Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Znaleziska w piwnicy
Autor Wiadomość
wmaker 

Stopień: owd
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 45
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 30-03-2010, 22:06   

Mocne ramy to nie ciepłe kluchy.
Nie widziałem lunetki ale cieszę się szczerbinką - konfrontacja to nie jest moje drugie imie, a pytałem o kraj w kontekście piwnym/grilowym, ciekawi ludzie to fajne tematy. Czekam na kolejny MN.
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 30-03-2010, 22:44   

wmaker napisał/a:
Mocne ramy to nie ciepłe kluchy.

OK. Zrozumialem. Bedac juz blisko 20 lat poza Polska, niektore nowe(dla mnie) wyrazenia mnie zaskakuja, jak np. pelny wypas.
A temat grillowo piwny, szczegolnie po fajnym nurkowaniu w rodzimych wodach brzmi bardzo zachecajaco, kto wie moze kiedys.
pzdr
Tomek
 
 
BitPump 



Stopień: DIR-ektor
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-03-2010, 22:57   

TomekR napisał/a:
jak np. pelny wypas


Po polsku mówi się "full wypas", a nie "pełny wypas" :D

~BitPump
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 30-03-2010, 23:13   

W takim razie przepraszam, czy raczej powinnienem powiedziec..... sorki. :pa:
T
 
 
Aston 



Stopień: SSI PSAI
Kraj:
Vatican

Wiek: 60
Dołączył: 09 Kwi 2003
Posty: 617
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-07-2010, 21:32   

zawsze mnie intrygowqala bron palna pod woda,
malo informacji na ten temat,
moze wiecie cos wiecej na ten temat?
 
 
 
sitek 

Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 7
Skąd: stąd
Wysłany: 19-07-2010, 16:51   

http://www.shooter.com.ua...PS_y_SPP_1.html


Pazdrawlaju :)
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1729
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 19-07-2010, 18:12   

strzelalismy kiedys na basenie z P83
pocisk leci ok. 15 m.
 
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 19-07-2010, 23:13   

Aston napisał/a:
zawsze mnie intrygowqala bron palna pod woda,
malo informacji na ten temat,
moze wiecie cos wiecej na ten temat?

Na ten temat juz kilka razy bylo na tym forum pisane:
http://forum-nuras.com/viewtopic.php?t=15631
jak masz jakies konkretne pytania to sprubujemy odpowierdziec.
pzdr
Tomek
 
 
Szatan 



Stopień: Brak
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 28 Sty 2004
Posty: 403
Skąd: Wodnica
Wysłany: 20-07-2010, 22:10   

DarekS napisał/a:
strzelalismy kiedys na basenie z P83
pocisk leci ok. 15 m.
:mrgreen:
chyba nad wodą
 
 
adriano210 



Stopień: cft,owd,aowd,pzw,pgr
Kraj:
Ireland

Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2010
Posty: 684
Skąd: dublin
Wysłany: 19-07-2011, 01:31   

TomekR napisał/a:
Ja to pukam w miare regularnie, tylko Ty troche jestes za daleko. A nie sadze zeby mnie powitano mile na granicy gdybym do kraju zjechal z moim zelastwem. :zdz:
Co do 'Patriotow' to ja, to nie ta generacja. Moje dzieci bija mnie zawsze we wszystkich komputerowych strzelankach. Za to jak trzeba pociagnac cyngiel, to nawet z moim juz nie najmlodszym wzrokiem...... :pigs:
Dla przyjemnosci strzelam z roznej broni. Mam pistolety 10mm glock, 9mm beretta, .22 ruger, i rewolwer "dirty hary" S&W .44 Magnum.
Mam takze shotgun 12 gauge Mossberg, John Wayne style Winchester lever action 30-30, m16 w wersji do czyszczenia domow, Kalacha i pare jeszcze starych zeby nie powiedziec zabytkowych karabinow jak mauser, lee enfield czy rosyjski m31. No i do precyzyjnego pukania remington 700 w kalibrze .308 wersja PPS dla SRT, orginalnie z ktorego zostal wlasciwie tylko zamek i to tez nie w calosci, z lufa na specjalne zamowienie sciagnieta z Anglii(Acuracy international) syntetyczna obsada, bipodem harrisa, lunete leupolda itp. jednym slowem cacko pozwalajace na precyzje miedzy .5, a .75 MOA, daleko wieksza niz jej wlasciciel :oops:
pzdr
Tomek


mogę powiedzieć tylko jedno ,, i hejt you''

kurcze takie fajne zabaweczki w pl to z 25 lat byś dostał :D :D:D
 
 
 
Crazy_Ivan 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 43
Skąd: Ciechanow / Warszawa
Wysłany: 19-07-2011, 10:58   

8 ;)
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-07-2011, 12:17   

U nas jest inaczej. :pad:

Dla rozrywki - kto to powiedział.:

"Ten rok przejdzie do historii. Pierwszy raz w cywilizowanym kraju istnieje pełna rejestracja broni. Nasze ulice będą bezpieczniejsze, a nasza policja bardziej sprawna. W przyszłości cały świat będzie nas naśladował"
 
 
 
Padmapatra 

Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-07-2011, 15:25   

WW napisał/a:
Dla rozrywki - kto to powiedział.:

"Ten rok przejdzie do historii. Pierwszy raz w cywilizowanym kraju istnieje pełna rejestracja broni. Nasze ulice będą bezpieczniejsze, a nasza policja bardziej sprawna. W przyszłości cały świat będzie nas naśladował"


A.Hitler
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 20-07-2011, 08:55   

Jestem pod wrażeniem. :beer3:
Wiesz może, gdzie i kiedy to powiedział ?.
 
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 08-08-2011, 09:37   

Wracając do zabawek... Nie mam tej siły rażenia co Tomek, ale lepszy rydz niż nic :) No i pobawiłem się wczoraj z kamerką:
http://vimeo.com/27411811
ale, jak to w życiu: jeszcze dobrze się nie nachwaliłem, a juz Kowi sprowadził mnie na ziemię, że są lepsze zabawki, pozwalające filmować tak:
http://vimeo.com/23624191
I nie róbcie tego w domu. Jak już, to przed :D
 
 
Tosia 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 01 Mar 2011
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 15-08-2011, 12:29   

WW napisał/a:
Jestem pod wrażeniem. :beer3:
Wiesz może, gdzie i kiedy to powiedział ?.


1933?
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 15-08-2011, 12:55   

WW napisał/a:
Wiesz może, gdzie i kiedy to powiedział ?.


Masz moze zrodlo? Niemiecki internet milczy...
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 30-01-2015, 19:50   

Temat stary i pewnie niektorzy autorzy postow sie wykruszyli, ale postanowilem go(temat) troche odgrzac - mam nadzieje, ze sa jeszcze entuzjasci strzelania na tym forum.
Otoz koncowka zeszlego roku (wrzesien do grudnia) byly dla mnie, zawodowo, bardzo intensywne najpierw projekt sat, pozniej 7x12h na dolnym Manhattanie. Praca, spanie, jedzenie....itp. - zero tzw zycia prywatnego. Kilka pierwszych tygodni wszystko jest OK, ale po pewnym czasie nawet niezle czeki przestaja cieszyc i czlowiek zaczyna sie zastanawiac czy to wszystko jest warte wyrzeczen. I w takim momenie Amerykanie ratuja sie soctechnika nazywana instant gratification. Psychologiczna definicja tej techniki wygladalaby prawdopodobnie tak: Natychmiastowa, przyjemna reakcja emocjonalna powstala w odpowiedzi na zaspokojenie porzadanego celu. A tak bardziej przyziemnie: przekupienie osobistych watpliwosci wlsnorecznie zakupionym prezentem.
A w moim przypadku bylo to tak: do komory zabralem ze soba min. biografie gen. Georga Patton'a. W ramach czytania, przegladalem tez archiwalne zdjecia. Na jednym z nich, zwrocilem uwage na bron krotka, noszona przez amerykanskich oficerow. Sam gen Patton nosil z reguly, jeden z rewolwerow z charakterystycznymi bialymi rekojesciami wylozonymi koscia sloniowa. Koscia sloniowa, a nie macica perlowa, jak omylkowo wydrukowala jedena z gazet. Oburzony general zazadal sprostowania: "One sa z kosci sloniowej! Tylko alfons z taniego, nowoorleanskiego burdelu nosi rewolwer z rekojescia z macicy perlowej!"
Ale wystarczy o rewolwerach, choc mam dwa w swojej kolekcji (nie moglem sie oprzec czarowi Dirty Harry Magnum) mnie bardziej intersowaly pistolety. Na jednym ze zdjec, zwrocil moja uwage pistolet legenda wz 1911 noszony przez generala Omara Bradley. Konstrukcja Johna Browninga przetrwala I wojne swiatowa, druga, wojne w Korei i Wietnam i dopiero w latach osiemdziesiatych zostala stopniowo zastepowana przez noczesniejsze konstrukcje. W dalszym ciagu rzesze cywinych etuzjastow broni i niektore "niecywilne" jednostki uzywaja klonow 1911. Decyzja zostala podjeta. Moja natychmiastowa gratyfikacja bedzie pistolet 1911 w najbardziej znanym kalibrze .45.
Wlasciwie to dziwilem sie sam sobie, ze tak dlugo zwlekalem z nabyciem tej broni do mojej kolekcji. Z posrod wielu producentow tego modelu moj wybor padl na Taurusa. Pistolety wz1911 Taurusa sa znacznie lepsze jakosciowo niz te najtansze produkowane przez mniej renomowane firmy, jednoczesnie nieporownywalnie tansze, niz specjalnie produkowane, czesto na zamowienie 1911 z gornej polki.


pzdr
Tomek
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 31-01-2015, 08:28   

Haha,cale szczescie ze w europie obowiazują obostrzone zasady posiadania broni palnej,wystarczy przeanalizowac "tworczosc"co niektorych mniej stabilnych kolegow z tego forum, :zdz: .

My tu w Polszcze,mozemy sobie pogadac co najwyzej o strzelectwie wiatrówkowym.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 31-01-2015, 09:22   

Fajna klamka ja czasem strzelam z Colta 1911 porównując go do Glocka 0.45 1911 wypada lepiej chociaż moim nr 1 jest Desert Eagle .357 produkcji izraelskiej. DE..357 mam najlepsze wyniki jego ciężar jest idealny do krótkiego strzelania.



[ Dodano: 31-01-2015, 09:49 ]
jaros4 napisał/a:


My tu w Polszcze,mozemy sobie pogadac co najwyzej o strzelectwie wiatrówkowym.

Taaa.. http://www.youtube.com/watch?v=MJ_eE542nJ8
Ostatnio zmieniony przez Scaner 31-01-2015, 09:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed