Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Skafandry seaskin
Autor Wiadomość
cocaine 

Stopień: CMAS P1
Kraj:
Poland

Wiek: 33
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-05-2010, 10:42   Skafandry seaskin

Witam,
czy ktoś z was zamawiał/używa skafander od Seaskin ? Cena podstawowa bardzo przystępna, jak za skafander membranowy szyty na miarę. Jak jest z ich użytkowaniem i jaki jest koszt takich wysyłek z UK do nas?
Pozdrawiam cocaine
 
 
mango_man 

Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Oxford
Wysłany: 07-05-2010, 18:59   

Skafander neoprenowy Seaskin mam, i jestem z niego zadowolony. Decyzję o zakupie podjąłem w oparciu o bardzo korzystne rekomendacje znajomych posiadaczy skafandrów tej firmy (zarówno neoprenowych, jak i membranowych), pozytywne opinie na forach (zwłaszcza Yorkshire Divers), oraz oczywiście biorąc pod uwagę korzystną cenę.

Przed zakupem zadzwoniłem do firmy i bardzo dokładnie odpowiedziano na wszystkie moje pytania. Skafander, uszyty zgodnie z podanymi przeze mnie wymiarami, dostarczono w terminie, czyli w ciągu jakichś pięciu tygodni. Okazało się jednak, że koleżanka nie całkiem dokładnie mnie zmierzyła, i nogi były nieco zbyt długie; skrócono je i odesłano poprawiony skafander bez żadnych dodatkowych kosztów. Od tego czasu skafander służy mi bardzo dobrze.

Nie mam wątpliwości, że skafandry Seaskin charakteryzują się bardzo korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Obsługa jest sprawna i kompetentna, szczegółowo odpowie na Twoje pytania, oraz zapewne pozytywnie rozpatrzy ewentualne reklamacje - pod warunkiem, że będziesz w stanie dogadać się po angielsku przez telefon, bo na e-maile nie odpowiadają ponoć zbyt chętnie.

Przebywam w Anglii, więc koszty przesyłki skafandra miałem wliczone w cenę. Wyobrażam sobie, że przesyłka kurierska do Polski kosztować Cię będzie ze 20-30 funtów - ale najlepiej zadzwoń i zapytaj.

Jeśli zdecydujesz się na zakup, rozważ dodanie elementów takich jak kieszenie czy rozporek (jak się "convenience zip" po polsku nazywa?). Podnoszą one niestety cenę, ale za to zwiększają ogromnie funkcjonalność skafandra.
 
 
malinowy 


Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 336
Skąd: Świętokrzyskie
Wysłany: 08-05-2010, 11:20   

Zamawialem mod. Nova + kieszenie+kryzę neoprenową.Przepływałem ok.200h,na razie ok. Przesyłka około 30GBP,terminowo zrealizowali zamówienie.Jak byś chciał o coś zapytać pisz na priv. :pa:
 
 
beroduar 



Stopień: Były przewodn. :-((
Kraj:
United Kingdom

Wiek: 52
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1192
Skąd: UK, Notts
Wysłany: 08-05-2010, 22:37   

Cześć, byłem u nich w fabryce (manufakturze), która jest w Leeds - zakład wygląda całkiem porządnie, pokazali mi cały cykl produkcyjny, wygląda, że podchodzą poważnie (jak na Anglików :-D ) do tematu. Niestety mają teraz problem z zamkami, więc od razu podali mi czas oczekiwania ok. 8 tygodni.
Pomiary muszą być wykonane bardzo dokładnie, bo będzie dokładnie taki problem, jak opisany powyżej (jeśli oni sami mierzą - masz poprawkę w ramach gwarancji).
Dokładny opis , jak przeprowadzić pomiar jest chyba na ich stronie (jeśli nie - to można znaleźć podobne opisy w Internecie.)
O e-mailach do nich zapomnij - mają do nich wewnętrzny wstręt...
 
 
gazeliusz
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2015, 16:21   

Stosunek jakości do ceny jest ok.. Ale obsługi do czasu to jakiś koszmar i dramat.. Bujałem się z nimi i byłem zwodzony. Totalnie źle uszyli mi na miarę.. Poprawiali co zajęło kawał czasu i przepychanek a i tak dostałem gniot. Zrobili co innego niż było ustalone.. Na szczęście odzyskałem pieniądze..
 
 
mbin 


Stopień: NTMX+
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 17-09-2015, 08:49   

Ja mam zastrzeżenia co do trylaminatu, po niecałych 3 latach użytkowania (ok. 100 nurkowań, większość w słodkiej wodzie) materiał się potrafi rozwarstwić przy szwach, nie oznacza to automatem przecieku bo trzyma klejenie i taśmy, ale kto wie co będzie dalej; wygląda to jak pomarszczenia materiału przy szwach;

dzięki dobrej cenie mam spory budżet na naprawy:)
Ostatnio zmieniony przez mbin 17-09-2015, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2015, 11:58   

Ponad 200 nurkowań bez zastrzeżeń, teraz pływa w nim mój syn.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 17-09-2015, 13:42   

Jak napisałem w innym wątku:
mi_g napisał/a:

Nie wiem czy coś się zmieniło bo mój skafander ma 3 lata a żony 2 ale:
Buty Seaskin są kiepskiej jakości - chodzi o te standardowe. Po 3 latach guma zaczęła pękać i w konsekwencji zaczęły cieknąć. Na tych 2 letnich też już widać efekt starzenia się gumy.

Ja miałem Latex Boots Heavy Duty i wydaje mi się ze to zły pomysł, podeszfa jest miękka i przez twardy i wysoki obcas ulega większej deformacji - być może to jest przyczyną zniszczenia gumy a na pewno wygodne to nie jest. W ofercie mają jeszcze skarpety (właśnie wkleiłem do mojego suchara - zobaczymy jak będzie) i buty BEAVER.
Teraz to może już nie jest taka super oferta bo funt jest po 5.7 ale rok temu 4.9 albo jeszcze dawniej 4.5 to było coś ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed