Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciepłe rekawice 5mm mokre jakie?
Autor Wiadomość
piotr-pl 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 28-01-2019, 18:04   Ciepłe rekawice 5mm mokre jakie?

Proszę o doradztwo tylko doświadczonych, moja córka 15 lat dopiero po P1, chudzinka szybko marznie, jak ja przy ok. 10st.C (u nas na kamionce w lecie termoklina na 10m) ja mam 5mm i jest O.K., ona 5mm+7 mm. i marznie, kupiłem jej piankę używkę Camaro Titanium 7+7mm i jest super, ale jakie wybrać rękawice? Kupiłem w Decathlonie 6,5mm ale już zwróciłem, były tak twarde że nie mogła obsługiwać osprzętu, wiem z doświadczenia, że 5mm z jednej a innej firmy daje odmienny komfort termiczny, oczywiście mogę kupić rękawice Bare 5mm Ultrawarmth Glove za 235zł, ale chciałbym wydać mniej. Czy ktoś, coś wie? I proszę nie pisać o sucharach bo to nie jeszcze dla niej.
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 28-01-2019, 19:00   Re: Ciepłe rekawice 5mm mokre jakie?

W sytuacji opisanej przez Ciebie proponuję aby pod rękawice 5mm założyła foliowe rękawiczki ze stacji benzynowej lub rękawiczki lateksowe. Ten zabieg chociaż trochę ograniczy kontakt z wodą
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 28-01-2019, 20:56   

Może pomyśl o 3 palczastych minimum 5mm . Zwykłe rękawice 5 mm nie są na zimne wody. Ja używam 3 palczaste 7 mm i spokojnie woda 3 stopnie bez problemu .
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28-01-2019, 21:18   

Tao napisał/a:
Może pomyśl o 3 palczastych minimum 5mm . Zwykłe rękawice 5 mm nie są na zimne wody. Ja używam 3 palczaste 7 mm i spokojnie woda 3 stopnie bez problemu .

A dłonie w tych rękawiczkach w 3 stopniach też bez problemu? ;)
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 29-01-2019, 00:52   

Używam rękawic Camaro Seamless Bonding 5 mm. Są bez szwów, zamków i rzepów, klejone, łączenia wzmocnione naklejanymi taśmami. Neopren miękki, trochę trudno się zakłada, ale dobrze dopasowują się do ręki. Są dość długie, zachodzą na przedramię przykrywając część rękawa skafandra i woda w tym miejscu nie wpływa. Jedne z najcieplejszych rękawic mokrych, cena niestety nieco ponad 200 zł.

Camaro daje za to 3 lata gwarancji, nie żąda dowodu zakupu, nie zadaje pytań, jest to oficjalna informacja ze strony producenta.
 
 
JACooL 


Stopień: full TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 192
Skąd: Zgierz
Wysłany: 29-01-2019, 09:34   

czytajac tytul, chcialem Ci polecic te z Decat. ale widze ze przerabialiscie temat
rozwiazaniem moga byc suche z manszetami, bez problemu do wygooglania
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-01-2019, 16:36   

ale tak do 15 metrów, potem obciskają mocno ...
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 30-01-2019, 16:21   

Swojego razu bylem pozytywnie zaskoczony trzypalczastymi od Waterproofa G1 7mm. Zamek, dobra wysciolka i dobrze przylegajacy neopren na nadgarstek. Uzywalem ich w srodku zimy, kiedy zapomnialem zabraz z domu suchych rekawic. I naprawde dawaly rade. Minus to cena niestety.
 
 
piotr-pl 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 30-01-2019, 18:53   Re: Ciepłe rekawice 5mm mokre jakie?

steve1973 napisał/a:
W sytuacji opisanej przez Ciebie proponuję aby pod rękawice 5mm założyła foliowe rękawiczki ze stacji benzynowej lub rękawiczki lateksowe. Ten zabieg chociaż trochę ograniczy kontakt z wodą

Dzięki za tą podpowiedź, spróbujemy z rękawiczkami ze stacji benzynowej, ale nadal pozostaje temat jakiej firmy kupić, jaki model? Niestety nie wiem jakiej firmy wypożyczaliśmy dotychczas, nie wykluczone że Scubatech, czyli moim zdaniem firmy z niskiej półki.
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 31-01-2019, 15:30   

piotr-pl napisał/a:
kupiłem jej piankę używkę Camaro Titanium 7+7mm

JACooL napisał/a:
rozwiazaniem moga byc suche z manszetami,

Suche rękawice i pianka ? Czy aby pod wodą nie staną się rękawice też mokre ?
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2019, 16:13   

wiesiek01 napisał/a:

Suche rękawice i pianka ? Czy aby pod wodą nie staną się rękawice też mokre ?

https://www.google.pl/sea...he+z+manszetami
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-02-2019, 15:48   

Fiktor napisał/a:
Fiktor napisał/a:
https://www.google.pl/sea...he+z+manszetami

Odpowiedź Google z podanego linku: "Suche szare rękawice z manszetami – do suchego skafandra"
Więc do suchego a nie mokrej pianki ....
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2019, 16:26   

wiesiek01 napisał/a:
Fiktor napisał/a:
Fiktor napisał/a:
https://www.google.pl/sea...he+z+manszetami

Odpowiedź Google z podanego linku: "Suche szare rękawice z manszetami – do suchego skafandra"
Więc do suchego a nie mokrej pianki ....


Po prostu je obejrzyj i w szczególności zwróć uwagę, jak są uszczelnione.
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 07-02-2019, 17:32   

Dokladnie jak piszecie. Te rekawice sa zupelnie niezalezne od skafandra i suche :) Zalozyc pod manszete skafandra i heja. Na rekawicach manszeta jest dokladnie taka sama jak w suchym skafandrze. Tylko skierowana w drugim kierunku. Dosc popularne rozwiazanie w Wlk. Brytanii, ale widzialem to tylko w uzyciu z suchymi skafandrami.
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 07-02-2019, 20:11   

Ciekawe, jak by zdała egzamin założona pod rękaw pianki ?
Doszczelnienie, jeśli konieczne, zwykła gumka.
Ostatnio zmieniony przez nuras5 07-02-2019, 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 08-02-2019, 15:56   

Z tego co pamietam, to sie dosc dobrze samo doszczenia. Pod wplywem cisnienia manszeta coraz bardziej dolega do nadgarstka i staje sie calkowicie szczelna.

Pod suchy skafander nawet zaklada sie rurke jak w zwyklych rekawicach, zeby przeplyw powietrza pozostal. I znow, manszety od skafandra i rekawic dobrze ulozone uszczelniaja sie całkowicie. Zrobilem okolo 20 nurkowan z partnerem na tym patencie i zawsze sucho.

W Wlk. Brytanii to najczesciej rekawice produkowane przez HydroTech. Jak pisalem - dosc popularne. Nie ma tutaj takiego cisnienia na suche rekawice w ogole. Duzo osob plywa na mokrych rekawicach w suchym skafandrze cala zime. Nastepny krok to te hydrotechy. Potem kompletnie suche.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2019, 19:25   

da się bez problemu i na sucho nurać w piance w takich suchych rękawicach z manszetami... ale nie jest to wygodne, ani w sumie ciepłe...
Czemu niewygodne ? bo przy braku możliwości wyrównania ciśnienia tak jak w suchym - obciskają dłonie
Czemu nie są ciepłe ? bo manszeta obciska, a ciśnienie zgniata "pocieniając" ogrzewający wkład
Pływałem tak co tydzień przez pół roku zanim odpuściłem - ślepy zaułek, oczywiście z pianką.
W suchym nuram w mokrych :) zimą też
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 09-02-2019, 12:43   

al_fik napisał/a:
ale nie jest to wygodne, ani w sumie ciepłe...


Pamiętaj dla kogo mają być - dziecko, więc głębokie raczej odpadają.
Ciepłe - można pod spód dać z thinsulatu lub wełny.
 
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-02-2019, 15:00   

jak sam nie ubierzesz i nie zejdziesz na 10 metrów to nie poczujesz ... Ciśnienie zagniata na dłoni te rękawiczki ( w mokrej piance oczywiście ) tak, że bez względu na grubość wewnętrznych ciepłych wkładów i tak robi się milimetr, poza tym - wrażenie jest nieprzyjemne. Zdecydowanie nie polecam, zwłaszcza dla piętnastolatki

ale świat jest poznawalny, czemu nie spróbować samodzielnie :pa:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed