Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wreszcie zjawił się HHCCR :)
Autor Wiadomość
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-03-2008, 21:36   Wreszcie zjawił się HHCCR :)

No i stało się !
W sobotę przed dotarł do mnie długo oczekiwany, drugi egzemplarz w Polsce HHCCR, wraz z osobą towarzyszącą .

Pierwsze wrażenia pozytywne, chociaż trudno coś więcej napisać po trzech nurkowaniach - na pewno jest ładny i ma śliczne :lol: naszywki na płuckach :mrgreen:

Troszkę o zaletach :
Uszczelnianie wszystkich elementów wreszcie tak jak powinno wyglądać - przewidywalne.
Najbardziej oczekiwałem mniejszych oporów oddechowych niż w Inspiration i nie zawiodłem się - scrubber radialny pokazał swoją zaletę.
Płucka o zupełnie innej konstrukcji niż w Inspiration, dają lepszy komfort obsługi wszystkich elementów w okolicach płuc.
Większa pojemność pętli oddechowej pozwala na wyższym komfort pływania na minimalnej pętli.
Węże oddechowe o wyraźnie większej średnicy niż w Inspiration wyglądają na znacznie trwalsze.
Głowica z handsetem wyposażonym w dekompresjometr, pozwala zrezygnować z backupowej VR3.
Wysokiej jakości materiały użyte do produkcji i staranne wykończenie, pozwalają się cieszyć z nowej zabawki.

... oraz to co mnie na razie mniej urzekło :

Kiedyś wydawało mi się, że ubijanie wapna w radialnym będzie bardziej "przyjazne", ale zmieniła się tylko technika ;)
Montaż i demontaż głowicy nie sprawiał mi większych problemów, ale po kilku rozłożeniach głowicy uważam, że mógłby być lepiej przemyślany i mniej siłochłonny - ale i tak jest znacznie szybszy i wygodniejszy niż w Inspiration.
BOV - hmmmm - nie mam jeszcze zdania - jest wygodny w obsłudze, ale ... BOV jest przede wszystkim ciężki i odczuwam to na ustniku, a ponadto ma sporą bezwładność przy każdym ruchu. Ponieważ w sytuacji awaryjnej moim pierwszym odruchem jest sięgnięcie do stage, BOV może się okazać elementem zbędnym.
ADV zupełnie inne niż w Inspiration i jak na razie, to nie zostanę jego wyznawcą ;-)
Ponieważ HHCCR jest mniej stabilny na powierzchni niż Inspiration, samodzielne ubieranie będzie wymagało troszkę treningu :)
Ostatnio zmieniony przez waldo 17-03-2008, 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-03-2008, 21:57   

waldo napisał/a:
po kilku rozłożeniach głowicy uważam, że mógłby być lepiej przemyślany i mniej siłochłonny

No wlasnie - a dodaj do tego fakt bycia kobieta...Moim zdaniem ten pierscien to najwieksza skucha HH.
waldo napisał/a:
ADV zupełnie inne niż w Inspiration i jak na razie, to nie zostanę jego wyznawcą

A ja wrecz przeciwnie. Zdecydowanie bardziej podoba mi sie HHammerowa ADVka.
A BOV - id poczatku mam BOVa i go lubie. Daje mi - pewnie bezzasadny - ale jakis komfort psychiczny.

Mania
 
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-03-2008, 22:36   

Mania napisał/a:
A ja wrecz przeciwnie. Zdecydowanie bardziej podoba mi sie HHammerowa ADVka.


ADV w Inspiration ma znaczny opór zainicjowania wdechu, ale dzięki temu jest dla mnie łatwy do kontroli. ADV w HHCCR dmucha znacznie łatwiej, ale jest mniej przewidywalny, tak więc po zapoznaniu się, od razu został wyłączony i diluent dodawany jest tradycyjnie, paluchem :)
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-03-2008, 22:48   

Ale podaje lagodniej niz w BI. BI wali po calosci, a HH nie.
 
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 19-03-2008, 12:39   

Jakieś fotki ?
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-03-2008, 22:25   

michałP napisał/a:
Jakieś fotki ?








 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 20-03-2008, 01:32   

waldo napisał/a:
... oraz to co mnie na razie mniej urzekło :

Czyzbys juz planowal przerobki? Ja sugeruje ADV na torze tlenowym. :zdz:
W razie czego, wiesz gdzie szukac informacji w ...... Urzedzie Patentowym :ping: , albo w :smok: Jamie.
A na powaznie to gratulacje i zycze przyjemnej zabawy.
pzdr
Tomek
 
 
Seb. 


Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 09 Sie 2004
Posty: 248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-03-2008, 09:06   

kurcze ale zgrabniusi !
 
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 21-03-2008, 09:42   

Witam
Jest piękny ale dlaczego taki drogi ?
tak naprawdę co trzeba zrobić aby zostać posiadaczem tego cuda
pozdrawiam
Michał
ps. wstyd przyznać ale nie jestem anglojęzyczny i nie znam parametrów tegoż urządzenia jezeli możesz coś napisać na priva
 
 
Andrzej Minorczyk 



Kraj:
Switzerland

Wiek: 47
Dołączył: 03 Paź 2005
Posty: 1935
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-03-2008, 10:01   

waldo, gratulacjie , piękna maszynka. A co z "Badziakiem" robisz na ktorym do tej pory nurkowales?
 
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-03-2008, 10:15   

TomekR napisał/a:
Czyzbys juz planowal przerobki?


Jak przystało na nowe urządzenie, walczę z adaptowaniem go do własnych upodobań - modne słowo : kastomizacja :)

michałP napisał/a:
tak naprawdę co trzeba zrobić aby zostać posiadaczem tego cuda


Tak naprawdę, to trzeba :
- zamówić urządzenie
- wpłacić zaliczkę
- w międzyczasie zrobić kurs CCR
- zakupić kilka dodatkowych akcesoriów (skrzydło, butle, automaty, wężyki, ...)
- zorganizować blendernię
- uzbroić się w ogroooooomną cierpliwość - aktualnie czas realizacji zamówienia przekroczy chyba 6 miesięcy

Andrzej Minorczyk napisał/a:
A co z "Badziakiem" robisz na ktorym do tej pory nurkowales?

Sprzedany.
Ostatnio zmieniony przez waldo 21-03-2008, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 21-03-2008, 14:21   

Witam
-Zaliczka wiadomo (a ile za calość)
-kurs u kogo
-ten sprzęt co mam nie wystarczy ? skrzydła, automaty i cała fura innych węży
-gas blending mam
pozdrawiam
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2008, 16:01   

Tak naprawde kurs mozna zrobic u jednej osoby, czyli Zabierka.
Mania
 
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-03-2008, 17:22   

michałP napisał/a:
a ile za calość


Ok. 40 000 zł

michałP napisał/a:
-kurs u kogo


W Polsce u Tomka Żabierka.

michałP napisał/a:
-ten sprzęt co mam nie wystarczy ? skrzydła, automaty i cała fura innych węży


Skrzydło z wycięciami na węże i kształtem dostosowane do specyfiki rebreathera.
Automaty pewnie się będą nadawały - wygodne w zastosowaniu okazały się I stopnie od Apeksa 200. Węże są o nietypowych długościach np. HP 100 - 115cm, inflatorowe 85cm, bardzo krótkie LP, dwie butle 3 litrowe z lewym i prawym zaworem, kilka redukcji, ...

michałP napisał/a:
-gas blending mam


No to pozostaje tylko wyposażenie blenderni.
Ostatnio zmieniony przez waldo 21-03-2008, 19:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fother 



Stopień: OC/CCR Instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 273
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-03-2008, 19:52   

Mania napisał/a:
Tak naprawde kurs mozna zrobic u jednej osoby, czyli Zabierka.
Mania

Nie Maniu to nie jest prawda kursy w Polsce mozna zrobić u Tomka Żabierka i Roberta Jabłońskiego. Dodatkowo Robert Jabłoński jest Instruktorem Trainerem CCR więc można u niego zrobić kura Instruktora CCR. Z tego co wiem taki kurs teraz trwa szkoli sie na nim nowy przyszły instruktor CCR.
Pozdrawiam
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-03-2008, 20:14   

Fother napisał/a:
Nie Maniu to nie jest prawda kursy w Polsce mozna zrobić u Tomka Żabierka i Roberta Jabłońskiego.


Z tego co się orientuję, to na HammerHead CCR jak na razie w Europie szkoli tylko Tomek.
 
 
michałP 



Stopień: TMX, M1 CMAS, mCCR
Kraj:
Poland

Wiek: 71
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 383
Skąd: pniewy
Wysłany: 21-03-2008, 21:53   

Dzięki za odpowiedź
 
 
BitPump 



Stopień: DIR-ektor
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-03-2008, 22:50   

waldo napisał/a:
Z tego co się orientuję, to na HammerHead CCR jak na razie w Europie szkoli tylko Tomek.


Wieść gminna niesie, że kursy (ale na poziomie nurka, a nie instruktora) na HammerHeada robi Rasmus Lauritsen w Danii. Ale ile w tym prawdy - nie wiem.

~BitPump
 
 
Robert Jabłoński 

Stopień: PSAI/ITDA CCR IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24-03-2008, 19:57   

waldo napisał/a:
Fother napisał/a:
Nie Maniu to nie jest prawda kursy w Polsce mozna zrobić u Tomka Żabierka i Roberta Jabłońskiego.


Z tego co się orientuję, to na HammerHead CCR jak na razie w Europie szkoli tylko Tomek.




Cześć Waldo,
MiłobyłoCię zobaczyć w Krakowie z tym Hammer Head'em w sobote:)
Co do szkoleń to niestety nie masz racji:) ja również jestem instruktorem ITDA i PSAI uprawnionym do szkoleń na CCR z głowicami Hammer Head
Pozdrawiam
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-03-2008, 21:06   

Robert Jabłoński napisał/a:
Co do szkoleń to niestety nie masz racji:)


Dlaczego niestety ? :-)
Większa konkurencja na rynku może oznaczać większy rynek CCR i lepszą dostępność części zamiennych i być może niższe ceny :)

Ponadto miło widzieć, że rynek CCR wreszcie się mocno pobudził i jest coraz więcej maszyn : Jacek kupił Inspiration z elektroniką Vision, do Trotyla jutro również wyjeżdża Inspiration, Mysiar za miesiąc wystąpi z PSCR'em :)
Ostatnio zmieniony przez waldo 24-03-2008, 21:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed