Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne nurkowanie na malediwach
Autor Wiadomość
LDF 

Stopień: IANTD Deep + EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: 21-12-2018, 11:52   Prywatne nurkowanie na malediwach

Pierwszy krótki klip z nurkowania na Malediwach, z mantami, w okresie który przez lokalnych przewodników został uznany bez mantowym ;)

https://www.youtube.com/w...6L3DwS5RWs&t=4s
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 21-12-2018, 18:45   

Fajnie, czym nagrywasz?
 
 
LDF 

Stopień: IANTD Deep + EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-12-2018, 00:34   

Jak w tytule gopro 7 black plus hid seaya video 60 wat plus obrobka sony vegas

[ Dodano: 22-12-2018, 00:35 ]
Gopro nie jest pozbawione wad...
 
 
budiver 


Stopień: instruktor CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 423
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 22-12-2018, 12:32   

A pobawić się kolorami, kontrastem itd.?
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 22-12-2018, 19:02   

Oczywiście, gapa jestem. Zmaksymalizowałem obraz odrazu po przejściu na YT i nieco przeoczyłem tytuł. Co do niedoskonałości go pro, chodzi o kolory? Stabilizację? Rozwiniesz nieco swoje niezadowolenie?
 
 
budiver 


Stopień: instruktor CMAS
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 423
Skąd: Skwierzyna
Wysłany: 22-12-2018, 19:24   

Mi chodziło o obróbce w sony vegas!
 
 
LDF 

Stopień: IANTD Deep + EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: 22-12-2018, 20:39   

Gopro 7 black

Opcja hyper smooth nie radzi sobie z nurkowaniem tak jak ma to miejsce na powierzchni, przez co prawie kazdy klip wymaga stabilizacji programowej np. W vegasie.

Opcja szybkiego uruchomienia nagrywania, powoduje przypadkowe zawieszanie sie calej kamery, i brak mozliwosci zrobienia czego kolwiek. Do momentu rozlaczenia baterii.

Wersja 7, jest wodoszczelna do 10m. Bez dodatkowej obudowy, tak naprawde wiecej bo...do 16 jednak nie mozliwe jest uzywanie przyciskow. Z jednej str. To duzy plus, ale z uwagi na otwory technologiczne kamery - glosnik i mikrofon, bardzo dlugo schnie. Co w przypadku, naprzemiennego snorkowania/nurkowania i uzywania dodatkowej obudowy, powoduje ze obiektyw kamery bardzo paruje. Ona sama potrafi sie nagrzac do okolo 40*C

Co do kolorow, nagrywalem na automacie a i tak wszystko wymaga poprawki. Jesli chodzi o nagrywanie powierzchniowe, do kolorow w swietle nie mam uwagi. Bez swietla obraz bywa zaszumiony.

To tak w skrocie ;)
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 22-12-2018, 21:31   

Ok, dzięki. Przypominam sobie, że podobnie było z dwójką z tym zawieszaniem. Ciekawe czy jakiś update to naprawi? Zastanawiałem się nad kupnem i dobrze jest znać obiektywne opinie. Jeśli o mnie chodzi to ja na razie przy czwórce zostałem i nagrywam na ustawieniach manualnych, które faktycznie dają lepsze możliwości w postprodukcji.
 
 
LDF 

Stopień: IANTD Deep + EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: 23-12-2018, 19:02   

Rowniez przejde na tryb manualny, obiektywnie najnowsze gopro, jest najlepsza kamera jaka w tej chwile jest dostepna, jednak nie jest to produkt idealny. Pomijam tu kwestie nasladowcow, i produkt z innej polki cenowej. W tym przedziale wielkosciowym, za ktora idzie mobilnosc, nic lepszego w mojej opinii nie ma. Oczywiscie nalezy rozwazyc koszt oswietlenia, jednak to juz zupelnie inna kwestie. W moim przypadku Hid z odblysnikiem wideo, 60 wat, ktoremu tez po kilku nurkowania odkleil sie odblysnikiem... Jak dla mnie nie, w sprzecie nie ma idealny ;) wiec ucze sie z tym zyc ;)
Tymczasem kolejny film z nurkowaniem na przepieknych Malediwach https://youtu.be/0EJN8_vUuAA
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 24-12-2018, 22:01   

LDF napisał/a:
Rowniez przejde na tryb manualny, obiektywnie najnowsze gopro, jest najlepsza kamera jaka w tej chwile jest dostepna, jednak nie jest to produkt idealny. Pomijam tu kwestie nasladowcow, i produkt z innej polki cenowej. W tym przedziale wielkosciowym, za ktora idzie mobilnosc, nic lepszego w mojej opinii nie ma.


A porównywałeś z czymś, co nazywa się PARALENZ?

https://www.paralenz.com/shop/

Ponoć rewelacja, ale sam tego na oczy nie widziałem.

[ Dodano: 24-12-2018, 22:05 ]
Co prawda to ca. 750 Euro a GoPro + obudowa to raczej 500 Euro, jak mi się zdaje.
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 25-12-2018, 10:11   

Spoko ten PARALENZ ale jest jedno ALE. Kamera nie posiada wyświetlacza przez co nie widać dokładnie w co celujemy przy filmowaniu. Jest szeroki kąt i łatwo chybić obiekt. Mam na myśli, że nie będzie w centrum kadru bądź w zamierzonym miejscu kadru, a to dość istotna wada mająca wpływ na całokształt. Zalety to 300m bez dodatkowego housingu, 4K, tryb zdjęć, rozmiary kamerki i łatwość obsługi. Moim zdaniem jednak nieco dyskwalifikuje ją brak podglądu na filmowanie. Jestem w stanie przecierpieć komplikacje ustawień i niedogodności obsługi dopóki widzę co filmuję.
 
 
LDF 

Stopień: IANTD Deep + EANx
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: 25-12-2018, 17:43   

PawelF76 napisał/a:
Spoko ten PARALENZ ale jest jedno ALE. Kamera nie posiada wyświetlacza przez co nie widać dokładnie w co celujemy przy filmowaniu. Jest szeroki kąt i łatwo chybić obiekt. Mam na myśli, że nie będzie w centrum kadru bądź w zamierzonym miejscu kadru.


Dokladnie, ponadto wyglada na to ze jest slabsza stabilizacja, nie znalazlem w necie porownania z gopro 7, fajne jest to ze zapisuje glebokosc, chociaz przy montazu nie liniowym, trzeba kadrowac tak aby uciac ewentualny pomiar

Ogolem, chetnie bym stestowal, przy realnym nurku
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 27-12-2018, 20:48   

PawelF76 napisał/a:
Spoko ten PARALENZ ale jest jedno ALE. Kamera nie posiada wyświetlacza przez co nie widać dokładnie w co celujemy przy filmowaniu. Jest szeroki kąt i łatwo chybić obiekt. Mam na myśli, że nie będzie w centrum kadru bądź w zamierzonym miejscu kadru, a to dość istotna wada mająca wpływ na całokształt. Zalety to 300m bez dodatkowego housingu, 4K, tryb zdjęć, rozmiary kamerki i łatwość obsługi. Moim zdaniem jednak nieco dyskwalifikuje ją brak podglądu na filmowanie. Jestem w stanie przecierpieć komplikacje ustawień i niedogodności obsługi dopóki widzę co filmuję.


Tu jest artykuł - recenzja - w pewnym sensie sponsorowany:
 
 
komando77 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 54
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11-01-2019, 12:55   

Lepiej pod wodą chyba nagrywać bez elektronicznej stabilizacji. Nie są to zazwyczaj dynamiczne ujęcia sportowe, a EIS powoduje jednak spadek jakości materiału. Poza tym ten hypersmooth z tego co widziałem potrzebuje dużo światła i czasem potrafi szarpać obraz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed