Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie płetwy na opadającą stopę?
Autor Wiadomość
Kurkas 

Stopień: CMAS P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Wronki
Wysłany: 09-07-2019, 21:11   Jakie płetwy na opadającą stopę?

Mam opadającą stopę i w związku z tym potrzebuję propozycji płetw w miarę miękkich.
Pływam zarówno w suchym jak i w piance, do tej pory używałem płetw Mares Volo Power jednak już się rozpadają. Byłem z nich w miarę zadowolony - o ile w jeziorze jest spoko to w morzu już gorzej. Mam jeszcze Aqualung Slingshot, ale te płetwy jakoś mi nie podchodzą - mam wrażenie ,że wykręcają mi stopę.
Chciałbym kupić płetwy niedzielone, trochę twardsze od Mares Volo Power. Jakieś sugestie?

Dla zobrazowania - Mares Plana Avanti Quattro to dla mnie płetwy bardzo twarde
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-07-2019, 09:54   Re: Jakie płetwy na opadającą stopę?

Kurkas napisał/a:

Dla zobrazowania - Mares Plana Avanti Quattro to dla mnie płetwy bardzo twarde


z tej stajni bardziej soft są Mares Superchanel, nie wiem jednak czy wystarczająco dla ciebie
 
 
Kurkas 

Stopień: CMAS P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Wronki
Wysłany: 11-07-2019, 07:38   

O, dzięki za sugestie. Napisałem do sklepu nurkowego, w końcu mają całe zestawy płetw, więc łatwiej określą ich twardość. Póki co to mam taką listę:
Mares Excite
Mares Excite Pro
Mares Avanti Superchannel
Tusa Imprex Duo
Mares Excel+

Listy nie zamykam. Ktoś coś powie o tych płetwach?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-07-2019, 07:55   

to nie takie proste, samo "naginanie" płetwy na sucho nie do końca odda to jak pracuje ona w wodzie, nikt też za ciebie nie stwierdzi obiektywnie, że ta płetwa jest odpowiednia :)

niestety musiałbyś wejść do wody w nich. Gdybyś mieszkał bliżej Szczecina to coś można zorganizować bo mam kilka tych Maresów.

z miękkich płetw jakie miałem to Oceanic Viper, te zmieniłem na Mares Superchannel, potem na Quatro i X3.

różnica między Superchannel i Viper była ogromna, między Superchannej i Quatro była, ale już nie tak duża

miękkie będą również wszystkie płetwy z rozciętym piórem, choć zwykle przez swoją budowę są cięższe. Bardzo ciężko "na sucho" doradzić
 
 
Mieciu 



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 399
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-07-2019, 09:24   

Dawno temu miałem problem z niedowładem tego nerwu (1msc opadała mi stopa i robiłem klap klap podczas chodzenia). Manewry stopami występują cały czas i nie ma co nadwyrężać tego.
Chcesz pływać żabką czy kraulem?
Spróbuj lekkich płetw o prostej konstrukcji (bez przesadnego kąta między butem a piórem)
Może technisub idea? (stare, ale dobre, na jakimś komisie nurkowym kupisz za grosze)
 
 
 
froniu82 


Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 55
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11-07-2019, 15:18   

Dla mnie OMS Slipstream są fajne bo lekkie i dobrze się w nich manewruje, a i także napęd jest OK. Polecam.
 
 
Kurkas 

Stopień: CMAS P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Lip 2019
Posty: 3
Skąd: Wronki
Wysłany: 11-07-2019, 21:40   

Niestety muszę polegać na "suchych" testach, ale znalazłem tez kilka filmików z pracą płetw w wodzie. Porównuję też ilość zastosowanej elastycznej gumy w płetwach w stosunku do Volo Power.Dostałem też odpowiedzi od dwóch sklepów ( za co bardzo dziękuję ) i ich oceny sztywności pokrywają się.
Wychodzi ,że skoncentruję się na i Mares Superchanel i Excite.

Mieciu napisał/a:
Chcesz pływać żabką czy kraulem?
Spróbuj lekkich płetw o prostej konstrukcji (bez przesadnego kąta między butem a piórem)
Może technisub idea?

Tylko kraul, żabka to tylko jedną nogą ;-)
Te maresy- szczególnie Superchanel wydaja się być ok. Mają pośrodku profilowaną gumę, podobnie jak moje Volo Power, które dzięki temu nie skręcają mi na boki stopy - ruch jest idealnie w pionie.
Cytat:
Może technisub idea?

Pływałem z nimi - za sztywne

[ Dodano: 11-07-2019, 22:45 ]
Nie wiem jak sie edytuje posty na tym forum.

wiecznychlopiec napisał/a:
z miękkich płetw jakie miałem to Oceanic Viper, te zmieniłem na Mares Superchannel, potem na Quatro i X3.różnica między Superchannel i Viper była ogromna, między Superchannej i Quatro była, ale już nie tak duża

Które były lepsze - Vipery, czy Superchannel?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-07-2019, 22:06   

[/quote]
Które były lepsze - Vipery, czy Superchanel?[/quote]

chodziło o twardość. Oceanic Viper był bardzo miękkie, ciężko w nich było pływać do tyłu. Superchanel są twardsze od nich więc było dużo lepiej. Potem dołożyłem twinset + stage i znowu było za miękko itd. ostatecznie twarde jety Scubapro do tech nurów.

dla mnie nawet do singla Viper był za miękki. Superchanele lubię i mam dalej, wolę jednak x3 bo są twardsze, akurat do bagażu lotniczego. Mam duży rozmiar więc Scubapro XXL ważą duuuużo za dużo.

Przymierzam się do OMS Slipstream jako płetwy do podróży samolotem, zamiast Maresów, jednak nie do końca leży mi kalosz.

Moje rozważania na temat doboru pletw są już gdzieś na forum. Mam duża i wąską stopę, pływam tylko w sucharze. Nie ma dobrego wyboru płetw na takie parametry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed