Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyliczenie PPO2 w CCR
Autor Wiadomość
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2007, 15:03   Wyliczenie PPO2 w CCR

Podsumowujac poprzednie dyskusje, zamieszczam plik umozliwiajacy przyblizone wyliczenie cisnienia paracjalnego w petli CCR przy okreslonej frakcji startowej, matabolizmie tlenu, skladzie diluentu i predkosci opadania.

Poniewaz xls jest niedozwolony, plik nalezy sciagnac i zmienic jego rozszerzenie na xls.
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 23-07-2007, 08:58   

Dołączam upgrade exela na wysoki start, z nie całkiem wypełnioną pętlą podczas startu na czystym tlenie, ponieważ nie opisałem wielu istotnych elementów NIE NALEŻY TEGO SPOSOBU UŻYWAĆ RUTYNOWO.

W opracowaniu posłużył powyższy program dlatego autor widnieje także w rozszerzonej wersji. Tak jak poprzednio należy zmienić rozszerzenie.

Dla nieposiadających exela obrazek porównujący efekt niestety z różnymi szybkościami zanurzania.

powodzenia
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 23-07-2007, 14:25   

Kazdy zakompleksiony gosc ma to do siebie, ze musi byc "ostatni". Moge ci jedynie wspolczuc... Zachowanie typu "ja tez!!, wez mnie!!!" bylo fajnie przedstawione w shreku :) Osiol tak podskakiwal....


Do twojej "procedury" opisz wszystkie przeciwwskazania, jak chocby inner ear absorbtion syndrom, ktory wiekszosc ludzi po takiej "procedurze" odstrzeli z nurkowania na kilka dni ...
Nie uwzgledniles takich rzeczy.... oj przeciez zaraz dokladnie opiszesz, na czym to polega, niech tylko internet bedzie twoim przyjacielem przez kilka godzin....

Z wyrazami wspolczucia
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-07-2007, 14:39   

zabierek napisał/a:
wszystkie przeciwwskazania, jak chocby inner ear absorbtion syndrom, ktory wiekszosc ludzi po takiej "procedurze" odstrzeli z nurkowania na kilka dni ...


Hmm... Czy ten problem nie może dotyczyć każdego nurkowania w którym stosuje się tlen przez znaczący okres czasu? W zasadzie przy sprawnych trąbkach problem jest minimalny... O ile w ogóle jest to problem (niektórzy miewają nocny wysięk do ucha środkowego wskutek podciśnienia i twoja uwaga chyba dotyczy tej grupy?)
 
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 23-07-2007, 20:50   

Problem dotyczy glownie CCR oraz dlugich deco tlenowych w okreslonych warunkach. Dotyczy wszystkich :) tych ze sprawnymi trabkami tez, poniewaz fizjologia jego jest inna...

Ale to smok za chwile pewnie wyjasni, jak doczyta, a jak nie to cos zmysli :D
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-07-2007, 21:58   

zabierek napisał/a:
tych ze sprawnymi trabkami tez


Chyba niezupełnie, u osobników posiadających zdolność spontanicznego otwierania trąbek podciśnienie nie wytwarza się, bo jak się wytworzy, ciśnienie wyrównuje sie odruchowo (nawet we śnie)
 
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 08:10   

Ja naleze do tych ze sprawnymi trabkami - nie przedmuchuje sie podczas zanurzania, nie musze, chyba ze jestem podziebiony. IEAS mnie dotyczy, mam z tym bardzo duzy problem i wystarczy jedno niekontrolowane zanurzenie wieczorem i tydzien w plecy :) IEAS wprowadza cie w taki stan na tyle wolno, ze mechanizmy te po prostu na poczatku nie zadzialaja a pozniej jest za pozno... szczegolnie jak miedzy nurkowaniem a snem jest krocej jak kilka godzin...
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 24-07-2007, 09:59   

zabierek napisał/a:
nie przedmuchuje sie podczas zanurzania


No właśnie ja też :)

zabierek napisał/a:
IEAS mnie dotyczy, mam z tym bardzo duzy problem i wystarczy jedno niekontrolowane zanurzenie wieczorem i tydzien w plecy


Czy twoje doświadczenia w tym zakresie dotyczą wyłacznie CCR, czy także dłuższych dekompresji z użyciem czystego tlenu? Myślałem nad ta kwestią i wydaje mi się, że to co odróżnia nurkowanie na CCR od dekompresji na tlenie to kwestia zanurzania - podczas zanurzania na CCR ucho środkowe jest przedmuchiwane bardzo bogata mieszanką (zdaje sie startowe 0,7?) natomiast w zasadzie dekompresja na tlenie nie prowadzi do przedmuchiwania ucha, w każdym razie w dużo mniejszym stopniu.
 
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 10:22   

no, to juz smokowi odpowiedziales na zagadke, zaraz dowimy sie jak to jest narawde :)

Tylko na CCR, dlatego startuje z 0.4. Po 1h na O2 na deco nie mialem problemow.
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-07-2007, 10:53   

Pardąsik z góry za poszczenie w wątku, którego zapewne dla własnego bezpieczeństwa nie powinienem nawet czytać ... :mrgreen:

Ale mam pytanko: czy wspomniany IEAS to to samo co:

Cytat:
Middle Ear Oxygen Absorption Syndrome. Middle ear oxygen absorption syndrome refers to the negative pressure that may develop in the middle ear following a long oxygen dive. Gas with a very high percentage of oxygen enters the middle ear cavity during an oxygen dive. Following the dive, the oxygen is slowly absorbed by the tissues of the middle ear. If the eustachian tube does not open spontaneously, a negative pressure relative to ambient may result in the middle ear cavity. Symptoms are often noted the morning after a long oxygen dive. Middle ear oxygen absorption syndrome is difficult to avoid but usually does not pose a significant problem because symptoms are generally minor and easily eliminated. There may also be fluid (serous otitis media) present in the middle ear as a result of the differential pressure.

:?:

powyższy cytat pochodzi z www.safetycenter.navy.mil
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 10:54   

tak
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-07-2007, 10:56   

dziękuję
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 12:47   

prosze :) jak juz tak sobie ladnie piszemy :D
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-07-2007, 12:55   

też się dziwię ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
TOMA52 



Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 19 Sie 2004
Posty: 348
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-07-2007, 13:26   

Czy podobne objawy (w mniejszym stopniu, np. dyskomfort, pogorszenie słuchu) mogą wystąpić po nurkowaniach na np. EAN 32?
 
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 24-07-2007, 13:36   

Tooomasz... a chociaż "przepraszam, że przeszkadzam" to gdzie? :mrgreen:

To grzeczny wątek jest i do tego w dziale dla reoddychaczy, a Ty tu tak z butami ... znaczy EAN 32 :lol:
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 13:50   

Otrzymałem informację że zbiorek jest uszkodzony, załączam poprawiony.

TomM napisał/a:
podczas zanurzania na CCR ucho środkowe jest przedmuchiwane bardzo bogata mieszanką (zdaje sie startowe 0,7?)

A nurkując na tleniaku typowo uruchomionym na wycieczce na 12m to czym dopełniamy ucho środkowe? 2,2 at O2.
Miałem sezon w którym mogłem wolno wyrównywać ciśnienie szybkie zanurzenie i koniec możliwości wyrównania, to było na powietrzu.
TOMA52 napisał/a:
Czy podobne objawy (w mniejszym stopniu, np. dyskomfort, pogorszenie słuchu) mogą wystąpić po nurkowaniach na np. EAN 32

Dla osób szczególnie nadwrażliwych, dlaczego nie, wkońcu możesz mieć ppO2 1,4.
Był taki temat w medycynie, tam wiązano utratę słuchu z urazami (dotyczyło to kilkukrotnego nurkowania w ciągu dnia).

powodzenia
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 14:03   

No widzisz TomM.... Smok nie zakumal problemu.... trzeba bylo bardziej lopatologicznie, bo teraz bedzie musial wymyslec nowa teorie :D
 
 
$$
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 14:13   

Szanowny panie Tomaszu Żabierku.
Dał pan ciała w rzeczywistym polu pracy CCR, tak jak rok temu, nie rozumie pan jak działa dawkowanie w SIVA, jak w moim zgłoszeniu.
Gdyby to było panu znane, to nie było by szokiem wystartowanie z wysokim ppO2 i nie wyskoczenie poza 1,6.

Tak jak pisałem kontakt poprzez sekundanta, narazie jeszcze czekam.
Rozmów z szanownym panem nie będę prowadził.

powodzenia
 
 
zabierek
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2007, 14:38   

$$ napisał/a:
Szanowny panie Tomaszu Żabierku.
Dał pan ciała w rzeczywistym polu pracy CCR, tak jak rok temu, nie rozumie pan jak działa dawkowanie w SIVA, jak w moim zgłoszeniu.
Gdyby to było panu znane, to nie było by szokiem wystartowanie z wysokim ppO2 i nie wyskoczenie poza 1,6.

Tak jak pisałem kontakt poprzez sekundanta, narazie jeszcze czekam.
Rozmów z szanownym panem nie będę prowadził.



Dales ciala z temetem o ktorym dyskutowalismy
Dlasze moje dyskusje z twoja watpliwa osoba sa dla mnie starta czasu.

Dla mnie w temacie Smok - EOT
Ostatnio zmieniony przez zabierek 24-07-2007, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed