Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
krotka relacja z targow Beneath the Sea
Autor Wiadomość
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 25-03-2007, 20:34   krotka relacja z targow Beneath the Sea

Wrocilem wlasnie z NJ i tak na goraco stwierdzam, ze 'rebreathers rulez'.
Na targach prezentowane byly niemal wszystkie znaczace produkcje z grupy CCR:
YBOD and Evo AP Valves/ Silent Submersion
Tennessee Turtle Steam Machines,
Meg Innerspace Systems Corp,
Boris DeltaP,
Clasic Kiss and Sport Kiss Jetsam Technologies,
O2tima Dive Rite,
Titan Bubbleseekers LLC i wreszcie
GRII prototyp sygnowany przez Dave WeberGrey Wolf/OMS.

Z drugiej strony dal sie zauwazyc calkowity brak SCR'ow, co wydaje sie potwierdzac moje wrazenie, ze ten polsrodek to calkowicie slepa uliczka w nurkowaniu.
Brak produktow Dregera, brak pSCR'ow, nawet pewna firma na "H" nie wystawila swego flagowego urzadzenia. Zapytalem o powod "Przeora Szarlotke" (Jared Jablonski), a on ku mojemu zdumieniu stwierdzil, ze "oni" nie sa tak calkowicie przeciw CCR czego dowodem jest produkowany przez Halcyon worek przeznaczony dla CCR'ow. :???:
Wiecej szczegolow juz w krotce
pzdr
T
 
 
jcsjacekj 



Stopień: SSI (lvl 3)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 1381
Skąd: N53,73642E20,50556
Wysłany: 25-03-2007, 20:37   

TomekR napisał/a:
brak pSCR'ow


Co to "pSCR" ?

TomekR napisał/a:
"Przeora Szarlotke" (Jared Jablonski)
:lol: :lol: :lol:
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 25-03-2007, 20:41   

jcsjacekj napisał/a:
Co to "pSCR" ?

Passive Semi Closed Rebreather np RB 80
t
 
 
jcsjacekj 



Stopień: SSI (lvl 3)
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 21 Lis 2004
Posty: 1381
Skąd: N53,73642E20,50556
Wysłany: 25-03-2007, 20:42   

Cytat:
Passive Semi Closed Rebreather np RB 80
t


Thanx.

[ Dodano: 25-03-2007, 20:52 ]
No tak sobie czytam o pSCR i nie rozumiem ...

"The most common method for adding supply gas is active addition; the second method is passive addition. While passive addition rebreathers, such as the Halcyon RB80, have many benefits over active addition rebreathers, they remain in the minority. If gas is continuously added to the loop, regardless of the diver's breathing rate, then the rebreather uses active addition. If, instead, supply gas is only added in relation to what is required by the diver's Respiratory Minute Volume (RMV) then it uses passive addition."

Cytat z http://www.halcyon.net/re..._overview.shtml

Czemu pomimo tego że pSCRy są lepsze to jest ich mniej ?
Czy to może już niekatualna informacja ? Skoro sa lepsze niż active SCRy to czemu jest ich mniej ?
Droższe ?
Bardziej zawodne (bo bardziej skomplikowane) ?
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2007, 20:59   

TomekR napisał/a:
ze ten polsrodek to calkowicie slepa uliczka w nurkowaniu.


Nie zostawienie funkcji SCR w CCR zmniejsza bezpieczeństwo, Comex nie zrezygnował s takiej funkcji w głębokowodnym standardowym sprzęcie.
TomekR napisał/a:
Passive Semi Closed Rebreather


Constant volume ratio, wymienający część pojemności pętli oddechowej w cyklu wentylacji.
Najgorsza rodzina w SCR pod względem oszczędności czynnika oddechowego.

jcsjacekj napisał/a:
Czemu pomimo tego że pSCRy są lepsze to jest ich mniej ?
Czy to może już niekatualna informacja ?

Zobacz temat SCR niezawodny.

pozdrawiam rc
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 25-03-2007, 21:51   

Smok napisał/a:
Nie zostawienie funkcji SCR w CCR zmniejsza bezpieczeństwo

Kazdy CCR mozna uzyc jak SCR - tych technik ucza na podstawowym kursie.
pzdr
T

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 ]
jcsjacekj napisał/a:
Czemu pomimo tego że pSCRy są lepsze to jest ich mniej ?

Duza role grala cena aktywny SCR mozna bylo kupic za 2k$, RB80 kostowal niemal 6k$, za niewie wiecej mozna juz bylo kupic CCR.
pzdr
t

[ Dodano: Nie 25 Mar, 2007 ]
Smok napisał/a:
TomekR napisał/a:
Passive Semi Closed Rebreather


Constant volume ratio,

pSCR to nie tylko constant volume ratio.
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2007, 22:06   

TomekR napisał/a:
Kazdy CCR mozna uzyc jak SCR - tych technik ucza na podstawowym kursie.

Nie chodzi o "gmyrkologię" manualną tylko przełącznik gdy całkiem padnie elektronika.
TomekR napisał/a:
aktywny SCR

Formalnie to constant mass ratio i constant volume ratio uzależniają dawkowanie od wentylacji, więc nazwanie systemu ślepego na wielkość wentylacii aktywnym jest bzdurą.

pozdrawiam rc
 
 
WolfEeel 



Stopień: AOWD
Kraj:
Canada

Dołączył: 14 Lut 2003
Posty: 284
Skąd: Pickering, ON
Wysłany: 25-03-2007, 23:16   

TomekR napisał/a:
Zapytalem o powod "Przeora Szarlotke" (Jared Jablonski), a on ku mojemu zdumieniu stwierdzil, ze "oni" nie sa tak calkowicie przeciw CCR czego dowodem jest produkowany przez Halcyon worek przeznaczony dla CCR'ow. :???:
Wiecej szczegolow juz w krotce


No nie pelna herezja!! GI3 pewnie jak Rejtan szaty bedzie przed siedziba GUE rozdzieral :22:
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 25-03-2007, 23:51   

Smok napisał/a:
Nie chodzi o "gmyrkologię" manualną tylko przełącznik gdy całkiem padnie elektronika.

Nawet jak padnie elektronika to mozna uzywac CCR w trybie SCR. Jezeli natomiast tryb manualny sprawia Ci klopoty to zamiast nurkowania na RB sugeruje.... gre w warcaby.
Sytuacje kiedy kompletnie pada elektronika(wszystkie 3-4 niezalezne uklady) sa niezmiernie rzadkie i z reguly oznaczaja kompletne zalanie ukladu. W takiej sytuacji zalaniu ulega takze pochlaniacz i pozostaje nam tylko bail out.
Przeloczniki, automatyczne (nie manualne) tryby SCR to dla mnie niepotrzebna komplikacja systemu.
Smok napisał/a:
Formalnie to constant mass ratio i constant volume ratio uzależniają dawkowanie od wentylacji, więc nazwanie systemu ślepego na wielkość wentylacii aktywnym jest bzdurą.

Tak sie sklada, ze ja tez tak uwazam - natomiast mozesz mi pokazac w ktorym miejscu cmr lub cvr nazwalem sytemem aktywnym.Daa! :roll:
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 26-03-2007, 07:50   

TomekR napisał/a:
natomiast mozesz mi pokazac w ktorym miejscu cmr lub cvr nazwalem sytemem aktywnym.Daa!

To nie ty wymyśliłeś, tylko powtarzasz.
TomekR napisał/a:
Passive Semi Closed Rebreather np RB 80

To jak amerykanie nazywają ACSC ? pasywny, aktywny, na leniucha.

TomekR napisał/a:
tryby SCR to dla mnie niepotrzebna komplikacja systemu.

Ta droga pozwala na gazy czyste, z działaniem funkcji ratowniczych w dłuższym czasie niż OC na "bail out".

pozdrawiam rc
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 27-03-2007, 00:09   

Smok napisał/a:
o nie ty wymyśliłeś, tylko powtarzasz.

Nie, to ty wymysliles, ze ja cos takiego powtarzam. Pytam raz jeszcze pokaz mi gdzie nazwalem cmr lub cvr nazwalem sytemem aktywnym?
Smok napisał/a:
Ta droga pozwala na gazy czyste, z działaniem funkcji ratowniczych w dłuższym czasie niż OC na "bail out".

To wlasnie gaz czysty jako diluent jest niebezpieczny, nie nadaje sie do awaryjnego plukania petli, ani wykorzystania jako bailout. Diluent sam w sobie powinien zapewniac gaz potrzymujacy zycie w kazdej fazie nurkowania. Ucza tego na kursach. Ale o tym juz bylo!

Widze natomiast, ze Ci sie calkowicie posmoczylo jezeli chodzi o podzial SCR'ow - aktywny nie oznacza uzalezniony od wentylacji:
Smok napisał/a:
Formalnie to constant mass ratio i constant volume ratio uzależniają dawkowanie od wentylacji, więc nazwanie systemu ślepego na wielkość wentylacii aktywnym jest bzdurą.

SCR aktywne to takie w ktorym czynik oddechowy podawany jest non stop(przeplyw aktywny), bez fizycznego udzialu nurka, niezwiazany z jego 'akcja oddechowa', slepy na wielkosc wentylacji. Okreslane inaczej jako constant mass flow. przykladem takich konstrukcji sa np produkty Dregera.
SCR pasywne to takie w ktorych doplyw czynnika oddechowego dostosowany/regulowany jest akcja oddechowa nurka. Pasywny bo jak nie ma akcji oddechowej nie ma przeplywu.W tej grupie mieszcza sie rb typu constant volume ratio i variable volume ratio (RB 80). Niektorzy autorzy nazywaja ta grupe 'RMV keyed' (generowane minutowa objetoscia oddechowa).
Co do constant mass ratio to uwazam, ze nalezy je umiescic gdzies po srodku, gdyz w swej konstrukcji zawieraja elementy obydwu systemow.

WolfEeel napisał/a:
No nie pelna herezja!! GI3 pewnie jak Rejtan szaty bedzie przed siedziba GUE rozdzieral

Jacek, ktory byl przy rozmowie zwrocil uwage,ze wyrwalem zdanie JJ troche z kontekstu. Takze prostuje:
Jared powiedzial, ze nie ma nic przeciwko ludzia nurkujacym na CCR, osobiscie w tym momencie nie wybralby tego urzadzenia do eksploracji. Jako przyczyne wskazal koniecznosc zabrania bailout w celu przeprowadzenia bezpiecznego nurkowania.
Oczywiscie, nie szybko zobaczymy Swiadkow Halcyona uzywajacych CCRy, ale z wypowiedzi 'powjalo odwilza' :-D Czekamy na koszerny CCR? ;-)
pzdr
Tomek
 
 
j@cek 


Dołączył: 01 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: NYC, NY, US
Wysłany: 27-03-2007, 03:41   

Jacka wersja relacji z targow:

CCR'y CCR'ami ale mnie sie najbardziej podobaly syrenki.. Ciagle nie wiem czy mialy prawdziwe czy sztuczne... hm... te no .. pletwy. :roll:
 
 
Adam Frajtak
[Usunięty]

Wysłany: 27-03-2007, 08:14   

j@cek napisał/a:

Ciagle nie wiem czy mialy prawdziwe czy sztuczne... hm... te no .. pletwy. :roll:


Prawdziwe nie bylem tam ale kiedyś sobie to ustaliłem że wszystkie są prawdziwe a sztuczne nie istnieją i są tylko wymysłem zazdrosnych dziennikarek z brukowców od razu lepiej się ... no wiesz :mrgreen:
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 27-03-2007, 08:59   

TomekR napisał/a:
jezeli chodzi o podzial SCR'ow

Jest popularna wersja podziału której elementem jest określenie aktywny i pasywny (dla amerykanów) i wersja podziału wynikająca z funkcji sterowania.
TomekR napisał/a:
slepy na wielkosc wentylacji. Okreslane inaczej jako constant mass flow

Ja używam drugiego podziału jako nie infantylnego.
TomekR napisał/a:
Pasywny bo jak nie ma akcji oddechowej nie ma przeplywu

Dlatego do ACSC proponowałem nazwę "na leniucha".
TomekR napisał/a:
Niektorzy autorzy nazywaja ta grupe 'RMV keyed' (generowane minutowa objetoscia oddechowa).

Ta klasa SCR ma tą własność że jest doskonała, na stałej głębokości, na większej jest rozrzutna na mniejszej hipoksyczna.
TomekR napisał/a:
Co do constant mass ratio to uwazam, ze nalezy je umiescic gdzies po srodku, gdyz w swej konstrukcji zawieraja elementy obydwu systemow.

To klasa w której czynnik oddechowy jest zużywany najefektywniej ze wszystkich SCR.
Na każdej głębokości zużywamy stałą masę czynnika oddechowego, innymi słowy ubywa z butli tyle samo at w tym samym czasie i przy tym samym wysiłku . Daje to dobre wykorzystanie wapna sodowanego, takie samo jak w CCR, z nieco większym zużyciem gazów. Wadą podstawową tej rodziny jest zmienne ppO2 w funkcji głębokości (najmniejsze ze wszystkich rodzin SCR).
Mój krok to rozwiązanie stałego ppO2(h) z prostymi regulacjami.
TomekR napisał/a:
Ucza tego na kursach

A tego podobno uczą na kursach.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 27-03-2007, 13:16 ]
TomekR napisał/a:
Diluent sam w sobie powinien zapewniac gaz potrzymujacy zycie w kazdej fazie nurkowania

Powinien, to co proponujesz dla 200m i 5m i zablokowanego toru tlenowego ?

pozdrawiam rc
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 27-03-2007, 22:52   

Smok napisał/a:
Jest popularna wersja podziału której elementem jest określenie aktywny i pasywny (dla amerykanów) i wersja podziału wynikająca z funkcji sterowania.

Tak! Ta wersja podzialu jest dosc popularna, i to nie tylko w Ameryce/Amerykach, ale takze w Australii i w Azji. I Afryka(np RPA) go uzywa, i Europa, zgrubsza rzecz biorac wszyscy.... poza Smokiem.
Smok napisał/a:
Ja używam drugiego podziału jako nie infantylnego.

'Nie infantylnym' byloby przyznanie sie do bledu, a nie wymyslanie nowych podzialow.

Smok napisał/a:
A tego podobno uczą na kursach.

?????? 'Winda' nie dojechala na ostatnie pietro?

Smok napisał/a:
Powinien, to co proponujesz dla 200m i 5m i zablokowanego toru tlenowego ?

Napisalem POWINIEN zapewniac, a jezeli nie zapewnia to trzeba zabrac drugi, do tego sluzy mozliwosc wszczepiania gazow offboard w wielu RB.
pzdr
t

[ Dodano: Wto 27 Mar, 2007 ]
Jacku, Scaner specjalnie dla was:



Chcialem je zaprosic na lunch, zobowiazalem sie nawet niesc - no bo wiadomo z pletwa to taka syrenka nie pokustyka, ale jak sie dowiedzialy, ze mam ochote na seafood to sie wycofaly :oops:
T
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 28-03-2007, 08:12   

TomekR napisał/a:
zgrubsza rzecz biorac wszyscy.... poza Smokiem.

JB Morrison, Lundgren Widzisz nie wszyscy.
TomekR napisał/a:
Smok napisał/a:
Powinien, to co proponujesz dla 200m i 5m i zablokowanego toru tlenowego ?

Napisalem POWINIEN zapewniac, a jezeli nie zapewnia to trzeba zabrac drugi, do tego sluzy mozliwosc wszczepiania gazow offboard w wielu RB.

W gazach czystych, niema takiego problemu samo się zmiesza. W materiale poniżej jest jak zrobić funkcje awaryjne dla czystych gazów.

TomekR napisał/a:
'Nie infantylnym' byloby przyznanie sie do bledu,

Phisiological and Human Enginieering Aspects of Underwater Breathing Apparatus.
Undersea and Hyperbaric Medical Society. Inc.
str 142.
Jak widzisz jest obieg informacji otwarty popularny (infantylny) i opisujący strukturę.

TomekR napisał/a:
?????? 'Winda' nie dojechala na ostatnie pietro?

Znowu brak możliwości argumentowania ?

pozdrawiam rc
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 28-03-2007, 21:58   

Smok napisał/a:
JB Morrison, Lundgren Widzisz nie wszyscy.

tak widze! prawdziwy tlum.
Smok napisał/a:
Znowu brak możliwości argumentowania ?

Argumentowania czego? Raczej brak mozliwosci zrozumienia belkotu.
Smok napisał/a:
Phisiological ......str 142.

I tam napisane jest, ze podzial SCR'ow na pasywne i aktywne jest infantylny?

Smok napisał/a:
W gazach czystych, niema takiego problemu samo się zmiesza. W materiale poniżej jest jak zrobić funkcje awaryjne dla czystych gazów.

Jaki problem? Przepiecie gazu to dla ciebie problem? Odejdz od klawiatury i sprobuj choc raz zanurkowac. Pojedz na jezioro Wuksniki, kto wie, moze ci sie uda wymeczyc tym razem rebreather. ;-)
Czysty gaz to problem! Jak zrobisz natychmistowe plukanie petli czystym gazem -podstawowy manewr obronny w przypadku trzech "H"? Co zrobisz w przypadku calkowitej utraty tlenu? Nie wspominajac o diluencie?
Moze wlasnie dlatego wyjatkowo cicho na temat uzycia czystych gazow do nurkowan CCR. Wiem, ze byly takie proby, ale zwyciezyla logika.
A tak przy okazji czy w 'nieinfantylnym obiegu' napisali ile rebreatherow sprzedal Morrison i Lundgren?
pzdr
Tomek
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2007, 10:58   

TomekR napisał/a:
A tak przy okazji czy w 'nieinfantylnym obiegu' napisali ile rebreatherow sprzedal Morrison i Lundgren?

Na konstrukcjach prof Lundgrena i jego dalszych rozwinięciach nurkowało 10.000.ludzi z MW Szwecji, Norwegii, Finlandii, A także piloci szybkich korzystających z nadciśnieniowych systemów oddychania.
JB Morrison opracował kryteria normy EN250, ma ciekawe rozwiązania w SCR.

M.SC. AERONAUTIC. ENG. INTERSPIRO AB | MEMBER OF THE OCENCO GROUP P.O. Box 100 60 | S-181 10 LidingĂś | Sweden
Jak rozmawiam z właścicelem tego tytułu, to w języku klasyfikacji z tej publikacji z załączników.

załączniki z drugiego postu

pozdrawiam rc
 
 
ln-1
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2007, 10:59   

Okładka
str1 informacja oczym temat
str2 klasyfikacja rodzin I system który ty nazywasz pasywny jest opatrzony słowem "demand".
srt3 rysunek SCR na gazach czystych z funkcją procedury "3 H "

pozdrawiam rc
 
 
Smok
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2007, 11:05   

zapełniłem przestrzeń 3 str z podstawowego źródła.

pozdrawiam rc
ps przypuszczałem że coś umiesz i wiesz kto rozwijał zamknięte obiegi, jesteś zielony to nie problem, jesteś ograniczony w poglądach i ociężały umysłowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed