Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wreszcie zjawił się HHCCR :)
Autor Wiadomość
Robert Jabłoński 

Stopień: PSAI/ITDA CCR IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 24-03-2008, 21:17   

Oczywiście że masz racje:)
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 29-03-2008, 01:10   

waldo napisał/a:
BOV - hmmmm - nie mam jeszcze zdania - jest wygodny w obsłudze, ale ... BOV jest przede wszystkim ciężki i odczuwam to na ustniku, a ponadto ma sporą bezwładność przy każdym ruchu. Ponieważ w sytuacji awaryjnej moim pierwszym odruchem jest sięgnięcie do stage, BOV może się okazać elementem zbędnym.

Waldo, jak znajdujesz opory oddechowe Golemowego BOV? Ja, powoli. mysle o Panoramie FFM z Golemowym BOV-em Vario. Wsrod znajomych kilku zadowolonych, kilku natomiast bardzo szybko sie pozbylo tego produktu narzekajac na zdecydowaniw wyczuwalne wzmozone opory odechowe. Niestety nikt znajomy w poblizu nie ma, wiec nie mam jak sprawdzic. Kiedys co prawda udalo mi sie zanurzyc z pozyczonym BOV, ale to bylo na bardzo krotko i bardzo plytko i praktycznie bezwysilkowo, takze zamalo mam doswiadczen. Ciekawy jestem Twojej opinii.
pzdr
Tomek
 
 
waldo 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Mar 2003
Posty: 1912
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-03-2008, 23:44   

W związku z Twoim postem, nurkując w sobotę i niedzielę zrobiłem test BOV. Ustaliłem sobie dystans ok. 25m (na stałej głębokości 10m), który pokonałem tam i z porotem 4 razy (łącznie 200 metrów) z maksymalnym tempem, płynąc żabką. Pod koniec dystansu miałem już dość znaczną wentylację, ale nie odczuwałem większego dyskomfortu z powodu BOV, w przeciwieństwie do Inspiration. Oczywiście po przełączeniu BOV na obieg otwarty (regulacja oporów na minimum), komfort był jeszcze wyższy, ale w porównaniu z oporami w Inspiration, różnica jest zdecydowanie odczuwalna na korzyść HHCCR.

Trudno mi stawiać jakiekolwiek oceny w porównaniu z innymi BOV, ponieważ nie mam takiego doświadczenia.

Natomiast podtrzymuję, że bezwładność i ciężar BOV, jak na razie stanowi dla mnie dyskomfort - byłem przyzwyczajony, że ustnik automatu nie próbuje mi uciec z ust :)
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 00:36   

Robert Jabłoński napisał/a:
Co do szkoleń to niestety nie masz racji:) ja również jestem instruktorem ITDA i PSAI uprawnionym do szkoleń na CCR z głowicami Hammer Head
Pozdrawiam


Hi Jabo,

Nie mylmy HH CCR i glowic HH. Jesli chodzi o HH CCR to w europie jest trzech instruktorow: Rasmus z Danii (IANTD), Helmut z niemiec (ANDI) i ja, oraz jeden IT- ja. Te trzy osoby maja autoryzacje producenta, czyli Kevina, oraz swoich organizacji. Pozatym jest jeszcze 7 osob na swiecie, glownie w stanach. Poziomu Inspo HH jako takiego nie ma - Inspiration to inspiration a HH do niego to samowolka nie podlegajaca szkoleniom i nie posiadajaca zadnej autoryzacji czy supportu producenta - czyli Kevina.

Uscislajac rowniez, jestem IT dla CCR Inspiration/Evolution/KISS/Draeger do poziomu TMX CCR i CCR Wreck oraz instruktorem Mega i Copis Mega - w IANTD oczywiscie:)
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Zabierek 31-03-2008, 01:32, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 31-03-2008, 01:42   

waldo napisał/a:
W związku z Twoim postem, nurkując w sobotę i niedzielę zrobiłem test BOV.................

Dzieki za odpowiedz.
pzdr
Tomek
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 10:47   

Co do BOV to jest kilka typow. Ten co ma Waldek, to nowy typ, z zarworami draegera - wieksza srednica itd..
 
 
Robert Jabłoński 

Stopień: PSAI/ITDA CCR IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31-03-2008, 14:27   

Tomasz Zabierek napisał/a:
Robert Jabłoński napisał/a:
Co do szkoleń to niestety nie masz racji:) ja również jestem instruktorem ITDA i PSAI uprawnionym do szkoleń na CCR z głowicami Hammer Head
Pozdrawiam


Hi Jabo,

Nie mylmy HH CCR i glowic HH. Jesli chodzi o HH CCR to w europie jest trzech instruktorow: Rasmus z Danii (IANTD), Helmut z niemiec (ANDI) i ja, oraz jeden IT- ja. Te trzy osoby maja autoryzacje producenta, czyli Kevina, oraz swoich organizacji. Pozatym jest jeszcze 7 osob na swiecie, glownie w stanach. Poziomu Inspo HH jako takiego nie ma - Inspiration to inspiration a HH do niego to samowolka nie podlegajaca szkoleniom i nie posiadajaca zadnej autoryzacji czy supportu producenta - czyli Kevina.

Uscislajac rowniez, jestem IT dla CCR Inspiration/Evolution/KISS/Draeger do poziomu TMX CCR i CCR Wreck oraz instruktorem Mega i Copis Mega - w IANTD oczywiscie:)


Cześć Tomcio:)
Po pierwsze jestem Jablo a nie Jabo:) ale nie ma problemu:)
Pewnie że widze różnice pomiędzy HH CCR a głowica HH do Inspiration.
Wyjaśniająć: ja nigdy nie powiedziałem ze jestem instruktorem HH CCR, ba ja nawet nie miałem przyjemności zanurkować na tym CCRe:) natomiast ja jestem instruktorem ITDA i PSAI Inspiration z głowicą HH z diluentem TMX do głębokości 100m.
Jeśli chodzi o poziom Inspiration HH Diver to są takie programy szkolenia zarówno w ITDA jaki w PSAI.
W ITDA są trzy poziomy: powietrze, TMX 80m,TMX100m,
a w PSAI sa cztery poziomy: powietrze,TMX60m,TMX75m,TMX 100m.
Natomiast nie moge zrozumieć co to znaczy ,,samowolka nie podlegająca szkoleniom"!!!
Przecież Juergensen Marine czyli Kevin produkuje, sprzedaje i serwisuje głowice do Inspiration!! wiec jaka samowolka:) a co do szkolenia to uważasz ze ktokolwiek (nawet nurek CCR) jest w stanie założyć na siebie Inspiration z głowicą HH i zanurkować!!! chyba raczej nie, ba nawet nie będzie wiedział jak ją właczyć:) i po to własnie jest i musi być szkolenie:))
Nie wiedziałem ze zostałeś trenerem na Inspiration i Evolution:) serdecznie gratuluje:))
jest nas teraz dwóch w Polsce:)
Poproś tylko swojego trenere examinera aby Cię zarejestrował w AP Diving ponieważ na dzień dzisiejszy jesteś tylko zarejestrowany jako instruktor(sprawdziłem).
Serdecznie pozdrawiam a wrazie jakiś watpliwości zadzwoń do mnie anie będziemy sie tu wypisywać:)
Jablo
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 18:47   

Robert Jabłoński napisał/a:

Cześć Tomcio:)
Po pierwsze jestem Jablo a nie Jabo:) ale nie ma problemu:)

Sorry, nie zauwazylem ze mi "l" nie zalapalo... :)

Robert Jabłoński napisał/a:

Pewnie że widze różnice pomiędzy HH CCR a głowica HH do Inspiration.
Wyjaśniająć: ja nigdy nie powiedziałem ze jestem instruktorem HH CCR, ba ja nawet nie miałem przyjemności zanurkować na tym CCRe:) natomiast ja jestem instruktorem ITDA i PSAI Inspiration z głowicą HH z diluentem TMX do głębokości 100m.
Jeśli chodzi o poziom Inspiration HH Diver to są takie programy szkolenia zarówno w ITDA jaki w PSAI.
W ITDA są trzy poziomy: powietrze, TMX 80m,TMX100m,
a w PSAI sa cztery poziomy: powietrze,TMX60m,TMX75m,TMX 100m.


OK. U nas sa Normoxic do 60m i Trimix do 100m. Glowica HH jakotaka nie jest przedmiotem kursu (co nie znaczy, ze instruktorzy ich nie znaja:) )

Robert Jabłoński napisał/a:

Natomiast nie moge zrozumieć co to znaczy ,,samowolka nie podlegająca szkoleniom"!!!
Przecież Juergensen Marine czyli Kevin produkuje, sprzedaje i serwisuje głowice do Inspiration!! wiec jaka samowolka:) a co do szkolenia to uważasz ze ktokolwiek (nawet nurek CCR) jest w stanie założyć na siebie Inspiration z głowicą HH i zanurkować!!! chyba raczej nie, ba nawet nie będzie wiedział jak ją właczyć:) i po to własnie jest i musi być szkolenie:))



Glowice tego typu, jak teraz tez Pursuit czy inne tego typu, jako takie nie podlegaja autoryzacji producenta sprzetu. Za szkolenie np. na HammerMegu traci sie autoryzacje
producenta - o to mi chodzi. Nie sadze, zeby APD dopuszczalo formalne szkolenie na HH Inspo - inne "nieformalne" stopnie zrobione przez organizacje nurkowe - choc dobre (no bo i tak ludzie beda to robili) nie sa autoryzowane przez producenta - sa wiec samowolka.

Robert Jabłoński napisał/a:

Nie wiedziałem ze zostałeś trenerem na Inspiration i Evolution:) serdecznie gratuluje:))
jest nas teraz dwóch w Polsce:)
Poproś tylko swojego trenere examinera aby Cię zarejestrował w AP Diving ponieważ na dzień dzisiejszy jesteś tylko zarejestrowany jako instruktor(sprawdziłem).
Serdecznie pozdrawiam a wrazie jakiś watpliwości zadzwoń do mnie anie będziemy sie tu wypisywać:)


A dziekuje :) Wiesz sam, ze proces rejestracji troche trwa, a swoje szkolenia IT ukonczylem niedawno. Za chwilke beda powypisywane gdzie trzeba, a co do APDiving to ilosc naszych pagonow jest taka sama :) Co do rozpisywania sie tutaj - popieram w zupelnosci.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Zabierek 31-03-2008, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Robert Jabłoński 

Stopień: PSAI/ITDA CCR IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31-03-2008, 19:28   

Robert Jabłoński napisał/a:

Natomiast nie moge zrozumieć co to znaczy ,,samowolka nie podlegająca szkoleniom"!!!
Przecież Juergensen Marine czyli Kevin produkuje, sprzedaje i serwisuje głowice do Inspiration!! wiec jaka samowolka:) a co do szkolenia to uważasz ze ktokolwiek (nawet nurek CCR) jest w stanie założyć na siebie Inspiration z głowicą HH i zanurkować!!! chyba raczej nie, ba nawet nie będzie wiedział jak ją właczyć:) i po to własnie jest i musi być szkolenie:))



Glowice tego typu, jak teraz tez Pursuit czy inne tego typu, jako takie nie podlegaja autoryzacji producenta sprzetu. Za szkolenie np. na HammerMegu traci sie autoryzacje
producenta - o to mi chodzi. Nie sadze, zeby APD dopuszczalo formalne szkolenie na HH Inspo - inne "nieformalne" stopnie zrobione przez organizacje nurkowe - choc dobre (no bo i tak ludzie beda to robili) nie sa autoryzowane przez producenta - sa wiec samowolka.

Witam jeszce raz Tomcio:)
Pewnie ze APD nie dopuszcza szkoleń na HH i jakichkolwiel innych przeróbek:)
To tak jak z producentami np samochodów: dają gwarancje na swoje produkty i nidgy nie zgodzą sie na jakikolwiek tunning!
Więc z punktu widzenia producenta , to oczywiście samowolka! Natomiast ja myślałem ze mówimy o szkoleniu:) A szkolenie to sprawa wyłącznie danej federacji, i tak ITDA i PSAI sa stopnie Inspiration HH Diver:)
Pozdrawiam
Jablo
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-03-2008, 20:04   

Hi Jablo;

No to mamy jasnosc :)
Samowolka - bo APD, Meg czy ktokolwiek inny nie dopuszcza przerobek, a organizacje czy twoja, czy moja, czy nasza wspolna :) robia szkolenia zeby "nauczyc" ale to jest ich samowolka - bez autoryzacji producenta :)

Thats all :)

Pozdrowka
 
 
Robert Jabłoński 

Stopień: PSAI/ITDA CCR IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 31-03-2008, 22:07   

Tomasz Zabierek napisał/a:
Hi Jablo;

No to mamy jasnosc :)
Samowolka - bo APD, Meg czy ktokolwiek inny nie dopuszcza przerobek, a organizacje czy twoja, czy moja, czy nasza wspolna :) robia szkolenia zeby "nauczyc" ale to jest ich samowolka - bez autoryzacji producenta :)

Thats all :)

Pozdrowka


Hi,
Bez autoryzacji producenta, ale rebrythera (Inspiration, itp, itd)!!! a nie Juergensen Marine producenta głowicy HH, bo im w to graj:) byle by się sprzedawało:)
No to chyba na tyle:) Kończmy Waść:)
Pozdrawiam
Jablo
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 01-04-2008, 02:41   

Cytat:

Co do BOV to jest kilka typow. Ten co ma Waldek, to nowy typ, z zarworami draegera - wieksza srednica itd..

Tak wiem, dlatego pytalem. Wersje BOV 'Vario' do Panoramy, o ile sie nie myle byly sprzedawane od poczatku tylko z zaworami Draegera - inne BOVy made by Golem poczatkowo mialy inne zawory grzybkowe, ale od jakiegos juz czasu wszystkie wyposazane sa w Dreagerowskie. Info bezposrednio od Jakuba z ktorym rozmawialem na BTS w sobote.
pzdr
Tomek
 
 
Tomasz Zabierek 


Stopień: IANTD IT
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-04-2008, 02:48   

Sa rozne wersje i nie zalezy to do Vario czy Panoramy :) Info bezposrednio od producenta, ktory jest moim kumplem :) Draeger jest od niedawna, technicznie roznic w zasadzie nie ma. Minimalnie wieksza srednica zaworu, ale identyczne srednice wewnetrzne na kuli, wiec przewezene na zaworze nie ma wplywu zupelnie. Zmiana wynika z czego innego :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed