Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
SS Seaskin Nova
Autor Wiadomość
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2018, 13:43   SS Seaskin Nova

Witam.

Chciałbym zapytać szanowną brać nurkową co sądzicie o tym skafandrze.
Przejrzałem forum pod kontem tego skafandra jednak znalazłem jeden stary wpis który jednak mnie zachęcił do kupna. Może tym razem będzie lepiej.

Więc czy ktoś z Was zamawiał tutaj

http://www.seaskin.co.uk/...aDS.html#SID=52

taki skafander?? Jakie macie opinie na temat samego zamówienia, dostawy, kontaktu z producentem jak i późniejszych spraw serwisowych ( gwarancyjnych)

Drugie pytanie to co sądzicie o tych skafandrach. To pytanie skierowane jest do tych którzy mieli okazję w tym nurkować. Ja wiem że SANTI I BARE są lepsze więc proszę o darowanie sobie takich opinii.

Koszt dobrze doposażonego skafandra wynosi 650 Funtów co daje około około 3 tys. więc nie jest to wygórowana cena.

Będę wdzięczy za szczere i konstruktywne Wasze opinie w tym temacie.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 12-08-2018, 18:38   

Mam taki skafander (od 2013). Właściwie to nawet w domu są takie dwa bo drugi ma żona (od 2014).
Oba w pełni doposażone: przykrycia zamków, kieszenie, w jednym kryza silikonowa w drugim neoprenowa, system rękawic, silikonowe manszety, wzmocnienia na kolanach. Z jednym (żony) był również kupiony ocieplacz.

Samo zamówienie bez większych problemów. Największe wyzwanie to dokładne zmierzenie siebie. My mierzyliśmy po 2-3 razy w odstępach jednodniowych a następnie porównaliśmy wyniki i udało nam się znaleźć że gdzieś tam zbłądziliśmy.
Kontakt jest dobry, kupowałem tam również inne elementy do suchara, system rękawic, manszety, kryzy. Był czas ze wychodziło to taniej z Anglii sprowadzić niż kupić u nas w sklepie :-)
Co do przesyłki to przy przy skafandrze żony mieli obsuwę miesięczną, okazało się że nie mieli materiału na ocieplacz i czekali. Niczego na gwarancji nie naprawiałem wiec nie wiem jak to u nich działa, naprawy po gwarancji robiłem u nas.

Jak dla mnie za taka cenę jest OK. Główne wady to słabe buty. Teraz ich chyba w ogóle nie oferują, na ich stronie wiedze tylko skarpety. Rozpadły się 2-3 latach.
Oprócz butów podklejałem jeszcze taśmy na szwach (w moim wtarła się i trochę spękała w kroku po kilku latach).
Po 5 latach na moim skafandrze widać ze materiał się wyciera powoli, to nie jest kordura i chyba jaskinie + ostatnio pływania na skuterze go powili dobijają.
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-08-2018, 19:18   

mi_g napisał/a:

Oba w pełni doposażone: przykrycia zamków, kieszenie, w jednym kryza silikonowa w drugim neoprenowa, system rękawic, silikonowe manszety, wzmocnienia na kolanach.


Ja doposażyłbym go w pokrycie zamka, kieszeń kargo po prawej stronie, kryzę neopranową, ponadto system teleskopowy i kewlarowe wzmocnienia na kolanach.

Zastanawiam się właśnie nad tymi butami czy brać standard buty czy skarpety i rockbuty?
Powiedz jaki system pierścieni wybrałeś d tego suchara ??
 
 
Aquaman 


Stopień: DP
Kraj:
Uruguay

Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: woda
Wysłany: 13-08-2018, 07:16   

Za takie piniąse to lepiej od razu weź dwie kieszenie. Pierścienie wstawią takie jakie będziesz chciał(ewentualnie możesz im jakieś podesłać do wklejenia). Ja miałem antaresy ale potrzeba troche cierpliwości na początku.
. Nie wiem czy zmienili podejście ale ich standard szycia na miarę nie brał pod uwagę sięgania do zaworów. Kontakt jest dobry ale jeśli chcesz coś zmienić(ja chciałem przesunąć kieszeń) to lepiej, żeby nie byli w trakcie realizacji zamówienia dla "dużej firmy" bo najprawdopodobniej polecisz na koniec kolejki. Buty neo Beaver'y(chyba ze masz wysokie podbicie/ szeroką stopę) są ok.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 13-08-2018, 07:29   

AroSheyk napisał/a:
Zastanawiam się właśnie nad tymi butami czy brać standard buty czy skarpety i rockbuty?

Jak pisałem buty standardowe mają raczej kiepskie. Takie Latex Heavy Boots (u mnie około 2.5 roku) rozpadły się szybciej niż Standard u żony ( 3 lata ). Chyba najsolidniejsze są te z neoprenem "Dry Suit Boots" ale jak ja kupowałem to ich nie było. Skarpety są fajne, rewelacyjnie się suszy skafander, tylko trzeba uważać żeby sobie w nich dziury nie zrobić stając na czymś zanim się ubierze buty. Za zamiast rockbutów używam takich zwykłych butów neoprenowych do mokrego a pływałem też w trampkach...
AroSheyk napisał/a:
Powiedz jaki system pierścieni wybrałeś d tego suchara ??

W chwili obecnej w obu są zwykłe sitechy. Takie jak tu

Pierwotnie w moim miałem Sitech ANTARES ale one są jak dla mnie za delikatne i wymagające większej uwagi przy zakładaniu i transporcie dlatego wymieniłem. Jak ja kupowałem suchara to innych wtedy nie było.
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-08-2018, 07:48   

Aquaman napisał/a:
Za takie piniąse to lepiej od razu weź dwie kieszenie.

Nie wiem czy zmienili podejście ale ich standard szycia na miarę nie brał pod uwagę sięgania do zaworów.


Generalnie jedna kieszeń mi wystarcza, bo nie nurkuje technicznie a rekreacyjnie.
powiedz czy przesuwałeś sobie zawór zrzutowy w inne miejsce ?? Teraz oferują tą opcję bezpłatnie 11 cm w kierunku nadgarstka i 6 cm w na zewnątrz rękawa.


Panowie czy standardowe usytuowanie tego zaworu jest aż tak problemowe ??

I jeszcze jedno. Jakie zawory Apex czy Sitech ??
 
 
Aquaman 


Stopień: DP
Kraj:
Uruguay

Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: woda
Wysłany: 14-08-2018, 12:05   

Zawór musiałem przenieść bo standardowo był w złym miejscu tzn musiałem się "gibać jak pi....lony rezus";) Biorąc pod uwagę to, że mieszkasz w PL a Seaskin jest w UK to lepiej by było, żeby w ogóle tego zaworu ci nie wklejali... możesz to zrobić na miejscu, troszkę dopłacisz ale przynajmniej będzie odpowiednio położony. Poproś ich jeszcze, żeby zamek był po przeciwnej stronie na wszelki wypadek jakby tam właśnie bylo idealne miejsce na upust.

Brałbym apeks chyba bo jakoś sitech do mnie nie przemawia:PP
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-08-2018, 13:21   Re: SS Seaskin Nova

AroSheyk napisał/a:
Jakie macie opinie na temat samego zamówienia, dostawy, kontaktu z producentem jak i późniejszych spraw serwisowych ( gwarancyjnych)

Hej
Trochę handluje z tą firmą. Niestety zamówiony i opłacony towar idzie czasami miesiąc do Polski.
Pozdrawiam Jacek :cool:
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 14-08-2018, 14:29   

AroSheyk napisał/a:
Teraz oferują tą opcję bezpłatnie 11 cm w kierunku nadgarstka i 6 cm w na zewnątrz rękawa.

Spojrzałem na http://www.seaskin.co.uk/...OPTDIRDUMP.html
Chmm... Albo 4-5 lat temu było na odwrót albo faktycznie zamówiłem z przesuniętym.
Aquaman napisał/a:
Zawór musiałem przenieść bo standardowo był w złym miejscu

Ja mam tak jak teraz nazywają przesunięty (DIR style) i wydaje mi się ze to standardowe miejsce.

Cytat:
I jeszcze jedno. Jakie zawory Apex czy Sitech

Ja ma Apeksy, przy czym jeden wymieniłem po 3 latach na taki "Apeks old style" bo mi zaczął puszczać wodę do środka. Przy czym ten old style jest bardziej upierdliwy ale podobno rzadziej im się awarie przytrafiają :-)
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-08-2018, 17:44   

Dziękuję wszystkim z opinie i podpowiedzi.
Dzisiaj poszło zamówienie.
Dołożyłem do standardu :
- osłona zamka
- manszeta neopran + osłona cieplna do tego
- pełny teleskop
- osłony kewlarowe na kolana
- przesunięcie zaworu na (DIR style)
- szersze szelki 40 mm
- skarpety neopran zamiast butów
- opcja na grubsze ocieplacze
- dodatkowa torba
- kieszeń cargo duża
- plakietka z ksywą i flagą 

Całość po przeliczeniu z dostawą 3290 zł
Mam nadzieję że do końca października dotrze i na sezon będę mógł już nurać w sucharze
 
 
Aquaman 


Stopień: DP
Kraj:
Uruguay

Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: woda
Wysłany: 16-08-2018, 23:21   

Ja zweryfikowałbym jeszcze szerokość skarpet neo. Przy grubych kwarkach bylo ciasno i stopy mi marzly- zmienilem na buty neo i nastała ciepłość:)
 
 
mbin 


Stopień: NTMX+
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 20-08-2018, 12:13   

Też posiadam, wada to wytrzymałość, zaleta to duży budżet na naprawy :)
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2018, 20:03   

Mam nadzieję że dużo tych napraw nie będzie.
Nuram raczej rekreacyjnie wiec może starczy na parę lat.

W piątek dostałem info że odstawa na 5 października więc jeszcze 6 tygodni i do dzieła ;)
 
 
mbin 


Stopień: NTMX+
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-08-2018, 14:04   

ilość nurkowań to jedno, a starzenie materiałów to drugie; ale luz, jak na pierwszy suchy to się nadaje;
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2018, 15:12   

mbin napisał/a:
ale luz, jak na pierwszy suchy to się nadaje;



i takiego komentarza oczekiwałem ;)
 
 
Aquaman 


Stopień: DP
Kraj:
Uruguay

Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 37
Skąd: woda
Wysłany: 27-08-2018, 19:49   

Materialy sa tansze niż w innych ss ale to nie znaczy, że to bedzie semidry;) ja przecieków nie mialem zadnych:)
 
 
AroSheyk 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2018, 08:15   

Ja teraz nuram w semidry ze sklepu "D" , przez 3 lata uzytkowania nie mialem z nim zadnych problemow. I powiem szczerze ze jestem bardzo zadowolony z niego tym bardziej ze byla to moja pierwsza pianka. Taka alternatywa dla calkowicie mokrej pianki I w tych samych pieniadzach.
Wprawdzie nie nadaje sie to na zime i pod lod ale od kwietnia do listopada w Polsce mozna w tym nurac jak ktos nie jest totalnym zmarzlakiem

A ten suchar bedzie pierwszym, wiec od cegos trzeba zaczac tym bardziej ze nie jestem nurkiem technicznym a rekreacyjnym I na moje potrzeby powinnien starczyc. Jak bedzie z jakoscia wykonania I materialami wypowiem sie po tym jak zanuram w nim kilka razy.

Kolejnym argumentem za zakupem tego suchara byla mozliwosc uszycia na maire w cenie skafandra. Z racji tego ze jestem dosc niewymiarowy nie moglem dobrac standardowego rozmiaru.

W ostatnia niedziele spotkalem goscia na nurowisku w takim samym sucharze I wypowiadal sie bardzo pozytywnie o nim. Wyglada tez calkiem spoko wiec powinno byc dobrze.

[ Dodano: 11-10-2018, 16:01 ]
Otorz nadszedl ten dzien w ktorym kurier przywiozl paczke z sucharkiem.
Zgodnie z mailem ktorego dostalem zaraz po zamowieniu faktycznie wysylka nastapila 5 pazdziernika a 10 juz mialem suchara w domu.

Calosc ladnie zapakowana w torbe, dodatkowo wezyk, talk I wosk do zamka.
Wyglada naprawde dobrze. Jakosc wykonania nie budzi zastrzezen. Zobaczymy jak ze szczelnoscia bedzie.
Dzisiaj jade testowac go w naturalnych warunkach.
Bardzo fajna opcja to teleskop w torsie. Bardzo ulatwia zakladanie.
Wczoraj juz zamontowalem rekawice do niego (system VDS) I calosc jak narazie calkiem fajnie sie prezentuje.
Wybralem opcje na gruby ocieplacz (Zima tez trzeba sprobowac pod lodem nua zrobic) I jak ubieralem go na cienka koszulke I dressy to wszedzie mialem sporo luzu na gruby ocieplacz, wiec mysle ze bedzie OK.

Przesunalem sobie zawor na rekawie I dobrze zrobilem bo jest teraz moim zdaniem w dobrym miejscu. Zobaczymy jak sie bedzie sprawowal w wodzie.

Jak dzisiaj wieczorem wroce z nurania to postaram sie opisac piersze wrazenia.

[ Dodano: 15-10-2018, 09:25 ]
To juz ostatni wpis z mojej strony w tym temacie.
jestem juz po 2 nurach w nowym sucharze.
Pierwszy nur niechcacy zrobil sie nocny bo zapomnialem ze tak szybko robi sie juz ciemno. Trwal tylko 20 min I zalalo mi klatke piersiowa bo nie wywinelem kryzy szyjnej.
Wczoraj zrobilem juz 2 nura normalnego z wywinieta kryza I tym razem wszystko bylo OK.
Zadnych przeciekow, problemow czy klopotow.
Suchar w 100 % spelnia moje oczekiwania. Musze jeszcze nauczyc sie kontrolowac trym, ale to tylko kewstia czasu I bedzie OK.
Wiec podsumowujac, za te pieniadze suchara szytego na miare z trylaminatu doposazonego nie ma mozliwosci zamowic w innym miejscu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed