Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki jest Twoj osobisty rekord na bezdechu?
Autor Wiadomość
Radek7 


Stopień: P2, PL1,SS1
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 238
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-10-2009, 20:48   

Witam 55m basen bez pletw. Czasu nie liczyłem.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Radek7 01-10-2009, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 02-10-2009, 05:44   

Na trzecim roku studiów pracowałem cały rok na basenie jako ratownik. Poza tym miałem codziennie dwa treningi (nie pływackie) i czsami wieczorem, tak po 23 lubiłem jeszcze trochę popływać. Także pod wodą. Po marcowych Mistrzostwach Polski, w okresie roztrenowania zrobiłem kurs instruktora pływania. Wtedy, na 25 metrowym basenie "ustanowiłem" swój rekord - 100 m. Z tym, że z samego odbicia po nawrocie przepływałem prawie 20... Pod wodą w bezruchu wytrzymałem 3,05 min. Teraz, po prawie 20 latach: basen bez płetw 25 m, pod wodą 55 sek.
Ostatnio zmieniony przez hubert68 02-10-2009, 05:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Akira 

Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lut 2005
Posty: 56
Skąd: Borne Sulinowo
Wysłany: 03-10-2009, 20:42   

Statyka 5:04 i 87 m bez płetw. W dół, troche ponad 30.
 
 
sebabro 

Stopień: CMAS*
Kraj:
Poland

Wiek: 30
Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 14
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 05-10-2009, 15:12   

troche potrenowałem i statyka 4:20 (wydaje mi sie że moge jeszcze pociągnąć) dynamika bez płetw 50
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2009, 13:38   

Około trzydziestki(latek): 75m bez płetw w poziomie(basen 33m). A teraz, kicha: kombinuję jak by tu przepłynąć z twinem+2 stage 21m :( Na razie zbijanie wagi :)
 
 
pawbun 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 114
Skąd: koszalin
Wysłany: 02-02-2011, 12:49   

zrobiłem w ubiegłym tygodniu dystans w płetwach- 100m (4X25 basen - Koszalin )
 
 
mamuut 

Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 38
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 02-02-2011, 15:16   Rekordy

Statyka 4'15"
Dystans pod wodą bez płetw 75m na 25m basenie
W dół 17m

Ciekawostka, pracując na basenie widziałem chłopaka w wieku
koło 15 lat. Kopcił jak smok. Przepływał pod wodą 100m (4 długości)
w czasie 1min 10sek. Aha, nie ćwiczył NIC.
 
 
pawbun 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 114
Skąd: koszalin
Wysłany: 03-02-2011, 10:19   

mamuut napisał/a:
Przepływał pod wodą 100m (4 długości)
w czasie 1min 10sek
- aż nie chce mi się wierzyć , to 17,5s/basen. Czy płynął bez płetw ? Nawet w płetwach to bardzo nie ekonomiczna prędkość (wręcz zapie...nie).
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 03-02-2011, 11:49   

hubert68 napisał/a:
Wtedy, na 25 metrowym basenie "ustanowiłem" swój rekord - 100 m. Z tym, że z samego odbicia po nawrocie przepływałem prawie 20... Pod wodą w bezruchu wytrzymałem 3,05 min. Teraz, po prawie 20 latach: basen bez płetw 25 m, pod wodą 55 sek.


Toś był wielki mocarz :smok:
Bo ja tylko na bosaka 75 m (nie był to max ale nie miałem parcia na więcej), bezdech około nieco ponad 2 min (choć chłopaki udowodnili mi że kiedyś na San Vito Lo Capo pyknąłem od niechcenia 4 min), z odbicia tylko szerokość basenu czyli 12 m potem inercji brakowało i opadałem brzuchem na dno mimo 90 kilogramowej rozpędzonej masy, robiłem dowolną ilość powtórzeń przepływania dynamicznie szerokości basenu z jednym wdechem i z powrotem na drugą stronę, takie same 25 m na bosaka już miałem ograniczenie do kilku powtórzeń, robiłem dowolną ilość powtórzeń dystansu 25+12= 37 m od butli do butli we trzech na zmianę, robiłem 50 m bardzo dynamicznego pływania szybkiego w płetwach na maxa - czasu już nie pamiętam ale dość szybko to szło, głębokość na bezdechu w płetwach to 30 m. w naszych jeziorach w toni i w m Śródziemnym, w 6 osób oddychaliśmy z jednego AO i takie tam harce basenowe :muu: .

Ja w swojej grupie wtedy byłem najlepszy w te klocki choć w bezdechu statycznym byli lepsi ale w dynamicznych pływaniach siadali. Najlepszy bezdechowiec którego spotkałem bez treningów osiągał 6 minut!!

Dzisiaj cóż czas leci :beer3: Kiedy w Łodzi na basenie z 10 lat temu popływałem z młodzieżą, to jeszcze miałem coś do powiedzenia choć nie powinienem!!. Ale to nie świadczy o mojej kondycji a o jej braku u nich :zdz:

Ale jak wiesz progres może być dodatni lub ujemny :buuu: W moim wieku i otoczeniu progres w te klocki musi być ujemny :zzz:
Ostatnio zmieniony przez Włodek K 03-02-2011, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mamuut 

Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 38
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 03-02-2011, 16:41   

pawbun napisał/a:
mamuut napisał/a:
Przepływał pod wodą 100m (4 długości)
w czasie 1min 10sek
- aż nie chce mi się wierzyć , to 17,5s/basen. Czy płynął bez płetw ? Nawet w płetwach to bardzo nie ekonomiczna prędkość (wręcz zapie...nie).


No właśnie zapier... . Próbował kiedyś zrobić statykę. Wytrzymał z trudem 1'20".
Dla niego po prostu nie było rożnicy czy przez tą minutę z kawałiem zapier..czy stoi.
Mutant jakiś. Ale cholernie demotywujący.
 
 
pawbun 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 114
Skąd: koszalin
Wysłany: 04-02-2011, 00:43   

najlepsi freedive'rzy robią setkę w ok. 1m40s - 2min. Coś nie tak kolego mamut. Na powierzni ok, ale nie pod wodą i to 4 długości. Może skuter?
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 04-02-2011, 06:53   

Włodek K napisał/a:
Toś był wielki mocarz
Oczywiście te 20 m to po dobrym ustawieniu się. Ale faktycznie trenowałem wówczas po 4-6 godzin dziennie i potrafiłem robić serie przysiadów ze sztangą 180-190 kg na barkach.
 
 
Włodek K
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2011, 10:51   

hubert68 napisał/a:
Oczywiście te 20 m to po dobrym ustawieniu się.

Jest to świetny sposób na sprawdzenie sylwetki i pozycji :-) ) Każde nie tak natychmiast odczuwasz.

hubert68 napisał/a:
Ale faktycznie trenowałem wówczas po 4-6 godzin dziennie i potrafiłem robić serie przysiadów ze sztangą 180-190 kg na barkach.


E.... ja nigdy nie trenowałem ale potrafiłem podnieść jedną ręką nawet 70 kg do góry. Kiedyś na zabawie ze sztangą na leżąco podnosiłem wielokrotnie 90 kg i Tomka S uwieszonego na drążku (z 1,9 m długości ale dość szczupły był) Dzisiaj mam skutki takich zabaw :-(( Ale mówili do mnie Luśka Luśka ty masz imadło w paluszkach :-) )
 
 
fatzo 

Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 04-02-2011, 11:10   

pawbun napisał/a:
najlepsi freedive'rzy robią setkę w ok. 1m40s - 2min. Coś nie tak kolego mamut. Na powierzni ok, ale nie pod wodą i to 4 długości. Może skuter?


Ale najlepsi fdive'rzy robią to na basenie w ok. 2 min. nie dlatego że szybciej nie mogą, tylko dla ekonomicznego gospodarowania tlenem, aby starczyło go na kolejną setkę albo i dalej :)
Ostatnio zmieniony przez fatzo 04-02-2011, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawbun 

Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Lip 2008
Posty: 114
Skąd: koszalin
Wysłany: 04-02-2011, 11:33   

fatzo "nie dlatego że szybciej nie mogą, tylko dla ekonomicznego gospodarowania tlenem" jest oczywiste ,ale -"starczyło go na kolejną setkę albo i dalej" to już przesadziłeś" .Tak dla przykładu : http://www.freediving.com..._wyniki-MEN.pdf
Koledzy zaczynają opowiadać "wędkarskie " opowieści.
Fatzo przepłyń 50 m pod wodą w 35 s , a potem pogadamy . :)
Pozdrawiam
 
 
mamuut 

Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 38
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 04-02-2011, 16:42   

pawbun napisał/a:
najlepsi freedive'rzy robią setkę w ok. 1m40s - 2min. Coś nie tak kolego mamut. Na powierzni ok, ale nie pod wodą i to 4 długości. Może skuter?


No dobra.

Wiem że trudno w to uwierzyć, i gdybym sam tego kilkakrotnie nie widział pewnie
sam bym też nie uwierzył.
To był 2002 rok, basen Kalinowa w Sosnowcu. Pracowałem tam drugi sezon jako
ratownik. Chłopak o którym mówię - pływał szybko. Ja robiłem 100m w czasie
1'20-1'25 i to były moje zyciowe rekordy. A ten delikwent pływał pod wodą szybciej
niż ja po powierzchni. Pare razy się ścigaliśmy i zawsze przegrywałem.
Parę razy mierzyłem czas- zawsze dla niego oscylował ok minuta dziesięć na sto.
Ja po kilkuletnim treningu pływałem max75 pod wodą -on 100.
Dlatego mówię że to jakaś mutacja była.
 
 
Gabrieljacek 

Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 124
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 04-02-2011, 18:15   

mamuut napisał/a:


A ten delikwent pływał pod wodą szybciej
niż ja po powierzchni. Pare razy się ścigaliśmy i zawsze przegrywałem.

Normalne, dlatego w przepisach FINA są wprowadzone ograniczenia w dystansie, który można przebyć po starcie lub nawrocie w płynięciu w zanurzeniu (pod wodą). W pewnym momencie pojawiło się kilku zawodników, którzy przepływali basen pod wodą szybciej niż reszta na powierzchni. I również w stylu motylkowym nad wodą a delfinem bez użycia rąk pod wodą.
GJ
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2011, 15:32   

Z moją mizerną kondycją- basen 25m przepływam na spokojnie w 20sekund. Sprintem nie liczyłem- jak będę na basenie w tym tygodniu to może się sprawdzę.
A propo dystansu- tak z 30-32m przepłynę. Potem kończy się "paliwo" i trza wziąć wdech :)
 
 
krzkus 

Stopień: 121
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 210
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-08-2011, 08:54   

Ja wczoraj :statyka równe 4 minuty, kiedyś wydawało mi się że 3 to jest coś:), w Egipcie kilka lat temu w płetwach 28m (mółbym głębiej ale dno było), 20 lat temu podczas kursu wodnego ratownika bez płetw 50m, w najbliższym czasie spróbuje pobić te rekordy.
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 10-08-2011, 11:00   

Osiągnęłam niedawno swój rekord na basenie i zrobiłam 50m- bez płetw.
Byłoby pewnie lepiej, gdyby nie fakt, że musiałam ciągle zawracać, bo basenik ma 10m długości.
Zastanawiam się czy nie poprosić trenera z siłowni za ścianą o asekuracje w razie blackoutu, ale wciąż nie mam odwagi. Może kiedyś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed