Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
1 stopień Apeks DST rozkręca się po każdym nurkowaniu
Autor Wiadomość
k3nnymusic 

Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Sty 2016
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-06-2018, 20:48   1 stopień Apeks DST rozkręca się po każdym nurkowaniu

Mam regulatory apeks od jakis trzech lat, serwisowane regularnie i od jakiś dwóch trzech miesięcy zauważyłem, że pierwszy stopień regularnie dostaje luzu co nurka-dwa i muszę dociągać go imbusem. Dzieje się to w miejscu gdzie jest skręcony od strony zaworu.
Luzuje najbardziej się przy przykręcaniu, odkręcaniu do butli ale nigdy wcześniej tak nie było.
Mam wrażenie jakby gwinty przestały dobrze trzymać. Zdarzało się, że luzował się na tyle, że przy odkręceniu butli był wyciek gazu.

Czy miał ktoś podobny problem z apeksami?
Jakieś porady jak temu zaradzić?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 08-06-2018, 06:46   

k3nnymusic napisał/a:
Mam wrażenie jakby gwinty przestały dobrze trzymać. Zdarzało się, że luzował się na tyle, że przy odkręceniu butli był wyciek gazu.
Porządne serwisy używają kluczy dynamometrycznych do skręcania. Jeśli mamy "złotom ronczkie" to cholera wie, jak mocno gwinty były skręcone i odkształcone pozostały. Dlatego lubię rozwiązania ze śrubką kontrującą.

Dzwonisz do Ryszarda Gałacha i pytasz o drogę postępowania, możesz dla jaj zadzwonić do TP. Potem zamieść odpowiedź.

Raczej wygląda to na za słabe dokręcenie.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 08-06-2018, 07:48 ]
Wojciech Czechowski z Wrocławia, też jest godny polecenia.

pozdrawiam rc
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-06-2018, 12:09   Re: 1 stopień Apeks DST rozkręca się po każdym nurkowaniu

k3nnymusic napisał/a:
Mam regulatory apeks od jakis trzech lat, serwisowane regularnie i od jakiś dwóch trzech miesięcy zauważyłem, że pierwszy stopień regularnie dostaje luzu co nurka-dwa i muszę dociągać go imbusem. Dzieje się to w miejscu gdzie jest skręcony od strony zaworu.
Luzuje najbardziej się przy przykręcaniu, odkręcaniu do butli ale nigdy wcześniej tak nie było.
Mam wrażenie jakby gwinty przestały dobrze trzymać. Zdarzało się, że luzował się na tyle, że przy odkręceniu butli był wyciek gazu.

Czy miał ktoś podobny problem z apeksami?
Jakieś porady jak temu zaradzić?

Daj trochę kleju na gwint ( np. Poxipol) i skręć
Pozdrawiam Jacek :cool:
 
 
Johnny 

Stopień: Tmx
Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 15
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-06-2018, 16:25   

Rozsądniej będzie użyć środka do zabezpieczeń połączeń gwintowych.
W tym wypadku powinien się sprawdzić Loctite 243 (niebieski). Gwint można potem rozkręcić bez użycia specjalnych narzędzi.

Pozdr., Johnny.
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 08-06-2018, 19:20   

Loctite miał dobrą jakość, dopóki nie wykupił go Henkel. Piszę na podstawie własnych doświadczeń m.in. z klejem EA 9483 (znacznie dłuższy czas wiązania niż wersja wcześniejsza, mechaniczne blokowanie się strzykawki, uniemożliwiające wyciśnięcie kleju). Być może wspomniany wyżej specyfik jest w porządku, ja jednak straciłem zaufanie do tej marki.
 
 
marcinpsk 

Kraj:
Egypt

Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 14-06-2018, 13:22   

anarchista napisał/a:
k3nnymusic napisał/a:
Mam wrażenie jakby gwinty przestały dobrze trzymać. Zdarzało się, że luzował się na tyle, że przy odkręceniu butli był wyciek gazu.
Porządne serwisy używają kluczy dynamometrycznych do skręcania. Jeśli mamy "złotom ronczkie" to cholera wie, jak mocno gwinty były skręcone i odkształcone pozostały. Dlatego lubię rozwiązania ze śrubką kontrującą.

Dzwonisz do Ryszarda Gałacha i pytasz o drogę postępowania, możesz dla jaj zadzwonić do TP. Potem zamieść odpowiedź.

Raczej wygląda to na za słabe dokręcenie.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 08-06-2018, 07:48 ]
Wojciech Czechowski z Wrocławia, też jest godny polecenia.

pozdrawiam rc


A wiesz w jakim celu używa sie klucza dynamometrycznego ? Nie po to aby "dobrze" dokręcić lecz po toaby nie przekrecić śruby w otworze.

Inna sprawa to to,iż ta częśc , którą kolega opisuje,iż rzekomo się odkręca lubi to robić szczególnie poserwisie. Generalnie z dwóch powodów.
- Mosiądz , z którego zrobione są elementy się wyciera na skutek dokręcania i odkręcania, zmniejsza to powierzchnię tarcia, więc częśc ma łatwiej się odkręcić.

- podczas serwisowania części automatu myje się w myjce ultradźwiękowej, która usuwa z gwintu na owej części osady pozostałe tam po wyschnięcu wody po nurkowaniu. Owe osady działają jak wspomniany Loctite, czy inny klej do gwintów. Jeśli się je usunie to efekt taki, jak opisany na samym początku.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-06-2018, 20:34   

marcinpsk napisał/a:
Dzisiaj 14:22
marcinpsk napisał/a:
Jeśli się je usunie to efekt taki, jak opisany na samym początku.
A wiesz w jakim celu używa sie klucza dynamometrycznego ? Nie po to aby "dobrze" dokręcić lecz po toaby nie przekrecić śruby w otworze.

Wiem o tym"

marcinpsk napisał/a:
Jeśli się je usunie to efekt taki, jak opisany na samym początku.
Nowe 1 stopnie się same rozkręcają ? Nie mają śmieci.

anarchista napisał/a:
Dlatego lubię rozwiązania ze śrubką kontrującą.
Dlatego lubię taki system blokowania, o tym też pisałem.

Popisałeś się "marcinpsk", czekam na bisy.

pozdrawiam rc
 
 
marcinpsk 

Kraj:
Egypt

Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 46
Skąd: Wawa
Wysłany: 15-06-2018, 08:26   

Nie będę dyskutował z internetowym trolem.

Jest takie powiedzenie, aby nie dyskutować z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi do swojego poziomu ,a później pokona doświadczeniem...

Dlatego też dyskusję z tobą z mojej strony uważam za zakończoną.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-06-2018, 08:38   

marcinpsk napisał/a:
Nie będę dyskutował z internetowym trolem.
Nie zauważasz że napisałem i pouczasz.


pozdrawiam rc

[ Dodano: 15-06-2018, 10:53 ]
Została skasowana część postu.

Była wyliczanka patentów z UP: PL 214445 (P-377789), PL 214464 (P-386700), PL 220824 (P-393223), PL-227831 (P-411743), P-420705, P-420896, była też informacja o I3TO MON
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=41310

Wybrałeś sobie za dużego wroga, to nie płacz że jesteś rozjechany.

Cofnięcie się i przeproszenie, było jedyną właściwą drogą.

Wybrałeś napyskowanie i bieganie na skargę, żałosna postać "marcinpsk".

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed