Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba w doborze sprzętu na początek.
Autor Wiadomość
hugy 

Stopień: TEC 50
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-06-2018, 17:35   

fido napisał/a:
Jak na razie dla mnie jako początkującego to chyba pianka będzie wystarczająca. Na początek tak będę się starał nurkować bardzo rekreacyjnie podszkalając się.
Myślałem nad suchym ale raczej nie teraz.
Zastanawiałem się jeszcze nad takim rozwiązaniem https://divezone.pl/pl/bare-sport-s-flex-komplet-7-7mm-meski-p-5302.html
lub zakupem czegoś używanego ale nie wiem czy warto pchać się w używkę.
No i pozostaje jeszcze kwestia wyboru firmy czy zwracać na to bardzo uwagę.


Szczerze polecam tę piankę nawet używaną. To tzw. "pancerny produkt" :-) Mam ten zestaw już parę lat i nie zamierzam się go wyzbywać pomimo tego że mam suchego.
Zestaw 2x7 na jesień, wiosnę i nawet zimę a w pojedynczej "siódemce" można spoko nurkować rekreacyjnie w kraju.
Pozdrawiam
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12-06-2018, 07:25   

Yabulon napisał/a:
Tak z mojego doświadczenia. Kupiłem piankę .... zanurkowałem w niej może z 5 razy i teraz wisi sobie spokojnie, no dobrze - czasami biorę ją na jakieś wyjazdy żeby ponurkować w szuwarach nie głębiej niż kilka metrów. Następnie kupiłem używanego suchara i nurkuję w nim do dzisiaj już kilkaset nurków i jest OK. Moim zdaniem suchar ma być suchy i tyle w temacie, a "profesjonaliści" niech sobie kupują Santi, Dui, Bare i inne cuda i tak im kryza i zamek wytrzymają tyle samo co w moim noname`ie. Poszukaj jakieś używanego suchego najlepiej w twojej okolicy, żebyś mógł przymierzyć, zanurkować i dopiero wtedy zdecydować czy ci pasuje.


No niby tak ale żeby pływać w sucharze trzeba mieć większe doświadczenie i wyższy stopień niż ja teraz mam wiec chyba jak na razie pozostaje pianka.


Tak się zastanawiam nad wyborem

https://divezone.pl/pl/bare-sport-s-flex-komplet-7-7mm-meski-p-5302.html
czy
https://www.decathlon.pl/...id_8393007.html

No chyba że ktoś jeszcze poleci coś lepszego

Z tego co pisze kolega @hugy warto brać Bare.
Tak jak piszecie i trochę popytałem na jakoś na firmę nie ma co zwracać uwagi waże żeby było dobre.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2018, 07:39   

fido napisał/a:
ale żeby pływać w sucharze trzeba mieć większe doświadczenie i wyższy stopień niż ja teraz mam wiec chyba jak na razie pozostaje pianka.

Nie ma problemu można zaczynać nurkowanie w suchym, ma mniejsze zmiany pływalności niż pianka. Zmiany te łatwo zniwelować. Kiedyś nosił nazwę "skafander o stałej objętości".
fido napisał/a:
No chyba że ktoś jeszcze poleci coś lepszego
Kupujesz OP skafanderki 2 szt i kleisz, ode mnie dostaniesz suwak gazoszczelny, kryza rękawki i zaworki to twoje koszta.
Odważysz się ? Większość dała dupy.

pozdrawiam rc
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-06-2018, 10:46   

anarchista napisał/a:
Nie ma problemu można zaczynać nurkowanie w suchym, ma mniejsze zmiany pływalności niż pianka. Zmiany te łatwo zniwelować.

Polemizowałbym
 
 
4bery 

Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2018, 13:23   

Wszystko zależy od tego gdzie chcesz nurkować i jak szybko marzniesz pod wodą. To jest powiązane. Jeżeli głównie Polska, zimne wody, itp. to i tak właściwie musisz kupić suchy wcześniej czy później, nie zależnie od wszystkiego.
Jeżeli głównie ciepłe kraje i nie marzniesz wybitnie szybko to polecałbym raczej piankę 5mm długą (dla ochrony) bez kaptura - jest bardziej uniwersalna. Nurkowanie w 30 stopniach w dużo za grubej piance jest bardzo niekomfortowe. A z docieplaczem z kapturem + rękawiczki można spokojnie w Polsce w lato parę razy zanurkować rekreacyjnie.
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12-06-2018, 16:43   

1
fido napisał/a:
ktoś jeszcze poleci coś lepszego
Polecam jak najtańszą piankę, a zaoszczędź resztę kasy na suchacza, którego kupisz prędzej niż później - chyba, że odpuścisz nurkowania w Polsce i nurać będziesz tylko w ciepłych krajach.
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 12-06-2018, 19:58   

No to trzeba się będzie na coś się zdecydować. Jak na razie będzie to jakaś pianka żeby podszkolić umiejętności, a później się zobaczy. Jakoś nie jestem zmarzluchem, na kursie pływałem 5+5 i jakoś przy 8 stopniach nie było źle ale wiadomo nie trwało to długo. Nie wykluczam że uda mi się zanurkować w ciepłych krajach bo udaje mi się co roku gdzieś wyjechać. Jak zdrowie pozwoli i się wciągnę no to może będzie suchar.

Jeszcze mam teraz małe pytanie co do automatu, wiem że na pewno należy kupić taki do którego nie będzie problemu z serwisem.
Czy możecie coś polecić, na co zwracać jeszcze uwagę i czego się wystrzegać. Nurkować zamierzam typowo rekreacyjnie.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2018, 20:28   

Turlogh napisał/a:
Polemizowałbym
Jest na forum kilka osób, które zaczynały w PW 2 Foka, da się, chyba że mamy współczesną nie ogarniętą sierotę.

pozdrawiam rc
 
 
hugy 

Stopień: TEC 50
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 12-06-2018, 20:37   

fido napisał/a:
No to trzeba się będzie na coś się zdecydować. Jak na razie będzie to jakaś pianka żeby podszkolić umiejętności, a później się zobaczy. Jakoś nie jestem zmarzluchem, na kursie pływałem 5+5 i jakoś przy 8 stopniach nie było źle ale wiadomo nie trwało to długo. Nie wykluczam że uda mi się zanurkować w ciepłych krajach bo udaje mi się co roku gdzieś wyjechać. Jak zdrowie pozwoli i się wciągnę no to może będzie suchar.

Jeszcze mam teraz małe pytanie co do automatu, wiem że na pewno należy kupić taki do którego nie będzie problemu z serwisem.
Czy możecie coś polecić, na co zwracać jeszcze uwagę i czego się wystrzegać. Nurkować zamierzam typowo rekreacyjnie.


To chyba najprostsza sprawa :-) Dowiedz się z jakimi automatami nurkują Twoi potencjalni partnerzy i weź to samo :-) (oczywiście w Twoim przedziale cenowym - chodzi o tę samą markę)
Co do suchego to nie zawracaj sobie teraz tym głowy. Dobierz rozmiarowo piankę i .... nuraj ile wlezie... To da Ci wiedzę czego naprawdę potrzebujesz.
Pozdrawiam
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 13-06-2018, 14:58   

Wracajac do pianek jakie macie opinie na temat Scubatech np. http://www.moana24.pl/ska...-7mm,p2444.html
 
 
Yabulon 


Stopień: RD
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-06-2018, 15:38   

Za te pieniądze to suchara kupiłem :) a pianka to max 500 zł
 
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 13-06-2018, 16:42   

E no bez przesady suchara za te pieniądze. Pianki nie mogę znaleźć za taką kwotę, no chyba że jakaś używka, tą Scubatech znalazłem używkę 7+7 za 600zł.
 
 
Yabulon 


Stopień: RD
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 102
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-06-2018, 17:07   

No cóż ja jestem krakowski centuś :) Suchara mam używanego za około 1kzł, ale dość szybko musiałem wymienić kryzę i manszety. Stopniem zaawansowanie się nie przejmuj bo coraz więcej ludzi robi OWD od razu w suchym. Dzięki niemu łatwiej uzyskasz odpowiedni trym, ale jak chcesz zacznij od pianki. Ja bym kupił używkę po wcześniejszej przymiarce, albo szukał czegoś w decathlonie
 
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 13-06-2018, 17:56   

Popytać u producentów/dystrybutorów,często mają puchary do testów. Piankę znasz, suchar poznasz i będziesz wiedział czy pchać się w piankę czy ss.
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-06-2018, 19:40   

DawidP napisał/a:
Popytać u producentów/dystrybutorów,często mają puchary do testów. Piankę znasz, suchar poznasz i będziesz wiedział czy pchać się w piankę czy ss.

Się zawsze zastanawiałem jak ktoś, kto nie pływał w suchym, może przetestować to cóś? :)
W tym leciałem do góry szybciej niż w tamtym?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 13-06-2018, 20:49   

Yabulon napisał/a:
Za te pieniądze to suchara kupiłem :) a pianka to max 500 zł
Yabulon napisał/a:
No cóż ja jestem krakowski centuś :) Suchara mam używanego za około 1kzł,
Ty fujara jesteś a nie centuś. (to żart) Nie pierwszy suchy skafander dostałem za darmo. Niedawno od kolegi, kiedyś jemu dałem suchy, on kiedyś pożyczał piankę. Dzięki której dostałem od R.Gałacha suchy skafander Draeger. (mowa o 3 różnych skafandrach)

Turlogh napisał/a:
Się zawsze zastanawiałem jak ktoś, kto nie pływał w suchym, może przetestować to cóś? :)
W tym leciałem do góry szybciej niż w tamtym?
Tu jest taka mała różnica, kiedyś suche skafandry miały zawory upustowe na nogawkach i na głowie. Jeśli się nie stosuje ekstremalnych technik regulacji pływalności, tylko szkolny wariant. To wyjazdu raczej nie będzie.

pozdrawiam rc
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 13-06-2018, 22:01   

Popatrz może na tę piankę jak już się uparłeś . Na polskie wody ss i tak z czasem kupisz a na piankę nową ponad 700 zł nie ma sensu wydawać . http://allegro.pl/aqua-zo...91.html#thumb/1
Mam tej firmy ocieplacz i jestem bardzo zadowolony .
 
 
hugy 

Stopień: TEC 50
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-06-2018, 22:15   

Ale się uparliście z tymi suchymi.... Dajcie koledze ponurkować na mokro i zdecydować co lubi a co nie...
To zadziwiające jak mocne jest "suche lobby" optujące za "jedynym słusznym" rozwiązaniem.

Szanowny kolego: zakup jakąś używaną piankę, ponurkuj trochę, a potem zobaczysz co lubisz i jak długo :-) A ewentualny zakup wyższego modelu skafandra (nieważne: suchy, półsuchy czy mokry) będzie podparte praktyką.

Opowieści w stylu "coraz więcej OWD jest robionych w Suchym skafandrze" proponuje włożyć między bajki...

Pozdrawiam

Hugy
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-06-2018, 06:18   

anarchista napisał/a:
Jest na forum kilka osób, które zaczynały w PW 2 Foka, da się, chyba że mamy współczesną nie ogarniętą sierotę.

anarchista napisał/a:
Tu jest taka mała różnica, kiedyś suche skafandry miały zawory upustowe na nogawkach i na głowie. Jeśli się nie stosuje ekstremalnych technik regulacji pływalności, tylko szkolny wariant. To wyjazdu raczej nie będzie.


Kolego hugy - prosze nie czytaj postów tego użytkownika, on zatrzamał się na wiedzy z ksiązek z przed 30 lat a w wodzie nie był jeszcze dłuzej.
Admin czyta i nie reaguje na taki stek bzdur, ktoś jeszcze zrobi to co pisze anarchista i bedzie problem.
 
 
Łukasz Nowak 

Stopień: P1
Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-06-2018, 07:41   

Tao napisał/a:
Popatrz może na tę piankę jak już się uparłeś . Na polskie wody ss i tak z czasem kupisz a na piankę nową ponad 700 zł nie ma sensu wydawać . http://allegro.pl/aqua-zo...91.html#thumb/1
Mam tej firmy ocieplacz i jestem bardzo zadowolony .


Kupiłem trzy pianki tej firmy (dla siebie, żony, syna). Zrobiłem w tym pewnie z 80 nurków, na piance praktycznie nie widać śladu zużycia. A lekko nie miała. Łącznie z tym, że zaliczyła ze 4 kontakty z pralką automatyczną :) .
Największą wadą tej pianki jest to, że jest cholernie twarda. W wodzie kompletnie to nie przeszkadza, ale jak jest dobrze dopasowana, to dobre jej ułożenie podczas zakładania wymaga nieco gimnastyki.
My mamy wariant 5+5. Moja żona, która jest strasznym zmarzluchem robiła ze mną październikowe nurka ca 1 godzinne i sina z wody nie wychodziła.
Za taką kasę, pomimo wspomnianej wady brać i cieszyć się nurkowaniem.
Forumowy kolega Duch ma w ofercie te pianki. Z tego, co pamiętam miał ceny nieco lepsze niż ta na allegro.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed