Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie
Autor Wiadomość
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-01-2011, 23:16   Spotkanie

Cześć chłopaki. Właśnie się dowiedziałem dzwoniąc do Adama w sprawie naprawy piły, że jedzie jutro z Klonami na Bałtyk. Tak mi się coś wydaje, że może warto by pogadać, czy działamy razem, czy od nowego roku każdy robi swoje? Może pogadamy o tym kto gdzie chcę się szkolić, u kogo, gdzie jechać, czy w tym roku da radę.... Rok temu w listopadzie załatwiałem już Kleina i coś z tego przynajmniej było, teraz nie wiemy nic. Nawet jeśli chcielibyśmy wynająć łódź Lubeckiego na Bornholm czy gadać z Popkiem o szkoleniu wrakowym - trzeba już zacząć działać. Na razie widzę to tak, że po letnich szkoleniach nasza czwórka po Chorwacji nie robi prawie nic (ze mną włącznie), Klony napierają sami, Jacol ściemnia chorobę itd. ;-) Nie mówię żeby iść na pod lód, mnie też już się przejadły te nury i sprzętu mi szkoda, a pierdoły Nauticy typu imieninki, urodzinki, Andrzejki itp. też sobie darujmy, ale myślę, że spotkanie o planach by sie przydało. A potem impreza.
 
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 06-01-2011, 23:31   

siemka

Taternik napisał/a:
kto gdzie chcę się szkolić


my plany mamy w zasadzie ustalone (z małym marginesem na wypadki niezależne) i z resztą nie kryjemy ich od dawna i o nich gadamy :-)

na wiosnę robimy Technical Wreck Diver u Pawła Poręby
na jesień/ewentualnie zima chcieliśmy robić Technical Cave Diver u Roberta

generalnie ten rok pod znakiem over head...

jest jeszcze pomysł na GUE T1 jesienią - raczej wypali

w sumie i tak wszystko zależy od kasy...

Taternik napisał/a:
spotkanie o planach by sie przydało


no fajnie byłoby pogadać, ale chyba nie wszyscy mają jasność - zresztą spotkać się zawsze miło... ;-)

Taternik napisał/a:
A potem impreza


o to, to :-D

jakże bliska memu sercu jest ta filozofia... ;-)
Ostatnio zmieniony przez klon 06-01-2011, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-01-2011, 00:02   

Ja układam sobie mniej wiecej tak:
- 2011: Technical Wreck Diver u Popka (dobre kontakty na przyszłość + wymiana doświadczeń z Wami u Poręby) plus kilka nurów na Bałtyku,
- 2012 warsztaty z tego samego u Poręby (żeby odświeżyć pamięć i nauczyć się dodatkowych rzeczy) plus Cave u Kleina
- 2013 full TMX - nie wiem jeszcze u kogo
Choć to wszystko zależy od kasy, ale myślę, że jedno konkretne szkolenie na rok + kilka fajnych wypadów na Bałtyk, Kamieniołomy, potem sztolnie i jaskinie wydaje mi się optimum. Tak myślę, że tym sposobem powinniśmy móc za kilka lat też jeździć na ekspedycje typu Grom czy Graff Zeppelin, albo bardziej kameralnie na głebokie wraki Alandów typu Sea Horse. Może nawet sami je organizować ;-)
 
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-01-2011, 00:37   

Taternik napisał/a:
dobre kontakty na przyszłość


na to bym nie liczył - za duży poziom samouwielbienia i megalomanii
ale jak ktoś lubi płacić i znosić fochy... ja już wyrosłem...

prędzej na to:
Taternik napisał/a:
Może nawet sami je organizować


i przy tym bym pozostał ;-)
 
 
Przemo_C 
Moderator Grupy


Kraj:
Jamaica

Wiek: 51
Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 697
Skąd: P-ń
Wysłany: 07-01-2011, 09:59   Re: Spotkanie

Taternik napisał/a:
... Tak mi się coś wydaje, że może warto by pogadać, czy działamy razem, czy od nowego roku każdy robi swoje?

No coś w tym jest.
Muszę się przyznać, że w tym tygodniu rozmawiałem z Robertem na temat wyjazdu na Florydę w marcu. Temat nie jest łatwy do ogarnięcia: kasa, wizy, kasa, kasa, no i pewne sprawy rodzinne. Nad wrakowym się zastanawiam, kurs na pewno jest wartościowy, ale przy 4-5 wyjazdach rocznie, zestawie 2x12, eksploracje są nierealne, to trzeba robić co tydzień.

Taternik napisał/a:
... nasza czwórka po Chorwacji nie robi prawie nic (ze mną włącznie)...

Wypraszam sobie, ja Spramanna i Frankena na tmx zdążyłem zrobić, na Powidz już mi się nie chce, żałuję tylko jesiennego Łagowa. :bee;

Spotkać się trzeba, ale przy napojach niskoprocentowych, z ostatniego spotkanie w Kultowej nie mam notatek i w zasadzie trzeba by je powtórzyć. :ping:
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-01-2011, 22:34   

Przemo_C napisał/a:
rozmawiałem z Robertem na temat wyjazdu na Florydę w marcu


zdrada! ;-)

Przemo_C napisał/a:
to trzeba robić co tydzień.


"i to jest słuszna koncepcja"

Przemo_C napisał/a:
z ostatniego spotkanie w Kultowej nie mam notatek i w zasadzie trzeba by je powtórzyć


a ja tym bardziej nie mam i chętnie "powtórzę"...

[ Dodano: 09-01-2011, 13:16 ]
Taternik napisał/a:
Właśnie się dowiedziałem dzwoniąc do Adama w sprawie naprawy piły, że jedzie jutro z Klonami na Bałtyk. Tak mi się coś wydaje, że może warto by pogadać, czy działamy razem, czy od nowego roku każdy robi swoje?


tak czytam sobie forum i znów wszedłem na ten temat... tak się zastanawiam czy dobrze wyczuwam nutkę pretensji w Twoim poście? (chodzi mi zacytowany frgment)

jeżeli tak to pytanie jest całkiem błędnie postawione... nie "czy działamy razem..." tylko "czy w ogóle grupa wchodzi jeszcze do wody?"

jak sam zauważyłeś - od kursu nic, albo prawie nic nie robicie... do pewnego czasu pisałem kiedy i gdzie jedziemy... ale szybko okazało się, że odpowiadają tylko Ola z Przemem ewentualnie czasami Adamoss

wiadomo ogólnie, że do wody wchodzimy prawie co tydzień z bardzo nielicznymi wyjątkami - wyszedłem z założenia, że telefony mamy - jak ktoś chce z nami zanurać to nie trzeba ogłoszeń pisać tylko się zdzwonić...

"czy działamy cos razem?"
... no my tak... a Ty? zanurasz czasem?...
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 10-01-2011, 17:40   

klon napisał/a:
na to bym nie liczył - za duży poziom samouwielbienia i megalomanii
ale jak ktoś lubi płacić i znosić fochy... ja już wyrosłem...


....napisał ten co się 2 razy szkolił u Żabierka i jeszcze żonę w to wciągnął ;-)

klon napisał/a:
tak się zastanawiam czy dobrze wyczuwam nutkę pretensji w Twoim poście?


Źle wyczuwasz. Ale jak masz potrzebę focha, to możesz skorzystać. ;-) Nie Krzychu, nie o Was chodzi tylko o grupę. Po informacji o waszym wyjeździe nasunęła mi się refleksja, jak bardzo się zmieniło w ciagu roku, kiedy to na byle nura w Giewartowie po siebie dzwoniliśmy, bo mieliśmy potrzebę działania razem. Nie wartościuję, może to był "czas na wtedy", zauważam trend i zadaję pytanie co dalej. Nie bedę śpiewał "Naszej Klasy", ale jeśli kiedyś 80% grupy pływała razem, 20% nie, a teraz jest odwrotnie to oznacza że naklejkę na wozie trzymam z sentymentu. Nikt od Was nie oczekuje dawania ogłoszeń. Mój apel: "spotkajmy się, zaplanujmy nury" adresuję głównie do osób która tak jak ja nie mają możliwości nurać w piątek w Attersee, w sobotę na Helu, a w niedzielę na Sparmanie, bo szkoda mi prze.......ć kolejne pół roku z kilkoma nurami. Planowanie działa mobilizująco, informacja, że "przecież Wy pływacie co tydzień i są telefony" nic mi robi. Drugą sprawą są wspólne szkolenia. Tu też nie ma możliwości, żeby wszystkim wszystko pasowało. Ale warto chociaż spróbować - wyłożyć swoje plany na stół i spróbować je połączyć. Ile wyjdzie tyle nasze. Zalet wspólnego szkolenia wymieniać nie muszę, jest ich cała lista od negocjacji z instruktorem, przez wspólne doświadczenia na przyszłość po frajdę z przebywania razem. Ty się szkolisz wyłącznie z Monią, wiec cię nie dotyczy, pogadacie sobie w domu i zaplanowane, inni mają inaczej.

klon napisał/a:
ale szybko okazało się, że odpowiadają tylko Ola z Przemem ewentualnie czasami Adamoss

Zapomniałeś dodać, że ja zawsze odpowiadałem telefonicznie

klon napisał/a:
... no my tak... a Ty? zanurasz czasem?...

Teraz powinienem też szczelić fochem, sypnąć, że wyczuwam nutę ironii i walnąć test na 1200 znaków ;-)

Przemo_C napisał/a:
Wypraszam sobie, ja Spramanna i Frankena na tmx zdążyłem zrobić,

Pamiętam i podziwiam ;-) ale chodziło mi o różnicę między ilością nurów przed rokiem i obecnie.

Przemo_C napisał/a:
ale przy 4-5 wyjazdach rocznie, zestawie 2x12, eksploracje są nierealne, to trzeba robić co tydzień.

Niby fakt, ale myśląc w ten sposób robienie kursu w jaskiniach florydy już kompletnie nie miałoby sensu.

Słuchajta, tak czy inaczej cza się zobaczyć. Przemo proponował Kultową, co wy na piatek wieczór? Budma się skończy i będzie mniej ludzi w pubach.
Ostatnio zmieniony przez Taternik 10-01-2011, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
klon 



Stopień: ntmx instructor
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 932
Skąd: Poznań
Wysłany: 10-01-2011, 21:38   

Taternik napisał/a:
napisał ten co się 2 razy szkolił u Żabierka i jeszcze żonę w to wciągnął


celne - mój ewentualny komentarz zbędny... ;-)

Taternik napisał/a:
Ale jak masz potrzebę focha, to możesz skorzystać.


ja nie, odniosłem wrażenie, że Ty tak, ale

Taternik napisał/a:
Źle wyczuwasz


i wszystko jasne... :-D

napijmy się... ;-)
 
 
Przemo_C 
Moderator Grupy


Kraj:
Jamaica

Wiek: 51
Dołączył: 20 Lis 2006
Posty: 697
Skąd: P-ń
Wysłany: 10-01-2011, 23:39   

Taternik napisał/a:
[...ale jeśli kiedyś 80% grupy pływała razem, 20% nie, a teraz jest odwrotnie to oznacza że naklejkę na wozie trzymam z sentymentu. ...

Chyba nieco dramatyzujesz :bee; , trudno mi sobie przypomnieć kiedy nurkowałem z kimś z poza ekipy, może bym nawet nie umiał? :ping:

Ja się ogólnie zgadzam z tym o czym mówicie, wydaje mi się, że nastąpił moment zmęczenia Powidzem, Kiekrzem itp.. ja nurkuję mniej z wyboru, nie muszę już robić dziesiątek nurków treningowych, to nie robię. Lepiej mniej ale fajniej. Szkoda mi, że nieczęsto udaje nam się jechać większą grupą na kamienie czy Bałtyk, ale co zrobić?
Może faktycznie planować z dużym wyprzedzeniem i zbierać zaliczki, to zawsze dobrze wpływa na frekwencję.

Ja chyba w piątek mogę, ale boję się Adama. :zdz:
 
 
Taternik 


Stopień: NTMX IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 49
Skąd: Poznań
Wysłany: 11-01-2011, 11:17   

Przemo_C napisał/a:
Chyba nieco dramatyzujesz , trudno mi sobie przypomnieć kiedy nurkowałem z kimś z poza ekipy, może bym nawet nie umiał?


Nie 80% z nas pływa z obcymi, tylko w ogóle ostatnio mało razem pływa ;-) Te 20% statystyk ratują Klony. Pewnie, że nieco wyolbrzymiam, ale celowo, żeby coś ruszyć.

Przemo_C napisał/a:
nie muszę już robić dziesiątek nurków treningowych, to nie robię

Obyśmy nie osiedli na laurach. Wolę raz na miesiąc zrobić ćwiczenia np. z wynurzania z nieprzytomnym w toni, walnąć czarną maskę, bezdechy z butlą, poprzepływać w ciasnych przestrzeniach itp. żeby w razie awarii nie było zdziwienia. Nie piszę o wynurzaniu w toni czy zmianie gazów, które robimy podczas normalnych naszych nurów. Chętnie bym wrócił do opcji underwater swingers. Też mi się nudzi Kiekrz czy Powidz, ale jak mam w perspektywie niewiele weekendów całkowicie wolnych to nie mam specjalnego wyboru. Piórewicze, Popki, Tomki, i inne wygi z wybrzeża jak im Bałtyk nie pozwala działać popieprzają ćwiczyć na jez. Chmielno, które jest 100 km od Gdyni i brudniejsze od Powidzkiego, to jest dla mnie argument.

Przemo_C napisał/a:
ale boję się Adama

Adama się wszyscy boją. Dlatego z nim nurkuję, w razie czego - Adam i wszystko jasne. Na lądzie i w wodzie wszystko sp...a. Na razie tylko Kleinowi się upiekło. ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed