Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Marsa El Alam - baza nurkowa?
Autor Wiadomość
Jaroo74 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 49
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 107
Skąd: Liverpool
Wysłany: 03-11-2009, 02:16   

duch napisał/a:
Do wyboru

http://www. 3will .eu/ - 3 WILL

lub

http://www.avalondivers.com - JUNIOR


Porównaj sobie z cennikiem Emperor Divers firma sprawdzona. W Marsa mają swój hotel z przystanią. Rano wychodzisz z pokoju i masz kilkadziesiąt metrów do łodzi. Załoga zawsze pomocna, obsługa na poziomie. Wpadek z nimi nigdy nie zaliczyłem. Jeśli wybieracie w kilka osób naprawdę warto ponegocjować cenę mailem. Nawet dla niewielkich grup można wynegocjować 20-30% zniżki (a można i więcej jak np. 115euro za 5 dni nurania z łodzi)
 
 
Bero 



Stopień: DM, Tec.Nx.
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 439
Skąd: warszawa/piaseczno
Wysłany: 03-11-2009, 10:50   

no wlasnie, gadalem z ludzmi ode mnie z hotelu, nurkowali w jakiejs innej polskiej bazie i wszystko bylo ok, sprzet jak nalezy, obsluga jak nalezy. nie wiem jak ceny
 
 
 
stiop 

Stopień: CMAS **
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Sie 2004
Posty: 65
Skąd: katowice
Wysłany: 03-11-2009, 21:31   

duch napisał/a:
http://www. 3will .eu/ - 3 WILL


Jeszcze raz i z całego serca odradzam 3WILL
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 04-11-2009, 18:17   

Byliśmy w Marsa Alam z 4 małych dzieci, więc całodzienne wyprawy na nurki odpadaly. Musieliśmy poszukać bazy koło naszych leżaków w Abu Dabbab, aby po nurkowaniu wracać do pociech.
Nurkowaliśmy z nimi:
http://www.orca-diveclub-.../divecenter.php
i byliśmy zachwyceni: porządek, punktualność, najlepsza baza, w jakiej do tej pory nurkowaliśmy (na dzien dobry padło pytanie o datę badań lekarskich, czego w Egipcie jeszcze nigdy nie doświadczyliśmy).
Junior był na spotkaniu z rezydentem (Itaka), sprawiał bardzo dobre wrażenie, znajomi z nim nurkowali i byli zadowoleni. Tylko te dojazdy busikami :buuu:
 
 
CN ADRIATIC 

Stopień: Instruktor CMAS
Kraj:
Poland

Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: CAŁA POLSKA
Wysłany: 05-09-2010, 16:03   

Jak nurkowania w Marsa Alam to tylko z Adriatic Marsa Alam: http://www.cn-adriatic.pl/baza-marsa-allam
wysoka jakość świadczonych usług i przystępne ceny.
Organizujemy nurkowania zarówno w Marsa Alam, jak i Safadze:
http://www.cn-adriatic.pl...-w-tydzien.html
 
 
Henry 


Stopień: jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Lut 2005
Posty: 453
Skąd: z nad wody
Wysłany: 05-09-2010, 19:03   

stiop napisał/a:
Jeszcze raz i z całego serca odradzam 3WILL

Byłem w marcu tego roku ,pływałem z 3will w grupie opływanych nurkowaczy i jakbym na nich rzekl złe slowo to by mnie cosik trafilo złego.
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 05-09-2010, 20:36   

CN ADRIATIC napisał/a:
i przystępne ceny

Nie przesadzaj... Chociaż nitrox 32 mógłby być w cenie tym bardziej, że nurkowania są z brzegu a z łodzi za dopłatą.
 
 
tomzir 

Stopień: AOWD
Kraj:
Belgium

Wiek: 57
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-01-2011, 18:56   

Z tego co widze bazy w Marsa alam kroja ( +- 200) euro za pakiet w ktorym jest tylko transport (lub nie),balast i przewodnik.
Nadal nie wiem z kim mam nurkowac w maju:(pierwszy raz tam lecimy)
Gdy pisalem do jednej z polskich baz i napisalem ze bedzie nas 5nurkow,to opuscili 10euro/leb.Bedziemy w hoteluTritonSea Beach Resotr (dawny Holiday Beach)wiec chyba wloska baza jest najrozsadniejsza w tym momencie,po przeczytaniu postu Sushi
pozdr dla ALL
 
 
jackar 

Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 52
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25-01-2011, 19:31   

Nurkowałem i polecam CN ADRIATIC.
Oczywiście negocjuj ceny i ustal czy cena zawiera opłaty za wstęp.

PS
Woda mineralna była w cenie
 
 
AgaW 


Stopień: tmx+reb
Kraj:
Switzerland

Dołączyła: 22 Paź 2009
Posty: 91
Skąd: Warszawa/Zurich
Wysłany: 26-01-2011, 14:25   

http://www. 3will .eu/ - 3 WILL Z tą bazą nurkowałam i mogę z czystym sumieniem polecić.
 
 
Gabrieljacek 

Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 124
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 26-01-2011, 15:20   

arkac123 napisał/a:
Byliśmy w Marsa Alam z 4 małych dzieci, więc całodzienne wyprawy na nurki odpadaly. Musieliśmy poszukać bazy koło naszych leżaków w Abu Dabbab, aby po nurkowaniu wracać do pociech.
Nurkowaliśmy z nimi:
http://www.orca-diveclub-.../divecenter.php
i byliśmy zachwyceni: porządek, punktualność, najlepsza baza, w jakiej do tej pory nurkowaliśmy

Obecnie ta baza nie działa.

Jak nurkowania w Marsa Alam to uważam, że tylko z Juniorem.
Jeżdżenie busikami - jeżeli nie chcesz nurkować przez cały czas w jednym miejscu, to i tak Ciebie nie ominą. A przy okazji zwiedzisz trochę okolicę, a nie tylko hotel i bazę przy którym jest ona położona.
Uwzględnij opcję "szukaj" w menu tego forum i znajdź wcześniejsze wypowiedzi na ten temat. Baza Juniora ma jednak najlepsze opinie w Marsa Alam.
Pozdrawiam J

[ Dodano: 26-01-2011, 15:22 ]
jackar napisał/a:

Woda mineralna była w cenie

To chyba standard.
Pozdrawiam GJ
 
 
piotr63 

Stopień: Padi
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 68
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27-01-2011, 11:13   

AgaW napisał/a:
http://www. 3will .eu/ - 3 WILL Z tą bazą nurkowałam i mogę z czystym sumieniem polecić.
Koleżanko czy aby z czystym sumieniem.Nurkując z tą baza nie wszyscy wracają z nurkowania.Ja polecam Krzysia Juniora byłem.Ceny może wyższe ale liczy się bezpieczeństwo.Jak chcesz poznać opinie o bazie 3will to przeszukaj forum. :papa:
 
 
AgaW 


Stopień: tmx+reb
Kraj:
Switzerland

Dołączyła: 22 Paź 2009
Posty: 91
Skąd: Warszawa/Zurich
Wysłany: 28-01-2011, 13:20   

Nurkowanie to sport dość bezpieczny, jednak o podwyższonym ryzyku. W każdej bazie może zdarzyć się wypadek, nie ma reguł :( (nie jestem związana w żaden sposób z bazą 3will). Ja nurkowałam z nimi pod koniec kwietna i byłam bardzo zadowolona. Przewodnicy super, bardzo kompetentni, prowadzili fajne, bezpieczne nurkowania. Polecić mogę dwóch divemasterów: Mahmoud Adroob i Amr Sombol- z nimi nurkowałam. O reszcie ekipy nie mam zdania (nie nurkowałam z innymi)
 
 
szuwarek 

Stopień: P1, EANx, RESCUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 154
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 28-01-2011, 18:20   

Nurałem z CN Adriatic w październiku ubiegłego roku. Było OK. Dłuuugie nury 50-60 min. W porządku divemasterzy, uśmiechnięci, życzliwi. Jakieś wpadki ludzi z obsługi były szybko rekompensowane ze strony polskiego szefostwa tej bazy.Konkludując, wspomnienia mam przyjemne.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 29-01-2011, 10:24   

szuwarek napisał/a:
Nurałem z CN Adriatic w październiku ubiegłego roku. Było OK. Dłuuugie nury 50-60 min.


Jeśli 50-60 minut to dłuuuugo w Egipcie, to w takim razie ile trwa krótkie nurkowanie???? Przyzwyczajona jestem do 70-80 minut pod wodą, i 100 minut na płytkim nocnym - to dla mnie jest standard, a nie dłuuugo :ping: .
 
 
Miły Maciej 


Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 1058
Skąd: ...
Wysłany: 29-01-2011, 12:33   

ja po 50-60min patrzenia na tą całą gadzinę to zaczynam ziewać z nudów i mi się woda do paszczy wlewa :)
 
 
 
Gabrieljacek 

Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 124
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 29-01-2011, 22:38   

arkac123 napisał/a:


Jeśli 50-60 minut to dłuuuugo w Egipcie, to w takim razie ile trwa krótkie nurkowanie???? Przyzwyczajona jestem do 70-80 minut pod wodą, i 100 minut na płytkim nocnym - to dla mnie jest standard, a nie dłuuugo :ping: .


Z butlą 12, 1/2 czasu głębokość ok 18 - 20m, potem głębokość ok 10m, dużo dłuższe chyba nie wyjdą. A raczej nie widać specjalnie większych butli / twinów w bazach.
pozdrawiam GJ

[ Dodano: 29-01-2011, 22:43 ]
Myślę, że niewielu nurków zadowoli się głębokością ok 5 m, szczególnie przy falowaniu morza.
GJ
 
 
Bero 



Stopień: DM, Tec.Nx.
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 439
Skąd: warszawa/piaseczno
Wysłany: 29-01-2011, 23:22   

u Juniora mozna spokojnie pozyczyc twina czy stage'a. my z singlami robilismy nury ok 45-55 minut przy glebokosci do 15-20 metrow
 
 
 
szuwarek 

Stopień: P1, EANx, RESCUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 154
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 30-01-2011, 08:24   

Omawiając wyprawy kolegów słyszałem, że przeciętnie ich nury trwały ok 30 min. Mówię oczywiście o wykupieniu pakietu w komercyjnej bazie. Dlatego nasze nury min 50-60 min do 20 m były dla mnie naprawdę długie. Tak długie, że mnie nużyły.Ileż można gapić się w rafę? Przewodnik nie rwał na powierzchnię i starał się siedzieć pod wodą tak by było i długo ale i bezpiecznie. Ponadto pozostaje jeszcze czynnik zużycia powietrza u poszczególnych osób, a mieliśmy z sobą flaszki 12-15 l. 80-100 min. to dla mnie gruba przesada. No chyba, że z twinem na plecach albo na płyciźnie, ale jakoś nie czuję tutaj relaksu. Każdy ma inne potrzeby. Ważne, że się podobało.
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 30-01-2011, 09:53   

szuwarek napisał/a:
Omawiając wyprawy kolegów słyszałem, że przeciętnie ich nury trwały ok 30 min. No chyba, że z twinem na plecach albo na płyciźnie, ale jakoś nie czuję tutaj relaksu. Każdy ma inne potrzeby. Ważne, że się podobało.


Widocznie trafiałam na inne bazy, bo nawet na kursie OWD nury trwały około 50-60 minut, później było coraz dłużej - i to z różnymi bazami. Głębokość - 20-26 m do 120 atm, później stopniowe wypłycanie, butla standard 12 l. Ostatnio nurkowaliśmy sami, tzn ja z mężem i ze znajomym, i potrafiliśmy 10 minut stracić na małego ślimaczka czy 1,5 m grupera, nie mówiąc już o żółwiach czy dugongu. Na nocnym siedzieliśmy po kilkanaście minut przy ściance i obserwowaliśmy krewetki :ping: . Zdecydowanie nam się nie nudziło :aaa: .
Naprawdę, zupełnie inaczej nurkuje się bez przewodnika, jest jakoś..... ciekawiej.

Widziałam w sierpniu w Abu Dabbab, jak wyglądają nurki u Juniora - 8 osób za jednym guidem (zresztą w większości baz jest podobnie, jak zobaczyłam 10 par za włoskim przewodnikiem spadłam z leżaka :aaa: ). 60 minut oglądania płetw osoby przede mną również wydawałoby mi się dłuuuuugo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed