Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
xdeep zeos28
Autor Wiadomość
Juja 

Kraj:
Poland

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-09-2011, 21:56   xdeep zeos28

Dzięki uprzejmości Piotra_C miałam okazję przez 12 dni (28 nurków) testować skrzydło XDEEP ZEOS28 z uprzężą, płytą aluminiową i kieszeniami balastowymi.
Sprzęt spisał się rewelacyjnie !!
1. Bardzo dobre pierwsze wrażenie - wygląda na bardzo solidnie wykonane, a do tego jest estetyczne.
2. Łatwo spakować na wyjazd, nawet na 2 tygodnie. Bez problemu zmieściło się w walizce, pomimo zabrania ze sobą całego sprzętu udało mi się uniknąć nadbagażu (nnoo dobra, kosmetyki przerzuciłam do torby kogoś innego :D ). Skrzydło nie jest ciężkie, przez to dobrze nadaje się na wyjazdy, jak również dla drobnych kobiet które nie mają siły szarpać się ze stalową płytą podczas skręcania sprzętu ;) .
3. Baaaardzo czuły inflator, wygodny w obsłudze. W rozmiarze standardowym odpowiedni nawet dla osób z krótkimi kończynami górnymi ;)
4. Sprytne kieszenie balastowe. Wewnętrzne zasobniki z "uchwytem" bardzo łatwo wyjąć z kieszeni i podać balast na zodiak. Solidne mocowanie wewnętrznego zasobnika w kieszeni powoduje, że balast nie ma jak wypaść przypadkowo. Z ciekawością czekam na mniejsze kieszenie balastowe - o ile nie przeszkadzało mi, że odstają, o tyle dla mnie lepsze byłyby krótsze kieszenie - standardowe zajmowały prawie cały pas brzuszny, ledwo miejsca starczyło na klamrę ;)
5. Uprząż - po odpowiednim wyregulowaniu (trochę luzu na pasach naramiennych i "dociśnięcie" zestawu na pasie brzusznym i krocznym) powoduje, że nic nie uwiera, a sprzęt bez trudu zdejmuje się w wodzie. Co do zdejmowania nierozpinanej uprzęży w wodzie miałam chyba największe obawy - niepotrzebnie.
6. Pod wodą i tuż przed zanurzeniem - REWELACJA!! - nic nie uciska jak w jackecie po pełnym napompowaniu, ułatwia utrzymanie odpowiedniej pozycji. Po prostu pływa się łatwiej i swobodniej.

Ważna uwaga dla Pań, które w Egipcie zazwyczaj bez uprzedzenia są wyciągane za butlę na łódź/pomost przez bardzo chcących pomóc panów z obsługi - uprzedźcie ich o istnieniu pasa krocznego!! Przy nadgorliwym pomagającym może skończyć się niezłym dyskomfortem :D :D

Pomimo tego, że należę do tych początkujących i nie sądzę, abym miała kiedykolwiek pójść w stronę nurkowania technicznego, to ominę zakup jacketu i od razu kupię skrzydło.
I to zdecydowanie testowany przeze mnie zestaw. W porównaniu z dotychczas testowanymi skrzydłami (Agir i Halcyon Eclipse) wypada najlepiej. O porównaniu do jakiegokolwiek jacketu nawet nie ma co wspominać. W hybrydzie nie pływałam nigdy, ale chyba nie czuję już potrzeby.
Na wiosnę kupuję ZEOSA (w tym roku już koniec sezonu nurkowego :( )
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 20-09-2011, 22:06   

Juja napisał/a:
(w tym roku już koniec sezonu nurkowego )


No co Ty. Nurkuje się cały rok . A jak lód już na wodzie , to jedzie się ... i tak zastanawia kiedy to cholerstwo zniknie . A jak to cholerstwo nie chce znikać to bierze się beczkę , leje wodę i głową w dół z automatami ( jak beczka duża to można się nawet przedmuchać ).
Tak robiłem w tamtym roku ;)))))) .
Teraz trzeba będzie kurs podlodowego zrobić i spoko .

Juja napisał/a:
standardowe zajmowały prawie cały pas brzuszny, ledwo miejsca starczyło na klamrę


Sprzęt jest dobrze zaprojektowany ... piwa tylko za mało pijesz .... :ping:
Ostatnio zmieniony przez slawek290 20-09-2011, 22:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Juja 

Kraj:
Poland

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-09-2011, 23:14   

slawek290 napisał/a:

No co Ty. Nurkuje się cały rok .

Suchy najwcześniej w przyszłym sezonie, najpierw skrzydło wiadomego pochodzenia ;) Jak mniej niż 15 stopni na powierzchni to jednak ciężko mi się rozbierać z mokrej pianki. A że najbliższe 3 tyg zajęte, to temperatury już pewnie będą zimowe ;/
slawek290 napisał/a:

A jak lód już na wodzie , to jedzie się ... i tak zastanawia kiedy to cholerstwo zniknie . A jak to cholerstwo nie chce znikać to bierze się beczkę , leje wodę i głową w dół z automatami ( jak beczka duża to można się nawet przedmuchać ).

:aaa: słyszałam o wycinaniu przerębli piłą, ale beczka :D :D :D ?
slawek290 napisał/a:

Sprzęt jest dobrze zaprojektowany ... piwa tylko za mało pijesz .... :ping: .

To absolutnie nie jest zarzut do sposobu zaprojektowania sprzętu, tylko osobiste upodobanie ze względu że jestem dość niewielkich rozmiarów ;) 99% nurkujących tego nie zauważy.
Ostatnio zmieniony przez Juja 20-09-2011, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 02-12-2011, 13:59   

Informuję iż największa forumowa przeciwniczka płyty arkac123 :uuuu: ... testuje płytę produkcji XDEEP . Firmowy wielki H był dla niej mało przyjemny w dotyku :bee;

Płyta podobno miała być dla dziecka ale PANI PREZES stwierdziła że ustawia pasy pod suchego . PONADTO zdecydowana przeciwniczka , zawiesza na szyi gumkę , co prawda na długiego się jeszcze nie zdecydowała ale , to pewno kwestia czasu .

3-0 . Prowadzi XDEEP :sex: Wielki H u dołu :aaa:
Ostatnio zmieniony przez slawek290 02-12-2011, 14:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
wojtek_r 


Stopień: tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 136
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-12-2011, 16:37   

Sławku, a czy to nie jest bardziej wiadomość na jakieś wasze wewnętrzne, zamknięte forum?
Bo tak wchodzę w temat szukając opinii o worku i dowiaduję się że osoba, której nie znam (jak pewnie spora część czytających), "zawiesza na szyi gumkę". Sorry ale marnujesz w ten sposób mój czas.
Nie czepiałbym się ale to nie pierwszy taki Twój post.
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 02-12-2011, 18:36   

wojtek_r napisał/a:
Sławku, a czy to nie jest bardziej wiadomość na jakieś wasze wewnętrzne, zamknięte forum?


No nie mów, że wiadomości w stylu "wielki H był dla niej mało przyjemny w dotyku" nie zwiększają Twojej wiedzy nurkowej i nie sprawiają, że czas spędzany na forum możesz oceniać bardzo konstruktywnie :)
 
 
slawek290 



Stopień: Lista Wildszte
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 1959
Skąd: UBeckie metody Panów
Wysłany: 02-12-2011, 21:11   

wojtek_r napisał/a:
Sorry ale marnujesz w ten sposób mój czas.


Bardziej uporządkowanym chyba forum jest DT i tam na pewno czasu nie zmarnujesz .

Czytanie tego wątku zajęło ci pewno 10 sekund jeśli to taka strata to poślij Nr konta na Pw to chętnie zapłacę za Twój bardzo cenny czas , wyceniając go według stawki odpowiedniej .

[ Dodano: 02-12-2011, 21:41 ]
wojtek_r napisał/a:
a czy to nie jest bardziej wiadomość na jakieś wasze wewnętrzne, zamknięte forum?


Nasz temat a nie forum - nigdy nie było zamknięte i wewnętrzne , nawet tak rozgarnięty i nie mający czasu facet powinien to chyba zauważyć .
 
 
arkac123 



Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 1753
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 05-12-2011, 21:54   

Juja napisał/a:
I to zdecydowanie testowany przeze mnie zestaw. W porównaniu z dotychczas testowanymi skrzydłami (Agir i Halcyon Eclipse) wypada najlepiej. O porównaniu do jakiegokolwiek jacketu nawet nie ma co wspominać. W hybrydzie nie pływałam nigdy, ale chyba nie czuję już potrzeby.



A ja właśnie porównuję xdeepa zeos28 z hybrydą, Zeagle Zena XS :ping: .

Jestem nurkiem na wskroś rekreacyjnym, poza tym mój sprzęt musi być jak najprostszy w obsłudze - to priorytet (nie znoszę przykręcania, dokręcania, mocowania, itp). W ciągu jednego tygodnia nurkuję na basenie, w piance 5 mm oraz w suchym z docieplaczem BZ400, używam butli 8, 12 i 15 l. Dla mnie sprzęt ma być jak najbardziej uniwersalny.

I tak:
- po wodą nie czuję absolutnie żadnej róznicy w hybrydzie i zeosie - i w jednym, i drugim nurkuje mi się tak samo dobrze, nie mam problemu z trymem, nie czuję, że cokolwiek mam na sobie,
- różnica jest nad wodą - zeagle dopasowuje się momentalnie do sylwetki (zeagle zena dla kobiet ma zapięcie na zamek błyskawiczny, oraz system tasiemek do wiązania w talii - tak więc leży jak gorset). Na dopasowanie Zeosa potrzeba trochę czasu (5-10 minut na skrócenie/wydłużenie taśm), i zazwyczaj robi to na mnie kilku partnurów - a ja lubię jednak być niezależna :ping: ,
- na korzyść Zeosa wpływa opływowość sylwetki - przy Zenie fruwają na mnie tasiemki, patrząc na zdjęcia niestety nie wygląda to dobrze, żeby nie napisać tragicznie (te tasiemki muszą być, nie można ich skrócić, taki jest system dopasowania), przy nurkowaniu w Xdeepie wyglądam o wiele bardziej "profesjonalnie" ,;)

Wobec powyższego, wybrałam "złoty środek": w xdeepie będę nurkować (będzie przestawiony do jednej pozycji "na suchacza", a z Zeaglem bawić się na basenie. Na wyjazdach z córą, ona będzie wybierać, co będzie dla niej wygodniejsze.

Xdeepa wzięlam do testowania jeszcze z jednego powodu. Ponieważ jestem niska (niecałe 1,6 m), zastanawiałam się, czy kupować płytę standardową, czy jednak zamawiać na wymiar.
Okazało się, że płyta z xdeepa bardzo mi pasuje, więc już dalej szukać nie będę. Wcześniej nurkowałam w stalowej płycie Halcyona, ale byłam mocno przeważona, nie było mowy o prawidłowym trymie, a do żabki nawet nie doszłam. Przestrzegam więc osoby potrzebujące mało balastu przed płytami stalowymi - nie ma możliwości (przy piance i poj. butli) prawidłowego wyważenia - przynajmniej u mnie jest to niemożliwe.

Jeszcze dodam, że najbardziej obawiałam się o zdejmowanie/wkładanie uprzęży z jednej taśmy. Niepotrzebnie - co prawda Zeagla ściąga się szybciej (odpinając klamrę), to jednak muszę stwierdzić, że nie miałam najmniejszych kłopotów ze ściągnięciem Xdeepa. Nie taki diabeł straszny (chociaż kiedyś byłam świadkiem podwodnej szarpaniny w skrzydle - teraz już wiem, że było to wynikiem złego dopasowania) :ping:
Ostatnio zmieniony przez arkac123 05-12-2011, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 17-09-2015, 07:26   

Zastanawiam się właśnie nad zakupem tego zestawu,ale nie wiek które skrzydło wybrać. Czy Zeosa 38 czy Zeosa 28? Jestem dosyć wysoki i szczupły. Do tej pory zabieram do suchara 12 kg balastu na pas i do kieszeni balastowych. :????: Ktoś coś doradzi?
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2015, 11:09   

xdeep zeos 28
Producent podaje, że Zeos 28lbs jest przewidziane do max 8 kg balastu.

Bierz 38 lbs.
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 17-09-2015, 11:28   

Ok 38 i rozumiem ze płyta stalowa do tego,podróżować raczej nie bede
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2015, 12:20   

Najlepiej przetestować, czy worek 28lbs utrzyma Cię na powierzchni wody z butlą 15L + ew. stage 11L.

Jeżeli w przyszłości myślisz o twinie, to lepsza płyta stalowa.
Stalowa jest cięższa o ok. 1,5 kg od aluminiowej, więc trochę balastu zdejmiesz z pasa.

Poza tym, jeżeli następny etap to twin, to zastanów się i popytaj innych nurków, czy worek Hydros40 da się używać do poj. butli.

P.S. Standardowe pasy Xdeep dostarczane z Zeos38 lepiej pasują do butli 15L niż do wąskiej 12L.
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 17-09-2015, 12:46   

Właśnie na stanie mam swoją butle 15l. Ok ale dziękuję za radę zastanowię się nad zakupem Zeosa 38
 
 
decp01 

Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2015
Posty: 42
Skąd: z podwody
Wysłany: 17-09-2015, 13:08   

Ja przez jakiś czas do singla (15l) używałem worka twinowego (tecline SE22) i jest to możliwe, nie jest to co prawda idealne rozwiązanie, ale jeśli w planach jest twin - to warto rozważyć, niż potem kupować kolejny worek. No chyba ze kasa nie gra roli :-) to wtedy warto mieć dwa zestawy, najlepiej z płyta alu i stal.
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 31
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 17-09-2015, 15:16   

Narazie to są rekreacyjne nurki,może w przyszłości pomyślę nad cięższym sprzętem,ale myślę że 15l i ten Zeos o który pytałem by wystarczył dla mnie
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2015, 19:26   

Jest mix Zeosa i Ghosta czyli Zeos NextGen.

http://divezone.pl/skrzyd...ard-p-4714.html

W III kwartale 2015 do sprzedaży miał trafić następca Ghosta w wersji dwupowłokowej czyli NX Ergo. Jeszcze go nie widać.

Ostatnio zmieniony przez juwisz 17-09-2015, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 18-09-2015, 13:28   

To nie jest następca GHOSTa, a raczej jego kuzyn, stworzony pod nieco inne zadania: czyli nurkowanie w zimnych wodach i możliwość użycia tej samej płyty z twinem. Nowy worek w tej chwili przechodzi testy certyfikacyjne CE.

Co do worka 28 vs 38, to generalnie w naszych wodach i dla factów lepszym rozwiązaniem jest 38. ZEOS 28 to idealny worek dla drobnych kobiet.
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 18-09-2015, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-10-2015, 12:45   

NX Ergo - jakie są jego losy ?
 
 
PannaMigotka 


Stopień: coś po angielsku
Kraj:
Poland

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 50
Skąd: Warsaw
Wysłany: 17-01-2016, 21:17   

Kupiłam wspomniane skrzydło w zasadzie zaraz po skończeniu kursu. I mimo rad kolegów by najpierw pływać w kamizelce jestem zadowolona z mojej decyzji. Wygoda. Dopasowanie. No i serwis.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-01-2016, 19:44   

serwisujesz nowe skrzydło :?; i to ma być rekomendacja ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed