej i wszystko umiesz. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że swoje chore teorie próbujesz promować i zachęcasz innych do ich stosowania. Ale co zrobić - jesteś chory i widocznie musisz tak postępować. Będę się modlił za Twoje zdrowie psychiczne, Rysio.

Pozdrawiam.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-01-2018, 23:20   

TomKur napisał/a:
widzę, że Czarneckie obrobiło lekcję
Jestem wyznania Rzymsko katolickiego proszę o nie mieszanie mnie do innej religii.

Nawet robaczku nie potrafisz liczb uporządkować. Pozdrów Jezusa i Napoleonów.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-01-2018, 23:46   

No, Rysio - słabo Ci to wyszło. Napoleonów to Ty możesz pozdrowić - to Twoi koledzy z Tworek.
 
 
spiderling84 

Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 15-01-2018, 00:19   

Mam jeszcze kilka pytań ale obserwując rozwój dyskusji w pytaniu o wyważenie myślę, że sobie to podaruję.

[ Dodano: 15-01-2018, 01:11 ]
Z workiem czy bez, a tu się okazuje, że być może i płyta nie jest mi potrzebna... https://www.youtube.com/watch?v=ScPuE0QyQm0
 
 
mike217 



Stopień: P2 i inne
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 451
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-01-2018, 16:57   

Nurkowałem tak jak opisujesz parę lat temu. Używałem butli 2x4 litry skonfigurowanej z boku pod pachami. Piankę miałem 3mm i zabierałem 2 kostki ołowiu po 1 kg. Tak wyważony z jakimś tam nożem na ręce na pełnych butlach jeszcze pływałem po powierzchni. Zanurzenie nie stanowiło problemu bo scyzoryk robiłem i tyle. Najgłebiej byłem w takim zestawie na 9 metrach i wtedy już byłem przeważony, nie jakoś drastycznie ale jednak trzeba było zachować taką dynamiczną pływalność. Twój pomysł na piankę 8 plus 8mm i butlę 12 litrów bez worka jest karkołomny. Już na kilku metrach będziesz przeważony i utopisz się przy byle problemie. Moim zdaniem jak dołożysz do tego zestawu jakikolwiek jacket to będzie to logiczne. Takie cuda można robić w cienkiej piance, która wymaga minimum balastu.
 
 
Maciek Kos 

Stopień: AOWD
Kraj:
Ireland

Wiek: 45
Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 156
Skąd: Shannon
Wysłany: 16-01-2018, 02:20   

Cytat:
ciekawi mnie również co jest najczęstszą przyczyną paniki pod wodą? Oczywiście brak doświadczenia. Ale co konkretnie?

Ciezko powiedziec ale odniose sie do Ciebie. Bez urazy.
Naczytales sie troche i pozjadales wszystkie rozumy. Nie sluchasz wcale rad, bardziej doswiadczonych. Nie masz pojecia, ani praktyki w nurkowaniu. Kombinujesz zanim zaczales. Ogladasz jakies glupoty na jutubie.... Chcesz zobaczyc, jak wyglada panika, to poprostu wejdz do wody w no mount i bez worka, najlepiej do jakiegos ciasnego ponoru. Mozesz tez zalozyc pas pod pianke i oddychac prosto z zaworu. Bedziesz mial minimalny opor w wodzie i bezzaczepowosc. Nie uzywaj pletw, w zadnym wypadku. Zaczepiaja sie o wszystko. Nurkuj mozliwie blisko tam, ponorow, mlynow i koniecznie w silnym pradzie.
Z glupoty, panika narodzi sie najszybciej. Gwarantuje.
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 16-01-2018, 07:51   

Maciek Kos napisał/a:

Z glupoty, panika narodzi sie najszybciej. Gwarantuje.


Panika jest fajna - zrywasz sobie maske, wypluwasz automat, dzida na powierzchnie, szczescie jak oddechu nie wstrzymasz, potem dziury w pamieci... a tu jeszcze wypadaloby swiadomie pas zrzucic.

Kolego spiderling84, filmik special for u.

https://www.youtube.com/watch?v=OzAZ99qxKE8
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2018, 08:54   

Maciek Kos napisał/a:
Naczytales sie troche i pozjadales wszystkie rozumy. Nie sluchasz wcale rad, bardziej doswiadczonych. Nie masz pojecia, ani praktyki w nurkowaniu. Kombinujesz zanim zaczales. Ogladasz jakies glupoty na jutubie.... Chcesz zobaczyc, jak wyglada panika, to poprostu wejdz do wody w no mount i bez worka, najlepiej do jakiegos ciasnego ponoru. Mozesz tez zalozyc pas pod pianke i oddychac prosto z zaworu. Bedziesz mial minimalny opor w wodzie i bezzaczepowosc. Nie uzywaj pletw, w zadnym wypadku. Zaczepiaja sie o wszystko. Nurkuj mozliwie blisko tam, ponorow, mlynow i koniecznie w silnym pradzie.
Z glupoty, panika narodzi sie najszybciej. Gwarantuje.
W wychowaniu dzieci rodzic musi się nauczyć, że nie mówi się głupich wariantów, bo zyskują status natychmiastowej wykonalności.
Oddychanie wprost z butli, ma duże zagrożenie UCP, przy współczesnych zaworach o średnicy gniazda zaworu 3-4 mm praktycznie nie ma już takiej możliwości. Zbyt duży wydatek posiadają.
xaltuton napisał/a:
potem dziury w pamieci...
To mają w pakiecie free divierzy rekordziści.
TomKur napisał/a:
No, Rysio - słabo Ci to wyszło. Napoleonów to Ty możesz pozdrowić - to Twoi koledzy z Tworek.
Odwiedziłeś jużen świrpałac skoro znasz nazwę, jak wrażenia.
Zastanawiałem się co Ciebie łączy z "martinem" dziękuję za jasne pokazanie.
Znajomi z Gdyni III nie piją denaturatu jak to określał "martin", również jakieś drobne działania czynimy jedno z rozwiązań jest patentem, zgłoszenie nowe się proceduje. Poznaliśmy sie w ZTPP AMW.
Oczywiście wiesz lepiej, tak jak "martin", czy Jacuś Biernacki.
anarchista napisał/a:

martin napisał/a:

TomM napisał/a:
TomM

Ale już pod ciśnieniem nie tylko płomień zapalniczki, ale nawet adiabatyczny dostatecznie szybki wzrost ciśnienia....




Zgadza sie. Tylko ze mowimy o wysokim PpO2, n.p. podczas szybkiego odkrecania butli z O2.


Jak okręcimy butlę z tlenem, to się robi zimna, bo mamy rozprężanie i dodatkowo duży efekt JT. Nie ma tu ogrzewania. Mieszasz podstawowe pojęcia.

Rosjanin i amerykanie spalili się w tlenie, pod ciśnieniem atmosferycznym.

pozdrawiam rc
"martin" zidiociał.

pozdrawiam rc
 
 
spiderling84 

Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sty 2018
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 16-01-2018, 10:33   

W przyjemnej rozmowie telefonicznej jeden z użytkowników forum wytłumaczył mi szczegółowo z czym się mierzę i jakie tego mogą być konsekwencje. Odpowiedział też przede wszystkim na pytanie zadane w tym temacie. Temat się wyczerpał. Pozdrawiam wszystkich udzielających się.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-01-2018, 17:00   

Poszukaj jeszcze w sieci, ku przestrodze, informacji o Michale "Kilmandżaro". Może Cię oświeci na czas ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed