Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki jest Twoj osobisty rekord na bezdechu?
Autor Wiadomość
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2011, 12:25   

Torpeda napisał/a:
Zastanawiam się czy nie poprosić trenera z siłowni za ścianą o asekuracje w razie blackoutu

Polecam: http://www.nitas.pl/articles.php?cat_id=1
 
 
raptor_xxl 


Stopień: nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2011, 12:51   

Jak czytam wasze osiągnięcia, to widzę, że jestem cieniasem. Ja ostatnio wytrzymałem statycznie 100s max, bez płetw przepływam 15m, a w płetwach 25m poziomo. Mój rekord głębokości, to 7m w płetwach na jeziorze Śniardwy
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 10-08-2011, 15:18   

Torpeda napisał/a:
Byłoby pewnie lepiej, gdyby nie fakt, że musiałam ciągle zawracać, bo basenik ma 10m długości.
Te 10 m to ułatwienie - płynąć z odbicia jest łatwiej. W czasie kiedy zrobiłem swoją "setkę" na basenie 25 m, na 50-cio metrowym pływałem "ledwie" około 70 m (tyle co po odbiciu się od ściany podczas nawrotu).
 
 
sail0r 


Stopień: OWD+Nx+SS
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2011, 15:34   

Torpeda napisał/a:
bo basenik ma 10m długości.


Czyżby mini-basenik na Ursynowie ;)
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2011, 16:27   

Torpeda napisał/a:
Zastanawiam się czy nie poprosić trenera z siłowni za ścianą o asekuracje w razie blackoutu

Trener z siłowni z pewnością jest znakomitym fachowcem od pakowania. Od freedivingu niekoniecznie...
 
 
raptor_xxl 


Stopień: nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 194
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-08-2011, 16:30   

jacekplacek napisał/a:
Torpeda napisał/a:
Zastanawiam się czy nie poprosić trenera z siłowni za ścianą o asekuracje w razie blackoutu

Trener z siłowni z pewnością jest znakomitym fachowcem od pakowania. Od freedivingu niekoniecznie...

A skąd wiesz, czy musi, może podstawowe kryterium wyboru tej osoby jest inne :P
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2011, 16:30   

Torpeda napisał/a:
Zastanawiam się czy nie poprosić trenera z siłowni za ścianą o asekuracje

Jak trener fajny, to nie ma co zwlekać. Jeszcze ktoś przed tobą poprosi. I co wtedy? Porażka ;)

Moje motto: "Lepiej zgrzeszyć i żałować, niż żałować, że się nie zgrzeszyło".
W tym drugim przypadku bardziej BOLI!
Ostatnio zmieniony przez Marcin13736 10-08-2011, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2011, 16:33   

raptor_xxl napisał/a:
A skąd wiesz, czy musi, może podstawowe kryterium wyboru tej osoby jest inne :P

Czyli: symulowany blackout z wszelkimi konsekwencjami... A co, jeżeli "na rozruch" pan trener wali piąchą w mostek? :D :P
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 10-08-2011, 21:08   

No ładnie się porobiło:)

Jak tam pływam, to niespecjalnie mam się jak odbić- w ścianach są dysze do hydromasażu i już kilka razy w nie przywaliłam. Teraz delikatnie zakręcam, nauczona bolesnym doświadczeniem. W płetwach w ogóle mogę zapomnieć o odbijaniu się, bo jak zaczepię o dyszę, to kaplica:)
Basen to maleństwo w fitness parku w budynku Agory:)
Byłam dzisiaj, w płetwach też zrobiłam 50m, bałam się dalej próbować, bo znowu byłam tam sama.

Trener wbrew waszym oczekiwaniom :bee; nie przypomina Vina Diesla, tylko jest łysy, ponury i mógłby straszyć dzieci w przedszkolu. Fantazja vs. realia. Niestety. :hihi-:
Poza tym ja gustuję tylko w wybornych pływakach, a nie pakerach za dychę :marl:
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 10-08-2011, 21:22   

Torpeda napisał/a:
Poza tym ja gustuję tylko w wybornych pływakach, a nie pakerach za dychę
Fajnie, :humor:
 
 
Marcin13736
[Usunięty]

Wysłany: 10-08-2011, 23:58   

hubert68, czuję że mamy szansę. Moja mizerna postura chyba się nadaje.... :D
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 11-08-2011, 07:22   

Marcin13736 napisał/a:
hubert68, czuję że mamy szansę. Moja mizerna postura chyba się nadaje....
Wiesz, jestem ratownikiem, instruktorem pływania i nurkowania. No, tyle że ta postura... ale ostatnio walczę z nadmierną ilością obywatela... z bardzo pozytywnym efektem :ping:
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 11-08-2011, 09:16   

Idealny facet powinien przypominać głównego bohatera Szczęk- tak, tego zębatego ;)

Zahaczę dzisiaj tego pakera zza ściany i mam nadzieję, że w razie czego nie rzuci mi defibrylatora na ratunek.

Hubert, Ty lepiej powiedz jak robiłeś te 100m, bo z zazdrości pogryzłam dywan:)
 
 
Wilczy 



Stopień: R'n'd
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 16 Wrz 2003
Posty: 313
Skąd: Łódź
Wysłany: 11-08-2011, 11:35   

hubert68 napisał/a:
ostatnio walczę z nadmierną ilością obywatela... z bardzo pozytywnym efektem :ping:

Hubercie, powinieneś poprosić Gosię, żeby już nie przywoziła na nurkowisko tego genialnego, ciemnego chleba! Mniam, mniam :)


Hmm, kiedyś zdarzało mi się przepływać na basenie 50 metrów pod wodą (bez płetw, na prostym odcinku), ale z wiekiem albo maleje kondycja albo przybywa rozsądku. Obecnie, przepływam bez problemu 25-metrową długość basenu - wiem, że mógłbym więcej (choć raczej nie 50), ale bez asekuracji nie chcę próbować.

No właśnie, może czasem komuś zdarza się pływać na koniec dnia na basenie "Nowa Gdynia" k/Łodzi i miałby ochotę, raz czy dwa pobawić się we wzajemną asekurację itp? :)

Torpeda napisał/a:
Idealny facet powinien przypominać głównego bohatera Szczęk- tak, tego zębatego ;)

Z tego, co słyszałem, to on był dość... sztuczny. No, ale de gustibus itp ;)
 
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 11-08-2011, 13:51   

Torpeda napisał/a:
Hubert, Ty lepiej powiedz jak robiłeś te 100m, bo z zazdrości pogryzłam dywan:)
W tym czasie trenowałem na sali gimnastycznej około 6 godzin dziennie a 2-3 razy w tygodniu pływałem po około 2-3 km. Z "odbicia" od ściany przepływałem 20 m a pod wodą w "statyce" siedziałem 3 min...
Teraz niestety jest gorzej...
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 11-08-2011, 21:59   

a w pelnym ekwipunku technicznym ile jesteście w stanie popłynać pod wodą?
ja ok 12m
bez pletw pełny basen
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 11-08-2011, 22:01   

Wilczy napisał/a:
hubert68 napisał/a:
ostatnio walczę z nadmierną ilością obywatela... z bardzo pozytywnym efektem :ping:

Hubercie, powinieneś poprosić Gosię, żeby już nie przywoziła na nurkowisko tego genialnego, ciemnego chleba!


Marcin, chleb orkiszowy (wysokoprocentowy ;) ) + sałata + pomidory + orzechy + zielona herbata - nikomu jeszcze nie utrudniły spadku wagi, wręcz przeciwnie :ping: .

hubert68 napisał/a:
W tym czasie trenowałem na sali gimnastycznej około 6 godzin dziennie a 2-3 razy w tygodniu pływałem po około 2-3 km.


No to wreszcie rozumiem, że mogłeś mi powiedzieć, że mam słabą kondycję - w końcu ja tylko ćwiczę 5 h w TYGODNIU . A ja się od soboty martwię, że coś ze mną nie tak......... :aaa:
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 11-08-2011, 22:06   

arkac123 napisał/a:
No to wreszcie rozumiem, że mogłeś mi powiedzieć, że mam słabą kondycję - w końcu ja tylko ćwiczę 5 h w TYGODNIU
Gosiu, to było jakieś 20 lat i 20 kg temu... Teraz to bym umarł po 30 min takich ćwiczeń...
 
 
jacekvw 



Kraj:
Saint Kitts and Nevis

Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 336
Skąd: Szczecin ek
Wysłany: 11-08-2011, 22:14   

ps
bezdech to choroba
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 11-08-2011, 22:15   

hubert68 napisał/a:
arkac123 napisał/a:
No to wreszcie rozumiem, że mogłeś mi powiedzieć, że mam słabą kondycję - w końcu ja tylko ćwiczę 5 h w TYGODNIU
Gosiu, to było jakieś 20 lat i 20 kg temu... Teraz to bym umarł po 30 min takich ćwiczeń...


Wiem :ping: .
Chodzi mi o to, że oboje mamy różne wyobrażenie o "kondycji" - i teraz już rozumiem, dlaczego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed