Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: martin
09-12-2007, 17:32
Automaty odechowe Posejdon
Autor Wiadomość
michel_397_Olecko
[Usunięty]

Wysłany: 09-12-2007, 16:08   Automaty odechowe Posejdon

Tak jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć od was jakie macie zdanie o automatach Posejdon ...wasze plusy i minusy oczywiście uzasadnione:)
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 10-12-2007, 09:50   

Plusy-totalna niezawodność
Minusy-totalnie porąbana cena
 
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-12-2007, 15:06   

Jest jeszcze jeden minus: nietypowe węże. Niby można dorobić, ale juz np. z Jetstreamem (zaworek bezpieczeństwa na wężu) już jest klops...
 
 
 
luis 


Stopień: TMX
Kraj:
Bahamas

Dołączyła: 31 Lip 2006
Posty: 190
Skąd: wwa
Wysłany: 10-12-2007, 15:56   

a plus, to fakt że boczna membrana umożliwia obustronne oddychanie (puszka może być up side down), co pozwala wypuścić automat lewą stroną bez konieczności prowadzenia go "po karku".
Lui
 
 
michel_397_Olecko
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2007, 16:00   

CENY sa ...... ! Kogo stac zeby kupic za 2047 z groszami automat ..A własnie tyle kosztuje POSEIDON Xstream Deep 90 :ping:
 
 
Gryzli 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Sty 2005
Posty: 179
Skąd: Polska
Wysłany: 10-12-2007, 19:29   

Michel... a kto Ci każe kupowac X-streama?!? :????:

Ja osobiście zdecydował bym się na posejdonowego Graala- Cyklona 5k.
 
 
heintz 


Stopień: aspirant sztabowy
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2003
Posty: 119
Skąd: Kalisz
Wysłany: 10-12-2007, 20:10   

Nurkuję na dwóch C 5000 (metal i plastik) uważam, że są niezawodne jak Kałasznik, świadczy o tym fakt, że od lat nie zmienia się ich budowa. Co do ceny - fakt,że są drogie, ale to przecież one zapewniają nam mozliiwośc oddychania pod wodą i kultywowania tego co najbardziej lubimy (w różnych warunkach) - więc nie warto na nich oszczędzać. Posejdona kupuje się przecież tylko raz!
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 10-12-2007, 21:26   

michel_397_Olecko napisał/a:
minusy


Serwis. Apeksa przeserwisujesz na kolanie miedzy nurkowaniami. Do Posejdonow potrzebjesz specjalne narzedzia.
 
 
Gregorius 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 58
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 10-12-2007, 22:13   

Używam Jetstreem'a.... rewelacja... jak ktoś wcześniej powiedział, nie trzeba uwazac góra czy dół.... na różnych głębokościach podaje zawsze tak samo.... prosta obsługa tylko plus/minus malutki przełącznik... dodatkowo serwo kruszące kryształki lodu... nie zamarza... zresztą stosowany jest od lat w navy seals'ach.... po prostu jak wczesniej wspomniano kałach... pozdrawiam
 
 
bimbaj
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2007, 00:02   

C 5000 sa to moje pierwsze automaty,na ktorych ciagle nurkuje.
plusy: niezawodne,mam wrazenie,ze podaja tak samo,niezaleznie od glebokosci :-)ciezko je zamrozic ( choc nie jest to niemozliwe).
jesli chodzi o cene,to jest w normie dla automatow z "wyzszej polki".
minusy:j/w -nietypowe weze,bardzo latwo uszkodzic kapturek zabezpieczajacy przed zamarznieciem ( jak go ktos sobie zalozy)
serwis:mozna kupic manual,serwis kit i narzedzia (widzialem kiedys na ebay UK)
uwagi: ponoc nie sa DIR :-)))))
pozdrawiam
bimbaj
 
 
TURBISS 



Stopień: Szuwarowiec
Kraj:
Vatican

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 279
Skąd: Archipelag Polski
Wysłany: 11-12-2007, 08:05   

Automaty Posejdona są bardzo pewnymi i sprawdzonymi konstrukcjami lecz drogimi (co można częściowo ominąć -kupując używany i serwisując go ) ale trzeba zauważyć że może poza X-streamem mają dość duże opory oddechowe - :bee; cóż trzeba ciut "zassać powietrze" :bee; i nie wszystkim to odpowiada więc chyba IMHO najlepiej będzie jeśli sam wypróbujesz i ocenisz ten aspekt
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-12-2007, 08:27   

Moze obale mit... zasłyszany .
Nigdy nie używałem Posejdona. Zawsze apeks.
I pytanie:
Jak w praktyce jest z v-drill'em, czy to prawda, ze jak zakreca sie zawor(pod woda) i wysysa czynnik oddechowy po ponownym odkreceniu zaworu Posejdony sie wzbudzaja?

Nie zaostrzam dyskusji - tak slyszalem.
 
 
 
RTW 

Kraj:
Poland

Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 139
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-12-2007, 10:01   

Andrzej Minorczyk napisał/a:
czy to prawda, ze jak zakreca sie zawor(pod woda) i wysysa czynnik oddechowy po ponownym odkreceniu zaworu Posejdony sie wzbudzaja?



Pływałem troszkę (cyklony 5000) i nic takiego nie wystąpiło a intensywnie usiłowałem się na nich utopić :-)

Natomiast potwierdzam "mit" o oporach ale dodam tak od siebie, że od głębokości 25-30m nie jest już tak oczywiste kto ma większe opory A, czy "używany" P.

"Używanie" to istotny element P - w drugim stopniu metal "trze" o metal więc nieużywany drugi stopień może mieć "kosmiczne" opory podczas gdy ten używany będzie ok. (czyli po przeskoczeniu na nie używany backup można się poważnie zdziwić- i dalej nerwowo gmerać przy zaworach- jak mi się to kiedyś przytrafiło :-) ).

Pozdrawiam
RTW
 
 
TURBISS 



Stopień: Szuwarowiec
Kraj:
Vatican

Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 279
Skąd: Archipelag Polski
Wysłany: 11-12-2007, 11:24   

Andrzej Minorczyk napisał/a:
Jak w praktyce jest z v-drill'em, czy to prawda, ze jak zakreca sie zawor(pod woda) i wysysa czynnik oddechowy po ponownym odkreceniu zaworu Posejdony sie wzbudzaja?


z mojej skromnej praktyki-- nigdy mi się nie wzbudziły!!!!!
Faktem jest że podczas energicznego odkręcania automat daje :bee; "swoistą dużą dozę powierza" :bee; w drugi stopień ale nie powoduje do wzbudzenia się --przynajmniej jak na razie takiego wypadku nie miałem

pozdrawiam
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-12-2007, 13:22   

Wdawalo mi sie to dziwne ...
 
 
 
Rob 

Stopień: P3
Kraj:
Indonesia

Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 170
Skąd: Polska
Wysłany: 12-12-2007, 09:23   

Andrzej Minorczyk napisał/a:
Nigdy nie używałem Posejdona... ...Jak w praktyce jest z v-drill'em, czy to prawda, ze jak zakreca sie zawor(pod woda) i wysysa czynnik oddechowy po ponownym odkreceniu zaworu Posejdony sie wzbudzaja? ....


- Najlepsze na swiecie sa kluski z makiem.
- Jadles?
- Nie, ale slyszalem od takiego co widzial jak jedli.
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-12-2007, 15:54   

Cytat:
- Najlepsze na swiecie sa kluski z makiem.
- Jadles?
- Nie, ale slyszalem od takiego co widzial jak jedli.


Właśnie dlatego nie wyrażałem swojej opinii o tym automacie tylko grzecznie zapytałem jak jest w praktyce. Nie napisalem ze to kiepski automat bo sie wzbudza.
 
 
 
Rob 

Stopień: P3
Kraj:
Indonesia

Wiek: 50
Dołączył: 05 Paź 2004
Posty: 170
Skąd: Polska
Wysłany: 12-12-2007, 19:56   

Cytat:
Właśnie dlatego nie wyrażałem swojej opinii o tym automacie tylko grzecznie zapytałem jak jest w praktyce. Nie napisalem ze to kiepski automat bo sie wzbudza.


Wyluzuj Nurofen :)
przeciez wiem ze z Ciebie dobry czlowiek,

Xstream i Jetstream zbudowane sa w oparciu o serwomechanizm,
i to co nazywasz "niby" wzbudzaniem sie jest normalnym zachowaniem tych automatow przy otwarciu przeplywu powietrza,
one nawet na sucho tzn. nad woda przy otwarciu butli wydaja krotkotrwaly syk powietrza,
Ci ktorzy sie nie znaja moga brac to za objaw wzbudzania,
nie ma to zadnego wplywu na bezpieczenstwo nurkowania,

oczywiscie w przypadku Cyklona w/w efekt nie wystepuje,
 
 
hazi 



Stopień: PSAI
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 410
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 21-01-2008, 20:15   

Dla mnie same minusy
-cena
-potrafi podac wode a jednak , mielismy taki przypadek ze dziewczyna pozadnie nalykala sie wody automat byl regularnie serwisowany, kolega nasz nie podal jej octopusa musiala sama sobie go wziasc .Koles nurkowal bez kursu nie podobalo mi sie to ,mysli ze to co koledzy go nauczyli to mu wystarczy nurkowac to kursu nie musi robic a to sie odbija tez na innych nurkujacych.Nie przyjemny przypadek mielismy na J.Czarnoglowy
-ciezko sie z niego oddycha nie wiem jak na wiekszych glebokosciach podbno jest dobry

Nie zamienił bym swojego Supra Arctic na posejdona
Ostatnio zmieniony przez hazi 21-01-2008, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Crowley 



Stopień: TDI Trimix Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 324
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-01-2008, 20:55   

hazi napisał/a:
Dla mnie same minusy
-cena
-potrafi podac wode a jednak , mielismy taki przypadek ze dziewczyna pozadnie nalykala sie wody automat byl regularnie serwisowany, kolega nasz nie podal jej octopusa musiala sama sobie go wziasc .Koles nurkowal bez kursu nie podobalo mi sie to ,mysli ze to co koledzy go nauczyli to mu wystarczy nurkowac to kursu nie musi robic a to sie odbija tez na innych nurkujacych.Nie przyjemny przypadek mielismy na J.Czarnoglowy
-ciezko sie z niego oddycha nie wiem jak na wiekszych glebokosciach podbno jest dobry

Nie zamienił bym swojego Supra Arctic na posejdona
czy aby na pewno nurkowałeś na sprawnym, serwisowanym w dobrym serwisie poseidonie?? bo cos mi się wydaje, że nie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed